Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rippery na bolenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rapia

rapia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Baranowski

Napisano 27 marzec 2008 - 20:07

Witam.Mam pytanie czy znacie i uzywacie tych przynet do polowu boleni.Na allegro ich ceny sa czasami astronomiczne ciekawe czy skutecznosc tez?Jak mozecie to podzielcie sie doswiadczeniem w tej materi bo zastanawiam sie nad ich kupnem.PZDR.

Załączone pliki



#2 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 27 marzec 2008 - 20:26

Oprócz pokazanych przez Ciebie Knight`ów warto zwrócic uwagę na rippery Delalande - model bodajże Shad. Mają uklejopodobny kształt i są wykonane z twardego siliconu. Charakteryzują się delikatną akcją ogonową, na rapki w sam raz. Dostepne są w jednym z rodzimych sklepów internetowych.

#3 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 27 marzec 2008 - 20:38

http://www.jerkbait.pl/?p=205

#4 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 27 marzec 2008 - 20:44

Powiem tak : nie zlowilem dużo bolków w swoim wędkarskim życiu ale chyba na nic nie miałem tyle bran jak na zwykłego rippera mann's w kolorze perłowym z czarnym grzbietem. A knighty , no cóż , zero !

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 marzec 2008 - 21:04

Ja na knighty już złowiłem bolenie. Były one modyfikowane zgodnie z przepisem Roberta (patrz artykuł). Skuteczna przynęta.
  • Przemek SzN lubi to

#6 OFFLINE   rapia

rapia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Baranowski

Napisano 27 marzec 2008 - 21:13

Kolejne pytanie.Czy mozne je kupic gdzies procz allegro?

#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 marzec 2008 - 21:16

Ja kupowałem w sklepach wędkarskich - generalnie Perfekt Sulechów :D ale widziałem też je w stołecznych sklepach.

#8 OFFLINE   rapia

rapia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Baranowski

Napisano 27 marzec 2008 - 21:18

A sklepy internetowe?

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 marzec 2008 - 21:20

Nie wiem :D - szukaj :D

#10 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 27 marzec 2008 - 21:44

Remek dzięki za link , może dam im jeszcze jedną szansę :D A co do sklepów internetowych to jak to w normalnym sklepie tzn raz są a raz ich nie ma. W normalnych sklepach w Poznaniu nie ma z nimi problemu B) Wszak to podobno boleniowy kiler jest a że płynie u nas warta to ludzie to kupują :wacko:

#11 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 28 marzec 2008 - 08:49

@Rapia proszę: http://www.allegro.p...php?uid=6650106

Taniej nie będzie :D Jak zaczynałem swoją przygodę z boleniami to przynętą nr 1 był ripper mannsa, żółty z czarnym grzbietem a zaraz zanim biały lub perłowy z czarnym grzbietem. Po jakiś 3 latach rybkom kompletnie się znudziły te rippery. W zeszłym sezonie już nic na to nie złapałem. Na Knighty kilka się nabrało. W tym roku je poprzerabiam jak w artykule Roberta i zobaczymy co z tego będzie. Pozdrawiam.

#12 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 marzec 2008 - 11:46

Witam.Mam pytanie czy znacie i uzywacie tych przynet do polowu boleni.Na allegro ich ceny sa czasami astronomiczne ciekawe czy skutecznosc tez?Jak mozecie to podzielcie sie doswiadczeniem w tej materi bo zastanawiam sie nad ich kupnem.PZDR.


Hej.

Pokazane na zdjęciu rippery Knight są skuteczne w wielu sytuacjach, jednak nie zawsze. Ale tak jest z każdą przynętą i to nie tylko boleniową. :D
Gumy Knight możesz kupić w prawie każdym sklepie wędkarskim. Są w różnych wielkościach.
W przeciwieństwie do większości boleniarzy, którzy preferują małe modele Knight, ja łowiłem/łowię także na największe Knight'y i to z bardzo dobrym skutkiem.
Uważam także, że niekoniecznie trzeba przerabiać te gumy i niekoniecznie główka jigowa musi być zwężona. Miałem wyniki na świeżo zakupione Knight'y uzbrojone w zwykłe-okrągłe 15-18 gramowe główki.



#13 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 28 marzec 2008 - 19:21

Seba gdzie i jak ty łowisz bolenie, że potrzebujesz zbroić gumy w 15-18g głowki jigowe :huh:

Tak czasami czytam wrazenia z połowów boleni na Wiśle autorstwa kilku co bardziej doświadczonych Wiślaków z forum i myśle sobie, ze to w 100% inne łowienie nizna wsponianej wyżej Warcie !! Nie chodzi tylko, o samą róznice w wielkosci rzeki, ale przynęty, techniki, nawet czas i warunki preferowane przez wędkarzy ... zupełnie rózne.. :o

pozd JW :D

a tak BTW to na gumki knigtha nie miałem w Warcie nawet pukniecia, ale na 7 cm rippera mannsa z czarnym lub zielonym grzbietem nawet sporo.. :unsure:

#14 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2008 - 15:31

Seba gdzie i jak ty łowisz bolenie, że potrzebujesz zbroić gumy w 15-18g głowki jigowe


Hej.

Waga główek 15-18 gramów to u mnie standard jeżeli chodzi o zbrojenie boleniowych gumek.
Chodzi o to, aby mieć jak największy zasięg rzutu i o to aby odpowiednio zaprezentować szybko prowadzoną przynętę blisko powierzchni wody.
Lżejsze główki nie dadzą ci komfortu dalekich rzutów i przede wszystkim lżejszej główki nie poprowadzisz odpowiednio szybko tuż przy powierzchni wody. Zbyt lekka główka będzie powodowała to, że przynęta nie będzie się trzymała wody, a zbyt ciężka główka spowoduje zbyt głębokie prowadzenie.



#15 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 kwiecień 2008 - 06:18

Śmiać mi się chce jak czytam wątki o przynętach boleniowych. A te ceny!!!!!!!! Czy wy nie przesadzacie!? Przynęta na bolenia powinna przypominać ukleje (mniej-więcej)i dać się poprowadzić wierzchem i to dość szybko. Najważniejsza jest wiara w przynętę no i kochane bolenie muszą być w łowisku. Ale jest takie parcie że niedługo ich wiele nie będzie. Łapałem na te rippery o które pytasz nie są złe ale jakieś wybitne....?! Główka 8gr to chyba maxior.


#16 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 02 kwiecień 2008 - 06:56

Śmiać mi się chce jak czytam wątki o przynętach boleniowych. A te ceny!!!!!!!! Czy wy nie przesadzacie!? Przynęta na bolenia powinna przypominać ukleje (mniej-więcej)i dać się poprowadzić wierzchem i to dość szybko. Najważniejsza jest wiara w przynętę no i kochane bolenie muszą być w łowisku. Ale jest takie parcie że niedługo ich wiele nie będzie. Łapałem na te rippery o które pytasz nie są złe ale jakieś wybitne....?! Główka 8gr to chyba maxior.



no bo to jest kabaret a nie forum internetowe a my sobie robimy kpiny z boleni i przynęt na te ryby, wiesz taki żart z okazji 1 kwietnia ........

do kolegów którzy pisali w tym wątku którym zawalił się świat boleni tak samo jak mi po przeczytaniu tych paru zdań
Co wy wiecie o zabijaniu :mellow: :lol: :lol: :lol:

#17 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 kwiecień 2008 - 07:07

no i kochane bolenie muszą być w łowisku


Coś mi się wydaje, że to podstawowy warunek.

#18 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 kwiecień 2008 - 15:27

Przynęta na bolenia powinna przypominać ukleje (mniej-więcej)i dać się poprowadzić wierzchem i to dość szybko.


Po tym co napisałeś powyżej, od razu wiadać, że niestety masz małe pojęcie o łowieniu boleni...
Boleni nie łowi się tylko na przynęty szybko prowadzone blisko powierzchni wody. Aby to wiedzieć trzeba mieć praktykę w połowach tego gatunku.



#19 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 kwiecień 2008 - 20:54

Śmiać mi się chce jak czytam wątki o przynętach boleniowych. A te ceny!!!!!!!! Czy wy nie przesadzacie!? Przynęta na bolenia powinna przypominać ukleje (mniej-więcej)i dać się poprowadzić wierzchem i to dość szybko. Najważniejsza jest wiara w przynętę no i kochane bolenie muszą być w łowisku. Ale jest takie parcie że niedługo ich wiele nie będzie. Łapałem na te rippery o które pytasz nie są złe ale jakieś wybitne....?! Główka 8gr to chyba maxior.

Zapraszam na praską stronę Warszawskiej Wisły w okolice centrum, jest tam sporo sztuk powyżej 3-4kg (niektóre znacznie powyżej).
Rybki mają się świetnie pomimo presji o którą trudno gdziekolwiek indziej.
Wystarczy tylko przyjść i z wody powyciągać :lol: :lol: :lol:

#20 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 kwiecień 2008 - 07:56

[quote]
Śmiać mi się chce jak czytam wątki o przynętach boleniowych. A te ceny!!!!!!!! Czy wy nie przesadzacie!? Przynęta na bolenia powinna przypominać ukleje (mniej-więcej)i dać się poprowadzić wierzchem i to dość szybko. Najważniejsza jest wiara w przynętę no i kochane bolenie muszą być w łowisku. Ale jest takie parcie że niedługo ich wiele nie będzie. Łapałem na te rippery o które pytasz nie są złe ale jakieś wybitne....?! Główka 8gr to chyba maxior.

[/quote]
Zapraszam na praską stronę Warszawskiej Wisły w okolice centrum, jest tam sporo sztuk powyżej 3-4kg (niektóre znacznie powyżej).
Rybki mają się świetnie pomimo presji o którą trudno gdziekolwiek indziej.
Wystarczy tylko przyjść i z wody powyciągać :lol: :lol: :lol:
[/quote]

I za to tez kocham bolenie :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych