Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rippery na bolenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 19 kwiecień 2021 - 09:17

Moim zdaniem lowienie boleni z powierzchni a scislej mowiac tylko z powierzni ma najwiecej wspolnego z nieumiejetnoscia ich zlokalizowania poza fazami wscieklego zeru ktory widac az na powierzni  :D  :lol:

Nie oznacza to, ze zlowienie bolenia ktory zeruje przy powierzchni jest banalnie latwe i dostepne kazdemu probujacemu ;) Zarowno na Renie (duza zeglowna rzeka z ogromnym ruchem statkow) jak i na Lippe (plytki i dziki,- jak na niemieckie standardy ;) ) doplyw Renu powierzchniowe zerowanie boleni jest mega zadkoscia. A one jednak zeruja ;) Pamietam jeszcze dobrze jak zaraz po przeprowdzce nie umialem ich zupelnie zlokalizowac  :lol: bo mialem do lba wbite "polskie standardy" :D

Wszystkie swoje niemieckie bolenie powzej 90cm zlowilem na metrowej wodzie bez oznak jakiegokolwiek zerowania,- i co z tego wynika???? A no  tylko to,- ze gdzie indziej nie potrafilem ich zlokalizowac  :lol: i jak zmieni sie to miejsce (a juz zaczyna) to znow bede szukal miejsca o podobnych "ukladach"...

Chętnie poczytam więcej o tym jak je zlokalizować i jakich przynęt użyć :)



#122 OFFLINE   fdt

fdt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 20 kwiecień 2021 - 20:02

W tym sezonie nastawiam sie glownie na lowienie boleni, i do tej pory lowilem je tylko na wobler expres w typowych wislanych miejscowkach(typowa miejscowka: tam gdzie wala) ale teraz bede probowal wlasnie poszukac ryb glebiej, o ile rozumiem polowy na przykosach to z tymi rynnami to juz wogole ciekawy temat, jakich rynien szukac?

 

 A poza tym jak ktos wspominal wczesniej lowienie boleni na malaych i srednich rzekach jest trudnniesze niz na wisle -ma racje. Mam kolo siebie bzure na ktorej jestem prawie codzienienie i jakos tych boleni nie widac ani teraz ani w zeszlym sezonie i nie trafil sie nigdy jako przylow przy szczupakowaniu ale wiem ze sa bo widzialem jednego kiedys jak stal za kepa trawy w mini rynience i uciekl spoloszony duza guma szczupakaowa (rybka okolo 50 cm) ale typowych koncertow pogoni za drobnica jak na wisle to na bzurze nie widzialem nigdy. 

A jak tam u was? Tez juz nie mozecie wytrzymac? :D



#123 OFFLINE   roberto7

roberto7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów

Napisano 02 maj 2021 - 13:02

Ja bolenie łowię na Wiśle i jest kilka powtarzalnych miejscówek od których obowiązkowo zaczynam nie oglądając się czy biją czy nie. Szczyt główki a właściwie strefa z góry wody przed warkoczem, tak do 5-10 m od kamieni i nie dalej jak 5 m od warkocza. Rzucam niedaleko i prowadzę szybko powyżej warkocza, najlepiej gdy przynętą idzie 2 m powyżej warkocza. Drugi typ miejsca to poniżej ostrogi tworza się wyspy piasku łagodnie schodzące pod wodę, tam nie ma więcej jak 0.7 m i nurt wyraźny. Rzut max ile się da. Trzeci typ to opaski tu sprawa jest prosta gdy nie biją to schodzi się w dół i rzuca z prądem prezentując przynętę i przy kamieniach i daleko od nich, jak chce to się podniesie i uderzy. Czwarty typ to różne wyrwy brzegowe często z zatopionymi drzewami brania są czasem przy samych gałęziach a czasem 0.5m od brzegu. Najgorszy typ miejsca to odnogi z leniwą woda gdzie siedzą łowiący leszcze na feedery, tam nie ma reguł i szczerze mówiąc idzie mi najgorzej. Są jeszcze miejsca poniżej ostróg gdzie woda z rynny kieruję się do brzegu spotykając wypłycenie co tworzy wrażenie że woda wybija na powierzchnię z dna. Tam biorą największe ale trzeba cierpliwości, oszczędzanie ilości rzutów i ich zaplanowania bo biczowanie bez ładu i składu sprawia że brania nie ma. Co dziwne na przykosach nie złowiłem jakoś szczególnie dużo rap a i nie były to ryby godne uwagi. Najlepszą gumą były dwa modele,killer shad mister twistera i shadka delelande, knigty to wyniki tylko w czerwcu jakieś były bo może zerują wtedy na narybku.
  • grey lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych