Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Windy kotwiczne f-my TRAC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
316 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Atana

Atana

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 grudzień 2014 - 11:51

Witam,

 

Model Angler 25 uniesie kotwice do 11kg, to kwestia silnika nie zębatek, za chwile (ok końca stycznia) będzie nowy model tej windy, z udźwigiem do 18 kg. Metalowe zębatki przeniosą dużo większy ciężar a główny cel używania ich przez producenta był fakt że obciążenie to jedno a rzeczywistość jest taka że razem z kotwicą mogą z wody wyjść, gałęzie, rowery, opony itd, dodatkowo czasem jest konieczność "oderwania" kotwicy od dna za pomocą silnika w łodzi i wstecznego biegu.

Aktualnie są windy z udźwigiem 20kg, np. Big Water 45 ale nie ma funkcji "aoutodeploy". W marcu będzie kolejny nowy model, raczej już z ograniczonym zastosowaniem dla wędkarzy bo będzie udźwig ok 150kg, no i urządzenie będzie też sporo większe.

 

Pozdrawiam



#22 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 grudzień 2014 - 12:33

czytając to jak i inne fora, niejednokrotnie się zastanawiam czy to producentom nie powinno się płacić za ukazywaną wiedzę na forum..

To ile chcesz za fachową poradę :D :D


  • ballin lubi to

#23 OFFLINE   Michał81

Michał81

    Zbanowany

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 22 grudzień 2014 - 13:37

To ile chcesz za fachową poradę :D :D

jak przyjdzie moment, że ja Ci coś doradzę to pół litra i kurczaka :D



#24 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 grudzień 2014 - 13:40

I tu się mylisz bo ja nie piję :D :D :D



#25 OFFLINE   Michał81

Michał81

    Zbanowany

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 22 grudzień 2014 - 13:43

I tu się mylisz bo ja nie piję :D :D :D

ale to nie Ty masz pić :D :D :D :D



#26 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 grudzień 2014 - 13:53

A teraz na temat, doradź coś koledze na temat rolki kotwicznej, ja napisałem jakiej używam :)



#27 OFFLINE   Michał81

Michał81

    Zbanowany

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 22 grudzień 2014 - 14:04

A teraz na temat, doradź coś koledze na temat rolki kotwicznej, ja napisałem jakiej używam :)

a ja miałem zamówić deckhama 40lbs -jednak po przeczytaniu.. :unsure:



#28 OFFLINE   lewyspec

lewyspec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 grudzień 2014 - 17:23

a ja miałem zamówić deckhama 40lbs -jednak po przeczytaniu.. :unsure:

ja też  :huh:



#29 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 22 grudzień 2014 - 18:01

Może lepiej zaczekać na jakąś niezależną opinię. Bo co ma dystrybutor napisać ( a takim jest Atana), że szajs sprzedaje ? Zrobili sobie kiedyś złą robotę badziewiem ich produkcji które było na rynku a teraz ciężko będzie odzyskać zaufanie klientów, tym bardziej że DeckHandy wyparły ich z rynku i złej opinii nie mają.


Użytkownik Paprykarz edytował ten post 22 grudzień 2014 - 19:43


#30 OFFLINE   Michał81

Michał81

    Zbanowany

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 22 grudzień 2014 - 19:34

Może i masz rację.

 

Dobra Panowie - Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!!

Ja zaraz odlatuję ;)



#31 OFFLINE   Atana

Atana

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 grudzień 2014 - 20:48

Witam

 

co racja to racja, dodam tylko że Atana jest pierwszym oficjalnym dystrybutorem firmy TRAC i nie wiem jakie tam były kiedyś problemy.

Jak na razie to w tym sezonie sporo naszych wind pływało a niektóre zrobiły 300 godzin tego lata, non stop na rybach czyli kotwica góra/dół bez przerwy i morał płynie taki:

- Windy działają bezbłędnie i bezawaryjnie

- Jak ktoś ma zamiar używać ich tak często to lepiej przewidzieć wyłącznik na kablu bo bateria starcza na ok 100 godzin

A co do rolki, to nasze windy mają ją w zestawie ale do częstego używania, ciężkich warunków oraz rzek lepiej przewidzieć inną rolkę, Angler 25 ma dobrą rolkę ale pozostałe modele nie do końca się sprawdzają w ekstremalnym użytkowaniu. Ważne żeby sama rolka, była mniejszej średnicy niż jej obudowa tak żeby lina nie spadała podczas gdy łódź stanie prostopadle do zarzuconej liny.

Co do pozostałych kwestii doboru rolki to ważna jest jej długość, sposób mocowania, używana kotwica oraz umiejscowienie względem windy.

 

Wesołych Świąt dla wszystkich

 

Pozdrawiam



#32 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 22 grudzień 2014 - 22:10

A co to za metoda wędkowania gdzie winda pracuje bez przerwy  góra / dół ? :wacko: 300 godzin pracy - wow ? Chciałbym tyle być na rybach w całym roku. 30 dni po 10 godzin. Ile to trzeba być na rybach żeby winda pracowała 300 godzin ? Zaczynam się obawiać o wiarygodność tego wpisu. 


  • Małkociniak lubi to

#33 OFFLINE   janih

janih

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 469 postów
  • Lokalizacjanad wodą

Napisano 22 grudzień 2014 - 22:17

sluzyla do trolligu polmetrowym woblerem:D



#34 OFFLINE   Atana

Atana

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 grudzień 2014 - 23:01

Witam,

 

nie ukrywam koledzy że mnie trochę zdziwiliście takim wpisem, szczególnie na forum wędkarskim, wypływać w sezonie 300 godz na rybach jak można śmiało latać przez min 7 miesięcy, to takie nierealne dla was?? osobiście znam niejednego co tyle wypływał.

A co do kotwicy góra/dól to dla mnie też normalne, wpływamy na miejscówkę, kilka przemieszczeń się na niej, lub dryf, potem zmiana na kolejną, czasem powrót na tą samą itd itd itd....

 

Pozdrawiam



#35 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 22 grudzień 2014 - 23:35

No przecież winda nie naperdziela przez 300 godzin,to nie jest winda w wieżowcu.Być na rybkach w tym roku byłem wiele razy grubo przekroczyłem te 300 godzin, myślę że kotwiczenie zajmuje jakieś 15 do 20 min w ciągu całego dnia to łatwo policzyć ile by się winda napracowała.Te 300 godzin to tak trochę dużo albo szybko miejscówki zmieniają.Nie mniej rozważam zakup ale już do nowej większej łodzi.
A i jak łowię w znanym zbiorniku to przy zmianie miejcówki często nie podnoszę kotwy całkiem do góry, tylko się przestawiam i mniej liny mam do opuszczenia.Czas na łowienie troszkę się wydłuża co jesienią ma duże znaczenie.

Użytkownik welpa1809 edytował ten post 22 grudzień 2014 - 23:39


#36 OFFLINE   lewyspec

lewyspec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 grudzień 2014 - 23:59

Koledzy przestańcie się czepiać, chyba to dla was zrobię ;)  i zakupię ową windę na testa.pozdrawiam



#37 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 23 grudzień 2014 - 07:24

Gdyby jeszcze był model ze swobodnym opadem kotwicy, kupiłbym i ja:)


--
Piotrek
(iPad&Tapatalk HD)

#38 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 23 grudzień 2014 - 07:42

Gdyby jeszcze był model ze swobodnym opadem kotwicy, kupiłbym i ja:)


--
Piotrek
(iPad&Tapatalk HD)

 

Piotruś i tak by Ci coś nie pasowało ;)    albo by była za głośna albo za wolno podnosiła kotwicę :P

 

 

a co do wpisów kolegi Paprykarz to widzę, że próbujesz obronić sprzedawane przez siebie produkty. Kiedyś pisałeś, że kilka deckhandów jakie znasz trafiły do serwisu a teraz, że Deckhandy są och i ach i się nie psują.

Ja jestem jednym z użytkowników Deckhanda który się zepsuł i trafił do serwisu z wytartymi trybami(kotwica 14kg) a z tego co wiem było ich dużo więcej i to na to samo.

 

Każdy jednak broni swego co nie? a konkurencja jest be.



#39 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 23 grudzień 2014 - 09:13

Moje do naprawy trafiły dwa i żaden na przekładnię. Windy Minn Koty zacząłem sprzedawać w czasie kiedy klienci zaczęli narzekać na windy które padały po kilku użyciach. Na dodatek były bardzo hałaśliwe. Okazało się że to właśnie TRAC. Opinię opieram na tym co przekazali mi klienci. A podejrzewam, że nie mieli powodu kłamać skoro wymieniali swoje metalowe zębatki na plastikowe tylko w czarnej obudowie Minn Kota. Chętnie sprzedawałbym produkty obu marek, tylko to ja potem będę się użerał z naprawami. Dlatego nigdy nie sprzedaję taniochy bo to się nie opłaca i mi i klientowi.

Napisałem że Minn Koty nie mają złej opinii a nie że się nie psują. Jeżeli zapomniałem co napisałem to pokaż mi to, może faktycznie zapomniałem.



#40 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 23 grudzień 2014 - 12:38

Gdyby jeszcze był model ze swobodnym opadem kotwicy, kupiłbym i ja:)
--
Piotrek
(iPad&Tapatalk HD)


Strzał w 10. Weź teraz np. na czorsztynie to opuść przy silnym wietrze. Można wypić kawę i fajkę wypalić :) . Ciekawe czy są takie?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych