Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Windy kotwiczne f-my TRAC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
316 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 20 styczeń 2019 - 16:29

Dzięki za szybką odpowiedz . 

Montując windę  na dziobie łódki są  do kupienia kable żeby sterować nią siedząc przy silniku przy rufie , łódka ma 4 metry .



#162 OFFLINE   Atana

Atana

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 styczeń 2019 - 17:08

Tak, to jest coś takiego:

TRAC_Strike_ZONE_25_Autodeploy_(5).jpg?b

Są różne modele, wersja z AutoDeploy lub bez, Gen. 1, Gen. 2 i Gen. 3. Niektóre windy mają to w zestawie, inne mają pilota lub jedno i drugie. Ale do każdego modelu można dobrać odpowiedni włącznik.



#163 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 styczeń 2019 - 17:39

Zmowy cenowe mogą powstawać na różnych etapach produkcji/dystrybucji. Ze zmową cenową na poziomie miejscowości OPEC ma niewiele wspólnego;)

No własnie jestem na etapie tworzenia prezentacji w powerponit spróbuje zainetresować UOKiK, może śię uda  :D nie bede słał do OPEC'u ;) wysle do Wa-wy



#164 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 812 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 26 styczeń 2019 - 19:12

@szczupak, na ebay to jest wciągarka"REFURB" z ang. "REFURBRISHMENT" - u nas mówi się na to regeneracja. Czyli winda która z jakiegoś powodu wróciła do sprzedawcy, on ją zregenerował i sprzedaje taniej bo to używka.

Co do Strongerów to nie mam zdania bo nigdy nie widziałem ani nie słyszałem jak pracują na żywo, nie porównywał bym ich z TRAC lub Minnkota bo wyglądają na chałupniczą robotę. Ten link który podałeś do sklepu "anmur" - tam też sprzedają TRAC'a może mogą uczciwie porównać.

Na wszystkich "wschodnich" filmikach odnośnie wind (i nie tylko) oszukują, wyciszają to czym handlują albo co akurat podrabiają. Albo porównują Minnkotę Deckhand 40 (napęd ślimakowy - 2 zębatki) z TRAC Big Water 45 (kilkanaście zębatek z wolnym opadem). Z jakiegoś powodu nie porównali z TRAC Deckboat 40 z identycznym napędem jak Minnkota. Mistrzami świata są jednak w trochę innej dziedzinie, tj. porównywania napędów w samochodach zimą. Jeden samochód na kolcach, drugi nie i porównują napęd ;)

 

Tak pracuje TRAC Srike ZONE 25:

 

https://www.youtube....h?v=KahwBlR7_kU

 

Kamera to gopro, stojąca na łodzi, tuż obok windy. Te puknięcia na początku filmu to kotwica uderzająca w kadłub bo rolka jest za mało wysunięta. filmik wrzucony na YT bez żadnej edycji.

 

@siarq, cierpliwości, winda z wolnym opadem i opadem elektrycznym z krańcówką będzie dostępna...

Co do automatu do podnoszenia, jak na razie nic się nie sprawdziło. Nic nie działa dłużej niż 2 tygodnie. Do tego jest bardzo niebezpieczne. Poza tym to dochodzi kwestia mycia kotwicy. Najlepiej przed ostatecznym dociągnięciem kotwicy na rolkę, przepłynąć się trochę z kotwicą pod wodą tak żeby ją umyć.

Windy montuje się na platformie na wygłuszeniu z materiału podobnego do pianki i wtedy tak nie stuka i łódź nie działa jak pudło rezonansowe. Pokaże jak zamontuje swoją na wiosnę. Pozdrawiam.



#165 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 styczeń 2019 - 22:49

o tym mówisz?

Za ile można to wyrwać na Ukrainie nie wiesz ?

Chyba wciaga nosem te amerykanskie cuda.

https://anmur.eu/Wyc...HANDS-35-p47918

 

Fajne ceny tych Strongerów są na UA w polsce rosną o 100% 



#166 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 27 styczeń 2019 - 12:26

zacznij importować , czysty zysk

#167 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 28 styczeń 2019 - 08:51

Fajne ceny tych Strongerów są na UA w polsce rosną o 100% 

Dasz namiar 



#168 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 28 styczeń 2019 - 09:10

Panowie, które windy mają grawitacyjny, swobodny opad?



#169 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 28 styczeń 2019 - 09:42

Dasz namiar 

 

Proszę:http://kapitan.ua/ca...bedki/stronger/

Od tej ceny detalicznej mozliwy jest jeszcze upust.

Panowie, które windy mają grawitacyjny, swobodny opad?

No właśnie Stronger'y nają swobodny opad, solidne wykonianie i cichą pracę.


Użytkownik Małkociniak edytował ten post 28 styczeń 2019 - 09:44


#170 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 28 styczeń 2019 - 10:04

......

No właśnie Stronger'y nają swobodny opad, solidne wykonianie i cichą pracę.

..na ich stronie nie ma nic na temat "wolnego" opadu, wszystkie te wciągarki (za wyjątkiem Minnkoty) wyglądają jakby byly stworzone przez jedne male żółte rączki - PODEJRZEWAM ze będą się różniły jedynie detalami i oczywiście "dekoracjami" bo to różnice które nie wymagają poniesienia specjalnych kosztów. Stworzenie mechanizmu swobodnego opadu (zapewne jakieś sprzęgło ?) musiało by ten koszt znacznie podnieść. 



#171 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 28 styczeń 2019 - 10:54

<p>http://kapitan.ua/ca...nger/&nbsp;</p>
<p>Jakoś podejrzanie tanio te windy sprzedają.</p>

#172 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 28 styczeń 2019 - 11:15

<p>http://kapitan.ua/ca...nger/&nbsp;</p>
<p>Jakoś podejrzanie tanio te windy sprzedają.</p>

czy ja wiem czy tanio...przykład z brzegu - firma Ningbo Jianlong Electric sprzedaje takie windy w hurcie (>100szt) po ~55$-FOB (oczywiście do negocjacji) do tego koszta transportu clą i obsługi celnej na koniec vat i wychodzi "normalnie"  ;)



#173 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 28 styczeń 2019 - 11:20

Nie doczytałem że muszę kupić 100 szt.
ale 450zl to jaki tam vat wyjdzie 50zł.
Bez jaj. Przesyłka będzie droższa niż opłaty celno skarbowe.

#174 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 28 styczeń 2019 - 11:35

Jak chcesz kupić prywatnie to 100 sztuk Ci nie będzie potrzebne. Jak masz firmę, to musisz dać gwarancje i rękojmię - 2 lata. Dajmy na to, że sprowadzisz 100 sztuk, z VAT, cłem i przesyłka wyjdzie ok. 500 zł sztuka. 20 sztuk odłożysz na naprawy gwarancyjne (szybka wymiana Klientowi, aby nie czekał aż wyślesz do Chin bo po 14 dniach i tak może zrezygnować). masz 80 sztuk w cenie 600 zł, aby zarobić musisz dodać marzę, minimum 30%, mniej się nie opłaci. Czyli cena detaliczna wyjdzie 860 zł.  A cena Strike 25 w Atanie wynosi 980 zł. - Szach i mat

To wszystko pod warunkiem, ze masz odpowiedni magazyn i inne zasoby aby to ogarnąć (np kasa na zakup i zapłacenia innych opłat), i inne źródło dochodu, bo jak to ma być to jedyna to przy takiej marży wystarczy ci na jeden miesiąc życia pod warunkiem, że sprzedasz te 80 sztuk w jeden miesiąc, no może w dwa.



#175 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 28 styczeń 2019 - 11:41

Jak chcesz kupić prywatnie to 100 sztuk Ci nie będzie potrzebne. Jak masz firmę, to musisz dać gwarancje i rękojmię - 2 lata. Dajmy na to, że sprowadzisz 100 sztuk, z VAT, cłem i przesyłka wyjdzie ok. 500 zł sztuka. 20 sztuk odłożysz na naprawy gwarancyjne (szybka wymiana Klientowi, aby nie czekał aż wyślesz do Chin bo po 14 dniach i tak może zrezygnować). masz 80 sztuk w cenie 600 zł, aby zarobić musisz dodać marzę, minimum 30%, mniej się nie opłaci. Czyli cena detaliczna wyjdzie 860 zł.  A cena Strike 25 w Atanie wynosi 980 zł. - Szach i mat

To wszystko pod warunkiem, ze masz odpowiedni magazyn i inne zasoby aby to ogarnąć (np kasa na zakup i zapłacenia innych opłat), i inne źródło dochodu, bo jak to ma być to jedyna to przy takiej marży wystarczy ci na jeden miesiąc życia pod warunkiem, że sprzedasz te 80 sztuk w jeden miesiąc, no może w dwa.

..dokładnie - nie ma "garbatych aniołków".. czysta matematyka - dołożę jeszcze ze w o wszystko jeszcze trzeba włożyć parę złotych które "poleży"- windy to nie bułki 



#176 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 28 styczeń 2019 - 11:52

#

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Małkociniak edytował ten post 28 styczeń 2019 - 11:58


#177 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 28 styczeń 2019 - 11:54

Jak chcesz kupić prywatnie to 100 sztuk Ci nie będzie potrzebne. Jak masz firmę, to musisz dać gwarancje i rękojmię - 2 lata. Dajmy na to, że sprowadzisz 100 sztuk, z VAT, cłem i przesyłka wyjdzie ok. 500 zł sztuka. 20 sztuk odłożysz na naprawy gwarancyjne (szybka wymiana Klientowi, aby nie czekał aż wyślesz do Chin bo po 14 dniach i tak może zrezygnować). masz 80 sztuk w cenie 600 zł, aby zarobić musisz dodać marzę, minimum 30%, mniej się nie opłaci. Czyli cena detaliczna wyjdzie 860 zł. A cena Strike 25 w Atanie wynosi 980 zł. - Szach i mat
To wszystko pod warunkiem, ze masz odpowiedni magazyn i inne zasoby aby to ogarnąć (np kasa na zakup i zapłacenia innych opłat), i inne źródło dochodu, bo jak to ma być to jedyna to przy takiej marży wystarczy ci na jeden miesiąc życia pod warunkiem, że sprzedasz te 80 sztuk w jeden miesiąc, no może w dwa.

Taka demagogia ma oparcie pod warunkiem że biznes opierasz na sprzedaży jednego produktu.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

#178 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 483 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 28 styczeń 2019 - 11:59

To wszystko nie zmienia faktu, że mamy na forum kilku kolegów z Ukrainy, którzy zapewne mogą pomóc w zakupie egzemplarza za odpowiednią zachętą.

Ja wiem, że odezwą się głosy o przemycie, uszczuplaniu budżetu Państwa itp. od osób, które nigdy nie przywiozły sobie nic ze sklepu bezcłowego, a z wycieczki do USA przywiozły jedynie wspomnienia.


  • Małkociniak lubi to

#179 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 28 styczeń 2019 - 12:08

Taka demagogia ma oparcie pod warunkiem że biznes opierasz na sprzedaży jednego produktu.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

..czemu? (po co?)  demagogia - to proste wyliczenie /odpowiedz na podejrzenie kolegi nurek28 "czemu tak tanio" - tekst powyżej 



#180 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 28 styczeń 2019 - 12:16

Taka demagogia ma oparcie pod warunkiem że biznes opierasz na sprzedaży jednego produktu.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

ale to właśnie napisałem, dla jednego produktu nieopłacalne, dla uzupełnienia działalności pewnie tak, ale i tak cenowo będziesz na poziomie niewiele (10%) odbiegającym od ceny obecnego sprzedawcy.

 

Co do sprowadzania z Ukrainy to droga wolna, oby tylko działało i się nie psuło, jedni sprowadzają kołowrotki i przynęty na własne potrzeby z Japonii, to i można windę kotwiczną, pontony i wędki.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych