Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rugia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
693 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 14 czerwiec 2020 - 11:19

podobno póki co nie ma opcji kupienia zezwolenia.

#402 OFFLINE   Dreyk1984

Dreyk1984

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 czerwiec 2020 - 14:21

Hej,

Zasłyszałem jakiś czas temu, że na wodach Rugii nie wolno stosować silników dziobowych... Z grubsza przeszukałem  regulaminy dostępne w necie i nic na ten temat nie znalazłem. Ktoś z Was ma wiedze w tym temacie??



#403 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 16 czerwiec 2020 - 15:48

Nie wolno używać silników dziobowych. Policja i Straż zwracali na to uwagę. Rozumieją, że to fajna technologia, że nawet przetwornik do echa w sobie ma i takie tam...
Podpinali to chyba trolling, bo stale używasz napędu, nie ważne, że stoisz praktycznie w miejscu. Bardziej chodzi im o to, że mielisz meduzy i inne takie. Tak to pamiętam jak mówił Pan policjant. Pierwszy raz Ci odpuszą, drugi już nie.

Użytkownik chojny83 edytował ten post 16 czerwiec 2020 - 15:48


#404 OFFLINE   Dreyk1984

Dreyk1984

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 czerwiec 2020 - 19:06

Dzieki za informacje.

#405 ONLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1169 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 17 czerwiec 2020 - 07:28

Byli odważni którzy używali silnika dziobowego do trolla(że niby stoją w miejscu) dlatego teraz policja zwraca na to uwagę.



#406 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 czerwiec 2020 - 10:17

Panowie - virus blokuje nieco wyjazdy na południe i żona proponuje wyjazd wakacyjny w lipcu na Rugię :) Okazja złowić zębatego może się nadarzy ale trzeba się przygotować. Z tego co widzę na forum to łowicie głównie w zatokach po zachodniej stronie.

 

Proszę o jakieś podpowiedzi dot. strony wschodniej - okolic turystycznych Sassnitz / Middelhagen: morza otwartego lub zamkniętych zatok czy jezior jak: Kleiner jasmunder bodden,  Kleiner wostevitzer teich, Grosser wostevitzer teich, Schmachter see (tu znalazłem info o licencjach więc można łowić).

 

Czy ktoś na Navionics będzie uprzejmy sprawdzić czy tam można łowić? (net jakoś nic mi nie podpowiada użytecznego – niestety tylko angielskim się posługuję)



#407 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4601 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2020 - 11:04

Panowie - virus blokuje nieco wyjazdy na południe i żona proponuje wyjazd wakacyjny w lipcu na Rugię :) Okazja złowić zębatego może się nadarzy ale trzeba się przygotować. Z tego co widzę na forum to łowicie głównie w zatokach po zachodniej stronie.

 

Proszę o jakieś podpowiedzi dot. strony wschodniej - okolic turystycznych Sassnitz / Middelhagen: morza otwartego lub zamkniętych zatok czy jezior jak: Kleiner jasmunder bodden,  Kleiner wostevitzer teich, Grosser wostevitzer teich, Schmachter see (tu znalazłem info o licencjach więc można łowić).

 

Czy ktoś na Navionics będzie uprzejmy sprawdzić czy tam można łowić? (net jakoś nic mi nie podpowiada użytecznego – niestety tylko angielskim się posługuję)

 

Ryby są wszędzie, musisz sie tylko określić czy chcesz łowić pistolety czyli ryby do 70-80 wtedy możesz czesać zatoki, czy chcesz złowić metrówkę; wówczas otwarta woda, przemieszczanie się na granicy szlaków wodnych i tylko duże przynęty czyli 30 cm w górę i żadnych kompromisów. Jak nie masz własnej łodzi to weź sobie przewodnika z TeamBoden. Fajni, sympatyczni ludzie i pokażą co i jak ;)


  • analityk lubi to

#408 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 czerwiec 2020 - 19:15

Zasadniczo to optowałbym za brodzeniem w zatokach - nigdy jeszcze nie łowiłem szczupaków z brodzenia :)  Stąd znaczenie ma przygotowanie do wyjazdu - czyli z grubsza wiedzieć gdzie się ruszyć.

(swoją drogą szukam obecnie noclegów  - Covid się chyba skończył bo dostępność miejsc mała a ceny wysokie)


Użytkownik analityk edytował ten post 18 czerwiec 2020 - 19:16


#409 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 14 lipiec 2020 - 12:55

TO mozna juz lowic czy nie  .. . ? 



#410 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 14 lipiec 2020 - 13:11

Nie można ;( Maklenburgia/Pomorze Przednie nadal zamknięte dla turystów...

Choć wiem, że są tacy, którzy jadą i próbują coś złowić (z rybami podobno słabo)


  • popcio lubi to

#411 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 15 lipiec 2020 - 07:10

Nie można ;( Maklenburgia/Pomorze Przednie nadal zamknięte dla turystów...

Choć wiem, że są tacy, którzy jadą i próbują coś złowić (z rybami podobno słabo)

Skąd masz  takie info gdzie mozna to zobaczyc . .? Aby nie pytac co chwile .



#412 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 15 lipiec 2020 - 07:31

Np. tutaj:

https://wszczecinie....w,id-35017.html

Wszystko jest tak jak wcześniej, są zamknięci chyba do końca lipca.

Jak masz potwierdzenie, że masz nocleg nie ma problemu.

Wiem, że wcześniej zezwolenia na wędkowanie nie były sprzedawane, nie wiem jak jest teraz.


  • tomkosto lubi to

#413 OFFLINE   Kapitan

Kapitan

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 15 lipiec 2020 - 07:37

Przyjazd z Polski do Niemiec nie podlega ograniczeniom. Należy korzystać z otwartych przejść granicznych.

Również wjazd z innych krajów UE, strefy Schengen oraz Wielkiej Brytanii nie podlega ograniczeniom. Władze niemieckie zalecają jednak, żeby odbywać tylko niezbędne podróże.

UWAGA! W Meklemburgii - Pomorzu Przednim nadal obowiązują ograniczenia dot. ruchu turystycznego: nie zezwala się na jednodniowe wycieczki na teren landu. W przypadku wjazdu turystycznego na teren Meklemburgii - Pomorza Przedniego należy posiadać np. potwierdzenie noclegu. Złamanie zakazu wjazdu może wiązać się z karą w wysokości 150-2000 euro.

Zatem jak się ma  na papierze rezerwację noclegu, to można śmigać na ryby. Jak się nie ma, trzeba wziąć dodatkowo 2000 E. Ha ha... ja mam 2 tygodnie we wrześniu zarezerwowany apartament na 3 osoby i jak się nic nie zmieni na gorsze, postaram się parę ładnych ryb złowić.



#414 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 15 lipiec 2020 - 08:28

No wiadomo ze smigam na minimum 4 dni wiec nie koczuje w namiocie -)  Czuli jednym slowem MOZNA >  >>  ale cos nie gryza z tego co slysze. 



#415 OFFLINE   Hurrican

Hurrican

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 31 lipiec 2020 - 17:47

Po koniec przyszłego tygodnia mam zamiar wybrać się na Rugię. Czy obecnie są jakieś problemy z zakupem licencji tygodniowych, kwaterami itp. No i jak z rybami, czy coś się dzieje? Jadę pierwszy raz, każde info przydatne, z góry dzięki.  


  • Hubert_S lubi to

#416 OFFLINE   Sady

Sady

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 01 sierpień 2020 - 10:18

Licencje wykupisz bez problemu , z noclegiem może być problem z wiadomych względów , może nie ze znalezieniem bo tego tam nie brakuje , wszystko kwestia $$$ :) .

Co do ryb , coś się dzieje , ciężko o duże szczupaki ale jak trafisz w godzinę to połowisz okonków , z szansą na dużego :) Ja na razie odpuszczam ,pojawię się tam dopiero pod koniec sierpnia. 


  • Hurrican lubi to

#417 OFFLINE   Kapitan

Kapitan

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 02 sierpień 2020 - 12:23

Rugia wyjazd 20.09.2020 powrót 27.09.2020. 6 dni łowienia ( poniedziałek- sobota) no można jeszcze w niedzielę 27.09 w dniu wyjazdu. Apartament blisko portu. Łódź bezpieczna na te wody i wyposażona we wszystko co jest potrzebne do szukania życiówki. Wyjazd głównie na okonia i szczupaka. Nie gwarantuję brania ryb..... Ale jak już życiówka weźmie, umiem podebrać i zrobić piękną fotkę. Jak ktoś ma ochotę zgłaszać się....


  • analityk i Robert Crocker lubią to

#418 OFFLINE   olomario

olomario

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 sierpień 2020 - 23:59

Witam ,czy ktoś wybiera się w okolice Schaprode w dniach od 29.08.2020.

 

Pozdrawiam Mariusz



#419 OFFLINE   olomario

olomario

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Mariusz

Napisano 01 wrzesień 2020 - 18:07

Witam , właśnie wróciłem z wypadu na Rugię ( 4 dni na wodzie ). Wrażenie średnie. Dużo wody obłowiłem od głębokich miejsc 6 m do płytkich 0,6 m. Od Schaprode do  Kubitzer Booden -tu najwięcej po stronie zachodniej, bo fajne miejscówki na mapie . Najwięcej kłopotu z trawą co rzut to trawa na gumie , o blachach  i woblerach w tych warunkach to w ogóle można zapomnieć oraz z dozbrojonymi gumami,więcej trawy się czepia. Nie wiem czy o tej porze roku to normalne i lepiej jeździć późną jesienią ,zimą i wczesną wiosną jak tego tyle nie będzie. Trochę mnie to zaskoczyło i może dlatego tak trudno o efekty w tych warunkach :)

Złapałem leszcza na gumę (przypadkiem) oraz okoń około 50 cm prawie wskoczył do łodzi w pogoni za gumą ale to tylko jeden raz:(

Proszę o info czy ktoś o tej porze roku był i jak wrażenia?

P.S.

W sumie łowiska fajne jak lubię,  głęboka woda i płytka tylko bez kontaktu z zębaczem jak na razie:)

Zamierzam powtórzyć wypad ale raczej późną jesienią. Może ktoś się też wybiera? Startuję ze Szczecina.

Pozdrawiam Mariusz.


  • Robert Crocker lubi to

#420 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 02 wrzesień 2020 - 11:30

Zielsko o tej porze roku to normalna sprawa 😊 trzeba do tego przywyknąć. Najlepiej łowi się zimą, wtedy tego nie ma. Jak jest to trzeba szukać miejsc gdzie da się w miarę wygodnie łowić, czasek trzeba pokonać kilkanaście km po wodzie. Ja na Rugię jeżdżę regularnie czyli od maja do końca lutego i nie narzekam na wyniki. Większość ludzi wybiera jednak miesiące takie wrzesień, październik, listopad... jest trochę mniej zielska na powierzchni.

Użytkownik chojny83 edytował ten post 02 wrzesień 2020 - 11:31





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych