Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

NOWE POMYSŁY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
781 odpowiedzi w tym temacie

#741 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 05 sierpień 2017 - 22:36

Być może ktoś już wcześniej "wypalił" z pomysłem testów sprzętu wędkarskiego (swoją drogą sam kilka lat wstecz pisałem o tym). Istnieje fishingtest.pl, brak natomiast opinii o wyrobach hm. Powstaje wiele tematów, wędka na klenia, bolenia.... Czy ktoś posiada kij xyz... Potrzebuję informacji na temat blanku, gdzie zbroic, jak zbroic..
Każdy z kolegów dysponuje sprzętem wedkarskim, każdy spędza czas nad wodą. Posługując się swoim sprzętem często myślimy co nas w nim urzeka a co przeszkadza, jak dana wędka/kołowrotek wypada na tle innych. Jak się ubieramy w dana pogodę itp. Spora część kolegów posiada dar do pisania, fotografowania. Można robić wspólne wypady pisać ciekawe artykuły na temat sprzętu.

#742 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 06 sierpień 2017 - 14:45

Być może ktoś już wcześniej "wypalił" z pomysłem testów sprzętu wędkarskiego (swoją drogą sam kilka lat wstecz pisałem o tym). Istnieje fishingtest.pl, brak natomiast opinii o wyrobach hm. Powstaje wiele tematów, wędka na klenia, bolenia.... Czy ktoś posiada kij xyz... Potrzebuję informacji na temat blanku, gdzie zbroic, jak zbroic..
Każdy z kolegów dysponuje sprzętem wedkarskim, każdy spędza czas nad wodą. Posługując się swoim sprzętem często myślimy co nas w nim urzeka a co przeszkadza, jak dana wędka/kołowrotek wypada na tle innych. Jak się ubieramy w dana pogodę itp. Spora część kolegów posiada dar do pisania, fotografowania. Można robić wspólne wypady pisać ciekawe artykuły na temat sprzętu.

 

Co do HM to nie ma bardzo sensu, ten sam blank mozna ubrac na 100 sposobow ;)

 

A co do reszty to przeciez jest, tylko jakos baza troche siadla, wiec moze wstawisz tam cos os siebie? ;)

http://jerkbait.pl/f...u-wędkarskiego/


Użytkownik Del Toro edytował ten post 06 sierpień 2017 - 14:45


#743 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 sierpień 2017 - 22:16

Mam pomysł aby utworzyć dział "Grupowe zakupy" .

Często potrzebujemy drobnych części do naszych kołowrotków czy też silników. Koszt transportu z USA czy Kanady to 10-20 USD w przypadku niektórych stron.

Sam musiałem niedawno sprowadzać części do MK i Revo Toro za kilka USD i w jednym przypadku udało mi się znaleźć współzakupowicza.

 

Proponuje podwiesić na początek dwie stronki:

1. https://www.mikesreelrepair.com - kopalnia części do kołowrotków i masa innych części. Minimalny koszt wysyłki około 13,00 USD

2. https://www.fish307.com - masa części do MK w dobrych cenach i inne. Minimalny koszt wysyłki 15,95 USD


Użytkownik godski edytował ten post 08 sierpień 2017 - 22:20

  • Little Wing i Kupisz lubią to

#744 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 08 wrzesień 2017 - 12:49

A gdyby tak nowym użytkownikom, powiedzmy bez określonego stażu od rejestracji, umożliwić tworzenie nowych tematów tylko i wyłącznie w dziale Poczekalnia? Oczywiście przy zachowaniu możliwości dopisywania postów do już istniejących tematów z działów merytorycznych. Myślę, że to oszczędziłoby sporo pracy moderatorom i zapewniło większy ład na forum. Większość nowych wątków i tak przenoszona jest obecnie do poczekalni. Przy proponowanym podejściu droga byłaby odwrotna - tematy zakładane byłyby w poczekalni i by sobie dojrzewały. Jeśli moderatorzy uznaliby, że taki wątek niesie jakąś wartość, rozwija się przez aktywność forumowiczów to przenosili by go do odpowiedniego miejsca. Jeśli byłby dublem, łączyliby go z poprzednikiem.


  • Del Toro i HaDe lubią to

#745 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 08 wrzesień 2017 - 12:54

Plusy i minusy takiego rozwiazania. 

Jesli ktos zaklada nowy watek typu szczupaki/lososie/cos tam 2017. To akurat takie watki najlepiej odrazu zakladac w 'Wiesciach...'



#746 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 08 wrzesień 2017 - 13:06

Nie no jasne, ale takie tematy będą szybko wyłapywane z poczekalni zapewne i przenoszone w odpowiednie miejsce. To jest zaledwie kilka wątków na rok, a jeszcze musiałby któryś zostać założony przez "świeżaka" ;)



#747 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6205 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 26 grudzień 2017 - 18:34

Chciałbym zapytać czy ostnieje możliwość wprowadzenia funkcjonalności polegającej na wyłączeniu możliwości "lajkowania" postów w wątkach autorskich? Pytanie "chodzi za mną" od kilku miesięcy bo szczerze mówiąc odechciewa mi się pisać cokolwiek za polubienia, choćby i sto milionów. Może w ramach szerokiej autonomii w. autorskich wprowadzicie możliwość określenia poziomu dyskusji?
  • Bułka lubi to

#748 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6205 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 26 grudzień 2017 - 19:03

Wojtek trolu, zalajkowałeś posta antylajkowego. Można liczyć na kolegów hehe :)
  • cyprys19 lubi to

#749 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 26 grudzień 2017 - 20:16

...jesteś polubiony antylajkowo...to cyberstalking i nie napiszę, że lubię to 



#750 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 26 grudzień 2017 - 22:47

(...) bo szczerze mówiąc odechciewa mi się pisać cokolwiek za polubienia, choćby i sto milionów. (...)

Cóż, zapytam więc - a za co chciałbyś pisać cokolwiek? 

:)

 

 

(...)Może w ramach szerokiej autonomii w. autorskich wprowadzicie możliwość określenia poziomu dyskusji?

Wolnoć Tomku w swoim domku.

Znaczy wątku.

Znaczy Piotrze ;)

 

Wszystkie posty, które nie odpowiadają Twojej wizji poziomu dyskusji, które zaśmiecają Twój wątek, zgłaszasz właściwym przyciskiem. Jest to chyba jedyny rozsądny sposób moderacji. Nakazami (czy prośbami), niczego rozsądnego raczej nie uzyskasz, ale jestem otwarty na propozycje.

B)



#751 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6205 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 27 grudzień 2017 - 20:07

Piszę o podniesieniu poziomu dyskusji przez możliwość usunięcia przycisku "Lubię to". Bo go nie lubię :) Posty, choćby niskich lotów to zawsze jakieś zaangażowanie. Coś chyba pisałeś ostatnio o robieniu z biedne polaki idiotów w lidlu, sami sobie fundujemy ten poziom takimi "ułatwieniami" promocjami i lotem na łatwiznę. Nawet jakby miało mi to pożegnanie z lajkami zaowocować psztyczkiem w nos to nie szkodzi.

#752 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 27 grudzień 2017 - 21:11

Piotrze.

Przyjacielu :)

Sprawa wygląda tak - jeśli do swojego pomysłu znajdziesz odpowiednio liczną grupę poparcia, mogę próbować wesprzeć taki pomysł. Podobne rozwiązania są raczej regułą, a nie wyjątkiem na licznych portalach. Od Facebooka i YouTube począwszy, na niszowych skończywszy. Nie ma to nic wspólnego z narodowością, a raczej z realną potrzebą. Na podobnej zasadzie funkcjonują emotikony. Szybko i łatwo można przekazać pewne informacje, typu - widziałem, wspieram, doceniam, podoba mi się. Wszystko to jednym kliknięciem. Szybko i łatwo, czyli spełniając cel główny powstania internetu. A że wolałbyś normalnie pogadać, uzyskać czyjąś wzmożoną uwagę przez dłuższy czas... Cóż, nie Ty jeden ;) Ale nakazami administracyjnymi tego nie osiągniesz, niestety. Czyli albo znajdziesz dla swojego pomysłu naprawdę liczne poparcie, albo też będziesz musiał znaleźć inne sposoby, by osiągnąć satysfakcjonujące Cię funkcjonowanie swojego wątku. Jakąkolwiek drogę wybierzesz, trzymam kciuki, byś zdobył to, czego potrzebujesz.

:)



#753 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6205 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 27 grudzień 2017 - 22:12

Ale mnie nie chodzi o żadne nakazy czy zakazy a tylko możliwość zadecydowania o tym jaką formę przyjmuje ocena mojej pracy. Wyrażana "lajkami" mi wisi, wolę brak odpowiedzi.

#754 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 04 styczeń 2018 - 17:51

Pewnie już było, ale proponuje w dziale giełda oddzielny wątek pt. "przynęty". Po raz kolejny już ktoś sprzedaje wyłącznie przynęty w dziale sprzęt  i po raz kolejny tytuł wprowadza w błąd p.t. np. zestaw na pstrąga i ani słowa więcej. Człowiek wchodzi bo coś tam może i szuka dla siebie i znajomych, a tam tylko i wyłącznie przynęty ... Szanowana moderacjo i wszyscy użytkownicy tego sympatycznego forum: nie wiem jak dla Was, ale dla mnie sprzęt to nie przynęta.



#755 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 04 styczeń 2018 - 18:04

Sławek są przecież tagi, w tym i przynęty.

My jedynie możemy liczyć na prawidłowe ich wykorzystanie.

#756 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 04 styczeń 2018 - 20:40

Sławek są przecież tagi, w tym i przynęty.

My jedynie możemy liczyć na prawidłowe ich wykorzystanie.

 

Ja powiedziałbym, że liczyć to można i na szóstkę w totka co też czynię ze trzy razy w roku bo jak to mówią aby wygrać trzeba grać ;)

Może w takim razie można byłoby przenosić takie ogłoszenia w odpowiednie miejsce ? Nie mówię aby sprawdzać wszystko, ale jak się przy okazji trafi to może warto tak robić ? Z czasem będzie tylko lepiej :) Ps. Musz szybko coś skrobnąć bo dziwna cyfra przy moim poście się pojawiła :angry:


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 04 styczeń 2018 - 20:41


#757 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 04 styczeń 2018 - 21:06

(...)

Może w takim razie można byłoby przenosić takie ogłoszenia w odpowiednie miejsce ? (...)

Można by.

Zamiast moderować całe forum, można by całą energię przenieść na giełdę i bez końca przenosić, poprawiać, uzupełniać, za rączkę prowadzić. Czasowo mniej więcej by na to samo wyszło. Tylko jedno małe "ale" - jak myślisz, długo by forum przetrwało? Choć giełda miałaby się dobrze... 



#758 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 04 styczeń 2018 - 21:07

Ja powiedziałbym, że liczyć to można i na szóstkę w totka co też czynię ze trzy razy w roku bo jak to mówią aby wygrać trzeba grać ;)

Może w takim razie można byłoby przenosić takie ogłoszenia w odpowiednie miejsce ? Nie mówię aby sprawdzać wszystko, ale jak się przy okazji trafi to może warto tak robić ? Z czasem będzie tylko lepiej :) Ps. Musz szybko coś skrobnąć bo dziwna cyfra przy moim poście się pojawiła :angry:

 

Nie podejmiemy się zmiany tagów w ogłoszeniach i tak dużo czasu poświęcamy forum, giełda jest tylko dodatkiem.

To sprzedającym powinno zależeć na jak najlepszym o tagowaniu i daniu przejrzystego tytułu żeby zachęcić kupców.

 

 

P.S. Liczba była znakomita.



#759 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 styczeń 2018 - 21:19

<...> dziwna cyfra przy moim poście się pojawiła :angry:

przestroga :P


  • woblery z Bielska lubi to

#760 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 04 styczeń 2018 - 21:37

Można by.

Zamiast moderować całe forum, można by całą energię przenieść na giełdę i bez końca przenosić, poprawiać, uzupełniać, za rączkę prowadzić. Czasowo mniej więcej by na to samo wyszło. Tylko jedno małe "ale" - jak myślisz, długo by forum przetrwało? Choć giełda miałaby się dobrze... 

 

Już napisałem jak to widzę czyli niejako przy okazji ... alle widzę, że w kosmicznym błędzie jestem ... a są już ogłoszenia z czapy czyli np. tzw. wyprz ciuchów coś jak w factory :P Nie zamierzam walczyć z wiatrakami. Skoro uważacie, że jest dobrze to niech i tak zostanie ... 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych