Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na troć z rzeki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
177 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 12 grudzień 2013 - 14:13

Witam. Ponieważ będzie to mój pierwszy sezon na troć proszę o poradę i opinię jaka wędkę seryjną możecie mi polecić na początek.

Kijek max 270 cm do 60 gr, rzeka nad jaką głównie będę wędkował to Ina.

Jest cała masa odpowiedniego sprzętu do kupienia.Moim zdaniem kij trociową rzekę to minimum 3metry(a nawet ciut więcej) długości, te dodatkowe centymetry nie tylko dają wygodny dostęp do trudnych miejscówek ,dłuższy kij to inny kąt spływu przynęty dzięki temu wabik dłuższy czas "penetruje" dane miejsce i co za tym idzie jest większa szansa na branie.Na krótszym kiju duża ryba ma większą szansę zmienić kąt i przeciągnąć linkę przez np.nawisy drzew i cyrk gotowy,sam się o tym przekonałem.Długość wędki ma ogromne znaczenie zimą,i to nie tylko ze względów bezpieczeństwa,zimą gdy nie ma maskowania i ryby dużo widzą lepiej jest nie podchodzić pod samą krawędż brzegu tylko wystawić szczytówkę dłuższego spinningu :)Najlepiej żeby ważył >220gr.Nie warto zbytnio odchudzać zestawu,ryba życia może nam go zdemolować.Znam z własnego doświadczenia,hehe.No ale,... to tylko moje prywatne spostrzeżenia.

 

Powodzenia -nie życzę kelta, lecz zimowego srebrniaka  ;)


Użytkownik Leny edytował ten post 12 grudzień 2013 - 14:32


#42 OFFLINE   zlotowlosy

zlotowlosy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaGoleniów / Szczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 03 styczeń 2014 - 07:23

Trochę odświeżę temat:

czy nowe serie daiwy whisker, są godnymi następcami tych starych, czy lepiej nie zawracać sobie nimi głowy i szukać tych made in scotland? ;)

pozdr!


  • Radzio lubi to

#43 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 03 styczeń 2014 - 17:39

Trochę odświeżę temat:

czy nowe serie daiwy whisker, są godnymi następcami tych starych, czy lepiej nie zawracać sobie nimi głowy i szukać tych made in scotland? ;)

pozdr!

Whisker nie jest już stosowany.  Obecnie jedynie Shoguny odrobinę przypominają stare modele.

Podobieństwo tylko powierzchowne.Nawet oset zastąpili flagą. :( Wszystko jest inne:materiał,akcja,waga.

 

Daiwa Scotland to z kolei konstrukcja z lat dziewięćdziesiątych! -  Trochę archaiczna ta konstrukcja,nie bardzo

mogę wskazać powody dla których miał byś odgrzewać ten kotlet. Nowe modele wg mnie są niewiele,ale jednak

bardziej przystające do współczesnych metod / przynęt. Co nie zmienia faktu,że cena niezbyt adekwatna do ...

 

No chyba,że chcesz ozdobić ścianę.  Ten oset,kolor,kalkomania. :rolleyes:


  • mietek lubi to

#44 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 03 styczeń 2014 - 18:22

Nowe też są "scotlandmady", nikt nigdy nie robił w innym miejscu Whiskerów. Co do flagi na Shogunach (które też z tej samej fabryki "od zawsze" wychodziły), to też jest od zawsze. Ja tam nigdy nie widziałem żadnego z inną nalepką... Tak, że wszystkie były i są nadal Szkoty...

Stare Whiskery mają trochę cieplejszą akcję, ciutkę płynniejsze ugięcie i są trochę staranniej "obrobione" niż te "nowe" z białymi napisami...

Te nowe, niby miało być to samo, niby "powrót legendy" ale jak się weźmie do ręki jednocześnie oba, to jakoś serduszko w stronę "starocia" skręca.. :)


  • zlotowlosy lubi to

#45 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 styczeń 2014 - 18:33

Czy ja wiem?...... Nie dostrzegam specjalnych różnic.

Być może dlatego, że starego miałem w dług. 3,0 a nowszego jedynie 2,4m. Dla mnie to to samo.

No chyba, że mowa o "jeszcze starszych" ;)

 

PS.

W kwestii ostu... Załączony plik  003.JPG   23,26 KB   16 Ilość pobrań


Użytkownik popper edytował ten post 03 styczeń 2014 - 19:10


#46 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 03 styczeń 2014 - 18:46

No bo jakiś tam straszliwych różnic nie ma żeby tam od razu "dwie różne wędki"... Ale jak się przymierza jednocześnie dwa "te same" kije, to tak jakoś mnie bardziej te stare pasują... :D


  • popper lubi to

#47 OFFLINE   zlotowlosy

zlotowlosy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaGoleniów / Szczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 03 styczeń 2014 - 20:39

Whisker nie jest już stosowany.  Obecnie jedynie Shoguny odrobinę przypominają stare modele.

Podobieństwo tylko powierzchowne.Nawet oset zastąpili flagą. :( Wszystko jest inne:materiał,akcja,waga.

 

Daiwa Scotland to z kolei konstrukcja z lat dziewięćdziesiątych! -  Trochę archaiczna ta konstrukcja,nie bardzo

mogę wskazać powody dla których miał byś odgrzewać ten kotlet. Nowe modele wg mnie są niewiele,ale jednak

bardziej przystające do współczesnych metod / przynęt. Co nie zmienia faktu,że cena niezbyt adekwatna do ...

 

No chyba,że chcesz ozdobić ścianę.  Ten oset,kolor,kalkomania. :rolleyes:

 

W takim razie nie rozumiem - niby wszędzie piszą, że od 2009 bodajże znowu produkują te whiskery?
Nie widziałem na żywo starej, więc na widok nowej kalkomanii serce mi się krajać nie będzie. ;)

 

Nowe też są "scotlandmady", nikt nigdy nie robił w innym miejscu Whiskerów. Co do flagi na Shogunach (które też z tej samej fabryki "od zawsze" wychodziły), to też jest od zawsze. Ja tam nigdy nie widziałem żadnego z inną nalepką... Tak, że wszystkie były i są nadal Szkoty...

Stare Whiskery mają trochę cieplejszą akcję, ciutkę płynniejsze ugięcie i są trochę staranniej "obrobione" niż te "nowe" z białymi napisami...

Te nowe, niby miało być to samo, niby "powrót legendy" ale jak się weźmie do ręki jednocześnie oba, to jakoś serduszko w stronę "starocia" skręca.. :)

 

Dzięki Zorro! Własnie chciałem się upewnic czy te nowe whiskery, to nie są już przypadkiem made in China lub inny Vietnam. :rolleyes:

A co do serduszka... Podobnie jest z jachtami: nowoczesnośc, technologia, satelity, biały plastik, ekrany glasbridge'ów, a jednak człowiek ma większą frajdę z pływania na na takim 80-90-... letnim, drewnianym, prostym, a jednak szlachetnym i z charakerem Jachcie B)


Użytkownik zlotowlosy edytował ten post 03 styczeń 2014 - 20:39


#48 OFFLINE   bialy1601

bialy1601

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaPomorze

Napisano 06 styczeń 2014 - 21:00

Witam czy miał ktoś tą wędke DRAGON MODERATE  2.90m 14-50g Jakie są wasze opinie ?


Użytkownik bialy1601 edytował ten post 06 styczeń 2014 - 21:09


#49 OFFLINE   Kilobear

Kilobear

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 207 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, bardziu, b.wesolopl, pwizer

Napisano 06 styczeń 2014 - 21:50

Czytałem ostatnio "wędkarski Świat: 1/2014 i tam jest ciekawy artykuł Szymańskiego o trociówkach. Stara szkoła woli ciężkie Badyle, były dobrze wyważone.

Taki Talon podobno daje rade mimo że pancerny.



#50 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 13 październik 2016 - 23:57

Oj tam, zaraz. Whisker to Whisker :lol:

Tak nawiasem mówiąc, miałem model 3,00 10-60g. Mocny i raczej na sporą rzekę i wielkie ryby.

Mam 2,44m do 40g i też na większość polskich "okazów" wystarczy (ale on nie na łososiowate kupiony).

Jestem tego samego zdania, co Tomasz. To świetne wędziska i na pewno sprawdzą się w akcji.

Jaka jest dolna granica CW? W katalogu chyba 5g ale jak sie ma to do rzeczywistosci?

 

Szukam czegos pod szczupaka z brzegu. Bede miotal wszystkim czym mam :) Czyli gumami (od 7g do 15g), wirowkami (3-4), wahadlami (do 25g) i woblerami. Nada mi sie ten kij do tego czy moze szukac czegos innego?


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 13 październik 2016 - 23:59


#51 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 październik 2016 - 17:51

Ten akurat, to raczej troć. Na szczupaka ciut masywny jest. Ja jeździłem z takim na głowacice. Niestety, nie był  fartowny ;)

Jeśli ma być z tej serii, to już prędzej 2,75/50g



#52 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 14 październik 2016 - 19:24

W takim razie chyba sobie tego kija podaruje choc sie juz troche napalilem :) U mnie szczupaki metrowe zdazaja sie raz na ruski rok. Natomiast ten 2.75m to juz za dlugi kij bedzie. 2.30-2.40 m bylby w sam raz.



#53 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 październik 2016 - 19:33

Pisałem o tym 3,00m/10-60g (że za mocny)

Chyba gdzieś się "przewinął" BR 2,52 do 25g. Pod Twoje łowy nie wypada go nie pominąć ;)

 

O. Jest tu: http://jerkbait.pl/t...m-6-25g-8-16lb/


Użytkownik popper edytował ten post 14 październik 2016 - 19:35


#54 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 27 listopad 2016 - 22:05

Koledzy,

co polecicie na początek przygody z trociami z seryjnych kijów? Szukam wędki o długości >= 3.00m i pod Red Arc Tuff-Body 10400



#55 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 27 listopad 2016 - 22:47

Koledzy,

co polecicie na początek przygody z trociami z seryjnych kijów? Szukam wędki o długości >= 3.00m i pod Red Arc Tuff-Body 10400


Ja na początku przygody z trociami miałem starego poczciwego dragona millenium 2,95 do 50g i dawał radę.

#56 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 28 listopad 2016 - 14:41

Millenium 2,95 do 3,10  z c.w. do 50 g to sprawdzone konstrukcje, niemniej jednak z blankiem należy obchodzić się ostrożnie. Rullez, jeśli masz ochotę napisz na priv maila to podeślę Ci przykłądowe kije, którymi łowiłem pod red arc - iem.



#57 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 28 listopad 2016 - 23:30

posiadam Daiwa Sweepfire Jiggerspin 2.7m, 8-35g i pewnie od biedy by starczył pod lżejsze blachy trociowe i woblery.



#58 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 29 listopad 2016 - 07:41

Tego kijka nie znam, ale jednak szukałbym czegoś o długości 3 metry w góre o c.w. górnym 40-60 g w zależności od wody na której chcesz łowić



#59 OFFLINE   kleniu25

kleniu25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 29 listopad 2016 - 10:44

Jeśli masz zamiar wyskoczyć na jeden weekend lub na kilka dni, to zabierz mocniejszy kij szczupakowy w dl 2,7m do 40gr i styknie. Jeżeli masz zamiar często bywać na pomorskich rzekach zimą, to kup kij 3m do 50, max 60gr.  Uwierz, naprawdę więcej nie trzeba.


  • popper lubi to

#60 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 29 listopad 2016 - 23:48

Jeśli masz zamiar wyskoczyć na jeden weekend lub na kilka dni, to zabierz mocniejszy kij szczupakowy w dl 2,7m do 40gr i styknie. Jeżeli masz zamiar często bywać na pomorskich rzekach zimą, to kup kij 3m do 50, max 60gr.  Uwierz, naprawdę więcej nie trzeba.

dziękuję za odpowiedź.

Jedna rzecz jaka mnie zastanawia to takiego trociowego kija?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych