Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

plecionka do castingu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
551 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 18 sierpień 2019 - 06:36

W maju we wpisie #291 napisałem jakiej grubości plecionek używam. Niestety był to kolejny eksperyment, który nie sprawdził się. Było zbyt grubo, zwłaszcza do lekkich przynęt. Zszedłem z grubości dość znacznie i wróciłem do "korzeni" choć są to nadal 4-splotowe:

- KAMATSU Techron 0,03;

- MIKADO Fine 0,06;

- MIKADO Fine 0,10.

Co prawda na 0,03-ce posłałem w kosmos wahadłówkę 7g, ale z oględzin końcówki plecionki było to raczej wynikiem niestarannie wykonanego węzła.

Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera...


Użytkownik Alexspin edytował ten post 18 sierpień 2019 - 06:39


#302 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 sierpień 2019 - 12:17

Alexspin sory ża zapytam ale te 0,0 to czego jest? , 



#303 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 19 sierpień 2019 - 05:16

Deklarowana przez dystrybutora grubość w mm. :)

Przepraszam.


  • Little Wing lubi to

#304 ONLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Napisano 05 wrzesień 2019 - 13:16

Hej.

Kompletuję na chwilę obecną zestaw do połowu pstrągów.

Będę łowić od 5 do 10g, multik to Black Max + lekka szpula z ali.

Kij jeszcze nie jest wybrany ale będzie to raczej Teton.

Jaką plecionką zwieńczyć taki zestaw?

Do wyboru mam:

Streeto 0.03

Streeto 0.08

PP 0.06

Techtrona 0.10

Rzeka z potencjałem na przyłów dużego pstrąga, klenia czy też brzany. Zaczepów nie ma jakoś zbyt dużo.

Z góry dziękuję za pomoc.



#305 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 09 wrzesień 2019 - 06:03

Techron jest na dobrym poziomie i za niewielkie pieniądze, u mnie 0,03mm doskonale sprawdza się w zestawie castingowym, zbliżonym do UL-a. PP nie trawię. Pozostałych nie znam.


  • Kolorowy i S.N. lubią to

#306 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 09 wrzesień 2019 - 19:22

Co myślicie o tej plecionce ?

Może ktoś używa , używał ?

 

https://www.redpike....0-6kg-150m.html


Użytkownik Mateo90 edytował ten post 09 wrzesień 2019 - 19:22


#307 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 09 wrzesień 2019 - 19:47

Spiderwire, którą kupiłeś bankowo będzie lepsza.

 

Potestuj Spiderwire i nie przejmuj się, że w innym wątku Ktoś Ci odpisał, że jest zła. W Twoim przypadku wcale tak być nie musi. Moje doświadczenia z tą firmą są pozytywne. Fakt, że unikam 8 splotów. A jak się okaże, że nie spełni Twoich oczekiwań, to kup sobie Sunline'a tu http://jerkbait.pl/t...92019-włącznie/ . 

Sugerowałbym czterosplotówkę.


  • BOB lubi to

#308 OFFLINE   krakersik

krakersik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 05 grudzień 2019 - 22:44

mam malutki problem posiadam okuma black rock 5-25 na multiku miałem plecionkę spiderwire 0,17 spoko latało ładnie bez odstrzałów ale tylko komfort był od 12g + guma 10-12 cm w górę. kij da się nawet na luzie do 35g. załadować. no ale plan był na rzekę zejść z gramaturą, wody mało to idziemy w dół. kupiona 0,12 dragona invisible 4 splotowa, miała być wytrzymalsza no i .... niby lepiej na dole bo do 7g + guma komfortowo ale .... zaczęły się brody tak jakby plecionka przy zwijaniu sama się podkładała pod siebie a przy wyrzucie z kciukiem zero kontroli nad nią do tego doszły odstrzały. ktoś może poradzić czy to wina akurat tej plecionki czy może jednak coś 0,14 czy może przy tym kijku będzie ciężko zejść komfortowo do tych 5g + guma. niech już będzie tyle, UL to to nie będzie  :P  wobki i obrotówki to masakra zero lotności. dopiero wahadła jakieś jerki dawało to jakiś komfort rzutu.



#309 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 05 grudzień 2019 - 22:57

...miałem plecionkę spiderwire 0,17 

...idziemy w dół. kupiona 0,12 dragona invisible 4 splotowa, miała być wytrzymalsza...

No comment.

 

Co do plecionki, to proponuję Ci kupić od @psulka P-Line TCB. Kieszeni nie zdrenuje, a użytkowo nie będziesz narzekał. Problemu zakleszczania się linki nie doświadczysz.


  • Alexspin lubi to

#310 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 grudzień 2019 - 06:29

mam malutki problem (…)

Nie chwal się... :P  :D

 

Ad rem:

(…) miałem plecionkę spiderwire 0,17 (…) idziemy w dół. kupiona 0,12 dragona invisible 4 splotowa, miała być wytrzymalsza (…)

Skąd uzyskałeś taką rewelacyjną informację???!!! :doh:  :o

 

(…) UL to to nie będzie  :P  wobki i obrotówki to masakra zero lotności. dopiero wahadła jakieś jerki dawało to jakiś komfort rzutu.

Jeśli wędzisko jest opisane 5-25g, to tylko Miś Puchatek może myśleć, że zastosuje go jako ultralighta. Zapewniam Cię, że da się rzucać pękatymi woblerkami kleniowymi 2-3g i 4-gramowymi obrotóweczkami Droppen, tyle że do tego konieczny jest odpowiedni zestaw (wędzisko+multiplikator). Samym zmniejszeniem grubości użytej plecionki tego nie osiągniesz.

 

Poza tym DRAGON Invisible 0,12mm to cienka plecionka???

hqdefault.jpg


Użytkownik Alexspin edytował ten post 06 grudzień 2019 - 06:35


#311 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 06 grudzień 2019 - 07:16

mam malutki problem posiadam okuma black rock 5-25 na multiku miałem plecionkę spiderwire 0,17 spoko latało ładnie bez odstrzałów ale tylko komfort był od 12g + guma 10-12 cm w górę. kij da się nawet na luzie do 35g. załadować. no ale plan był na rzekę zejść z gramaturą, wody mało to idziemy w dół. kupiona 0,12 dragona invisible 4 splotowa, miała być wytrzymalsza no i .... niby lepiej na dole bo do 7g + guma komfortowo ale .... zaczęły się brody tak jakby plecionka przy zwijaniu sama się podkładała pod siebie a przy wyrzucie z kciukiem zero kontroli nad nią do tego doszły odstrzały. ktoś może poradzić czy to wina akurat tej plecionki czy może jednak coś 0,14 czy może przy tym kijku będzie ciężko zejść komfortowo do tych 5g + guma. niech już będzie tyle, UL to to nie będzie :P wobki i obrotówki to masakra zero lotności. dopiero wahadła jakieś jerki dawało to jakiś komfort rzutu.


Napisz może jaki masz multiplikator czy nie ogranicza możliwości rzutów. Miałem kij taki jak twój i to jest topór, komfortowo to tak 10 gram. Opis cw kija ma się nijak do rzeczywistości. Po za tym grubość plecionki w castingu nie ma takiego znaczenia jak w spiningu.

Użytkownik Paweł J edytował ten post 06 grudzień 2019 - 07:18

  • drag i Alexspin lubią to

#312 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 06 grudzień 2019 - 09:11

Napisz może jaki masz multiplikator czy nie ogranicza możliwości rzutów. Miałem kij taki jak twój i to jest topór, komfortowo to tak 10 gram. Opis cw kija ma się nijak do rzeczywistości. Po za tym grubość plecionki w castingu nie ma takiego znaczenia jak w spiningu.

Zgadzam się z Pawłem .Wszystkie  Black Rock jakie miałem(i spiny i casty)miały opisy z dupy,bardzo mocno zaniżone w kontrze do rzeczywistości.Jeżeli próbujesz podawać za lekką przynętę,kijem który się pod tą gramaturą nie ładuje to świadomie czy podświadomie,rzut jest siłowy.Przez to szybkość początkowa szpulki za duża i ...wiadomo.


  • Alexspin lubi to

#313 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4541 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 06 grudzień 2019 - 10:28

Kolego krakersik. Koledzy napisali już niemal wszystko w kwestii sprzetu, który posiadasz. Ja sie tylko odniosę do plecionki. Rozmiar jej ma znaczenie jak dla mnie. Przyzwoita plecionka w rozmiarze PE 0,6 opędzi i okonie i z przyłowem też sobie poradzi.
  • Alexspin lubi to

#314 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 06 grudzień 2019 - 22:58

Koledzy dodalbym ze wiekszość wedzisk z europejskiego rynky ma opis z "nutelli" aby nie obrazać dupy 😉
  • Paweł J, Alexspin i bob74 lubią to

#315 OFFLINE   krakersik

krakersik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 09 grudzień 2019 - 00:08

widzę że hejterów tu nie braknie.

no ale do rzeczy:

właśnie chodziło mi o opinie bardziej jeśli chodzi o kijek które potwierdziły to co czułem w ręku. kij raczej od 10-12 g + guma

co do multika najpierw był abu revo S (hamulec odśrodkowy), teraz była próba z black max.

co do plecionki chodziło mi że 4 splotowa miała być wytrzymalsza niż 8 splotowa. rozmiar 0,12 wybrałem sugerując się opisem kija.

wyżej opisana plecionka poleciała na kołowrotek dla młodego i póki co jest zadowolony

 

temat zakończony muszę poszukać kijka który będzie komfortowo te 5-7 gram + guma podawał na znośne odległości.



#316 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 09 grudzień 2019 - 06:08

(…)

temat zakończony muszę poszukać kijka który będzie komfortowo te 5-7 gram + guma podawał na znośne odległości.

Co rozumiesz przez "znośne odległości"?

Mam nadwyżkowe wędzisko Dagger Spirit 1-7g/4lb/213cm/3-skład. W komforcie obsługuje przynęty 3-8g skupionej masy, odległości 15-30m. Bardzo chętnie pozbędę się go na Twoją rzecz. :)



#317 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 09 grudzień 2019 - 07:12

Ani eska ani black max nie poda 5-7 gram ,to jest męczące i prowadzi do katastrofy jak w twoim przypadku.
  • rothen i drag lubią to

#318 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 09 grudzień 2019 - 07:54

Dagger Spirit 1-7g/4lb/213cm/3-skład, z Tatulą CT 100HSL ze szpulą 5,6g i plecionką KAMATSU Techron Olive Green 0,03mm, obsługuje bez problemu te przynęty.



#319 OFFLINE   krakersik

krakersik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 10 grudzień 2019 - 13:36

do BlackMax zamówię sobie jakąś lekką szpulę i myślę że będzie lepiej.

 

nie spodziewałem się będę rzucał lekko ale schodząc z grubości plecionki liczyłem że zejdę przynajmniej o parę gram w dół. i faktycznie udało się ale jakość plecionki na multiku okazała się zgubna. na pewno odchudzenie szpuli i lżejszy kijek da trochę lekkości w łowieniu. nie chodzi mi o typowego UL bo mam spiningi i na razie chyba się przy nich zostanę z racji budżetu.

 

Alexspin na priv podrzuć propozycję



#320 ONLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Napisano 12 grudzień 2019 - 09:26

Ani eska ani black max nie poda 5-7 gram ,to jest męczące i prowadzi do katastrofy jak w twoim przypadku.


Black Max na całkowitej serii
Mikado Specjalized Swimbaitcast 7-24g
Varivas 1.2PE

Rezultat przy 5g główce i najmniejszym keitechu:
https://youtu.be/Q82YcstO0og

Zupełnie komfortowe rzuty, nie chce wiedzieć jakby to latało na odpowiednim kiju.
  • golsyl lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych