Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Winda do trola


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 16 kwiecień 2008 - 16:17

Zgodnie z obietnicą chcę przedstawić windę którą sam sobie wymyśliłem i zrobiłem. Winda już ma parę rybek na kącie i oczywiście jest to komplet składający się z dwóch sztuk a wykonałem je w lustrzannym odbiciu aby fajnie komonowały na łodzi.Winda jest napędzana ręcznie i zwija 1m linki dokładnie trzema obrotami korbki,szpula i linka zabezpiczona jest chamólcem ciernym i działa dokładnie jak szpule w narmalnych kołowrotkach aby nie urwać kóli przez przypadek zachaczenia o zawady.Całość jest montawana na rufie łodzi, ma pełny zakres obrotu w osi pionowej i blokadę połorzenia jak i wypadnięcia z uchwytu.Maszt jest rególowanym teleskopem tak abym mógł rozstawić jak najdalej podczepione wędki a kółko końcowe zabezpiecza obudowa tak ze niema możliwosci linka zpaść z gniazda i układa się w osi masztu do linki 2x 45stopni co zabezpiecza linkę przed wszelkimi tarciami po obudowie.Teraz pracuje nad windami elektrycznymi które będą jeszcze ciekawsze i lepsze w eksplatacji.

Załączone pliki



#2 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 16 kwiecień 2008 - 16:20

I następne


Załączone pliki



#3 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 16 kwiecień 2008 - 16:45

Władku jak już pisałem wczoraj w wątku o malowaniu multików, wymiatasz na maksa. Normalnie kopara opada, wiem co mówię bo miałem trochę do czynienia z mechaniką precyzyjną. Wielki szacunek. :huh: :huh: :huh: B) B) B)
Pozdro Jachu

#4 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 16 kwiecień 2008 - 17:50

Janusz to bzedty!zobaczysz nową sama rybki będzie łapać B)

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 kwiecień 2008 - 19:00

Tornado! Rewelacja! Masz ogromny talent i świetnie, że z nami dzielisz się swoimi doświadczeniami i pomysłami.

Pozdrawiam
Remek

#6 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 kwiecień 2008 - 18:55

Tornado! Rewelacja! Masz ogromny talent i świetnie, że z nami dzielisz się swoimi doświadczeniami i pomysłami.

Pozdrawiam
Remek


Remku, bo @Tornado, to taki Pan Słodowy, Mc.Gyver i pomysłowy Dobromir , w jednym. :lol: :mellow: :lol:





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych