Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Windy kotwiczne f-my TRAC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
316 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 23 grudzień 2014 - 13:36

Są, z ręki wypuszczane  :D . Szybki i kontrolowany opad kotwicy zapewniony w 100%.



#42 OFFLINE   Atana

Atana

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 23 grudzień 2014 - 14:01

Witam,

 

kolego Paprykarz, pisząc w domyśle ze windy TRAC to taniocha to oprócz tego że nie masz pojęcia skąd sie bierze różnica w cenie to na dodatek nie wiesz co to etyka w biznesie i sprzedaży. Więc moja osobista prośba, zaprzestań handlowania również minn kotą bo to bardzo dobra firma a ty sie na tym nie znasz i opinie o tej firmie też zepsujesz. osobiście (nie z opowieści!!! - podstawa to znać swój produkt i konkurencje) montuje silniki elektryczne, silniki na "zetki" oraz sterowanie minn koty, nasza łódź jako pierwsza w Polsce dostanie silnik Minn Kota Ulterra i uważam że to bardzo dobre produkty więc zajmij się czymś innym albo najpierw naucz na czym to polega.

Odnośnie 300 godzin to nie bede komentował jak ktoś nie zrozumiał ze chodzi o 300 motogodzin nabitych przez jedyne urządzenia na łodzi które liczy takie cos, a mianowicie silnik. Nie czepiam się bo nie każdy pływa łodzią i musi wiedzieć jak ten świat funkcjonuje. Choć moim zdaniem jak ktoś zajmuje się sprzedażą osprzętu do łodzi to powinien wiedzieć o czym mowa. Ale nie będę się powtarzał

 

Kolego @Piecia, swobodny opad mają windy TRAC Big Water 45 i 45SW, ogólnie wygląda to tak:

Fisherman i Pontoon: góra/dól na silniku, trzeba trzymać guzik

Big water: dół grawitacja za jednym naciśnięciem guzika, góra silnik, trzeba trzymać guzik

Angler 25: dół - silnik, za jednym przyciśnięciem guzika, góra - silnik, trzeba trzymać guzik

 

Uważam ze jednak najlepszym pomysłem to będzie jak się pojawią niezależne opinie o windach, serwisie, gwarancji oraz obsłudze klienta produktów TRAC i każdy będzie mógł wymienić się doświadczeniem i podjąć właściwą decyzje.

 

Pozdrawiam

 

Wesołych Świąt



#43 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 grudzień 2014 - 14:21

Dla mnie zdecydowanie za drogo :( , wolę i będę opuszczał kotwicę ręcznie, na rolce kotwicznej scotty :(



#44 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 23 grudzień 2014 - 16:08

Kolego  atana, proponowałem własnie aby pojawiły się niezależne opinie. Wiem że twoim marzeniem jest aby nikt inny tym towarem nie handlował ale no cóż marzenia nie zawsze się spełniają. Na szczęście to klienci decydują o tym kto im przekazuje wiedzę, doświadczenie i do kogo mają zaufanie. Jeżeli taki doświadczony sprzedawca sugeruje że jego produkt pracował 300 godzin to mam prawo sądzić że pracował a nie pływał na łodzi przez 300 godzin. Bo jeżeli tylko pływał to wcale nie musiał być włączany przez te 300 godzin pływania. Taki wskaźnik niezawodności jest absolutnie niewymierny. I coś musi być na rzeczy bo taki gniew nie bierze się znikąd. Ja wiem jedno dobry produkt reklamy nie wymaga, a nieszczególny trzeba dobrze reklamować. Najgorsze jest to, że byłem zainteresowany tym produktem ale widzę, że chyba jednak nie warto.  

Tym niemniej życzę powodzenia w biznesie i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia  :)



#45 OFFLINE   Atana

Atana

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 23 grudzień 2014 - 16:16

Ja Ci również życzę zdrowych, spokojnych i wesołych świąt, i tu się zgadzamy że najlepiej niech klienci sami decydują co i gdzie zakupić.

 

Pozdrawiam



#46 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 24 grudzień 2014 - 19:56

Piotruś i tak by Ci coś nie pasowało ;)    albo by była za głośna albo za wolno podnosiła kotwicę :P

 

 

Spokojna Twoja rozczochrana;-) To nie wędka, coś wreszcie musi przypasować;-)

 

Witam,

 

Kolego @Piecia, swobodny opad mają windy TRAC Big Water 45 i 45SW, ogólnie wygląda to tak:

Fisherman i Pontoon: góra/dól na silniku, trzeba trzymać guzik

Big water: dół grawitacja za jednym naciśnięciem guzika, góra silnik, trzeba trzymać guzik

Angler 25: dół - silnik, za jednym przyciśnięciem guzika, góra - silnik, trzeba trzymać guzik

 

 

Dziękuję za odpowiedz. Tego szukałem. Zobaczymy co to warte;-)

A tutaj jeszcze filmik,



#47 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 25 grudzień 2014 - 12:14



#48 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 25 grudzień 2014 - 18:42

Ten dźwięk jest przerażający :( Co prawda u mnie winda wyląduje w dziobowej bakiście, ale i tak brzmi to słabo...



#49 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 25 grudzień 2014 - 23:34

Miałem na łodziach i jedną i drugą - kotkię oceniam lepiej.

Użytkownik jans edytował ten post 25 grudzień 2014 - 23:40


#50 OFFLINE   Atana

Atana

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 grudzień 2014 - 11:27

Witam,

 

no niestety szału nie ma z tym dźwiękiem, prędkość opadu reguluje grawitacja i kotwica leci na wariata do dna. Wszystko kręci się bardzo szybko i stąd hałas. Jedyny plus to że ostrzega nurka że z góry coś leci :)

Opad na silniku to zupełnie inna bajka, cichutko sobie mruczy, ale wolniejszy opad...

 

Pozdrawiam


  • Banzaiq lubi to

#51 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 28 grudzień 2014 - 14:21

No tak tylko, że pomiar hałasu na powyższym filmie dokonany jest przy nawijaniu a nie przy opadzie.



#52 OFFLINE   lewyspec

lewyspec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 styczeń 2015 - 14:52

Ciekawe która ciszej opuszcza to chyba najważniejsze na łowisku :-)

#53 OFFLINE   dariusz262

dariusz262

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski

Napisano 15 styczeń 2015 - 18:57

Witam
Jaka bateria (minimalna pojemność) do wind tego typu?
Chodzi oto żeby popływać cały dzień na jak najmniejszszej(gabarytowo)baterii.

#54 OFFLINE   Atana

Atana

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 styczeń 2015 - 20:28

Witam,

 

odnośnie zasilania to możemy ewentualnie sobie oszacować:

 

Jeżeli winda pobiera 8-10 Amp, przyjmijmy 10 Amp.

Jeżeli prędkość podnoszenia i opuszczania to ok 20 m/min

Jeżeli opuszczamy kotwice zawsze na 10m w dół i w górę, to daje nam 1 min pracy.

Jeżeli zrobimy to 60 razy w ciągu dnia to winda przepracuje 1 godzinę.

Czyli zużyje 10 Amp.

Do tego doliczmy rzeczywistość akumulatora (różna dla akumulatorów zwykłych lub głębokiego rozładowania) ale powinno się śmiało dodać 30% i wychodzi że:

 

Jeżeli używamy windę na głębokości 10m, 60 razy dziennie to potrzebujemy akumulator ok 13Amp.

 

Tyle teoria a do tego dochodzi rzeczywistość że kotwica nigdy nie wychodzi sama z wody tylko zawsze w towarzystwie błota, glonów, a czasem i rower lub opona się zdarzy...

Więc na każdy akwen należy mieć poprawkę do tej teorii.

 

Pozdrawiam


Użytkownik Atana edytował ten post 16 styczeń 2015 - 20:29

  • janih lubi to

#55 OFFLINE   dariusz262

dariusz262

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski

Napisano 17 styczeń 2015 - 10:18

Witam

Na znanym portalu jest winda firmy Powerwinch,czy ktoś z szanownego grona tego używa?

Jeżeli tak to poproszę kilka słów.Załączony plik  4986112784.jpg   77,99 KB   21 Ilość pobrań



#56 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 11:34

@PiECIA

kolego zakupiłeś może windę TRAC'a. Możesz coś obiektywnie napisać na jej temat?

#57 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 02 kwiecień 2015 - 10:31

Będąc na targach oglądałem te windy ( trac ) . Głównie chodziło mi o to aby na żywo sprawdzić hałas i powiem szczerze, że zdziwiłem się pozytywnie.  



#58 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 02 kwiecień 2015 - 10:34

Nie zakupiłem owej windy. Hałas jaki towarzyszy pracy tego typu urządzeń jednak jest dla mnie nie do przyjęcia. Pomęczę się dalej tak jak ma to miejsce od zawsze, ręcznie:)



#59 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 02 kwiecień 2015 - 11:40

Jakiś czas temu rozmawiałem z przedstawicielem Atana i twierdził, że sporo tego sprzedają w PL ale niestety jakoś nie mogę się doszukać opinii użytkowników ww wind kotwicznych. Zazwyczaj jak nic nie słychać to dobrze ;) ale chciałbym usłyszeć jakaś opinie od kogoś kto faktycznie posiada te windę. Jeśli ktoś z forumowiczów posiada to będę wdzięczny z krótkie podsumowanie, opinie itp....

#60 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 02 kwiecień 2015 - 12:21

Szczerze powiedziawszy, wolę używać ręcznych rolek np: firmy Scotty :)  a pieniądze które miałbym wydać na windę przeznaczyć na wyjazdy na ryby (paliwo, sprzęt, itp) :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych