Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rugia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
693 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 31 lipiec 2009 - 22:45



------------------------------------------------------------ --------------------

Chłopaki prosze o pomoc w temacie.mamy zamiar spedzic na jednej z tych wysp weekend z własna łodzia.czytałem ze tamtejsze zalewy sa niezłymi łowiskami szczupaka.takze jesli ktos tam był i łowił to prosze o namiary.tz.kwatery,licencje itp.pozdrawiam serd.z góry dzieki
  • HoF lubi to

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 31 lipiec 2009 - 23:48

http://www.jerkbait.pl/?p=135

w tym roku kroi się chyba powtórka z rozrywki ... w każdym razie planujemy :D ale już na własną rękę.

Pozdrawiam
Remek

#3 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 01 sierpień 2009 - 10:15

warto popływać również trolując za łososiem i trocią :D

#4 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 sierpień 2009 - 10:54

Czy można tam zrzucić własną łódkę?

#5 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 01 sierpień 2009 - 11:08

Czy można tam zrzucić własną łódkę?


Chyba tak, bo z tego co wiem to jedyna formalność to jakaś opłata typu 50 euro żeby móc łowić na niemieckich wodach. Nie słyszałem o jakiś problemach z własnymi polskimi łódkami.

W tym roku też nastawiałem się na Rugię, ale niestety sezon wędkarski raczej dla mnie się właśnie kończy :(

#6 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 01 sierpień 2009 - 11:44

dzieki za przenosiny.Remek a czy macie namiary na jakas kwatere i czy wiesz gdzie mozna zrobic ewentualne opłaty,miejscowosc?zreszta byliscie tam to mów jak na spowiedzi szczegóły :mellow: łódke mamy zamiar zebrac ze soba

#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 sierpień 2009 - 13:58

Czy można tam zrzucić własną łódkę?


Tak można bez najmniejszego problemu. Oczywiście w stanicy trzeba kupić zezwolenie. Ponadto trzeba przestrzegać przepisów, które obowiązują na Rugii - jest ich trochę. Można w stanicy nabyć (chyba nam nawet dali za 0$) mapkę, która pokazuje gdzie wolno a gdzie nie.

Pozdrawiam
Remek

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 sierpień 2009 - 14:01

dzieki za przenosiny.Remek a czy macie namiary na jakas kwatere i czy wiesz gdzie mozna zrobic ewentualne opłaty,miejscowosc?zreszta byliscie tam to mów jak na spowiedzi szczegóły :mellow: łódke mamy zamiar zebrac ze soba


Niestety wszystkiego nie pamiętam. Było to już 3 lata temu. Tak jak jednak wspomniałem ciągnie mnie w to miejsce więc ... niebawem powinienem mieć i kontakty i ceny. Z tego co pamiętam - nie było drogo. Najdroższe było wynajęcie przewodnika na 1 dzień. Wzięliśmy z Team Bodden no i słono sobie za to policzyli. Było jednak warto - super kontakt, wiele się od niego nauczyłem, a my połowiliśmy piękne ryby.

Pozdrawiam
Remek

#9 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 12 lipiec 2011 - 13:51

Witam.
Ostatnio słyszałem dużo dobrego o cieśninie przebiegającej w pobliżu portu w Stralsund w Niemczech,kierunek na wyspe Rugia.Był tam ktoś może..?

#10 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2416 postów

Napisano 05 sierpień 2011 - 10:51

Zatoka Bodden?

#11 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 05 sierpień 2011 - 10:54

http://www.jerkbait.pl/?p=135

#12 OFFLINE   zorro69

zorro69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 15:42

Witam kolegów, miałem jesienią trochę informacji na temat fajnych połowów w okolicach Rugii.  Głównie okonie i ładne szczupaki. Czy ktoś z Was tam może był wiosną, macie jakąś wiedzę na temat tamtych wód. Mam zamiar zorganizować tam małą eskapadę w maju... Dzięki z góry za podpowiedzi. :)



#13 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1169 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 14 marzec 2013 - 16:23

Witam, mnóstwo wody, mnóstwo ryb. Najwięcej mogą ci pomóc przewodnicywedkarscy.pl od kilku lat systematycznie łowią na Rugii

 

 


  • iNSaNeMaN lubi to

#14 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 14 marzec 2013 - 16:30

duzo dużych szczupaków okoni oraz sandaczy teraz sie zaczyna sezon na troc z piachu póżniej śledzie w ilosciach milionowych oraz w maju belona 



#15 OFFLINE   zorro69

zorro69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 17:44

Zapowiada się bogato..., dziękuję za podpowiedzi. Chętnie po powrocie podzielę się wrażeniami... ;)



#16 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 18:09

najlepiej bedzie jak postarasz sie o wyskok z robertem albo z matze http://www.bodden-an...e/wir_team.html

zanim przewodnicy zdobeda ich wiedze, to wisla wyschnie B)


  • mifek, szpiegu i Wiktor lubią to

#17 OFFLINE   zorro69

zorro69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów

Napisano 18 listopad 2013 - 17:47

Wreszcie się udało, po wielu niepowodzeniach dopięliśmy swego i udaliśmy się na nieznaną dotąd Rugię. Opowieści krążące w literaturze wędkarskiej rozpalały nasze emocje i apetyty na to co nas spotka...Pogoda okazała się przychylna, wiatr i deszcz lekko ustał, toteż usatysfakcjonowani po niemalże nieprzespanej nocy...wyruszamy na łowisko.Łodzie super komfortowe, duże ok 5 metrowej długości i 2 m szerokości pozwalają na wiele manewrów, są super stabilne.Łowimy na różnych głębokościach 3, 6, 8, 12 metrów. Biorą głównie szczupaki, ale niewielkie takie 70- taki, największy 84 cm pooocharatany przez swojego współbratymca, ciekawe jak dużego, skoro jego szczęki odciśnięte na boku zrobiły na nas niemałe wrażenie...widać na fotkach.Złowiliśmy ok 50 okoni w granicach 32-38 cm, kilka sandaczy, były też dorsze i ..flądra.Rugia jest najprawdopodobniej najbliższą szansą, aby złowić esoxa w granicach 140 cm, a takie widziałem na fotkach w tamtejszym barze...!

Załączone pliki


  • Nesta lubi to

#18 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 18 listopad 2013 - 18:10

wyjazd na Rugię to chyba marzenie większości wędkarzy uganiających sie za dużymi szczupakami

znajomi byli 2 tygodnie temu łowili z przewodnikami szału nie było największy 90+ (chyba 96cm dokładnie)

 

PS

co ten Pike taki pocięty - śruba od silnika dostał?



#19 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 18 listopad 2013 - 18:15

co ten Pike taki pocięty - śruba od silnika dostał?

 

Możliwe że właśnie śruba od silnika wystąpiła w roli większego pobratymca :D



#20 OFFLINE   zorro69

zorro69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów

Napisano 18 listopad 2013 - 19:21

Też tak myślałem..., ale z drugiej strony miał niemalże w 100 % odciśniętą szczękę ...z pewnością kanibala przez duże K ! Nie zdążyłem zrobić fotki, bo kolega miał plany kulinarne... :(






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych