Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na troć z rzeki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
177 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 04 grudzień 2020 - 22:46

Zastanawiam sie nad Avs96mhf2

Z czystym sumieniem mogę Ci polecić ten kij na plażę. Świetna wędka, moja ulubiona. Zastanawiam się tylko po co Ci tam aż takie ciężkie przynęty jak 28-40g? Tym kijem opędzisz spokojnie przynęty do 30g (cięższych nie używam). Na małą rzekę do troci na lekko też się nada (wobki do max 6 cm, obrotówki long max 3 lub inne nr 2). Na rzece trzeba przy tym Avidzie trochę mocniej przykręcić hamulec w młynku, żeby dobrze wciąć rybę w nurcie.
Jeśli faktycznie chcesz łowić tak ciężko jak piszesz to chyba jednak wersja HF2 będzie lepsza...

Użytkownik SzymonP edytował ten post 04 grudzień 2020 - 22:52


#162 OFFLINE   noisiAAAA

noisiAAAA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 18 marzec 2021 - 18:18

Z czystym sumieniem mogę Ci polecić ten kij na plażę...

Na rzece to woblery trociowe 6-8 cm, aglia 4 w gore,  long 3. W morzu 28 g a nawet jak dobrze bedzie lecial to SG seeker 40g, zalezy mi na zasiegu. Trudny wybor.



#163 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 18 marzec 2021 - 18:32

AVID 9,6" MHF2 nie bardzo podoła w rzece obrotówkom nr 4 , a w morzu przynętom powyżej 30 gr i siłowych rzutach ... jednym słowem szkoda kija narażać , a już ich nie produkują  ;)  :(

To dobry i dość mocny blank , ale do takiego łowienia jednak proponuję rozejrzeć się za czymś o oczko mocniejszym ...


Użytkownik miramar69 edytował ten post 18 marzec 2021 - 18:35


#164 OFFLINE   zbyszekp

zbyszekp

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Ustka

Napisano 18 marzec 2021 - 19:39

AVID 9,6" MHF2 nie bardzo podoła w rzece obrotówkom nr 4 , a w morzu przynętom powyżej 30 gr i siłowych rzutach ... jednym słowem szkoda kija narażać , a już ich nie produkują  ;)  :(

To dobry i dość mocny blank , ale do takiego łowienia jednak proponuję rozejrzeć się za czymś o oczko mocniejszym ...

 

Polecam FA NanoSlim 10" do 25 lbs, kolejne testy praktyczne w terenie potwierdziły słuszność wyboru :)



#165 OFFLINE   noisiAAAA

noisiAAAA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 27 marzec 2021 - 08:09

AVID 9,6" MHF2 nie bardzo podoła w rzece obrotówkom nr 4 , a w morzu przynętom powyżej 30 gr i siłowych rzutach ... jednym słowem szkoda kija narażać , a już ich nie produkują  ;)  :(

To dobry i dość mocny blank , ale do takiego łowienia jednak proponuję rozejrzeć się za czymś o oczko mocniejszym ...

 

Z czystym sumieniem mogę Ci polecić ten kij na plażę. Świetna wędka, moja ulubiona. Zastanawiam się tylko po co Ci tam aż takie ciężkie przynęty jak 28-40g? Tym kijem opędzisz spokojnie przynęty do 30g (cięższych nie używam). Na małą rzekę do troci na lekko też się nada (wobki do max 6 cm, obrotówki long max 3 lub inne nr 2). Na rzece trzeba przy tym Avidzie trochę mocniej przykręcić hamulec w młynku, żeby dobrze wciąć rybę w nurcie.
Jeśli faktycznie chcesz łowić tak ciężko jak piszesz to chyba jednak wersja HF2 będzie lepsza...

 

Tez tak mysle i chyba wezme HF2.



#166 OFFLINE   Dżagiel

Dżagiel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 03 styczeń 2022 - 12:28

Witam

Wybieram się pierwszy raz nad Inę na Trocie.

Nie mam wędki trociowej. Chcę zabrać swoją boleniówkę SG Custom Costal 274cm 7-23 g. Będę łowił tylko na woblery do 7cm.

Czy to ma rację bytu?



#167 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 03 styczeń 2022 - 13:07

Kijka nie znam, ale patrząc po gramaturze, to prędzej na większego pstrąga, ale i z niedużą trocią też powinienneś sobie poradzić. 



#168 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 03 styczeń 2022 - 13:22

W morzu OK. Z rzeki może być trochę słabo, choć kelta +/- 70 cm powinien ogarnąć. 



#169 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 903 postów
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Napisano 03 styczeń 2022 - 13:50

Witam
Wybieram się pierwszy raz nad Inę na Trocie.
Nie mam wędki trociowej. Chcę zabrać swoją boleniówkę SG Custom Costal 274cm 7-23 g. Będę łowił tylko na woblery do 7cm.
Czy to ma rację bytu?

Ja używam na troć kijka do 20gram 2.6m i 7kg rybki wyjeżdżają na nim jak złoto.. wiadomo jak są zaczepy I duży nurt czasem przydałoby się więcej mocy,ale twój kijek naprawdę ogarnie trotki..

#170 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9480 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 styczeń 2022 - 20:09

W morzu OK. Z rzeki może być trochę słabo, choć kelta +/- 70 cm powinien ogarnąć. 

 

Ja używam na troć kijka do 20gram 2.6m i 7kg rybki wyjeżdżają na nim jak złoto.. wiadomo jak są zaczepy I duży nurt czasem przydałoby się więcej mocy,ale twój kijek naprawdę ogarnie trotki..

Zapewne macie rację. Nie mam wielkiego doświadczenia w łowieniu rzecznych troci, jednak...

Po co ryzykować?

Moja pierwsza, letnia troć została złowiona w Słupii, tym kijaszkiem http://jerkbait.pl/t...-cuma/?p=964920

Mimo, że kijek dzielny i spisał się bardzo dobrze, to jednak był moment, kiedy poczułem niepokój o całość wędki.

Troka, niby nie za wielka, 66-67 cm,  https://photos.app.g...gC4ZUG6q6KGntQ7   w pewnym momencie przygięła blank do tego stopnia, że poczułem to w uchwycie kołowrotka i pod rear ripem. Później, poszło już łatwiej. To był taki jeden, mocny zryw ale, po co się narażać gdy weźmie taka 75+ w trudniejszym terenie?

Teraz wybieram kijek o cw. minimum 35 -40g
 

7kg, troć na 20g kijek... SZACUN 


  • salmon1977, Sławek77 i Luckyguliver lubią to

#171 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 03 styczeń 2022 - 20:34

Jaki wniosek - kij kijowi nierówny, kelt a srebrniak to też inna moc ryby. Próbuj na to co masz, a w momencie konfrontacji  sam wyciągniesz wnioski, czy wystarczy czy jednak szukać czegoś innego.  :)


Użytkownik Delbanka edytował ten post 03 styczeń 2022 - 20:34

  • popper lubi to

#172 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 03 styczeń 2022 - 20:52

@popper największego swojego srebrniaka (+10 kg) złowiłem na Redzie używając Dragona Moderate 2.90 do 35g. Nawet przez chwilę nie czułem, że mi brakuje mocy.
  • popper lubi to

#173 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 03 styczeń 2022 - 21:30

Łowiłem na Inie trocie Team Dragonem 2.9 m do 28 gram i wędkę sprzedałem bo zdecydowanie brakowało jej mocy. Marek Szymański z tego co pamiętam, na trocie polecał BeastMastera do 50 gr.

Może na wczesne wychudzone kelty kijki do 20 gr wystarczają ale te wiosenne potrafią już popalić, a co dopiero srebro.



#174 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 04 styczeń 2022 - 09:19

Kij na troć wg mnie to 20 lb i wyżej (srebrniaki). Długość od 290 do 305 cm. Zależnie od warunków a głównie od poziomu wody.

Użytkownik wiwaldi1970 edytował ten post 04 styczeń 2022 - 09:25

  • popper i Luckyguliver lubią to

#175 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 04 styczeń 2022 - 13:22

Łowiłem na Inie trocie Team Dragonem 2.9 m do 28 gram i wędkę sprzedałem bo zdecydowanie brakowało jej mocy. Marek Szymański z tego co pamiętam, na trocie polecał BeastMastera do 50 gr.
Może na wczesne wychudzone kelty kijki do 20 gr wystarczają ale te wiosenne potrafią już popalić, a co dopiero srebro.

Dziś łowi jakimś robinsonem do 28g.
Do tematu ,jak nie planujesz romansu z trocią na dłużej to na jeden wypad da radę ten SG szczególnie pod gumy na główkach 6-10 g(łowne ) Inie stawiające oporu :)
Wobki tez jakies smukłe i nie stawiające zbyt dużego oporu tylko nie wiem czy w najbliższych dniach utrzyma się podwyższona woda.

Użytkownik salmon1977 edytował ten post 04 styczeń 2022 - 13:25


#176 OFFLINE   włóczy kij

włóczy kij

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 06 styczeń 2022 - 14:11

Czy ktoś posiada St. Croix z najnowszej edycji Triumph 2,6 m do 56g, konkretnie model TRSS86HF ? Ewentualnie wcześniejsze serie Avida lub Wild Rivera o tej mocy. Interesuje mnie lotność stosunkowo lekkich wobków 6 -7 cm na tych kijach gdyż na 1 uncjowym w silnym nurcie szczytówka zbyt mocno się gnie. Obecnie za trocią chodzę z CD Blue Rapid 2,75 m do 35 g który do blaszek jest ok ale szukam jeszcze czegoś o "cieplejszej" charakterystyce.



#177 OFFLINE   kebap

kebap

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzesiek

Napisano 29 styczeń 2023 - 20:09

Radek, czy to talon vi + 2,6m do 21gr?

#178 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 903 postów
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Napisano 29 styczeń 2023 - 21:11

Jak mnie pytasz,to dokładnie ten o którym wspomniałeś..
  • popper lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych