Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rugia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
694 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 19 listopad 2013 - 19:07

Ale w końcu nie o to chodzi żeby tworzyć OTy.

Greisfwalder Boden to wspaniała i rybna woda.


  • bartkano lubi to

#42 OFFLINE   mirkus

mirkus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 20:30

Witam .
na przełomie maja i czerwca planuję z kolegą wyjazd na Rugię. Naszym celem wędkarskim będą głównie szczupaki,będziemy wędkować z naszej łodzi .
Chciałbym prosić kolegów którzy znają ten akwen o garść cennych informacji o łowiskach szczupakowych na Rugii , ale również odnośnie licencji i regulaminu połowu jaki obowiązuje na wodach przybrzeżnych w niemczech.
Ostatnia sprawa dotyczy patentu motorowodnego ,czy przy mocy poniżej 10kw można pływać bez patentu tak jak w naszym kraju ?

Dziękuję za wszyskie informacje ktróre ułatwią nam przygotowanie do tej wyprawy :-)

Pozdrawiam , Mirek

#43 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 13 styczeń 2015 - 20:37

To poczytaj na początek http://www.ruegen.de...wedkowanie.html
reszta na priw

#44 OFFLINE   myszkin

myszkin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • Lokalizacjasztokholm
  • Imię:krzysiek

Napisano 13 styczeń 2015 - 21:44

@mirkus

Wspaniałe,rybne ale też wymagające łowisko.

Po pierwsze oplata od zeszłego roku to 30 euro/rok.

Zimowe łowienie to praktycznie tor wodny,pisze o zachodniej stronie wyspy,a na torze jak na torze,mozna wylapac mandat :) cena 20euro

Policje zobaczysz z daleka,nie czepiają sie dla samego czepiania,zarówno Niemcy jak i Polacy jak maja cos za uszami moga byc doprowadzeni do pionu.Uczuleni na łowienie w torze wodnym szczególnie w sezonie żeglarskim,zimą widac ich rzadziej.Jak sezon zeglarski ruszy to naprawde piekne widoki ale i unikanie kolizji co chwile.

Bardzo należy uważać na sieci rybackie,stawiane są blisko torów wodnych,są baaardzo długie i z powodu silnych prądów wyciągają się w łuki,myslisz ze nie ma sieci a siec jest :)Rybak  ozdabia owe sieci chorągiewkami ale niestety zdaza mu sie postawic taka bez.Mozna sie odczepić bo stawia na płytkim i siatka z nylonu.

To jest morze,wiec są silne prądy jak juz pisałem ale jest tez duzo wiatru,potrafi dmuchac tygodniami i prognozy sie sprawdzaja lub nie,moje obserwacje:jak ma nie dmuchac do nie dmucha do poludnia,potem wiatr wraca.Przynety-na okres ten co chcesz jechac-to zaraz po sledziu i belonie,ja lowilem na sledziopodobne,im dluzsze tym lepiej,głowki nawet 50g przy mocnym wietrze bo prady sa zawsze,optymalnie na glebokim 35g.

Nie moglem sie powstrzymac chociaz pewnie powinienem.

pozdrawiam



#45 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 22:09

potrzebujesz zezwolenie do poruszania sie lodzia od 15 KM, nastepnie to https://erlaubnis.angeln-mv.de/= 6€/dzien lub 12€/tydzien do dostania na miejscu tutaj Aral Tankstelle Sedata T.S.G. 18439 Stralsund Greifswalder Chaussee 62d i tutaj Rügener-Hafen und Tourist GmbH 18569 Schaprode Hafenweg 44b a takze to http://www.lallf.de/...hein.284.0.html = 24€



#46 OFFLINE   mirkus

mirkus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 22:16

Dzieki za link oraz podpięcie w przerabiany temat.

#47 OFFLINE   mirkus

mirkus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 14 styczeń 2015 - 16:15

Witam ponownie ,
Rugia to kawał wielkiej wody ,strefy przybrzeżnej jak i wielu zatok wewnątrz wyspy. Na której części wyspy radzicie nam żebyśmy się skupili?
Pozdrawiam, Mirek

#48 OFFLINE   CogitoErgoSum

CogitoErgoSum

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 11:14

Witam,

 

interesuje mnie wędkowanie na Rugi (Niemcy) w sezonie 2015 - najlepiej październik. Jeżeli ktoś jest chętny to proponuję połączyć siły i wybrać się wspólnie, ewentualnie jeżeli ktoś ma grupę do której chciałby dołączyć jedną osobę. Mam kilka namiarów na miejscówki.

Słyszałem, że warto tam pojechać.

 

Michał



#49 OFFLINE   CogitoErgoSum

CogitoErgoSum

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 13:12

cześć,

chce się wybrać na Rugię, możliwie w ten październik 2015 r. Gdyby ktoś był chętny to proponuję połączyć siły. ja mam silnik 10 km (trochę mały jak na zatokę, ale to dobry start + mam dobre echo.

 

należałoby znaleźć zakwaterowanie + wypożyczyć łódź, ewentualnie przyciągnąć z Polski.

Jestem chętny na propozycję.

Michał



#50 OFFLINE   CogitoErgoSum

CogitoErgoSum

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 19:06

Dodam, że mam kolegę, który był na Rugi i służy pomocą w zakresie informacji o zakwaterowaniu, miejscówek w zatoce. moja łódka nie nadaje się na zatokę. Długość pobytu i termin do dogrania, jestem elastyczny.



#51 OFFLINE   swedish

swedish

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaPleszew
  • Imię:mariusz
  • Nazwisko:sz

Napisano 19 sierpień 2015 - 13:38

Ja tak samo z dwoma kolegami jestem za też myślimy o październiku kwestia żeby wybrać się z kimś kto już był i ma jakieś pojęcie , a w następnym roku latem jak będzie pogoda chciałbym wybrać sie moim kajakiem feelfree lure 10 :) 



#52 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 19 sierpień 2015 - 19:46

Czy ktoś z odwiedzających Rugię łowił na zatoce brodząc z brzegu? Szczególnie na muchę :)  

Pozdrawiam 

Paweł Fiedorczuk



#53 ONLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1169 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 29 sierpień 2015 - 15:46

Z brzegu nie łowiłem, ale widziałem osoby które brodziły. Generalnie da się, ale raczej ludzie brodzą na wiosnę za beloną i okoniami?



#54 OFFLINE   jaccoo1

jaccoo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów

Napisano 29 sierpień 2015 - 21:19

Witam,

 

czy był ktoś teraz na Rugi? Jak tam wyniki? Czy jest teraz szansa na okonie, sandacze?



#55 ONLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1169 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 29 sierpień 2015 - 22:09

Witam, teraz na okonie i sandacze jak najbardziej jest szansa, przy czym jeśli chodzi o sandacze to dużo zależy od miejscówki jeśli znajdziesz kamienie to możesz połowić.



#56 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 29 sierpień 2015 - 22:16

Na początku bieżącego miesiąca spędziliśmy dwa tygodne urlopu (niestety też rodzinnego) w miejscowości Glowe na północnowschodniej stronie wyspy. Łódź miałem w porcie, więc wyprawy były "morskie". Nie brakowało dorszy pod Kap Arkona, okazyjnie brały tez belony. Przez ostatnie kilka dni wiał tak silny wschodni wiatr (osiągający 6 Bf), że nie było sensu wypływać. Próba z kajakiem po stronie Großer Jasmunder Bodden skończyła się na walce z żywiołem jeszcze przed wypłynięciem na wodę o głębokości 1 m...
Planuje więc poprawkę na jesień, mógłbym też coś zorganizować lub przyłączyć się do jakiejś ekipy wybierającej się w tamte strony...

#57 OFFLINE   myszkin

myszkin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • Lokalizacjasztokholm
  • Imię:krzysiek

Napisano 23 grudzień 2015 - 11:39

Info z pierwszej reki,baardzo trudno polapac jak jeszcze lapalo sie 2-3 lata temu.Rybak bez kontroli zrobil swoje,kiedys szczupak 11x byl na lodzi na kazdej wyprawie teraz mozna wrocic bez brania.Niby woda otwarta ale gardla zastawione siatami.

#58 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3529 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 23 grudzień 2015 - 13:21

Wędkarze, którzy tam łowią mają inną teorię - gorsze wyniki są związane ze zmianą zasolenia Bałtyku (w wyniku wlewu wody z Morza Północnego w końcówce 2014, podobne zjawisko miało miejsce w listopadzie 2015).



#59 OFFLINE   jaccoo1

jaccoo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów

Napisano 23 grudzień 2015 - 14:56

Dokładnie tak jak pisze mario, to nie ma nic wspólnego z sieciami.

W listopadzie silnie wiało i była znaczna cofka i rybki nie żerowały.

 

Ciekawe jak to wygląda teraz?

Może ktoś był teraz?


  • piterek lubi to

#60 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3529 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 23 grudzień 2015 - 15:36

Jeżeli rzeczywiście zwiększone zasolenie wpływa negatywnie na szczupaki, to, po kolejnym wlewie z listopada 2015, będzie jeszcze gorzej.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych