Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na troć z rzeki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
177 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 02 grudzień 2016 - 10:09

Rajfel - letnie srebro na małej wodzie Parsęcie? To jaka jest duża woda - morze? Letnie srebro na ciurku o szerokości 4-5 m to jest jazda.



#82 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 02 grudzień 2016 - 11:02

Przejęzyczenie , miałem na myśli niska wodę na Parsęcie i świeżutkie sreberko takie w granicach do  4 ( niby nie wiele )

np. w Koplu w Karlinie.Bez urazy ale wiem co pisze. :)


Użytkownik Rajfel edytował ten post 02 grudzień 2016 - 11:02


#83 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 10 grudzień 2016 - 16:10

Przejęzyczenie , miałem na myśli niska wodę na Parsęcie i świeżutkie sreberko takie w granicach do  4 ( niby nie wiele )

np. w Koplu w Karlinie.Bez urazy ale wiem co pisze. :)

bez urazy, wiemy co piszemy ;)



#84 OFFLINE   Tomek-spinning

Tomek-spinning

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 11 grudzień 2016 - 13:52

Widzę, że tutaj mają fajnego trociowca w przecenie z wysyłką gratis: http://sprzetdragon....gowe-wedki.html co sądziecie o tym kijku?



#85 OFFLINE   kleniu25

kleniu25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 12 grudzień 2016 - 00:02

Widzę, że tutaj mają fajnego trociowca w przecenie z wysyłką gratis: http://sprzetdragon....gowe-wedki.html co sądziecie o tym kijku?

Jak każdy dragon. Leci na pyskkkk, albo jeszcze bardziej. I nie pomoże temu nic. Choćbyś nawet cegłę dowiązał do dolnika. Odradzam i nie polecam. Seria viper to wedlug mnie pomylka. Tak, mialem nieprzyjemność trzymac kilka modeli nad wodą z ciekawości od innych wędkarzy.

Tak sie zastanawiam, czy Ci znawcy z dragona i testerzy trzymali choć przez chwile niektóre swoje produkty w rękach.

Dla obrońców tej firmy i wyznawców smoczej marki dodam, że już od kilku lat nad pomorskimi rzekami (nie tylko Rega, ktorą mam pod nosem), macałem nie jeden kij tej firmy, to u znajomych, to u przyjezdnych gości i stwierdzam jednoznacznie. Te kije są do du... Każdy wie do czego.

PS.żeby nie było, że jestem wredny, to dodam, że z dragona na trocie trzymałem i nawet przez jakiś czas wędkowałem i był naprawdę bardzo fajny i przyzwoity. Jeśli dobrze pamiętam, to chyba moderate z pierwszego wypustu ten 2,9 do 50gr. Naprawdę świetny kij i ten mogę polecić. (hehe...aż sam się sobie dziwie, że polecam coś z tej firmy, ale ten patyk jest naprawdę ok.)


Użytkownik kleniu25 edytował ten post 12 grudzień 2016 - 00:09

  • Tomas81 lubi to

#86 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 12 grudzień 2016 - 00:37

Niedawno na forumowej giełdzie była daiwa whisker scotland, stara zielona seria. Czegoś takiego docelowo trzeba szukać.

 

ta w linku to już nie to samo, ale też będzie się nadawać

 

https://www.anglinga...r-spinning.html

 

tak na szybko i na początek to kijek DAM z tej aukcji i cel szczytny

 

http://allegro.pl/li...?us_id=15687988


Użytkownik janusz.walaszewski edytował ten post 12 grudzień 2016 - 00:42

  • popper lubi to

#87 OFFLINE   graf74

graf74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:G.

Napisano 05 styczeń 2017 - 15:42

Przeczytałem cały ten wątek, bo też mnie taka seryjna wędka interesuje i mało tu konkretnych propozycji.

Mam na myśli coś takiego np:

- kup ten patyk bo......

- rozważ taką propozycje, bo....

- mnie się sprawdziło to, bo.....

- do 400 pln najlepsze będzie to, bo.....

etc.

Oczywiście wg mnie w każdym powyższym wypadku powinny być wymieniony patyk, np: Konger World Champion II 3,05 do 50 gram.

Jakbym to ja pytał, to takich podpowiedzi bym oczekiwał, czyli konkretów.

Tak już mam, że nie lubię dwuznaczności. Proste rozwiązania i odpowiedzi są najlepsze.

A dużo w tym wątku kłótni i sporów typu czy lepsza jest szkoła "Falenicka" czy "Otwocka", zamiast podpowiedzi.

 

A co powiecie o kiju Beastmaster DX 3,00 20-50? Na Drwęcę się nada?

Może ktoś nim już łowił?



#88 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 05 styczeń 2017 - 16:01

Przeczytałem cały ten wątek, bo też mnie taka seryjna wędka interesuje i mało tu konkretnych propozycji.
Mam na myśli coś takiego np:
- kup ten patyk bo......
- rozważ taką propozycje, bo....
- mnie się sprawdziło to, bo.....
- do 400 pln najlepsze będzie to, bo.....
etc.
Oczywiście wg mnie w każdym powyższym wypadku powinny być wymieniony patyk, np: Konger World Champion II 3,05 do 50 gram.
Jakbym to ja pytał, to takich podpowiedzi bym oczekiwał, czyli konkretów.
Tak już mam, że nie lubię dwuznaczności. Proste rozwiązania i odpowiedzi są najlepsze.
A dużo w tym wątku kłótni i sporów typu czy lepsza jest szkoła "Falenicka" czy "Otwocka", zamiast podpowiedzi.

A co powiecie o kiju Beastmaster DX 3,00 20-50? Na Drwęcę się nada?
Może ktoś nim już łowił?


Idź sobie jutro nad Drwęcę. Ludzi będzie na gęsto. Popatrz czym wędkarze łowią, jak im sie rzuca, w jakich warunkach itd. Takie praktyczne oględziny dadzą wiecej niż cała pisanina. Jak pójdziesz bez wedki i otwarty na sugestie, to wielu praktyków wyłoży Ci całe swoje doświadczenie i odczucia. I będzie to wiedza z pola walki, a nie często gęsto mądrości z katalogu. Jak grzecznie poprosisz, to i porzucać Ci swoimi wędkami pozwolą. Tanio i skutecznie. A i kontakt face to face przyjemniejszy niż ekran komputera.

Użytkownik Krab edytował ten post 05 styczeń 2017 - 16:01


#89 OFFLINE   graf74

graf74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:G.

Napisano 05 styczeń 2017 - 19:47

Idź sobie jutro nad Drwęcę. Ludzi będzie na gęsto. Popatrz czym wędkarze łowią, jak im sie rzuca, w jakich warunkach itd. Takie praktyczne oględziny dadzą wiecej niż cała pisanina. Jak pójdziesz bez wedki i otwarty na sugestie, to wielu praktyków wyłoży Ci całe swoje doświadczenie i odczucia. I będzie to wiedza z pola walki, a nie często gęsto mądrości z katalogu. Jak grzecznie poprosisz, to i porzucać Ci swoimi wędkami pozwolą. Tanio i skutecznie. A i kontakt face to face przyjemniejszy niż ekran komputera.

100 razy przyjemniejszy i na pewno z mniejszą ilością uszczypliwości i agresji,

co na forum często się zdarza.

I taki mam na jutro plan już od 2 dni. Jutro rano jadę nad Drwęcę.

W poniedziałek byłem. bez brania. Może juto się uda.

Do zobaczenia nad wodą :)



#90 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 05 styczeń 2017 - 19:56

100 razy przyjemniejszy i na pewno z mniejszą ilością uszczypliwości i agresji,
co na forum często się zdarza.
I taki mam na jutro plan już od 2 dni. Jutro rano jadę nad Drwęcę.
W poniedziałek byłem. bez brania. Może juto się uda.
Do zobaczenia nad wodą :)


Będziesz miał mnóstwo czasu na dyskusje, bo jeśli przyjdzie zapowiadany mróz, to z łowienia nici.pójdzie śryż i kra. Powodzenia w poszukiwaniach :)
  • graf74 lubi to

#91 OFFLINE   nickris

nickris

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 07 styczeń 2017 - 16:56

Odpowiadając na pytanie, jest nowy kij w stajni Penn regiment sea trout 300 19-49 rzeka oraz 300 13-33 plaża . Kijki w granicy 450 zł w sklepie. Miałem je w ręku i grubo się zastanawiam nad zakupem.:-?

#92 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 07 styczeń 2017 - 17:09

Na forumowej giełdzie jest Cormoran za 100 zł  :)

 

http://jerkbait.pl/t...ciowe-cormoran/


  • WojtekCIN lubi to

#93 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 07 styczeń 2017 - 17:25

black bull - dobry budżetowy wybór. 


  • WojtekCIN lubi to

#94 OFFLINE   Grzegorz23

Grzegorz23

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 03 wrzesień 2017 - 15:17

Avid do 18 g z 10 kg łososiem  :rolleyes:  oj masz fantazję

Uncjowa elitka, za przeciwnika boleń +/- 78 cm na wodzie prawie bez nurtu i gięła się aż miło. Pewnie, że można bo ponad 80 cm bolenia wyjąłem na Batsona RX6, 2,75 do 21g (realnie do 18). Ale po co się męczyć? 

Osobiście na trocie nie wybrałbym się z kijem o górnym cw. poniżej 40 g. Po pierwsze dlatego, że przynęty stosowane do połowu troci + nurt wody tego wymagają. Po drugie zawsze może się zdarzyć spotkanie z rybą życia i wolę być na to przygotowany. Obecnie używam Millenium 2,9 do 50 g, a jak przyjdzie czas i zasobność portfela pozwoli to zmienię na coś lepszego o górnym cw około 50-60 g.

 

No to coraz lepszych rzeczy idzie sie tu dowiedziec. Zaraz ktos poleci kij do 10gr, bo lekki i dal rade 2kg rybce...

 

Ludzie!!! Opamietajcie sie. Morze i rzeka to dwa skrajne lowiska. W morzu z plazy gdzie ma uciec ta ryba? Kij 30-35gr ze spokojem wystarczy. Swietnie laduje przynety i lataja bardzo daleko,a na tym lowiac z plazy trzeba sie naprawde  skupic, bo odleglosc rzutu czesto robi roznice.

 

W rzece czesto wedkuje sie  w duzych  zaczepach, zatopionych drzewach, krzakach i trzeba czyms ta rybe zatrzymac. Już sam nie wiem ile lat łowie te ryby i nie wyobrażam sobie używac kijkow 18-20-25gr ..  Ten kto pisze takie .....  chyba nigdy nie byl na pomorskiej rzece i na pewno nie mial duzego srebrniaka lub losia na kiju. Gwarantuje,  że zaraz te wykalaczki byly by zdemolowane. Swoje widzialem i  wyjąlem, wiec nie gadajcie glupot.

Co do Dragonow, to stanowczo NIE!  Te kije leca na pysk, kazdy jeden. A trociowe, to juz w ogole. Tak, trzymalem kilka ich modeli w rekach nad woda. Jedynie chyba moderate do 50gr fajnie lezal. Cala reszta, to szkoda slow.

Kij musi mieć dobre ok 40gr jako absolutne minimum, a max 50-60. 

 

PS.do ekspertow, że kij 200-250gr (tyle najczesciej waza trociowki) meczy raczke. Ludzie, z czego wy jestescie zrobieni?? Niedlugo 100gr to wam reka odpadnie. Papierowe pokolenia ............ Tego juz nie mozna zdzierzyc. 

 

A ten ekspert od avida, niech przyjedzie na pomorska wode , stanie w krzakach, z lewej zatopione drzewo, z prawej to samo i przynajmniej  5kg odpasiony srebrniak (juz nie mowie wiekszy, a trafiaja sie po 2x takie chociaz juz znacznie rzadziej) i zobaczysz swojego avida jak travela, albo w najlepszym razie zerwana linka, bo tu to Ci nic nie pomoze. 

 

Troć czy łosoś w rzece to poważny przeciwnik. Ten kto choć raz mial metrowego salmonida na kiju, ten dobrze wie o czym mówie.

 

Kolego, za mocno ponoszą Cię emocje, pohamuj niewybredny język i zachowaj dla siebie opinię o tych, którzy mają zdanie odmienne od Twojego. 

Hej na potwierdzenie moich słów metrowy łosoś o wadze 8,5kg wyciągnięty na kiju avid avs90mlf2. Kij dał spokojnie radę, miałem prawdopodobnie jeszcze raz większego łosia jak ten na zdjęciu i kilkanaście 3-4kg, kij ten spokojnie ogarnia warunki w ktorych przychodzi mu się zmierzyć. Pozdrawiam  ekspertów  ;) . Załączony plik  20170826_103847.jpg   42,56 KB   21 Ilość pobrań



#95 OFFLINE   TomaszKKK

TomaszKKK

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 03 wrzesień 2017 - 20:06

tak tak,wybierz się nasze rzeki Parsęta Słupia z avidem 90mlf2 i wycholuj świeżego 3-5kg


  • Jano lubi to

#96 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 03 wrzesień 2017 - 20:24

Tak to własnie jest jak ktoś nie wie o czym się pisze . Rybki niby te same ale łowisko , a łowisko to WIELKA RÓŻNICA !!! 

Na niektórych miejscówkach pałka 60 gr czasami wygląda jak by się ktoś wybierał właśnie na okonki.


  • popper i Blue lubią to

#97 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 03 wrzesień 2017 - 20:37

Na Litwie niemal wszyscy łowią uncjowymi St Croix, najczęściej Avidami. Zdziwieni byli naszymi dwuuncjowymi. Twierdzili, ze nie ma potrzeby, bo na ich kijach ryby prowadzą sie łagodniej. I to prawda. Tyle, ze rzeka na której lowilismy łososie była po całej niemal długości dostępna i mozna było swobodnie chodzić wzdłuż jej brzegów męcząc rybę. A tymczasem nasze polskie rzeki trociowe są z reguły mocno zakrzaczone. I tu nie ma opcji, by dawać rybie chodzić jak jej sie podoba. Czasami zdarza mi sie łapać za szpule kołowrotka i na siłę trzymać rybę przed zwaliskami i krzakami. Żaden kij uncjowy nie daje w takim przypadku komfortu. No i zwyczajnie pęknąć moze. Kłótnie o to, który kij właściwszy nie maja sensu, jeśli nie zestawimy tego z warunkami w jakich przyjdzie nam holować ryby.

#98 OFFLINE   Grzegorz23

Grzegorz23

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 04 wrzesień 2017 - 15:59


''tak tak,wybierz się nasze rzeki Parsęta Słupia z avidem 90mlf2 i wycholuj świeżego 3-5kg''

 

Tak to własnie jest jak ktoś nie wie o czym się pisze . Rybki niby te same ale łowisko , a łowisko to WIELKA RÓŻNICA !!! 

Na niektórych miejscówkach pałka 60 gr czasami wygląda jak by się ktoś wybierał właśnie na okonki.

Ja doskonale wiem o czym piszę, dlatego napisałem, że na moich łowiskach używam tegoż kija i radzi sobie bez problemu, proszę czytać ze zrozumieniem. Temat nie dotyczy rzeki Parsęta, a'' wędki na troc z rzeki''.

 

Ps jak mam taka potrzebę to kij ten jest w stanie zatrzymać 4kg łosia. Wiem to z doswiadczenia.

Pozdrawiam ekspertów ;)


Użytkownik Grzegorz23 edytował ten post 04 wrzesień 2017 - 16:07

  • Luckyguliver lubi to

#99 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 04 wrzesień 2017 - 21:58

tak tak,wybierz się nasze rzeki Parsęta Słupia z avidem 90mlf2 i wycholuj świeżego 3-5kg

a elitka mhf da się Tomku? :)

#100 OFFLINE   saszka

saszka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWiatrołom
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Staszkiewicz

Napisano 05 wrzesień 2017 - 07:36

Na Litwie niemal wszyscy łowią uncjowymi St Croix, najczęściej Avidami. Zdziwieni byli naszymi dwuuncjowymi. Twierdzili, ze nie ma potrzeby, bo na ich kijach ryby prowadzą sie łagodniej. I to prawda. Tyle, ze rzeka na której lowilismy łososie była po całej niemal długości dostępna i mozna było swobodnie chodzić wzdłuż jej brzegów męcząc rybę. A tymczasem nasze polskie rzeki trociowe są z reguły mocno zakrzaczone. I tu nie ma opcji, by dawać rybie chodzić jak jej sie podoba. Czasami zdarza mi sie łapać za szpule kołowrotka i na siłę trzymać rybę przed zwaliskami i krzakami. Żaden kij uncjowy nie daje w takim przypadku komfortu. No i zwyczajnie pęknąć moze. Kłótnie o to, który kij właściwszy nie maja sensu, jeśli nie zestawimy tego z warunkami w jakich przyjdzie nam holować ryby.

Krzysiek, ja po ponad dwudziestu latach uganiania się za trociami (głównie latem) i przerobieniu kilkunastu różnych modeli wędek cały czas nie mogłem znaleźć tej najbardziej mi pasującej. W końcu za namową jednego z rodbuilderów sprawiłem sobie uncjowego avida. Pierwsze wrażenie było złe, wędka wydawała się zbyt delikatna. Na dzień dzisiejszy nie myślę nawet o zmianie wędki.Samo zarzucanie 5-7gr woblerków, czy blaszek 12-16gr, a tym najczęściej łowię, jest bardzo przyjemne i celne. Hol na plecionce jest też przyjemny, brak kopania na kiju jak przy mocniejszych wędkach.Niestety do żyłki to taka uncjówka nie bardzo się nadaje, zbyt spolegliwa szczytówka do wcięcia niemałej zresztą kotwiczki, ale to tylko moje odczucie.Kilku moich kolegów (część naszych wspólnych) łowi uncjowymi Blue Rapidami i są też więcej jak zadowoleni. Ale wiadomo, jeden woli biuściastą blondynkę, a drugi dupiastą brunetkę, dlatego też każdy wędkę wybiera pod własne upodobania i tego się trzymajmy.


  • salmon1977 i Luckyguliver lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych