Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Konserwacja sprzętu - smary i smarowanie

serwis kołowrotek multiplikator

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1348 odpowiedzi w tym temacie

#1141 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 20 maj 2019 - 20:06

Tak

#1142 OFFLINE   resiak82

resiak82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Marek

Napisano 20 maj 2019 - 20:22

W takim razie DG06 też zamawiam. Dzięki za pomoc

#1143 OFFLINE   resiak82

resiak82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Marek

Napisano 20 maj 2019 - 20:58

Kolego Radku. Element zaznaczony strzałką czym smarujemy? Jest to ryobi zauber cf 3000

Załączone pliki



#1144 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 20 maj 2019 - 21:14

po ogladnieciu zdjecia proponuje zapoznanie sie z tematem ilosci srodka smarnego i ogolnego serwisu,tu masz strone https://www.youtube....WAnvYsb4byKsbuA

a nie otworzyles mlynek i pytasz sie co i gdzie


  • HaDe, Jarasszy i szczupak1 lubią to

#1145 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 21 maj 2019 - 06:02

Na bogato smar został zapodany ,samo pozbycie się go teraz zajmie dłuższą chwilkę ,jeżeli smar nie jest odpowiedni to nic to nie da jak go nakładziemy łyżką . Taką ilością można by przesmarować kilka kołowrotków .

#1146 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 21 maj 2019 - 14:37

 

Kolego Radku. Element zaznaczony strzałką czym smarujemy? Jest to ryobi zauber cf 3000

 

 

 

 

Wyczyść wszystko do czysta.(benzyna ekstrakcyjna,lub alkohol izopropanol) smaru nakładaj niewiele.Zaubera czym byś nie nasmarował stellą nie będzie:D wałek posuwu lepkim rzadszym smarem (shimano DG06,quantum hot souce przykładowo)


  • HaDe i resiak82 lubią to

#1147 OFFLINE   resiak82

resiak82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Marek

Napisano 21 maj 2019 - 15:53

Wyczyść wszystko do czysta.(benzyna ekstrakcyjna,lub alkohol izopropanol) smaru nakładaj niewiele.Zaubera czym byś nie nasmarował stellą nie będzie:D wałek posuwu lepkim rzadszym smarem (shimano DG06,quantum hot souce przykładowo)


Dzięki bardzo za pomoc

#1148 OFFLINE   resiak82

resiak82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Marek

Napisano 21 maj 2019 - 19:15

po ogladnieciu zdjecia proponuje zapoznanie sie z tematem ilosci srodka smarnego i ogolnego serwisu,tu masz strone https://www.youtube....WAnvYsb4byKsbuA

a nie otworzyles mlynek i pytasz sie co i gdzie

Kolego, forum jest po to aby sobie pomagać co przykładem jest np Radek. Jak masz takie głupie teksty pisać to lepiej nie pisz bo na pewno w ten sposób mi ani nikomu nie pomożesz. A zdjęcie Zaubera to nie jest fotka mojego kręciołka



#1149 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 21 maj 2019 - 19:23

Kolego, forum jest po to aby sobie pomagać co przykładem jest np Radek. Jak masz takie głupie teksty pisać to lepiej nie pisz bo na pewno w ten sposób mi ani nikomu nie pomożesz. A zdjęcie Zaubera to nie jest fotka mojego kręciołka

 

Forum kolego jest też od tego aby z niego korzystać czyli przeglądać i czytać to nad czym inni się napracowali i tutaj już napisali ... I wyobraź sobie, że odpowiedzi na Twoje pytania są od dawna, nie musiałeś ich zadawać kolejny raz ... Ba ... nawet specjalny wątek zauberowatym jest poświęcony ... Zatem zanim zaczniesz pouczać innych może zacznij od siebie ... Bo skoro inni poświecili tak pi razy drzwi kilkadziesiąt godzin na lekturę to czemu nie miałbyś zrobić tego Ty ... ?


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 21 maj 2019 - 19:32

  • HaDe i przemo_w lubią to

#1150 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 21 maj 2019 - 19:38


Kolego, forum jest po to aby sobie pomagać co przykładem jest np Radek. Jak masz takie głupie teksty pisać to lepiej nie pisz bo na pewno w ten sposób mi ani nikomu nie pomożesz. A zdjęcie Zaubera to nie jest fotka mojego kręciołka

Zadajesz to samo pytanie w 3 tematach a w każdym z nich jest już dawno napisanych po kilka odpowiedzi na nurtujące Cię zagadnienie.
Tylko po co poświęcić chwilę i poczytać? Lepiej iść na łatwiznę a później w tym pierdzielniku pytań już nic znaleźć nie można.
  • S.N. lubi to

#1151 OFFLINE   resiak82

resiak82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Marek

Napisano 21 maj 2019 - 19:50

Zadajesz to samo pytanie w 3 tematach a w każdym z nich jest już dawno napisanych po kilka odpowiedzi na nurtujące Cię zagadnienie.
Tylko po co poświęcić chwilę i poczytać? Lepiej iść na łatwiznę a później w tym pierdzielniku pytań już nic znaleźć nie można.

Szukałem, nie znalazłem. Przepraszam jeśli dla kogoś z Was jest problemem podrzucić link. Próbuje zdobyć jak najwięcej wiedzy jeśli chodzi o serwis kołowrotka, ponieważ chciałbym to robić sam i przy tym niczego nie spieprzyć, dlatego liczyłem na pomoc kolegów, którzy mają z tym doświadczenie. Przepraszam jeszcze raz, będę szukał na stronach USSR i przy tym się uczył ich języka



#1152 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 21 maj 2019 - 20:18

Tak naprawdę na wschodnich stronach nie potrzeba słuchać bo oni pokazują dokładnie jak dziecku co i jak po kolei robić.
Chyba nawet jako pierwsi rozbierają wszystkie nowości.
Ps. Niech nikt się nie dziwi że czasem kilka dni lub nawet tygodni pytanie wisi bez odpowiedzi...bo ile razy można odpisywać na te same pytania...
Ps 2 :-)
Wpisałem w wyszukiwarkę "smarowanie zauber" ... i wyskoczyło kilka tematów z ilością około 2200 postów dotyczących tego młynka.

Wujek Google z tym samym wpisem pokazuje dodatkowo setki zdjęć z czego większość z Jb :-)

Użytkownik przemo_w edytował ten post 21 maj 2019 - 20:32

  • S.N. lubi to

#1153 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 21 maj 2019 - 20:28

Szukałem, nie znalazłem. Przepraszam jeśli dla kogoś z Was jest problemem podrzucić link. Próbuje zdobyć jak najwięcej wiedzy jeśli chodzi o serwis kołowrotka, ponieważ chciałbym to robić sam i przy tym niczego nie spieprzyć, dlatego liczyłem na pomoc kolegów, którzy mają z tym doświadczenie. Przepraszam jeszcze raz, będę szukał na stronach USSR i przy tym się uczył ich języka


Każdy robi tak jak uważa za słuszne panie prawie cięta riposta (jak wszystkim wiadomo prawie robi różnicę). Skoro dla Ciebie jest problemem skorzystanie z wyszukiwarki ...

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 21 maj 2019 - 20:30


#1154 OFFLINE   resiak82

resiak82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Marek

Napisano 21 maj 2019 - 20:49

Dziękuję

#1155 OFFLINE   byku121

byku121

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 maj 2019 - 11:14

DG-6,-worm shaft,rolka,ramiona kablaka,lozyska,(tarcze hamulca)

DG-01-tarcze hamulca

 

Czy smar Daiwa 104 nada się na worm shaft czy jest za twardy? Posiadam jeszcze ios factory ale on raczej nadaję się na przekładnie główną za bardzo kleisty.



#1156 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 22 maj 2019 - 18:01

104-ka bedzie dobra,IOS jest fajny,zalezy do jakiej przekladni ,mi on bardziej pasuje w Daiwach ze wzgledu na inne rozwiazanie napedu

shimano na ios jest strasznie zamulone,dlatego do shimano itp. lepszy bedzie permalube


Użytkownik didi edytował ten post 22 maj 2019 - 18:30


#1157 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 24 listopad 2019 - 13:37

Taka ciekawostka ... :whistling:

Załączony plik  kolo1.jpg   62,15 KB   18 Ilość pobrań



#1158 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 911 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 24 listopad 2019 - 20:41

...co tam Sławku rozbierałeś...?



#1159 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 24 listopad 2019 - 20:56

Niedawno nabyta abu garcia orra. Jeszcze nie zdarzyła mi się taka akcja abym nie mógł tego ruszyć ... Ale z drugiej strony zapewne mało jeszcze widziałem :D


  • eRKa lubi to

#1160 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 28 listopad 2019 - 18:22

Może jakiś pomysłowy Dobromir poprawiał...





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwis, kołowrotek, multiplikator

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych