Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Texas Rig, Carolina Rig


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
324 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   zwiraz

zwiraz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaRybnik
  • Imię:Adam

Napisano 04 październik 2020 - 21:04

A jak dobierasz obciążenie? Czy długość przyponu ma wpływ na jego wagę?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
  • Predatorhunter lubi to

#302 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2057 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 04 październik 2020 - 21:29

Obciazenie dobieram pod warunki lowiska na ktorym akurat lowie. Przewaznie sa ta ciezary 5 - 14 max. 17gr. Tyle wystarczylo mi jak dotad. Jesli nie musze rzucac +40m to lowie tak lekko jak to tylko mozliwe zeby odpowiednio poprowadzic wabik i miec dobry kontakt z przyneta. W pudle mam na wszelki wypadek bullety od 3,5 do bodajrze 21gr albo nawet 28 ale tylko po to jakby mnie warunki nad woda zaskoczyly w formie dzwignietej wody, silnego wiatru lub braku bran na "normalnym" dystansie

Gesendet von meinem H9436 mit Tapatalk

#303 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 07 październik 2020 - 05:24

Ja bardzo zaluje ze na "moim" Renie nie moge stoswac tych jak mi sie wydaje skutecznych metod ze wzgledu na wiele czynnikow, ktore powoduja w praktyce zrywanie kazdego zestawu, ktory lezy na dnie badz przesuwa sie po nim... Jednoczesnie sklania mnie to tego wpisu po przeczytaniu poprzedniej strony watku. Ot po prostu nie kazda skuteczna metoda nadaje sie do kazdego lowiska. Niby truizm ale jednak widze, ze potykamy sie o niego  ;)


  • gooral lubi to

#304 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2057 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 07 październik 2020 - 06:20

Bylem u Mariusza i lowilem na Renie Carolina czy texasem bez problemu, nie urwalem ani jednego zestawu. Predzej guma na glowce siadzie miedzy kamieniami co nie znaczy ze C rig nie lapie zaczepow, moze mialem poprostu szczescie Na Menie za to fukncjonuje bez problemowo i daje nawet ryby

Gesendet von meinem H9436 mit Tapatalk

#305 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 07 październik 2020 - 06:54

Nie watpie Kamil,- jednak miejsca, ktorych ja szukam na Renie sa bardzo mocno usiane kamieniami wszelkiej masci i czesto miejwaja zmienne nurty szczeglnie przy dnie co jest "zaleta" owych kamieni, szczegolnie tych wiekszych. Lowienie z tradycyjna glowka pozwala (w miare refleksu) podbic gume natychmiast po kontakcie z dnem co w przypadku karolinki ;)  nawet z krotkim przyponem konczylo sie jego zdryfowaniem gdzies miedzy szczeliny kamolcow. Jak zapewne wiesz kamienie w Renie to nie sa "okragle" glazy tzw otoczaki jakie zalegaja np: gorskie rzeki tylko kamienie z kamieniolomow czyli ostro-kanciaste badziewie jakie wykrzystali niemcy wykopujac na nowo Ren i niszczac bezpowrotnie jego naturaln bieg, przynjamiej w granicach NRW.

Osobiscie za najwieksza zalete CR uwazam wlasnie wolna prezentacje, w ktorej doskonale sprawdzaja sie wlasnie przynety, ktore pozornie, albo w porownaniu z "kopytam" nie pracuja.

Miejsca w ktorych moglbym z powodzeniem CR stosowac na Renie nigdy mi nie daly ryby o jaka mi chodzilo, czyli duzego sandaczy czy okonia. Jesli Tobie sie to (na Renie) udalo to gratuluje, a jesli robiles to seryjnie,- to chetnie przyjme korepetycje ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 07 październik 2020 - 06:58

  • zwiraz i Krzysiek Rogalski lubią to

#306 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2057 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 07 październik 2020 - 09:57

Nie neguje twoich spostrzezen Arku, dlatego pisalem ze C rig dobry w odpowiednich warunkach a skoro takich nie masz to nie low. Jest tyle ciekawych metod ze zawsze sie cos dopasuje a po za tym klasyczny opad to tez jedna z czesciej uzywanych metod ktora nie wyklucza z sie z C rig a uzupelnia Co do Renu samego w sobie to Ci powiem ze tak zle jeszcze nie masz Nie widziales Menu chyba ktory wyglada jak troche szerszy Kanal gliwicki. Nie ma ani jednej glowki, Rafki, Opaski itd. Wiec typowanie miejscowek jest o wiele ciezsze jak sie nie jednemu by wydawalo. Na Renie z pomoca Mariusza cos tam sie udalo wydlubac ale piszac o duzych sandaczach czy okoniach chyba sobie zartujesz? Bylem pare godzin na kilku miejscowkach i o ile nic nie urwalem to raczej ciezko o okazy ale chociaz jakies kontakty byly co mnie cieszy. Proponuje wrocic do Tematu bo szkoda watku, Ciebie moze nie interesuja moje spostrzezenia ale pare osob jednak udalo mi sie zaciekawic. Jak bede mial wiecej czasu i polowie troche to przedstawie kolejne ciekawe metody jesli ktos bedzie chcial

Pozdrawiam serdecznie i polamania wszystkim

Gesendet von meinem H9436 mit Tapatalk
  • zwiraz i Rheinangler lubią to

#307 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 październik 2020 - 06:01

Bardzo mnie interesuja Twoje spostrzezenia Kamil! Moim zdaniem sa one wlasnie wynikiem praktyki a nie teoretyzowania. Kto wie moze na ich podstawie uda mi sie cos zaadoptowac do swoich warunkow. To, ze tu czy tam jakas metoda slabiej funkcjonuje swiadczy zle nie o metodzie tylko o tym kto ja usilowal na sile zastosowac  :lol:

Nie zam Menu ale pamietam jeszcze jak kiedys pisales o nim tu na forum, za to znam dobrze kanal Gliwicki  ;) kiedys mieszkalem w Gliwicach.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 08 październik 2020 - 06:03

  • Predatorhunter lubi to

#308 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 kwiecień 2021 - 19:48

Że tak odświeżę temat :)

 

Który ze sposobów lepiej sprawdzi się pod okonie ?:)



#309 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 07 kwiecień 2021 - 11:53

Każdy, zależy od wody.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

#310 OFFLINE   JimbeamPK

JimbeamPK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaKalisz

Napisano 09 styczeń 2023 - 09:32

Pytanie do " praktykujących " Carolina Rig.

W jaki sposób obserwujecie branie okonia na tym zestawie? Jestem po prawie 2 tyg. testów tej metody i o ile w rzece przy prowadzeniu pod prąd często widać to charakterystyczne pstryk lub pociągnięcie zestawu za przynętę o tyle na wodzie stojącej nic. Po kolejnym podbiciu/szarpnięciu czy przesunięciu po prostu czuć opór ryby i wtedy zacinam. Próbowałem z różnymi długościami przyponów i efekt ten sam - brak sygnalizacji brania jak np. w opadzie czy przy woblerze.

Wnioskuję, że branie ryby ma miejsce w moją stronę i wtedy przypon się luzuje, stąd brak sygnalizacji. Rzeka automatycznie naciąga przypon przez co jest to lepiej widoczne. 

Macie jakieś spostrzeżenia jak obserwować branie przy technice Carolina Rig? 



#311 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18575 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 styczeń 2023 - 10:23

o tyle na wodzie stojącej nic. Po kolejnym podbiciu/szarpnięciu czy przesunięciu po prostu czuć opór ryby i wtedy zacinam.

 

mam bardzo podobnie, może raz zdarzyło się że poczułem jakieś szarpnięcie a tak to prostu zacina przy oporze. Może to być kwestia zbyt ciężkiego ciężarka który tłumi brania, moze zbyt długiego przyponu - trudno mi powiedzieć. Wydaje mi się że to może być też przy carolinie związane z tym że np. ryba odchodzi w bok, po skosie albo tak jak piszesz w kierunku łowiącego na luźnym przyponie


  • JimbeamPK lubi to

#312 OFFLINE   JimbeamPK

JimbeamPK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaKalisz

Napisano 09 styczeń 2023 - 10:58

Próbowałem nawet na 1gr ciężarku przelotowym od spławika  :lol:  zamiast "bullety" 3,5g i też nie było nic czuć. 

Nie chcę odbiegać od zadanego pytania i poczekam na być może więcej opinii ale czy przy łowieniu metodą Texas Rig też tak jest?



#313 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18575 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 styczeń 2023 - 11:58

Za mało i za małych ryb złowiłem na Texas żeby się miarodajnie wypowiedzieć niestety. 


  • JimbeamPK lubi to

#314 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 09 styczeń 2023 - 18:08

Akurat ostatnio studiuję sobie Texas. Zdecydowanie bardziej potrzebny wiosną. Branie to tylko luźne pociągnięcie plecionki tak dwa trzy razy. Pół sekundy sekundę czasem dwie trwa wszystko później zacięcie i emocje siedzi nie siedzi. Chyba każde branie czuję na stojącej wodzie. W nurcie nie próbowałem
  • JimbeamPK lubi to

#315 OFFLINE   Apisfisha

Apisfisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 13 styczeń 2023 - 16:16

Hmmm nie to zebym miał zamiar sie wymadrzac, ale jak obserwujemy brania, ktorych nie czujemy? Wydaje mi sie ze po szczytowce wedki lub lince chyba jeszcze lepiej. Kazde zachowanie linki odbiegające od standardu, odjazd w bok, zluzowanie nawet jeszcze w osadzie, czy jej naciagniecie winnismy kwitowac zacieciem. Tez dla dobra ryby zeby nie połknęła przynety zbyt głeboko.
  • JimbeamPK lubi to

#316 OFFLINE   JimbeamPK

JimbeamPK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaKalisz

Napisano 16 styczeń 2023 - 09:58

Masz całkowitą rację, tylko przy CR szczytówka sygnalizuje to co się dzieje z ciężarkiem a nie z przynętą.

Z moich obserwacji wynika,  że musi być na prawdę solidne przyłożenie lub odjazd ryby żeby szczytówka pokazała. 



#317 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 16 styczeń 2023 - 17:07

Przy wczorajszym łowieniu miałem okazję przeanalizować co tam dokładnie czuć a łowiłem drobne okonki do 18cm. Wyszło że przy odrobinie wprawy można odróżnić kiedy ryba chwyta za ogonek a kiedy głębiej ¯⁠\⁠_⁠(⁠ ͡⁠°⁠ ͜⁠ʖ⁠ ͡⁠°⁠)⁠_⁠/⁠¯ ale wszystko na dość krótkim dyszlu i wodzie 2,5m - Teksas bez koralika, bullet ~3g i shad impact 2".

#318 OFFLINE   matysznak

matysznak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaWPR
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Matysek

Napisano 16 styczeń 2023 - 17:09

Przy wczorajszym łowieniu miałem okazję przeanalizować co tam dokładnie czuć a łowiłem drobne okonki do 18cm. Wyszło że przy odrobinie wprawy można odróżnić kiedy ryba chwyta za ogonek a kiedy głębiej ¯⁠\⁠_⁠(⁠ ͡⁠°⁠ ͜⁠ʖ⁠ ͡⁠°⁠)⁠_⁠/⁠¯ ale wszystko na dość krótkim dyszlu i wodzie 2,5m - Teksas bez koralika, bullet ~3g i shad impact 2".

Jaki kij?



#319 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 16 styczeń 2023 - 17:36

Kopiuj wklej: Graphiteleader Finezza Prototype S.T.Limited 20GFINPC-742ML-T 2,24m. 3-15gr. -Baitcasting

#320 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 14 marzec 2023 - 12:47

Panowie.
Mam chce zacząć z carolina rig.
Potrzebuje pomocy w doborze zestawu, wędka, kołowrotek (opcjonalnie zależy od poleceń bo mam parę wolnych ale nie wiem czy podpasują wymiarem), pletka jakieś akcesoria bullet etc.
Mój budżet to ~~750pln na wszystko.
Łowię wszędzie od rzek narew, po zalewy i jeziora.
Ktoś coś sensownie podpowie? Nie miałem nigdy styczności z carolina jakby co ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych