Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Konserwacja sprzętu - smary i smarowanie

serwis kołowrotek multiplikator

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1348 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 18 wrzesień 2011 - 08:51

I tak rób a rolka zawsze będzie sprawna i nie będzie się tak zużywać i drażnić ucha B).

#82 OFFLINE   kielbasa99

kielbasa99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • Lokalizacjadom

Napisano 03 listopad 2011 - 23:20

no to dołożę coś od siebie....
kiedyś kupowałem smary,przeróżne texaco,srako itd...zwykłe,lepsze,najlepsze...bo twierdziłem,również po konsultacjach ,że kasowanie 60 czy 80 albo lepiej pln za małe opakowania przez ukochaną daiwę to zdzierstwo...coś mnie jednak podkusiło bo w tamtych smarach jakoś rewelacji nie widziałem i kupiłem ,co prawda nie ios ale molibdenowy,i stwierdzam - warty jest każdej złotówki ,żaden z markowych smarów nie ma tak masełkowej konsystencji jak ten to po pierwsze po drugie kołowrotek przesmarowany nim (oczywiście cienką warstwą) kręci się tak jak fabryczny, prosto z pudełka, (jak nie lepiej ) dla mnie rewelacja i nigdy nie zamienię na inny chyba,że ios jak się skończy ten,ale to za 20 lat bo ta tubka jest naprawdę spora i jeżeli zastosować się do rad inżynierów daiwki czyli nie 1/2 30sto gramowej tubki na raz ,ale tyle ile zalecają to starczy na uuuuu albo jeszcze dłużej....Do tego jeżeli decydujemy się na zakup takiego sprzętu,za grubą kasę, to warto zainwestować w oryginalny smar bo naprawdę jest kozacki :D
pozdro

#83 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 listopad 2011 - 06:21

To może pokaż kolegom jaki to smalec molibdenowy zanabyłeś do swoich cacuszek :D .

#84 OFFLINE   kielbasa99

kielbasa99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • Lokalizacjadom

Napisano 04 listopad 2011 - 17:35

a proszę bardzo ,żadna tajemnica...
http://www.mefistofishing.pl/smar-do-przekladni-daiwa-molibd en-grease-p-280.html

#85 OFFLINE   tench77

tench77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 14 listopad 2011 - 13:57

.


Użytkownik tench77 edytował ten post 23 grudzień 2013 - 00:08


#86 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 listopad 2011 - 14:19

Zakupiłem u Mefisto smar Shimano oryginalny JDM;), niby miał mieć konsystencje gelu ale bardziej przypomina oliwkę... Spływa ze smarowanych powierzchni. Czy zastosować to coś czy lepiej zakupić coś innego?


Ten w sprayu masz ?

Jesli tak to nie aplikuj go bezposrednio ze sprayu na przekladnie, a daj mu troche sie utlenic - np wewnatrz kapsla tego niebieskiego.
On po chwili sie robi gestszy i juz nie przypomina oliwki.

Mi sie lepiej sprawdzaja smary niekolowrotkowe...



#87 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 14 listopad 2011 - 18:40

Wszytskie smary w sprayu czy daiwa czy shimano w początkowym psikaniu są rzadkie jak oliwka, ale po kilku psiknieciach z rurki zaczyna leciec duzo gęstszy żel...więc daj mu chwilę, tak jest w kazdym przypadku. Potem nic ci nie bedzie spływać. Ten smar jest dobry na wałki, wodziki itp. Na samą przekłądnię osobiscie wolę inne, a najbardziej przypadł mi do gustu IOS, on jako jedyny jak na razie jak dla mnie super sprawuje się i na przekładni i na wałkach. Wiem, ze cena jego jest zajebista, ale tak juz jest :(


#88 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 listopad 2011 - 18:46

Mefi za dobre smary niewskazane bo Ci sprzedaż spadnie B).

#89 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 14 listopad 2011 - 18:47

bbuuhahaha :mellow: sprzedaż jest marginalna i tak, kursy rekordowe i raczej lepiej juz nie bedzie...

#90 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 14 listopad 2011 - 21:36

i jeszcze jedno....pasowałoby odświeżyć temat z wrzecionowym :mellow: bo było wesoło wtedy na forum :mellow:

#91 OFFLINE   tench77

tench77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 15 listopad 2011 - 00:42

..


Użytkownik tench77 edytował ten post 23 grudzień 2013 - 00:05


#92 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 listopad 2011 - 10:15

Po stosowaniu różnych smarów o radszej i gęstszej konsystencji dochodzę do wniosku, że zasadniczo każdy spełni swoją rolę.
Kwestia kto ile kręci, wówczas wypada zwiększyć częstotliwość serwisu ale zasadniczo raz na sezon powinno wystarczyć.Nie jest to wielkie halo zaserwisować kołowrotek.Też zaczynałem i wydawało się że to mocno skomplikowane, ale nie taki diabeł straszny :D.
Najczęściej stosuję smar peena i uważm go jakościowo za przyzwoity smalec, do tego oliwka peena- nie ma problemu czy lest kompatybilna, bo jest.
Jeszcze dobrym rozwiązaniem które stosuję jest smar litowy CX80 oraz smar litowy w sprayu, ale w czasie zimna zauważyłem, że ciężej młynki kręcą jak z peenem.

#93 OFFLINE   Łukasz91

Łukasz91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów

Napisano 03 grudzień 2011 - 17:33

Dziś z nudów rozebrałem Spro Blue Arc 740 i nie było w nim prawie smaru wiec w garazu znalazłem smar Shell retinax ( klejący) i posmarowałem go trochę żeby nie zaczął zgrzytać przy nie zapowiedzianej wizycie na rybach i po przesamrowaniu złożeniu i pokreceniu korbką szybko zgasł szybciej niż nie było smaru ;/

#94 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 grudzień 2011 - 19:34

Tzn co się stało bo nie kumam :D

#95 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 grudzień 2011 - 19:37

Tzn co się stało bo nie kumam :D

Smar był zbyt gęsty pewnikiem


#96 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 grudzień 2011 - 19:39

Pisał że jakiś klejący.To po co dawać byle co?

#97 OFFLINE   Jacek_bp

Jacek_bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Jacek

Napisano 03 grudzień 2011 - 20:35

Dwa wyjścia, albo smar za gęsty albo jest go masakrycznie dużo i to tez może spowodować, że kołowrotek ciężej się będzie kręcił.

#98 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 04 grudzień 2011 - 12:24

To normalne że po nasmarowaniu kołowrotek troche ciężej chodzi nie ma na to rady chyba że oliwką go nasmarujesz.Czytałem ostatnio charakterystyki pewnych smarów i smar o mniejszej lepkości zalecany był do małych przekładni czyli nim lepkość będzie większa to tym ciężej będzie kręcił

#99 OFFLINE   Michał W.

Michał W.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 31 grudzień 2011 - 01:23

Witam Kolegów

Jako, że minęło kilka miesięcy od konserwacji moich kręciołków IOS-em, postanowiłem zdać małą relację.

Kołowrotek był naprawdę bardzo mocno eksploatowany, zarówno do szybkiego prowadzenia boleniówek jak i opukiwania gumkami:)
Przez cały ten czas charakterystyka pracy oraz dźwięki wydawane przez kręciołek nie zmieniły się. Praca jest tak samo aksamitna jak zaraz po smarowaniu.

Zakupiłem IOS z pewnymi obawami, gdyż wcześniej używałem molibdenu daiwy, kompletu sprayów daiwy, shimano itp. Zawsze liczyłem na jakieś pozytywne efekty stosowania markowych lubrykantów:) a z tymi niestety było kiepsko. Teraz wiem, że nie muszę szukać dalej, ponieważ IOS jest NR 1 !!!

Słoiczek z smarem jest przerażająco mały, a tubki z oliwką maciupkie. Jednak w praktyce do nakładania smaru używam pędzelka modelarskiego, a oliwka ma w zestawie specjalny dozownik, co pozwala na idealne nakladanie. Myślę, że cały komplet wystarczy mi na wiele sezonów.

Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z IOS, polecam wszystkim, którzy dbają o swoje cudeńka.

Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów i Życzę Wszystkiego Najlepszego w 2012, a zwłaszcza połamania kija !!!

Michał

#100 OFFLINE   chrzanek

chrzanek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaCzarna Białostocka

Napisano 08 styczeń 2012 - 18:52

nie wiedziałem gdzie to wrzucić,czy do działu z kawałami,śmiesznymi filmami,czy tu.Filmik ,jak smarować kołowrotek.Bardzo pouczający :lol:
Mnie filmik rozbroił,spojrzałem na stelkę i aż ciarki przeszły,jak pomyślałem o jej serwisowaniu w tym stylu :huh:
Kiedyś Zorro pisał,że często smarowane maszynki można smarować kocim smalcem,ale ktoś to wziął za bardzo serio <_<
To ja tu mobility,oliwki,imbuski i śrubokręty wykupuje,patrzę co by ryski nie zrobić na politurze,znaczę przekładni i się pierniczę,a wystarczy wkrętarka i masło B)





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwis, kołowrotek, multiplikator

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych