Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowy Shimano Stradic - Wasze opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   adis

adis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 31 marzec 2008 - 08:31

Z chęcią poznam Wasze opinie ma temat nowych Stradiców FI. Jesteście zadowoleni, ma jakieś wady, jak układa żyłkę/plecionkę ?
Mnie interesuje wielkość 2500/3000 z przeznaczeniem do łowienia kropów i okoni

Załączone pliki



#2 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 31 marzec 2008 - 17:35

Od prawie roku mam Stradica 4000 FH, chciałem kupić drugiego, ale niestety znikły już z oferty BPS...No i teraz mam również dyylemat, czy kupić nowego Stradica FI, czy szukać na ebayu FH?

#3 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 31 marzec 2008 - 19:27

Moj kolega z Wioski obok wyznaje dziwną zasadę ,że nowośc zawsze jest lepsza No bo to Nowość więc pewnie ulepszone kosmicznie niewiadomo jak bezawaryjne itd.

Dodam ,ze linke i zyłke nawija ok.

więc sprzedał swojego 2500FH :wacko: :unsure: i kupił FI3000i tym że nie jest made in Japan ,moim zdaniem po ogledzinach kręcka praktycznie na oko rózni się szpulka oraz korbką z kawałka aluminium no i kolorem,a wartości uzytkowe mozna poznac dopiero po kilku sezonach.znając shimano w tej klasie nie liczył bym na taka mocarnośc jak dwie literki alfabetu w stecz FG lub FH

ja na Twoim miejscu bardziej skłaniał bym sie do kupowania sprawdzonych kręcków,a nie łapania się na chwyty markietingowe,Bo jak shimano wystawi co roku cos nowego Bo musi <_< jak co sezon <_<.

Tylko ze w klasie kołowrotków takich jak stradic z kazdym rokiem Nowym sezonem kołowrotki błyszczą się coraz bardziej,a coraz mniej są trwałe.

jesli masz okazje ja raczej bym kupił FH na allegro mozna znaleśc tanio.Może nie bedzie tyle splendoru i zachwytu z nowości ale bedzie napewno niezawodny i sprawdzony.
jesli niepodoba Ci się biały kolor FH to można kupic wersję MG są jeszcze do zdobycia :D

Oczywiscie to tylko moje sugestje nie bedzie niczym złym jak sobie kupisz FI,ale nieliczył bym na dużo informacji o kolowrotku który dopiero co wszedł na rynek,przynajmniej ten nasz Polski :)do praktycznej oceny
potrzeba troche czasu.

tyle ,że za rok może wyjść już model FJ i cały test psu na budę bedzie :mellow:

#4 OFFLINE   mar555

mar555

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Tomaszewicz

Napisano 01 kwiecień 2008 - 12:43

Witaj
Kupiłem takiego Shimaniaka w grudniu, ale dopiero teraz miałem okazję go przetestować.
Jeśli chodzi o nawijanie plecionki to jak wszystkie Shimano, praktycznie bez zarzutu.
Ja mam model 3000FI za który zapłaciłem na Allegro 560zł i za te pieniądze generalnie spodziewałem sie czegoś lepszego.
Na korbce jest wyczuwalny minimalny luz który może stać się denerwujący jeśli mocno skupisz się na kręceniu korbką a nie na prowadzeniu przynęty, zwłaszcza jeśli ktoś przywiązuje wagę do najdrobniejszych szczegółów (tak jak ja :D ),poza tym kołowrotek dość głośno szumi przy kręceniu korbką ale nie ma to na nic wpływu. Nie ma póki co żadnych stuków z przekładni jak np. w kupionym niedawno przez mojego kolegę nowym Shimano Super GT.
Ja tego Stradica kupiłem z myślą o szczupakach na gumy i mniejsze wobki, więc myślę że do okoni będzie aż za dobry :D Ja pasiaki łowię na Catanę 1000 i też daje radę, pod warunkiem że to małe gumki.

#5 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2008 - 14:32

Witajcie,
Miałem w ręku i mimo tego, że wolę stałoszpulowce Daiwy to za swoją cenę tj. ok. 130$ na ebayu czyli ok. 300 PLN to bardzo dobry zakup. Dodatkowo to chyba rekordzista jeśli chodzi o długość nawoju - za jednym obrotem szpuli rozmiar 3000 nawija prawie 90 cm. Przy łowieniu Boleni nie trzeba wcale mocno kręcić, żeby szybciej poprowadzić przynętę.
Reasumując - za w/w cenę warto - za 2 razy więcej mam lepsze typy
Pozdrawiam,
P.

#6 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 02 kwiecień 2008 - 08:28

Witam. Kupilem 2 miesiące temu na ebayu 4000 FI za 380 pln i jestem bardzo zadowolony - zylke i plecionke nawija idealnie, pracuje bez wyczuwalnych luzów (czego nie moge powiedziec o FH - korbka ma tu delikatny luz). Trochę czytałem na zagranicznych forach o nim i podsumowując: Mają przekładnie Palladin, która jest wykonana z lepszych stopów niz w FH czy FG ale nie maja napisu made in japan a to dla wiekszosci swiety grall w shimano...No i niestety nie sa juz w kolorze perłowym :mellow: coz zobaczymy w praniu jak z ta trwaloscia ale trzymajac w rece FH i FI ten drugi sprawia zdecydowanie lepsze wrażenie...BTW straszyli mnie ponad 2 lata temu przed malezja ale i tak kupilem super gt-ra 2500 i przezyl 2,5 sezonu katowania sandaczy i boleniowania, czego nie mozna powiedziec o zauberach i spro moich znajomych-wciaż kreci jak trza;) Pozdrawiam Forumowiczów




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych