Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasze pudełka jaziowo-kleniowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
234 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dawidzcm

dawidzcm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 25 listopad 2013 - 16:47

Takiego tematu się nie doszukałem, proponuje w tym wątku aby ten kto chce prezentował swoje przynęty jaziowo-kleniowe w swoich pudełeczkach i poza nimi z jakimś krótkim opisem np na co w tym sezonie mieliśmy dobre efekty itp. Myślę że dużo osób z chęcią pooglądałoby czym łowimy nasze piękne białe "Drapieżniki". Bardzo chciałbym zacząć swoimi zdjęciami z przynętami lecz najprawdopodobniej uda się to dopiero w zimie gdyż mało co zostało po tym sezonie tym bardziej że nie za wiele tego było. Zapraszam wszystkich do zalączania grafik! :)

ja1i.jpg


Użytkownik dawidzcm edytował ten post 15 grudzień 2013 - 15:27

  • Dawido lubi to

#2 OFFLINE   skibek20

skibek20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaGóra
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Skibiński

Napisano 13 grudzień 2013 - 13:52

Cześć! swoją drogą bardzo fajny temat ;) Moje pudełko jaziowo-kleniowe jest wypchane różnego typu zabawkami, ale jak miałbym zabrać jeden wobler na jazia i jeden na klenia to na 100% byłaby to Rapala Orginal Floater 3cm w kolorze jak na zdjęciu. Mój wobek numer 1 jeżeli chodzi o wiosenne jaśki, złapałem kiedyś na niego pierwszego jazia na spining co sprawiło, że do dziś dnia wierzę w tą przynętę, a co za tym idzie, jest łowniejsza od innych i nigdy mnie nie zawiodła ;) Niestety na klenia mi się nie sprawdziła, ale za to wobkiem, którym uwielbiam łowić kluski to chrabąszcz hunter'a, smużący lub też klasyczny. Również na niego łapałem swoje pierwsze klenie, ale niestety ma lekką wadę. Jest strasznie lekki, na małą rzeczkę, taką jak Barycz na której łowię jest dobry ale jeżeli chodzi o Odrę to już nie powalczymy. Dlatego ucieszyłem się faktem, że wyszedł większy chrabąszcz XXl, może w kolejnym sezonie dorwę się z nim do odrzańskich klusek ;)

 

Poniżej fotki wobków i przykładowych ryb, na które je złapałem. (Przepraszam za jakość zdjęć - telefon) 

Załączone pliki


Użytkownik skibek20 edytował ten post 13 grudzień 2013 - 13:52

  • Dawido lubi to

#3 OFFLINE   dawidzcm

dawidzcm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 13 grudzień 2013 - 20:09

Super że jako pierwszy zechciałeś opisać swoje przynęty w tym na co miałeś najlepsze efekty ;) Dzięki! :) Też miałem możliwość łowienia na te malutkie żuczki, dostałem je od Andrzeja i u mnie również spisywały się znakomicie :) To na nich nauczyłem się łowić jazie i klenie na spining ;) Ten ze zdjęcia złowiony był na insecta nurkującego :) Pamiętam jak w maluteńkiej rzeczce płynącej nieopodal mojego domu woda mocno przybrała, praktycznie rozlewała się na łąki, wziąłem wędkę i wszedłem w tą wodę po kolana, bez żadnych woderów i zacząłem łowić. Znalazłem takie miejsce pod drzewem gdzie było dużo takich traw rosnących w dnie, rzuciłem tam i nagle BUMM siedzi :) Mam nawet filmik:

po kilku minutach w tym samym miejscu następny wariat podobnych rozmiarów również na insecta :)

Tego dnia nie zapomnę chyba do końca życia, takie piękne jazie z tak malutkiej rzeczki :)

 

xarx.jpg

 

 

 

Myślę że ja niedługo będę mógł pochwalić się swoimi nowymi przynętami które zagoszczą w moich pudełeczkach, i w tym sezonie na maksa poświęcę się tym rybkom :)


Użytkownik dawidzcm edytował ten post 09 styczeń 2015 - 21:27

  • Dawido i krystiano1981r lubią to

#4 OFFLINE   skibek20

skibek20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaGóra
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Skibiński

Napisano 14 grudzień 2013 - 18:40

Właśnie takie wędkowanie ma największy urok! :) Świetny jaziol ze zdjęcia, miałem podobną sytuację, której też nie zapomnę chyba do końca życia, dlatego tak przywiązałem się do tej rapalki ;) a co do filmiku, wyświetla mi się, że jest prywatny. Da się coś z tym zrobić bo chętnie obejrzę? ;)


  • Dawido lubi to

#5 OFFLINE   timonspin

timonspin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaLeszno
  • Imię:Tobiasz

Napisano 14 grudzień 2013 - 21:48

dla mnie dwie różne ryby i dwie rzeki na których staram się je łowić :)

 

Odra:

jaź : tylko prostki kamieniste - wobek pusczany z 70 m i ściągany powoli z długimi przerwami ( tak długimi jak pracuje pod naporem nurtu )

Odrzańska 50 -tka http://imageshack.us...397/1906002.jpg

kleń : rybki lata :) smużaki  Tomali i moje http://imageshack.us...1/img2073uj.jpg

Barycz:

jaź : tylko wczesna wiosna - wobki agresywne ok 4 cm długości w kolorach naturalnych i ciemnych z akcentem agresji http://imageshack.us...zdjcie0017s.jpg

http://imageshack.us...zdjcie0089m.jpg

kleń : też wiosna wobki szybko pracujące ale nie mocno agresywne ( super wobki Marka Cieśli z naklenie.pl )

http://imageshack.us...7/img2260rt.jpg

http://imageshack.us...zdjcie0002v.jpg


Użytkownik timonspin edytował ten post 14 grudzień 2013 - 21:56

  • Tomala i skibek20 lubią to

#6 OFFLINE   dawidzcm

dawidzcm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 15 grudzień 2013 - 10:46

każdy ma swoje zdanie lecz jak dla mnie i z tego co zauważyłem w moich rzekach jaź i kleń to podobne do siebie ryby, bardzo często łowimy je w podobnych miejscach :)  timonspin super to wszystko opisałeś, dokładnie jaka  przynęta na jaką porę roku, w tym te zdjęcia woblerków :) Dzięki! ;)  filmik już powinien działać :) Polecam obejrzeć :)



#7 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 15 grudzień 2013 - 10:56

To moze i ja odkryje Swoje kleniowo-jaziowe cukierki:

 

Pudełko główne bez którego nie ruszam sie z domu na białe drapieżniki. 99% własne wyroby PIETRUS. 2cm 2,5cm 3cm

Załączony plik  Główne pudełko.JPG   72,13 KB   122 Ilość pobrań

 

oraz pomocnicze;

Załączony plik  DSCN2601.JPG   63,07 KB   84 Ilość pobrań

Załączony plik  DSCN2602.JPG   62,71 KB   71 Ilość pobrań

 

i pare rybek złowionych na nie.

Załączony plik  DSCN1066.JPG   107,73 KB   76 Ilość pobrań

Załączony plik  DSCN1129.JPG   123,05 KB   66 Ilość pobrań

Załączony plik  PICT0930.JPG   103,91 KB   66 Ilość pobrań

Załączony plik  S5000021.JPG   95,86 KB   73 Ilość pobrań

 

 

 

 

 



#8 OFFLINE   dawidzcm

dawidzcm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 15 grudzień 2013 - 11:09

To moze i ja odkryje Swoje kleniowo-jaziowe cukierki:

 

Pudełko główne bez którego nie ruszam sie z domu na białe drapieżniki. 99% własne wyroby PIETRUS. 2cm 2,5cm 3cm

attachicon.gifGłówne pudełko.JPG

 

oraz pomocnicze;

attachicon.gifDSCN2601.JPG

attachicon.gifDSCN2602.JPG

 

i pare rybek złowionych na nie.

attachicon.gifDSCN1066.JPG

attachicon.gifDSCN1129.JPG

attachicon.gifPICT0930.JPG

attachicon.gifS5000021.JPG

 

Co tu dużo gadać, kozak fotki- takie kluchy to moje marzenie i na pewno nie jednego spiningisty  :) Co do przynęt, widać że zazwyczaj łowisz na klasyczne baryłki, ja jakoś bardziej mam przekonanie do jeszcze mniejszych przynęt ;) W sumie to może tak sobie wbiłem do głowy że na mniejszą łatwiej coś złowić, lecz te większe ryby na bank nie gardzą takimi czwórkami :) Ale w przyszłym sezonie też będę podstawiał im pod nos i te większe wabiki.  Jeszcze raz gratuluję pięknych ryb! :)



#9 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 15 grudzień 2013 - 11:24

Ja właśnie największe złowiłem na modele 2,5cm i to jest moja podstawa na klenio-jazie.


  • rebowski12 lubi to

#10 OFFLINE   Luke

Luke

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 15 grudzień 2013 - 11:28

Ten na ostatnim zdjęciu - aleeee grubas! Gratulacje :)



#11 OFFLINE   dawidzcm

dawidzcm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 15 grudzień 2013 - 11:33

Ja właśnie największe złowiłem na modele 2,5cm i to jest moja podstawa na klenio-jazie.

 

To w dużej mierze zależy też od tego w jakich wodach łowimy ;) Jak widać, masz rzekę w której takie kluchy na pewno zassały by i 4 bez problemu ;) Wiadomo że jeśli są w wodzie takie piękne klenie, to będziemy je łowić na te przynęty ciut większe ;)



#12 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 15 grudzień 2013 - 12:54

Tak jak mówisz, ja łowie ich na upatrzonego przewaznie. Jak sa głębiej to ciężko ich sprowokowac. Widziałem nie raz jak po pierwszym rzucie kleń ruszył za przyneta i zawracał . Dalsze rzuty nie przynosiły juz skutku.Nie reagował wogóle. Jeśli w pierwszy rzucie dobrze podałem przynete ,naturalnie i kleniowi to pasowało to walił od razu. Bywało ze miałem brania duzych kleni w warkoczu. Jak przestały brać ,podałem im wobka tonacego bez zwijania. Po prostu sobie spływał z pradem i od razu były znowu brania.



#13 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 15 grudzień 2013 - 14:24

A te z mojej pracowni , takie kajtki :) od 2cm - 3,5cm pod klenie , jazie. Wobki powstały przy pomocy kolegi Pietrus , który zaraził mnie tym dłubaniem w drewienku. Mam też firmowe różne modele dla przykładu 3szt. kleniowe.

Załączone pliki

  • Załączony plik  Kajtki2.jpg   149,46 KB   53 Ilość pobrań
  • Załączony plik  wobki.jpg   88,87 KB   48 Ilość pobrań

Użytkownik Kajtelek2 edytował ten post 15 grudzień 2013 - 14:44


#14 OFFLINE   dawidzcm

dawidzcm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 15 grudzień 2013 - 14:36

podoba mi się malowanie, fajne naturalne kolorki :) Na pewno będą skuteczne na każdą porę roku :)



#15 OFFLINE   skibek20

skibek20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaGóra
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Skibiński

Napisano 15 grudzień 2013 - 18:46

dawidzcm - Twoja rzeczka jest naprawdę mała :) ale ważne, że są jazie i klenie ;)

 

Timonspin - mam Twoje wobki i wiosną będą pływać ;) może się przekonam do agresywnej pracy bo jak na razie wiosną łowiłem tylko na lusterkujące rapalki i wobki tego typu ;)

 

Kolega Kajtelek2 i Pietrus - świetne wobki!! ;) Cudowne klenie Pietrus, jakbym takie regularnie łowił nic więcej bym nie potrzebował ;)



#16 OFFLINE   gracek

gracek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:G
  • Nazwisko:L

Napisano 16 grudzień 2013 - 14:28

I ja wrzucę parę wobków klenio-jaziowych (1xZieleniak/2xA.Grajcar/5xBartek/2xBoguś/2xPietrus/2xA.Lipiński/1xYo-Zuri/10xMoje niestety fotek ciekawych nie posiadam

Załączone pliki


  • wildriver lubi to

#17 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 16 grudzień 2013 - 14:39

Kleń to u mnie przede wszystkim BROMBA :D O ile tylko chcą gryźć z powierzchni :) Ukochana przynęta do widowiskowego łowienia. Przyznaję, że dałem się zahipnotyzować...Ale najważniejsze, że kluski też się dają ;)

 

Pozdrówka

Kamil



#18 OFFLINE   DarekM

DarekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 16 grudzień 2013 - 21:20

a3840490e6933d8em.jpgTo i ja pokaże kilka cukiereczków kleniowo-jaziowych.d062b4ac0e5bafeem.jpg


Użytkownik DarekM edytował ten post 16 grudzień 2013 - 21:21

  • Mariusz54 lubi to

#19 OFFLINE   dawidzcm

dawidzcm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 16 grudzień 2013 - 21:42

DarekM fajne pudełeczko :) Niektóre wydają się być niezłymi kilerami :) pozdro



#20 OFFLINE   DarekM

DarekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 16 grudzień 2013 - 23:17

Pudełeczko kupione w Castoramie za 2.4zł ;)  a tak poważnie to jutro wstawie jakieś lepsze fotki mojich cukiereczków.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych