Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Predatorhunter - Sprostowanie o zylkach i FC w Baitcastingu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 10 luty 2014 - 18:24

Dead or alive fc clear też polecam :) Świetna linka :) 



#22 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 11 luty 2014 - 04:35

 Sunline sniper fc

  :)



#23 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 luty 2014 - 07:43

... odpowiadajac na pytanie postawione przez autora watku: dlatego ze przy plecionce duzo latwiej sie rzuca przy pomocy zestawu baitcastingowego. Plecionka jest miekka, nie ma pamieci i nie "puchnie" na szpuli. Mialo to duze znaczenie w okresie nauki obslugi multiplikatora i pierwszych krokow stawianych z castem a potem przyzwyczajenie pozostalo. To moim zdaniem cala tajemnica :)

#24 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 13 luty 2014 - 17:10

... odpowiadajac na pytanie postawione przez autora watku: dlatego ze przy plecionce duzo latwiej sie rzuca przy pomocy zestawu baitcastingowego. Plecionka jest miekka, nie ma pamieci i nie "puchnie" na szpuli. Mialo to duze znaczenie w okresie nauki obslugi multiplikatora i pierwszych krokow stawianych z castem a potem przyzwyczajenie pozostalo. To moim zdaniem cala tajemnica :)

Chcesz to wysle CI zyłke która odpowiada temu opisowi a dodatkowo nie gra na przelotkach :)



#25 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 13 luty 2014 - 18:56

... Zauwazylem dziwny fenomen ze wiekszosc userow uzywa plecionki do wszystkiego ale w czasach kiedy lowili spiningiem czesciej siegali po zylke. Z checia sie dowiem dlaczego do polowu pstraga, jazia, klenia, bolenia zdecydowana wiekszosc uzywa plecionek? Wielu poczatkujacych jak i starych wyjadaczy kompletujac zestaw pod dana rybe czy metode, bardzo starannie wybierajac wedzisko czy multik a przeprowadza odpowiedni tuning multiplikatora ale linka jest zawsze ta sama czyli plecionka. Czy multiplikator i plecionka to az taka nierozloczna para? 

 

Witam.

 

Chociaz "porad" castingowych na forum nie udzielam juz od lat, to jednak pozwole sobie na maly komentarz zacytowanego wyzej fragmentu wypowiedzi @predatorhunter'a.

 

Odpowiedz wydaje mi sie dosc prosta. Pomimo, ze casting jest dzis bezwatpienia bardziej popularny niz kilka lat temu, to umiejetnosci w poslugiwaniu sie nim pozostaly na pewnym nieco podstawowym poziomie dla ogromnej wiekszosci uzytkownikow wedek z pazurem. Szczegolnie rzecz sie tyczy lowienia zestawem castingowym w mniej (wciaz) typowych dla castingu sytuacjach takich jak polow klenii czy pstragow. Plecionka, co juz zauwazyl Friko, jest zdecydowanie latwiejsza w uzyciu podczas rzutow.  Zylka czy FC wymaga nieco wiecej kunsztu. Szczegolnie dotyczy to srednich i lzejszych zestawow castingowych. Inna sprawa jest typowa dla naszych czasow tendencja do zastepowania treningu i umiejetnosci nowa technologia, dlatego latwiej znalesc tych co zmieniaja multiplikatory na coraz doskonalsze, czy bardziej stunningowane, niz tych co w mistrzowski sposob posluguja sie castingem w kazdych warunkach. Trend ten jest widoczny jest w wielu dziedzinach, nie tylko w wedkarstwie.



#26 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 13 luty 2014 - 22:25

Żyłka czy FC nie taki straszny jak znajdzie się ktoś kto podzieli się swoim doświadczeniem i nakieruje nas na "dobry" produkt ( DZIĘKI KAMIL !!!) Ja zaczynałem od pletki bo tak wszyscy mówili ale Kamil pokazał mi że da się inaczej,  jestem zadowolony z wyników - mistrzem rzucania jeszcze nie jestem ale nawet dobrze radze sobie z żyłką jak i z FC . Trening czyni mistrza czy jakoś tak :) 


  • Meme i Predatorhunter lubią to

#27 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 13 luty 2014 - 22:56

Witam.

 

Chociaz "porad" castingowych na forum nie udzielam juz od lat, to jednak pozwole sobie na maly komentarz zacytowanego wyzej fragmentu wypowiedzi @predatorhunter'a.

 

Odpowiedz wydaje mi sie dosc prosta. Pomimo, ze casting jest dzis bezwatpienia bardziej popularny niz kilka lat temu, to umiejetnosci w poslugiwaniu sie nim pozostaly na pewnym nieco podstawowym poziomie dla ogromnej wiekszosci uzytkownikow wedek z pazurem. Szczegolnie rzecz sie tyczy lowienia zestawem castingowym w mniej (wciaz) typowych dla castingu sytuacjach takich jak polow klenii czy pstragow. Plecionka, co juz zauwazyl Friko, jest zdecydowanie latwiejsza w uzyciu podczas rzutow.  Zylka czy FC wymaga nieco wiecej kunsztu. Szczegolnie dotyczy to srednich i lzejszych zestawow castingowych. Inna sprawa jest typowa dla naszych czasow tendencja do zastepowania treningu i umiejetnosci nowa technologia, dlatego latwiej znalesc tych co zmieniaja multiplikatory na coraz doskonalsze, czy bardziej stunningowane, niz tych co w mistrzowski sposob posluguja sie castingem w kazdych warunkach. Trend ten jest widoczny jest w wielu dziedzinach, nie tylko w wedkarstwie.

W 100 % sie zgadzam - dodałbym jeszcze jedną drobnostke - dostepność produktów - zyłka, fluocarbon - na polskim rynku - wiekszosc trzeba sprowadzać z zagramanicy - a nie wszyscy chcą się w to bawić.



#28 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 13 luty 2014 - 23:05

Ciężko ogarnąć naukę rzutów na FC sprowadzanym z JP za 150 zł :D mając na uwadze ze następny przyjdzie za 28dni :D



#29 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 13 luty 2014 - 23:09

no o to mi chodziło :D



#30 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 13 luty 2014 - 23:15

Jak się uczyłem rzucać to raz na miesiąc nawijałem nową PP xD 



#31 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 14 luty 2014 - 18:52

NIe byłes najlepszym uczniem :D



#32 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 14 luty 2014 - 19:43

NIe byłes najlepszym uczniem :D


Wazne jak sie konczy, nie jak zaczyna:-)
  • Meme i Rafał.N lubią to

#33 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2058 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 14 luty 2014 - 20:29

Rafal to dobry "uczen" bo darzy mnie zaufaniem jak malo kto. Wie ze nie puszcze mu bajki i ze jesli czegos nie probowalem to mu to napisze. Wkoncu sam nie jestem alfa i omega w swiecie Wedkarstwa czy Baitcastingu. Do wielu wnioskow dochodzimy wspolnie wiec uczymy sie od siebie nawzajem. <br /><br />Ja w pierwszym roku z bc zniszczylem 9szpulek roznych plecionek o dlugosci 100-150m wiec jestem typowym praktykiem :-D
  • Rafał.N lubi to

#34 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 14 luty 2014 - 23:19

Rozumiem chlopaki, ze jestescie z sasiednich Wsi?

#35 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2058 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 14 luty 2014 - 23:35

Tak jakby. Mieszkamy po roznych stronach odry ;-)

#36 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 14 luty 2014 - 23:38

Odra. Piekna rzeka. Teraz mam do Was kilkaset km, aczkolwiek konczylem u Was studia i pieknie wspominam Odrunie. Odwiedzic Was powinienem i musze!

#37 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 14 luty 2014 - 23:40

Tak jakby. Mieszkamy po roznych stronach odry ;-)

 

Kolega Kamil jest kolaborantem :D 



#38 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2058 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 14 luty 2014 - 23:40

Bedzie lekki problem bo ja mieszkam w Niemczech a Rafal we wrocku a pochodze z Warmi i mazur chic wychowalem sie na slasku :-D

#39 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 14 luty 2014 - 23:46

Ja jestem synem Bobru z Jeleniej Gory, pol zycia patrzylem na Odre na wroclawskim odcinku, cwierc zycia jestem na centralnym odcinku warszawskim Krolowej Wisly:-)

Kolaborant i ja rowniez mozemy sie spotkac na Tumskim i zaplanowac wyprawe. Rafi, jako autohton organizuj!

#40 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 14 luty 2014 - 23:55

Teraz Odre w okolicach Tumskiego przekopują jak ogródek na wiosnę ;/ 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych