Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Texas Rig, Carolina Rig


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
324 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 08 grudzień 2013 - 21:01

to kup takie w PL bo w moich pobliskich sklepach placi sie za pln :)

Problemem jest mała popolarnośc tej metody bo odlać ciężarki dla jakiegoś rzemieślnika żaden problem.Tylko kto to kupi?



#22 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2058 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 08 grudzień 2013 - 21:12

Normalnie nagralbym taki filmik bez problemu ale w tym roku chyba juz sie nad wode nie wybiore gdyz pomagam kumplowi w remoncie domu. Jest plan na przyszly tydzien ostatni atak na kaluze ale nie wiem czy dojdzie do skutku.

#23 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 09 grudzień 2013 - 00:15

Obie metody do lowienia bassow. Szklana perla, udezana przez olow, mosiadz lub wolfram, wydaje dzwiek, odglos- "klak". Bassy poloja czesto na raki, a te "klak" tej szklanej perly ma imitowac dzwieki jakie wydaja owe raki.



#24 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 09 grudzień 2013 - 07:43

Warto pamiętać, że nie tylko kształt ciężarka jest tu istotny, ale również materiał, z którego jest on wykonany. Mosiądz to minimum. Ołów odpada, jeśli ma to być po bożemu i zgodnie ze sztuką ;)

#25 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 09 grudzień 2013 - 07:54

Szukałem w 3 sklepach na Śląsku i nigdzie nie spotkałem (prócz haków ofsetowych) materiałów do tych metod . Nie mam dostępu do tokarzy więc muszę sprzęt kupić ......


Użytkownik staszek edytował ten post 09 grudzień 2013 - 07:54


#26 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 09 grudzień 2013 - 08:06

Warto pamiętać, że nie tylko kształt ciężarka jest tu istotny, ale również materiał, z którego jest on wykonany. Mosiądz to minimum. Ołów odpada, jeśli ma to być po bożemu i zgodnie ze sztuką ;)


A możesz uzasadnić dlaczego ołów odpada? Moim zdaniem jest to dobry materiał, jest miękki i nie uszkadza linki. Przy metalach twardszych cieżarki muszą być dokładniej wykonane, wyposażone na przekład w plastikowe rurki biegnące przez środek a to znacznie podnosi cenę.

Użytkownik jbk edytował ten post 09 grudzień 2013 - 08:07


#27 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 09 grudzień 2013 - 08:37

Właśnie dlatego, że jest miękki. Ołów zamiast przekazywać drgania, tłumi je lub w ogóle eliminuje. Akustyka również gorsza. Względem mosiądzu, na ten przykład. To mój pierwszy sezon z tego typu zestawami, ale wpływu na linkę nie odnotowałem żadnego. Może mam dobre ciężarki?

Albo robi się coś tanio, albo robi się coś dobrze ;) Nawiasem mówiąc, myślę, że gdyby ołów się do tego nadawał, nikt w Stansch nie miotałby mosiądzem lub tungstenem. Dbałość o środowisko też ma znaczenie.

Użytkownik Dienekes edytował ten post 09 grudzień 2013 - 08:38


#28 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 09 grudzień 2013 - 08:40

Ciężarki to maluteńki problem . Ograniczenia w używaniu są całkiem gdzie indziej , czego nie rozumiem , albowiem wszystkim co na świecie dotąd wymyślono można śmiało łowić w dumnym opadzie :)

Największa zaletą tych systemów jest rozdzielenie obciążenia od samego wabika , przez co wygląda on i pracuje naturalniej , a ryby nie plują nim tak szybko ,  jest też mniej "czepialska" ..



#29 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 09 grudzień 2013 - 08:48

Ale właśnie jak się czyta blogi wędkarzy ze stanów nie oblepionych tysiacem reklam to ołów przez nich nie jest uważany za gorszy materiał.
Ja łowię na łowiskach o dużej presji z pokłutymi rybami. Szklane koraliki jedynie odstraszają nieufne ryby. To samo się tyczy błyszczacych ciężarków.
Drogo nie zawsze oznacza dobrze.

#30 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 09 grudzień 2013 - 09:01

Nie spotkałem się z próbą zastąpienia oryginału tańszym materiałem. Naturalnie, moja niewiedza w tym zakresie nie jest równoznaczna z nieistnieniem takiego trendu ;) Mainstream wciąż pozostaje przy mosiądzu. Przypadek?

Masz rację, drogo nie zawsze znaczy dobrze, ale to samo tyczy się ubudżetawiania oryginału. Słusznie też zauważyłeś, że nie wszystko sprawdza się wszędzie i zawsze. Oryginał jest jednak jeden i chciałem o tym przypomnieć. Ot, przejaw alergii na taniochę sybstytutu.

Ciężarki mam czarne, matowe i fioletowe. Kupić można i błyszczące ;) Czucie dna względem ołowiu na plus. Aspekt akustyczny ma dla mnie drugorzędne znaczenie, ale warto i tu pamiętać o różnicy.

#31 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 09 grudzień 2013 - 09:15

U mnie czucie dna nie jest potrzebne bo jest przeważnie miękkie i rodzaj materiału tu raczej nic nie zmieni. Mam też stalowe ale częściej stosuje ołowiane(mam spory zapas). A cena bardziej zależy od marki pod jaką są pakowane a nie z czego zrobione.
My tu się zajmujemy detalami a co najważniejsze w tych metodach przedstawił Sławek. Odseparowanie przynęty od obciążenia.

Użytkownik jbk edytował ten post 09 grudzień 2013 - 09:16


#32 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2058 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 09 grudzień 2013 - 10:11

Dla mnie olow tez odpada lowiac np. W rzece o twardym kamienistym dnie. Olow jest miekki i czesto sie odksztalca przez co czesto dochodzi do uszkodzenia linki. 2 sprawa to objetosc, np. 14gr ciezarek olowiany a 14gr ciezarek wolframowy (tungsten) roznia sie okropnie wielkoscia. Wiadomo ze lowiac w rzece nawet o lekkim pradzie olow majac wieksza powierzchnie bedzie sie toczyl po dnie i dlatego musimy siegnac po ciezarek ciezszy. Akustykamjest drugoplanowa pewnie bo ryby moga sie interesowac raz takim tonem raz takim, z perly mozna kompletnie zrezygnowac jesli zauwazymy ze dziala to odstraszajaco ;)

#33 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 09 grudzień 2013 - 11:21

@ jbk: Gdyby odseparowanie było istotą, boczny trok nie potrzebowałby alternatywy ;) To właśnie czułość amerykańskich rigów deklasuje zboka. No i wszechstronność.

#34 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 09 grudzień 2013 - 11:38

Dobrze, że dopiero teraz to czytam, bo ja od zawsze używałem oliwek ołowianych. :D Oliwki z koszulkami w środku.  Z tym, że u mnie to rzeka, kamieniste klatki lub bardzo wolne kamieniste napływy. 



#35 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 09 grudzień 2013 - 11:49

Szukałem w 3 sklepach na Śląsku i nigdzie nie spotkałem (prócz haków ofsetowych) materiałów do tych metod . Nie mam dostępu do tokarzy więc muszę sprzęt kupić ......


W sklepie na Bocheńskiego masz gotowe zestawy Caroline i Texas, ewentualnie offset zmienisz na mniejszy.
Perełki/koraliki też mają, a całkiem niedawno na alledrogo oglądałem ciężarki identyczne z tymi z FMu.

Użytkownik Zwierzu edytował ten post 09 grudzień 2013 - 12:57


#36 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 grudzień 2013 - 12:34

Panowie co do koralikow, to prosze soe wstrzymac, bo wczoraj doznalem olsnienia, jak zobaczylem bransoletke mojej kobiety. Okazalo sie ze takie koraliki szklane, plastikowe w roznych kolorach i rozmiarach mozna kupic doslownie za grosze. Jak wroce do domu, to zapytam sie dokladnie z jakich stron to sie zamawia

#37 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 09 grudzień 2013 - 12:37

http://allegro.pl/li...=category-76653



#38 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 grudzień 2013 - 12:38

koraliki sa w OBI :) ciezarki mozna stosowac jakie sie lubi lub posiada :)



#39 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 09 grudzień 2013 - 12:59

Np. Takie jak ja . Sbirulino :-)
Tylko mi nie mówcie że kształt dzwoneczka ma jakieś istotne znaczenie.

#40 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 09 grudzień 2013 - 13:28

Można. Wszystko można. Carolina Rig i Texas Rig to konkretne koncepcje. Mutacje dozwolone, ale chyba nie o tym ten temat ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych