Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Switch pod strzechy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
437 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   KwaQ

KwaQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam :)

Napisano 25 maj 2014 - 20:17

Kuba, Kij to Jaxon Monolith XT 3,5m #8. Na instruktora bym nie żałował, skoro zainwestowałem parę stówek w sprzęt szkoda żeby to były zmarnowane pieniądze. Ale nie wiem czy tu w okolicy kogoś znajdę...

 

Peresada, filmików to myślę że już się naoglądałem od stycznia :) już wtedy wszystko czekało na mnie wszystko w domu, jest jeszcze to o czym piszesz że nie wiadomo czy dobrze dobrany zestaw. A to już pewnie musiał by ocenić ktoś kto ma pojęcie...

 

Mkuczara, niestety nie zakładam nic jeszcze-wydawało mi się że będzie mi ciężej ogarniać temat... Głowice mam 7,3m  a w zestawie tip T-14.

 

Muszę się zebrać w sobie jechać i orać do pierwszych efektów...

pozdro



#422 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 25 maj 2014 - 20:56

Dobre podejście.

Powiedz, ten kij jest miękki czy szybki?

Co do nauki rzutów z filmików - jestem trochę sceptyczny. W sensie - przy naparzaniu kablem to wielkiego halo nie ma. Podobnie na małych rzekach, gdzie nie trzeba daleko rzucać. Jednak gdy trzeba rzucić dalej, zwykłą linka czy głowicą robią się zwykle schody. Delikatne "pierdoły" jak ustawienie nóg, praca rąk itd - tego do końca z filmików nie wyłapiesz, obecność kogoś kto powie ci np - bardziej obróć tułów, czy wyżej ręce - bezcenna. A wbrew pozorom do przyswojenia jest sporo, zmienić trochę nawyków trzeba. I to jest plus instruktora, dobrze żeby jeszcze był "z życia wzięty" a nie z platformy (nie, nie chodzi o PO, tylko o platformę do rzucania) i potrafił pokazać jak sobie z tym radzić stojąc po pas w wodzie, bo wbrew pozorom to nie jak z bata strzelił. Ostatnio byłem na kursie łososiowym i była własnie o tym rozmowa, jak ludzie zaczęli mieć zonk ze tak dobrze im szło w wodzie po kostki i zupełnie zdechło jak weszli po pas.

Chyba ze oglądasz filmik, nagrywasz się, z powrotem filmik - a to trochę jebaczka.

Polecam poszukanie pomocy kogoś kto może w tym pomóc - jest to duże ułatwienie, zwłaszcza na początku.

Jest w pl kilku instruktorów od DH - choćby Piotr Talma z Wrocławia. Również na festiwalu Visiona była możliwość załapania sie na kurs z Antim Guttormem. I oczywiście same "Visiony" organizują dość często kursy, na których można się sporo nauczyć.



#423 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 25 maj 2014 - 21:53

KwaQ, ciezko radzic na odleglosc, ale do glowic typu skagit musisz stosowac snap t, circle c, pery poke, lub double spey w zaleznosci od potrzeby. Czyli gdy wykonujesz petle, to tworzysz ja glownie z samej glowice lub dodatkowo 1/3 przyponu. Reszta przyponu lezy w wodzie i kotwiczy petle (stad tez nazywa sie to water born cast). Jesli juz to wszystko wiesz, a dalej cos nie wychodzi, to zwolnij i zacznij od krotkich rzutow i jak juz wszystko bedzie gralo to stopniowo wydluzaj rzuty. Jesli dalej cos nie gra, to moze zestaw jest zle dobrany (nie znam Jaxonow, to nie podpowiem). Skagit jest bardzo prosty tylko trzeba wszystko robic powoli, a przyspieszac w ostatnim momencie.

 


  • peresada lubi to

#424 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 26 maj 2014 - 03:24

Bardzo dobrze napisane to ostanie zdanie @Luko!

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

#425 OFFLINE   KwaQ

KwaQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam :)

Napisano 28 maj 2014 - 19:24

Ano właśnie, tak jest ze wszystkim.... Filmów można oglądać do bólu, ale jak ktoś pokarze to zaoszczędzić czasami 2-3 lata.

Kuba, ten kij jest raczej wolny i przy doborze linki też o tym wspomniałem sprzedawcy.

Dobrze właśnie żeby ktoś to wziął do ręki i zobaczył czy to dobrze hula.

Pozdro



#426 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 28 maj 2014 - 20:12

Taka jeszcze drobna uwaga. Być może o niej wiesz. Przy rzucie należy trzymać ręce blisko ciała. Krytyczny moment to zatrzymanie kija. Dobre zatrzymanie odpowiednio naladuje kij. Wtedy kapitalnie wystrzeli głowica. Pracuj dolna ręką no i próbuj. Możesz nawet na trawie pod domem. Dokładamy wtedy do całego zestawu długi przypon z mocnego mono. Z resztą jak pisałeś wcześniej masz jakieś Doświadczenie z mucha, wiec wiesz kiedy zestaw hula jak trzeba. Spróbuj to przełożyć na DH.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik peresada edytował ten post 28 maj 2014 - 20:16


#427 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 28 maj 2014 - 20:13

Czy udało ci się choć raz machnął daleko tym zestawem?

Użytkownik peresada edytował ten post 28 maj 2014 - 20:24


#428 OFFLINE   KwaQ

KwaQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam :)

Napisano 31 maj 2014 - 22:05

Tak, ze 2-3x  poleciało tak że wyrwało running z wody i aż szarpnęło kijem.



#429 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 01 czerwiec 2014 - 00:22

to wygląda, że glowica raczej dobrze dobrana. pracuj nad techniką. running raczej w łapach nie w wodzie. 

układanie runningu przed rzutem to bardzo ważna sprawa. 

 



#430 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 czerwiec 2014 - 05:31

Najważniejsze są zatrzymania i danie czasu pętli po odrzucie do tyłu. Jeśli zrobisz prawidłowe D z pętli to będziesz miał możliwość naładowania kija. Często się spieszymy z ruchem kija do przodu i pętla z tyłu jest marna. Kij się nie ładuje.

#431 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 05 czerwiec 2014 - 19:05

I tak i nie. Tak, przy dluzszych glowicach, ktore faktycznie potrzebuja chwile, zeby utworzyc D. Nie, przy krotkiej i ciezkiej glowicy jaka jest skagit. Jesli na moment sie zatrzymasz, to utworzona petla padnie pod swoim ciezarem. Warto obserwowac katem oka co sie dzieje z petla za naszymi plecami, bo to polowa sukcesu.



#432 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 czerwiec 2014 - 23:30

Tak wystarczy chwila. Wyczucie odpowiedniego momentu kształtowania D i i właściwy moment do wyrzutu to chyba główny problem. Decyduje odległości rzutu i najłatwiej to zepsuć.

#433 OFFLINE   Plecha

Plecha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 czerwiec 2014 - 10:38

Witam. Czytam z uwagą temat i zaczynam się zastanawiać coraz mocniej czy nie spróbować :) Mam Daiwe Whisker Salmon 12' klasa 7-9 stara ale jara :) Miałem ją przerabiać na jakiegoś rzecznego spina ale może nada się ona do nauki Switcha? 



#434 OFFLINE   Kingfisher Club Tomek K.

Kingfisher Club Tomek K.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWałcz-Wrocław
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kozioł

Napisano 10 czerwiec 2014 - 15:30

Witam. Czytam z uwagą temat i zaczynam się zastanawiać coraz mocniej czy nie spróbować :) Mam Daiwe Whisker Salmon 12' klasa 7-9 stara ale jara :) Miałem ją przerabiać na jakiegoś rzecznego spina ale może nada się ona do nauki Switcha?

Przyznam szczerze że też mnie to zaczyna kręcić .

#435 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 10 czerwiec 2014 - 19:28

Nada sie, ale switchem to bym tego kija nie nazwal. 12-stopowa speyowka o dosyc glebokim ugieciu, napewno da rade ze skagitem, strzelam ze cos w okolicy 540-570gr, a jak wolisz troche dluzsze glowice, to polecam Rio AFS, #8 powinno wystarczyc. AFS mozna teraz za rozsadne pieniadze nabyc.



#436 OFFLINE   Plecha

Plecha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 czerwiec 2014 - 19:35

Jak ją kupiłem od szkota to dostałem informację że najlepiej chodzi z linką #12 SA :) On tak łowił łososie.

#437 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 10 czerwiec 2014 - 19:50

#12 SA ale jaka? Pewnie do kijow jednorecznych i rzutow znad glowy, bo chyba nie speyem.



#438 OFFLINE   Plecha

Plecha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 czerwiec 2014 - 20:22

Nie mam pojęcia :) raz że nie wyznaję się na linkach a dwa że jego szkocki akcent wprowadzał spory element haosu do naszej dyskusji :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych