Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa podłodziowa do Solar 430


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   arti-zander

arti-zander

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Budzik Budziński

Napisano 14 grudzień 2013 - 23:40

Pytanie kieruje do właścicieli tytułowej łodzi Solar 430.

Jakie macie do niej przyczepy? Osobiście mam problem ponieważ swojego Solara wożę na Brenderupie 8114 i nie czuję się specjalnie bezpiecznie. Chodzi mi o to,że łódka jest oparta na czterech rolkach (myślę nad zmianą na płozy boczne,których de facto nigdzie w necie nie mogę znalezć).Wydaję mi się ponadto,że rozstaw osi w tej przyczepie jest za mały w stosunku do szerokości łodzi.Łódka wg mnie spoczywa zdecydowanie zbyt wysoko ponad nadkolami lawety, co sprawia ,że jest niestabilna podczas transportu.

 

ucsa.jpg

fb5t.jpg

y7lq.jpg

 

Podpowiedzcie mi jak tu pokombinować aby całość trzymała się kupy.

Rozważam kilka rozwiązań:

1) zakup do tej lawety podpór bocznych 

2) zakup Brenderupa 8116

3) zakup dedykowanej lawety od producenta łodzi

 



#2 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 15 grudzień 2013 - 01:01

Płozy możesz zrobić sobie sam, to nic trudnego. Dwie grube dechy (moje: dł 160 szer 10 wys 5), impregnujemy je  żeby nie piły wody (np. przepracowany olej), obijamy wykładziną (ja kupiłem niby nieprzepuszczającą wody) za pomocą papiaków, mocujemy na spód uchwyty, do nich przykręcamy kształtowniki (ocynk, uchwyty też), kształtowniki do wózka i gotowe. Przyda się jeszcze cynk w sprayu do pomalowania uciętych elementów (kształtownika itp.). Koszt max 300 zł.
Co do Twojej przyczepy to faktycznie delikatnie mówiąc jest delikatna :), mój kolega wozi na niej congera 430 i chwieje się to jak menel pod nocnym. Śmiało Ci mogę polecić Niewidów P750 (chyba najmocniejsza w klasie 750kg) i sorelpol. Mam obie i nigdy mnie nie zawiodły. Pierwsza jest spawana, druga skręcana. Obie sztywne, zwarte i solidne. Sorelpol ma fajnie regulowaną długość dyszla co mnie bardzo pomaga gdyż nie mając auta 4X4 wjeżdżam przyczepą głębiej do wody stojąc autem na suchym. 



#3 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 15 grudzień 2013 - 07:47

Proponuje zrobić samemu mi wyszła ze wszystkim 2400 (za spawanie zapłaciłem bo sam nie umiem) i mam taka jaką chcę i pożondną nie jakąś tam wydmuszkę) Wszystko było robione na porządnych częściach(ALKO KNOTT).Łajbę mam podobną (jakiś klon Necko).Na razie nie napiszę jak się tym jezdzi bo jeszcze trzeba wszystko poskręcać a i nie sezon na ciąganie łódki.

Z tej ceny można sporo zejść(nie trzeba wszystkiego robić tak jakbyśmy mieli ciągać tonowe jachty)

A i jeszcze jedna spawa jako ze dużo roboty robię sam a i przy spawaniu zawsze byłem to powiem tak Radość z tego jak widzisz ze z kupy części i stali powstaje MOJA przyczepka BEZCENNA hehehe polecam każdemu na długie zimowe wieczory.



#4 Guest_Horn_*

Guest_Horn_*
  • Guests

Napisano 15 grudzień 2013 - 07:58

Pokaz foto :-)

#5 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 15 grudzień 2013 - 08:02

Pokaz foto :-)

Jak zrobię do końca to się pochwalę na razie leży u teściowej i czeka na transport do ocynku a póżniej poskręcam wszystko i zrobię sesję.



#6 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 08:49

Jak zrobię do końca to się pochwalę na razie leży u teściowej i czeka na transport do ocynku a póżniej poskręcam wszystko i zrobię sesję.

A gdzie rejestrujesz?

#7 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 15 grudzień 2013 - 08:53

z przeszczepu :) Podana cena zawiera 800 zeta jakie dałem za przyczepke SAM, ale można już za 500 zeta wyrwać takie papiery.


Użytkownik kapi81 edytował ten post 15 grudzień 2013 - 08:59


#8 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 14:26

Kolego arti-zander mój brat ma prawie identyczną przyczepkę robioną pod łódkę, nie wiem czego chciałbys wiecej oczekiwać od niej ale ja swoją polo ciągne ją i daje rade on ma A4 i zasówa równo. Jechał nią najszybciej ok 140 km/h jak wiesz z przyczepką można max 70. Jedno na co trzeba uwazac to solidne przymocowanie łódki z przyczepą czyli taśmy zaciskowe i nie pompowanie kół na beton max 2atm. Wiadomo ze polskie drogi to dziura na dziurze wiec jakbys jej nie przymocowal to i tak bedzie sie bujac. Jak znajde foto to wrzuce pokazac.



#9 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 grudzień 2013 - 12:01

Chodzi mi o to,że łódka jest oparta na czterech rolkach (myślę nad zmianą na płozy boczne,których de facto nigdzie w necie nie mogę znalezć).Wydaję mi się ponadto,że rozstaw osi w tej przyczepie jest za mały w stosunku do szerokości łodzi.Łódka wg mnie spoczywa zdecydowanie zbyt wysoko ponad nadkolami lawety, co sprawia ,że jest niestabilna podczas transportu.

 

Ja mam przyczepkę Sam i według moich obserwacji przed jej przeróbką i po to stwierdzam:

1. Jeżeli jeździmy po wszystkich polskich drogach to oś musi posiadać amortyzację dobraną pod ciężar całkowity przyczepy. Sam się zastanawiałem przy zakupie osi skrętnej jaką wybrać 750 czy 500? Po konsultacji z producentem wybrałem 500, czego nie żałuję.

2. Im wyżej mamy łódkę na przyczepie, tym gorzej się ona prowadzi (środek ciężkości). Buja się na boki podczas jazdy, bardziej podskakuje na nierównościach. Sprawdzone osobiście. Niestety Ty już nie masz możliwości ucieczki z łodzią w dół. Według książek dyszel powinien biec, aż do osi. Niestety to jakby wymusza wyższe usadowienie łodzi.

3. Jestem posiadaczem Lambdy od Krugera. Szerokość łódki to 150 cm, rozstaw piast przed wymianą osi 180 cm, po zmianie na oś skrętną 184 cm. Tutaj nie zauważyłem żadnych zmian.

4. Płozy od dołu są ok, jeżeli mamy możliwość wjechania przyczepą na odpowiednią głębokość. Inaczej mamy dodatkowe opory podczas wypuszczania łódki na wodę. Również robiłem sam. Przepis kolegi Kotwitz jest jak najbardziej prawidłowy. Przerobiłem z płóz na rolki. Plus dla płóz to większa powierzchnia do podparcia dla łodzi.

5. Rolki boczne możesz dołożyć, ale nie spodziewaj się wodotrysków. Uchroni Cię to jedynie przed przemieszczaniem się łódki na boki. Podstawa to bardzo dobre pasy. Bezpieczeństwo Twoje i innych użytkowników drogi.

 

Jest to moja pierwsza przyczepa w związku z czym dojście do powyższych wniosków kosztowało mnie cały sezon i ponowne przebudowy. Niestety na rynku nie znajdziesz takiej przyczepy, która by Cię zadowoliła w 100%. Nawet projektując swoją przyczepę okaże się w praktyce, że czegoś brakuje, a w innym miejscu przedobrzyłeś.



#10 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 17 grudzień 2013 - 18:19

Tylko ta cena.http://go-market.pl/...cp,products.xml



#11 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 17 grudzień 2013 - 18:30

Trochę chęci i 50 zeta w kieszeni i masz takie same. Wykładzinę mogę dać gratis.


Użytkownik kapi81 edytował ten post 17 grudzień 2013 - 18:31


#12 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 17 grudzień 2013 - 19:26

Poczytaj tu , http://jerkbait.pl/t...łodziowa/page-2 opisałem tam w jaki sposób przerobić przyczepkę pod solara. I jak najszybciej pozbąź się bocznych rolek , one bardzo niszcza laminat w czasie wciągania i spuszczania łajby oraz w trakcie transportu .


Użytkownik miramar69 edytował ten post 17 grudzień 2013 - 19:29


#13 OFFLINE   JURI

JURI

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 25 grudzień 2013 - 14:16

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowy na forum i mieszkam w Rzeszowie.

Kupiłem łódkę 3m i 1,5 metra szerokosci i szukam do niej przyczepki. Oryginalne bardzo drogie. Tak więc mam pytanie do kapi81 o budowe przyczepki a mianowicie o ten przeszczep na czym to polega, proszę o opis prosty i gdyby mógł mi podpowiedzieć coś na temat budowy. Pozdrawiam Jurek



#14 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 25 grudzień 2013 - 14:57

Cześć Jurku. Wszelkiego rodzaju przeszczepy, o których tu mowa, są nie zgodne z prawem i można za to iść..."odpocząć".

#15 OFFLINE   JURI

JURI

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 25 grudzień 2013 - 15:06

Odpocząc to powinni Ci w rządzie za zmiany w przepisach dotyczących rejestracji SAM B)  Nie każdy dysponuje tyśiącami złotych żeby móc sobie pozwolić na kupno nowej przyczepki... Samoróbke można zrobić pod własną łódkę i z dobrych komponętów z atestami.



#16 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 25 grudzień 2013 - 17:28

To musisz poszukać SAMa ale już zarejestrowanego, czasami ktoś takie sprzedaje. Musisz systematycznie przeglądać portale.



#17 OFFLINE   JURI

JURI

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 25 grudzień 2013 - 18:04

Szukam dobre dwa miesiące i nic. Nie opłaca mi się jechać na  pomorze bo tam są oferty, a u mnie na podkarpaciu lipa niesamowita! Zero ogłoszeń...



#18 OFFLINE   GarowyJK

GarowyJK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaZST
  • Imię:Jarek

Napisano 25 grudzień 2013 - 18:11

Dodatkowo do 8114 można zaadoptować płozy pod skuter wodny. Komplet z obejmami to koszt +- 280zł. Numer części producenta 37090710



#19 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 03 kwiecień 2014 - 19:52

Obiecane foty a teraz wyliczanka

papier do przeszczepu 800
oska 500 (można taniej np. resory ze złomu za 50 zeta)
stal około 200
ocynk 200
belka oświetleniowa 200 ( można taniej)
rolki i inne gumy 400 (można zrobić np. od deskorolek)
zaczep koło 100
wciągarka 110
spawanie 200
kabel wtyczka błotniki 280
koła 150
Chyba wszystko razem 3150 czy się opłacało z perspektywy czasu nie wiem niech każdy oceni, fakt na częściach nie oszczędzałem i brałem co najlepsze jeśli ktoś nie ma papiera niech się zastanowi nad zakupem używanej firmówki. Ogólnie przyczepka waży około 140 kg i wydaje się zadziwiająco lekka bez problemu się ręcznie ją przesuwa, na razie jestem zadowolony.
Pytanie do znawców tematu jak zamontować błotniki żeby można byłoby na nich stawać

Załączone pliki



#20 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 kwiecień 2014 - 20:09

..za circa 3100 masz firmową,  bez kombinacji...

http://www.przyczepy...owana,p109.html






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych