Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

WISŁA Sandomierz i okolice.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 29 kwiecień 2017 - 12:35

Najlepiej biorą na jerku
  • Bułka lubi to

#122 OFFLINE   Bartosz 82

Bartosz 82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaOświęcim
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Kr

Napisano 29 kwiecień 2017 - 14:33

Jeździłem na Wisełke w odcinku od Koćmierzowa do Annopola po obu str rzeki. Bywało tak że na 11wyjazdów lub więcej,ryb zero na kiju. Trafiały się dni że ryby wspópracowały aż miło...Sumy,Sandacze,Bolenie,Szczupaki. Wisła uczy pokory. Liczy się wytrwałość i częste przebywanie nad wodą. Ludzi łowiących w okolicach Sando...jest w piz..!! Na znanej miejscowym opasce praktycznie co tydz jakieś koło organizowało zawody wędkarskie... Kto jeździ wie za jaką tamą,jest jaki dołek,gdzie w nurcie leżą dęby,gdzie są fajne przykosy,przerwane(zalane) tamy i obiecujące opaski z rynnami praktycznie pod samą nogą. Jest na tym odcinku sporo suma i myśle że pływają szt na rekord polski. Widziałem kilkukrotnie żerowanie wąsiatych...robiło wrażenie !! Po kilkunastu latach łowienia w tamtych rejonach doszedłem do wniosku,że jeśli nastawiamy się na drapieżnika np zanderka nocą,gdzie widać i słychać żerujące ryby to napewno po pewnym czasie zaczną żerować sumy. Jeśli one wejdą w łowisko to pozamiatane. Mniejsze od nich drapieżniki spiepszają wtedy w Piepszówki!! Miejscówke opanowują wąsiate zbóje niejednokrotnie w liczbie kilku(nastu)sztuk. Mam na myśli ryby duże...nie kijanki do 100cm :-) Jeśli miałem ze sąbą patyka do 50gr nie było szans zatrzymać po braniu podwodnej lokomotywy lub oderwać jej od dna. Dlatego woziłem zawsze dwa kije...jeden light drugi heavy:-) Czasami udało się wytarmosic króla na brzeg...często z pomocą kolegi. Buzi foto i woda.
Przeczytałem wszystkie Wasze wpisy Drodzy Koledzy i nikt nie wspomina że ten odcinek zmienił się bardzo po powodzi a to fakt niezbity.
Kolejną zmianą od lat są org zawody wedkarskie na wspomnianej wyżej opasce.
Kiedyś nie było tyle autokarów aut etc.
Wiadome że w okolicach Huty wydobywali piach i rzeka od tego odcinka w górę ma inny charakter dna...po powodzi zasypało większość znanych miejscówek...lecz utworzyły się też nowe :-) Fakt faktem ryb jest mniej ale dalej są :-)
Mentalność ludzi zmienia się z czasem co widać nad wodą...coraz więcej machających spinem wyznaje zasade C&R. Co cieszy. Szarpaki byli są i będą ale my sami musimy reagować na tych skur... będąc nad wodą!! Tępić w każdy możliwy sp jak tylko ich zobaczymy.
Odnośnie kontroli PSR to kontrolowany byłem kilkunastokrotnie przez niskiego pana pod wąsem,raz przeczesali mi auto co cieszy :-) Potem jak ich widziałem było tylko Dzień Dobry biorą? i szli dalej...
Często pojawiali się w asyscie Policji. 4razy miałem kontrolę Policji wodnej.
Wiec coś się dzieje odnosnie ochrony wody. Mimo to,moim zdaniem zbyt mało razy.
Ten odcinek moim zdaniem jest dalej atrakcyjny :-) Moje życiówki złowiłem właśnie tam od Koćmierzowa do Annopola :-)
Zander 112cm :-)
Szczupły 108cm :-)
Sum 194cm :-)
Bolek 84:-)
Nie zapomne tych walk do końca życia !! I chwil spędzonych nad Wisełką...Może teraz komuś innemu przytrafią się,,moje" rybki bo jeśli nikt ich nie szarpnął czy też nie zdechły to pływają dalej.Od tego roku będę łowił w okolicach Oświęcimia i poznawał tutejszą Wisełkę,ponieważ tu teraz mieszkam. Wszystkim łowiącym życzę PB. Łowię sportowo i dla czystej przyjemności C&R 100% :-)
PAMIĘTAJ !!!
NIE BĄDŹ PAŁA !! WYPUŚĆ SANDAŁA !!!
Pozdro maniacy !!

#123 ONLINE   TeDDyBoY

TeDDyBoY

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 22:47

Witam panowie jak woda na wisełce ?? bardzo brudna ?  chciałbym sie wybrac w poniedziałek .. spróbowac :)



#124 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 30 kwiecień 2017 - 07:26

Zapraszam !!!! tylko sobie weź ponton albo drona,  bo z wału to takie sobie brania.

LUDZIE ogarnijta się wreszcie, http://monitor.pogod...hydro/150210170  macie cały czas monitoring stanu wody to sobie popatrzcie .

Woda prawie 4,5m , a ten pyta czy nie zmętniała.

To tak trudno !!!!!!!!!!!!! 


  • tymon lubi to

#125 ONLINE   TeDDyBoY

TeDDyBoY

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów

Napisano 30 kwiecień 2017 - 10:41

Od tego jest forum żeby pytać.. Jest majówka nie trzeba się denerwować :-) pozdro!

#126 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 30 kwiecień 2017 - 10:43

Ale czasami wystarczy trochę pomyślunku i samemu to znaleźć .

To naprawdę dużo nie kosztuje i nie jest skomplikowane  ;) .


  • Bułka lubi to

#127 ONLINE   TeDDyBoY

TeDDyBoY

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów

Napisano 30 kwiecień 2017 - 11:01

Ja wiem ze jest duża woda.. Ale miałem bardzo cicha nadzieje ze może jednak.. Dziś piękna pogoda a tu dupa ciężko wysiedziec w domu tymbardziej ze planów było mnóstwo pozdro

#128 OFFLINE   Bartosz 82

Bartosz 82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaOświęcim
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Kr

Napisano 13 maj 2017 - 19:12

Woda już mniejsza niż jakiś czas temu :-) połowiliście coś ostatnio ?

#129 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 13 maj 2017 - 19:20

W zależności gdzie jest ta niska woda, bo w S-rzu jeszcze dużo brakuje do stanu wędkowania  :P



#130 OFFLINE   Bartosz 82

Bartosz 82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaOświęcim
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Kr

Napisano 19 maj 2017 - 21:18

Wiecie czy coś skubie na Wisełce? Chodzi mi o starorzecze Wisły pod Piepszówkami:-) Ktoś był ? Jakieś efekty?

Użytkownik Bartosz 82 edytował ten post 19 maj 2017 - 21:18


#131 OFFLINE   Marcel2016

Marcel2016

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie

Napisano 20 czerwiec 2017 - 19:56

Wybiera sie ktoś na wisle w niedziele w poszukiwaniu bolenia

#132 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 05 luty 2018 - 19:09

Wiem że wywołam zaraz gównoburzę , ale mnie już .... ta obojętność...

 

Mam takie pytanie do lokalnych zaglądaczy  : 

 

... kiedy w końcu zakończy się ta rzeźnia sandaczyków na "starym porcie" ???, bo głupio wygląda ich chowanie po śmietnikach w reklamówkach  :rolleyes:  :whistling:

 

... zgłoszenia do PZW nic nie dają , PSR ma w d....  nie odbiera telefonów i wszyscy są "zadowoleni"  ....

 

 

Dziękuję .



#133 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 06 luty 2018 - 09:43

Zadzwoń na Policję-muszą przyjechać.



#134 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 863 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 06 luty 2018 - 14:25

Wiem że wywołam zaraz gównoburzę , ale mnie już .... ta obojętność...

 

Mam takie pytanie do lokalnych zaglądaczy  : 

 

... kiedy w końcu zakończy się ta rzeźnia sandaczyków na "starym porcie" ???, bo głupio wygląda ich chowanie po śmietnikach w reklamówkach  :rolleyes:  :whistling:

 

... zgłoszenia do PZW nic nie dają , PSR ma w d....  nie odbiera telefonów i wszyscy są "zadowoleni"  ....

 

 

Dziękuję .

 

Jakbym czytał o wylocie kanału z elektrowni Kozienice. 

U nas to jeszcze jest o tyle prostsze, że teren monitorowany i nic to nie daje. A swego czasu jak proceder był bardziej nagminny ( może to dalej funkcjonuje, chociaż z racji przeprowadzanej modernizacji i powstałego nowego bloku może mniej) to kłusole żyli w układach z ochroną obsługującą monitoring do tego stopnia, że jak miał się ktoś pojawić ( PSR, Policja ) to kłusoli już nie było. 

Przykre.

Ja odpuściłem już parę lat tam jeżdżenie. Walczyć z czymś, z czym nikomu się nie chce ? 

 

Życzę naprawdę powodzenia - choć podejrzewam, że bez kontrolowanego odstrzału szanse na powodzenie mikre. 


Użytkownik tymon edytował ten post 06 luty 2018 - 14:25


#135 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 06 luty 2018 - 14:42

Przekleństwo to pewnie dosięga większości , jak nie wszystkich wód tego typu w zimie. Rozumiem , że niektórzy nie mogą sobie odpuścić łowienia i wypuszczają ryby, ale są też tacy, którzy korzystają z dobrodziejstwa braku zakazu łowienia w tych miejscach i bez opamiętania je zabierają.

Nie rozumiem tylko dlaczego są zabijane , a później ci sami "wędkarze" lamentują , że nie ma dużych.

Zakazać wędkowania - ŹLE, dopuścić wędkowanie - też ŹLE.  :unsure:  :wacko:  :blink:


Użytkownik miramar69 edytował ten post 06 luty 2018 - 14:43


#136 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 luty 2018 - 14:45

Jakbym czytał o wylocie kanału z elektrowni Kozienice. 

U nas to jeszcze jest o tyle prostsze, że teren monitorowany i nic to nie daje.

OOO! To jeszcze nic! Parę lat wstecz jak, jak jeszcze odbywałem praktyki w El. Kozienice (pochodzę z Kozienic) widziałem zarzucone samołówki w ciepły kanał. Nie na wylocie ale dokładnie w miejscu gdzie ten kanał się zaczyna. Dokładnie tu:

 

https://www.google.p...1.4667355?hl=pl

 

Samołówki (głównie grube, białe sznury, na suma) zarzucane były przez pracowników Elektrowni. Skąd wiem, że pracownicy? ...a no jak kolega zaczął ciągnąć za jeden ze sznurów to goście z pobliskiego budynku przybiegli jakby się paliło!

Gdybyście to widzieli to bylibyście w stanie napisać definicję "kłusownictwa" na nowo.

Człowiek z komuny wyjdzie ale komuna człowieka nigdy.



#137 OFFLINE   slav

slav

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKRK

Napisano 28 maj 2019 - 09:48

Wisła Tarnobrzeg.

https://www.youtube....h?v=AFhJx9csTdM



#138 OFFLINE   Aries

Aries

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • Lokalizacjaobok S7
  • Imię:Maciej

Napisano 09 lipiec 2020 - 04:28

Cześć.
Czy Wisła w okolicach Tarnobrzega, Baranowa jeszcze mocno kolorem podobna do zbożówki z mlekiem?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych