Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4145 odpowiedzi w tym temacie

#1681 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 15 październik 2018 - 15:55

Nie wszyscy chwalą swoje. Dużo rozbija się o budżet. No i kwestie mapowania. Musisz sam zadecydować co wolisz i za ile

#1682 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 15 październik 2018 - 17:05

No i takie sprawy logistyczne- gwarancja,  bo serwis tak czy siak nie u nas,  to czy pierwsze echo- bo im bardziej wypasiona zabawka, tym więcej mieszania w echu.



#1683 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 15 październik 2018 - 17:19

Właśnie. Zgłoś się do Maćka. Pogadajcie na privie. I moja rada. Lepiej kupić coś później ale za to konkretnie wyposażonego. Nie znam osoby która po kupnie echa stwierdziła że to do dupy urządzenie ;) i woli łowić bez ;). Raczej kupują z czasem inny sprzęt a to wychodzi drożej.

#1684 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 15 październik 2018 - 17:27

Niestety, z Garminami nie mam doczynienia od 2002r, wtedy kupiłem pierwsze swoje echo, i jako ciekawostkę powiem, że żadne z późniejszych urządzeń nie pokazywało mi tak dobrze termokliny jak ten stary Garmin160- o ile dobrze pamiętam nazwę....

Inne czasy, inne ryby....



#1685 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 15 październik 2018 - 20:34

Dobra Pany, przewałkowałem wszystkie strony w tym wątku i w dot. Garmin Striker.Mam konkretną zaćmę już... Co będzie lepsze na łowiska max.12m a głównie 3-7m o mało zróżnicowanym dnie? Striker 7sv z prztwornikiem 52 czy 40 czy może przy wodach tak zwanych "miskach"-małe zbiorniki, 1,2,3 gorki ,jakies garby pod wodą , tylko ostre spady gównie do 6-8m wystarczy Prostrze echo bez bocznego sonaru takie jak 5" lub 7" Dv.Jak to widzielibyście dobierając Echo pod siebie.Wszelkie podpowiedzi będą mile widziane.



#1686 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 październik 2018 - 21:02

Napewno celuj w echo z bocznym sonarem , tam naprwde zobaczysz więcej niż na tradycyjnym czy di

#1687 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 15 październik 2018 - 21:17

Idzie jeszcze wyrwać Elite 7ti w promocji. Polecam

#1688 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 16 październik 2018 - 16:00

Lowrance 5Ti jest zbyt maly i do tego zubożony wzgledem wersji 7 calowej. Przy takim wyborze bierz strikera 7sv plus. Jeśli stać Cie na Lowrance 7Ti to wg mnie to lepszy wybor niż Striker 7 sv plus
  • szydłoś lubi to

#1689 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 16 październik 2018 - 18:58

Wuran dzięki za podpowiedz,właśnie pływałem ostatnio z kolegą który ma 7ti i postanowiłem sobie zaundować jakiś "lepszy" sprzęt. Miało być do 2k/pln ale jednak ten boczny sonar chodzi po głowie!! i tka jak piszesz 7Sv z gt 52 bedzie chyba opymalnym wyborem na tą chwilę.


  • xeniowy lubi to

#1690 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 16 październik 2018 - 19:16

zanim kupisz zobacz Strikera 7SV Plusa, bo Lowrance a Garmin to jednak jest róznica, np w kolorach robionych map


Użytkownik wuran edytował ten post 16 październik 2018 - 19:18


#1691 OFFLINE   Maniek600

Maniek600

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maniek

Napisano 21 październik 2018 - 09:38

Witam. Poradzi ktos co bedzie lepszym wyborem: garmin striker 9sv plus gt52 czy lowrance elite 9 ti totalscan? Bo nie moge sie zdecydowac. Na pierwszy rzut oka garmin wyglada jakby mial wiekszy ekran ale to zapewne zludzenie..

#1692 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 październik 2018 - 10:17

jak przeczytasz ten watek dokladnie, wszytskiego sie dowiesz o roznicach miedzy tymi dwoma modelami



#1693 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 21 październik 2018 - 10:20

Lowrance 9Ti przewagi nad Garminem 9SV plus

- możliwość podłączenia silnika dziobowego Motorguide Xi3 lub Xi5 (Garmina nie podłączysz do żadnego silnika dziobowego)

- możliwość wgrywania darmowych map z C-MAP Genesis i komercyjnych np Navionics, C-MAP, Maximapa, - Garmin ma ograniczoną wewnętrzną pamięć do przechowywania map i nie posaida slotu na kartę pamięci i nie wgrasz komercyjnych map

- ładniejsze rysowanie map od Garmina, ma odcienie niebieskiego a nie jakieś porąbane kolory z palety 5 barw

- w przetwornikach Lowrance np TotalsScan kabel zasilający wyprowadzony jest normalnie zaś np w Garmnie GT52 trzeba specjalnie układać kabel bo jest wyprowadzony w przeciwnym kierunku do normalnego ułożenia kabla

- Możliwość podłączenia NMEA 2000 - standard np podłączenia silnika rufowego i odczyt danych nt spalania itp

 

Garmin Striker Plus to jakby trochę niższa półka względem serii Elite Ti, wystarczy popatrzeć nawet nie wielkości ekranów, seria Striker Plus ma ekrany od 4 do 9 cali a Elite Ti od 5 do 12 cali


Użytkownik wedkarski365 edytował ten post 21 październik 2018 - 10:32


#1694 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 październik 2018 - 13:44

Tylko że za te wszystkie bajery trzeba sporo dopłacić i mieć jeszcze odpowiedni sprzęt. Podłączenie dziobówki niby pięknie, ale trzeba mieć dziobówkę za niemałą kwotę i dołożyć jeszcze 1300 do pinpointa. Silnik po NMEA 2000 można podłączyć, ale praktycznie od 40HP wzwyż, pomijając nieliczne wyjątki (Yamaha 25 i 30). Striker jest budżetową opcją zapewniającą dobry sonar, kosztem opcji rozbudowy za to w niskiej cenie. Jeżeli nie masz silnika dziobowego i silnika na wtrysku z NMEA 2000 różnica rozbija się o mapy. Jak nie są dostępne, to Striker robi je na wodzie od razu, a Lowrance nie, chyba że dopłacisz $100 na rok (możecoś się zmieniło?). Portal garminowski z darmowymi mapami zaczyna wyglądać coraz lepiej.

Uwagi co do kabla to nie rozumiem totalnie. Kabel jak kabel, mniej więcej to samo co u innych.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 21 październik 2018 - 13:45


#1695 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 październik 2018 - 14:03

Tylko że za te wszystkie bajery trzeba sporo dopłacić i mieć jeszcze odpowiedni sprzęt. Podłączenie dziobówki niby pięknie, ale trzeba mieć dziobówkę za niemałą kwotę i dołożyć jeszcze 1300 do pinpointa. Silnik po NMEA 2000 można podłączyć, ale praktycznie od 40HP wzwyż, pomijając nieliczne wyjątki (Yamaha 25 i 30). Striker jest budżetową opcją zapewniającą dobry sonar, kosztem opcji rozbudowy za to w niskiej cenie. Jeżeli nie masz silnika dziobowego i silnika na wtrysku z NMEA 2000 różnica rozbija się o mapy. Jak nie są dostępne, to Striker robi je na wodzie od razu, a Lowrance nie, chyba że dopłacisz $100 na rok (możecoś się zmieniło?). Portal garminowski z darmowymi mapami zaczyna wyglądać coraz lepiej.

Uwagi co do kabla to nie rozumiem totalnie. Kabel jak kabel, mniej więcej to samo co u innych.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

Paweł, a ja będę grał inną nutą- bo o mapowanie chodzi. Lowrance ma od jesieni opcję rysowania za free- Genesis Live, simrady mają to dostać po nowym roku. Jak dla mnie różnica największa tkwi w danych, a w zasadzie braku możliwości ich obróbki poza echem w Garminie. Z danych od Lowrance możesz wymodzić co się chce praktycznie- jeżeli chodzi o mapy.

W relacji cena/jakość Garmin na propsach większych ale jako źródło danych, komunikacja- tu może być niewystarczający przy zaawansowanej technice na łodzi. Wszystko zależy jak kto będzie używał. Jako single unit, bez postprodukcji danych- jak najbardziej, zwłaszcza w tych pieniądzach.



#1696 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 21 październik 2018 - 14:08

Tylko że za te wszystkie bajery trzeba sporo dopłacić i mieć jeszcze odpowiedni sprzęt. Podłączenie dziobówki niby pięknie, ale trzeba mieć dziobówkę za niemałą kwotę i dołożyć jeszcze 1300 do pinpointa. Silnik po NMEA 2000 można podłączyć, ale praktycznie od 40HP wzwyż, pomijając nieliczne wyjątki (Yamaha 25 i 30). Striker jest budżetową opcją zapewniającą dobry sonar, kosztem opcji rozbudowy za to w niskiej cenie. Jeżeli nie masz silnika dziobowego i silnika na wtrysku z NMEA 2000 różnica rozbija się o mapy. Jak nie są dostępne, to Striker robi je na wodzie od razu, a Lowrance nie, chyba że dopłacisz $100 na rok (możecoś się zmieniło?). Portal garminowski z darmowymi mapami zaczyna wyglądać coraz lepiej.

Uwagi co do kabla to nie rozumiem totalnie. Kabel jak kabel, mniej więcej to samo co u innych.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

Pawle,

ELite Ti ma już robienie map w locie, http://ww2.lowrance....-Upgrade-v-182/

zaś kabel w Garminie wychodzi w kierunku przodu przetwornika a nie ku tyłowi, gdzie jest montowana np. sztyca a tym samym albo robisz pętlę albo zostawiasz luźno

Zgadzam się, że Garmin Striker Plus jest tańsza opcją, pytanie do czego ma być używana echosonda  i czy łódź będzie doposażana o kolejne gadżety

GT52HW-TM.jpg


Użytkownik wedkarski365 edytował ten post 21 październik 2018 - 14:17


#1697 OFFLINE   Maniek600

Maniek600

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maniek

Napisano 21 październik 2018 - 14:26

Poki co fundusz nie pozwoli mi na dolozenie i wykorzystanie wszystkich bajerow wiec raczej bedzie uzytkowana podstawowo. Wizualnie bardziej podoba mi sie lowrance i mam wrazenie ze obsluga bedzie latwiejsza..musze gdzies pomacac jedna i druga....

#1698 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 październik 2018 - 14:37

O- ważna sprawa, panel dotykowy na Elitce to duży plus w porównaniu do Garminów. Dobrze kombinujesz, jeżeli masz gdzie, to macanko powinno pomóc.



#1699 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 21 październik 2018 - 15:28

Masz czas , nie śpiesz się ja już wybrałem , ale nie będę Tobie nic sugerował ;-)

#1700 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 21 październik 2018 - 15:53

O- ważna sprawa, panel dotykowy na Elitce to duży plus w porównaniu do Garminów. Dobrze kombinujesz, jeżeli masz gdzie, to macanko powinno pomóc.

No właśnie ten ekran dotykowy. Jest wiele opinii na minus. Ja kupiłem w ty roku Humminbirgd Helix7 SI GN2






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych