Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Seryjny kij do lekkiego łowienia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 23 listopad 2013 - 21:21

Szukam opinii propozycji o kijach seryjnych z przeznaczeniem do lekkiego łowienia( od 3gr max 20 gr ).

Posiadam dwa -dobre w mojej ocenie- multiplikatory wymienione w temacie "Młynek do light casta" .

 

 

 

 



#2 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 listopad 2013 - 21:34

Pochwal się co to za multiplikatory, bo tam zostało ich wymienionych bardzo dużo



#3 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 23 listopad 2013 - 21:49

Posiadam Shimano Aldebaran BFS XG  i Abu Morrum 1600. W tym wątku o multikach to już raczej się go czytać nie da  :)


Użytkownik aigle edytował ten post 23 listopad 2013 - 21:50


#4 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 listopad 2013 - 22:00

ewentualne propozycje będą uzależnione od funduszy, tego co i jak chcesz łowić, jaka długość i tego jakie kije lubisz



#5 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 23 listopad 2013 - 22:43

Długość max 2,3 m ... myślałem kijach do klenia , okonia oraz sandacz na lekko. Cena max 800 zł 



#6 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 listopad 2013 - 22:49

czyli w grę wchodzą dwa kije?



#7 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 23 listopad 2013 - 22:56

tak .cena za jeden do 800 zł 



#8 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 listopad 2013 - 23:03

Seryjny, w miarę budżetowy niecałe 400 PLN Berkley Pulse 5-20g 1,9m Nie mając dostępu do moich kijkow kupiłem "na chwile" ten patyk. W sumie łowiłem nim ok 2-3 lata z przerwami. Głównie Curado 101D i nieco Z Metanium Mg. Naprawdę na ta cene do L (+5g) bardzo prządny kijek. Szczupaki 90+ bez problemu takoż sandacze 80+ Polecam. Z budzetem 800 moze cos się użga u rodbuildera ?

U.

P.S.: tylko jednocześciówka bo zdaje się są i dwuskłady


Użytkownik Ugly edytował ten post 23 listopad 2013 - 23:06


#9 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 listopad 2013 - 23:11

za 800 to widziałbym jednego na blanku MHX S842-2. Ostatnio mój brat wyrwał gotową nową wędkę w spinie na tym blanku za 700zł. Teraz zbroiłem wędkę mojemu tacie na blanku MHX S782-2 (ta sama seria i wyrzut, tylko odrobinę krótszy) spiralnie na minimach i zapowiada się całkiem nieźle. Myślę, że w 800 zł bez problemu się zmieścisz.

 Nie chciałbym się również powtarzać, bo często polecam wędkę na tym blanku i nie wiem jaki masz stosunek do szklaczków, ale również polecam seekera sp703, którego sam mam w caście, pod okonia i mam nadzieję pstrąga (bo jeszcze go nie testowałem na kropkach). Nie będę Ci o nim pisał, możesz zajrzeć do mojego wątku w dziale RB, w cenie również powinieneś się zmieścić.

 

A właśnie - dlaczego nie chcesz zamówić wędki?


Użytkownik MateuszDDZ edytował ten post 23 listopad 2013 - 23:19


#10 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 23 listopad 2013 - 23:34

Sakura neo trinis cast 3.5 - 10 gram ( 4-10 lb mocy ) akcja mod-fast - kijek dosyc specyficzny z mocnym dolem ( jakby miał wiecej niz 10 lb ) i delikatnym szczytem niczym wklejka ( choc wklejka nie jest ) u mnie smiga za okoniem i jestem z kija mega zadowolony - a i masa to okollo 90 - 92 gram :)



#11 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2058 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 24 listopad 2013 - 00:12

Berkley pulse mialem i rowniez moge polecic bo kijek jest naprawde super. Teraz jest nowa seria Puls Evo ale chyba po za optyka tam nic nie zmienili. W takich pieniadzach mozna juz wyrwac kije firmy Major Craft chocby seri go emotion. Jest tez tailwalk del sol czy graphiteleader bosco nouvo.

#12 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 25 listopad 2013 - 17:48

Sakura neo trinis cast 3.5 - 10 gram ( 4-10 lb mocy ) akcja mod-fast - kijek dosyc specyficzny z mocnym dolem ( jakby miał wiecej niz 10 lb ) i delikatnym szczytem niczym wklejka ( choc wklejka nie jest ) u mnie smiga za okoniem i jestem z kija mega zadowolony - a i masa to okollo 90 - 92 gram :)

Gdzie mogę pomacać /kupić taki patyk ? 

 

Berkley pulse mialem i rowniez moge polecic bo kijek jest naprawde super. Teraz jest nowa seria Puls Evo ale chyba po za optyka tam nic nie zmienili. W takich pieniadzach mozna juz wyrwac kije firmy Major Craft chocby seri go emotion. Jest tez tailwalk del sol czy graphiteleader bosco nouvo.

 Pytanie takie samo do tego patyka ... 



#13 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 25 listopad 2013 - 17:53

 

A właśnie - dlaczego nie chcesz zamówić wędki?

Zastanawiam się i nad tym lecz jakoś zawiewa mi to snobizmem  :) ale kto wie  :D



#14 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2058 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 25 listopad 2013 - 18:53

Kije dostaniesz najszybciej w sieci i znajac zycie pewnie nie w polsce. Najszybciej Niemcy ewentualnie bezposrednio z japoni niestety. Polecam poszukac na Ebay.de lub ebay.com

#15 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 25 listopad 2013 - 19:41

Kije dostaniesz najszybciej w sieci i znajac zycie pewnie nie w polsce. Najszybciej Niemcy ewentualnie bezposrednio z japoni niestety. Polecam poszukac na Ebay.de lub ebay.com

 

Właśnie dlatego nie można nazwać robienia wędki na zamówienie snobizmem, bo jak widać u nas ciężko dostać "dobrą" seryjną wędkę. Mało który sklep może sobie pozwolić na pełną ofertę wędek, których cena często przewyższa 1k. Nigdzie nie jest powiedziane, że wędka z pracowni jest och ach i nie wiadomo co jeszcze. Żyjemy w takim kraju nie innym i o wiele łatwiej mieć ofertę blanków, których cena jest czasami kilkukrotnie niższa niż całych wędek. Wcale nie ma co się tutaj dziwić sklepom, bo nikt nie chce zamrażać kilkudziesięciu tysięcy np. w wędki Evergreen, których mógłby nigdy nie sprzedać, bo nie oszukując się większość wędkarzy woli kupić sprzęt ze średniej półki cenowej, mający przyzwoitą cenę i wystarczające właściwości. Sam zaczynałem od takich wędek i zostały mi jeszcze dwie TD z których byłem jak najbardziej zadowolony, dopóki nie spróbowałem czegoś innego ;)

Ja to traktuje podobnie jak szycie garnituru na miarę u krawca, możesz sobie wybrać z czego ma być, jaki krój, kolor itp. rzeczy i cieszyć się ciuchem, który jest idealnie dopasowany do Ciebie (z wędkami jest podobnie bo wybierasz blank, wygodny dla Ciebie uchwyt, materiał rękojeści, przelotki, długość dolnika, czy nawet kolor omotek ;)) Nie traktuj tego jako snobizm, a raczej jako swego rodzaju "konieczność" w naszych warunkach. Oczywiście możesz ściągnąć sobie jakąś wędkę i całkiem możliwe, że będziesz z niej zadowolony jak z żadnej innej, robionej na zamówienie, ale jednak trochę z tym zabawy i to takie kupowanie kota w worku, bo nie zawsze ktoś ze znajomych ma taką wędkę do pomacania.

 

Są jeszcze gotowe wędki producentów blanków (albo blanki producentów wędek ;)) np. St. croix czy phenix, jeśli Ci się podobają, to również możesz w takie zainwestować. Piękny jest phenix M1 jednak występuje tylko w wersji ML pod casta i nadaje się raczej do cięższego okoniowania, lub sandacza na lekko



#16 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 25 listopad 2013 - 19:52

w PL mozesz pomacsc patyk w WMH na spojni w warszawie

#17 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 26 listopad 2013 - 17:51

Dobrze pisze @MateuszDDZ, ja pamiętam jak swojego pierwszego Lamiglasa kupowałem w 98roku,to gościu ze sklepu zabrał mnie do Łodzi na giełdę zoologiczno-wędk., bo tam miał stoisko KROKUS(Żbik) i mogłem sobie coś pomacać i wybrać.Sam kupić nie chciał,bo stwierdził że jak mi się nie spodoba i nie wezmę to on nie będzie inwestował siedmiu stów w podpórki do pomidorów,bo w naszym mieście tego nie sprzeda. :) Tak ,że Jasiu do pracowni pora zawitać,a będzie pan zadowolony :)



#18 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 27 listopad 2013 - 18:36

... no cóż może przez zimę dorosnę do zamówienia.  :D



#19 OFFLINE   12maro

12maro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 02 grudzień 2013 - 17:16

Sakura neo trinis cast 3.5 - 10 gram ( 4-10 lb mocy ) akcja mod-fast - kijek dosyc specyficzny z mocnym dolem ( jakby miał wiecej niz 10 lb ) i delikatnym szczytem niczym wklejka ( choc wklejka nie jest ) u mnie smiga za okoniem i jestem z kija mega zadowolony - a i masa to okollo 90 - 92 gram :)

Jaki jest realny cw tego kija.



#20 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 02 grudzień 2013 - 23:11

opisany jest w miare dokladnie - no moze max 12 gram pociagnie - ale wtedy czuc ze kij jest lekko przeladowany podczas rzutu






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych