Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

allegro / olx hit!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4741 odpowiedzi w tym temacie

#3941 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 26 luty 2021 - 18:14

Nigdy nie rozmawiajacie a tym bardziej nie otwierajcie linków itp przez Whatsapa, wszystkie rozmowy tylko przez olx. Ja już wielokrotnie miałem podobne sytuacje. Trzeba naprawę uważać.

#3942 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2889 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 26 luty 2021 - 19:47

Polecam Wam po prostu nie podawać ani na, ani poprzez olx numeru telefonu - nie jest to obowiązkowe, zresztą gdzieś w poradach olx jest napisane, że najlepiej całą korespondencję prowadzić w wiadomościach na olx, a nie poza


  • Voldemort lubi to

#3943 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 26 luty 2021 - 20:35

Piszę ku przestrodze.

Wystawiłem dzisiaj echosondę na OLx. Klient się odezwał i powiedział, że bierze. Chwila moment wysłał mi potwierdzenie przelewu i że niby to przez olx. Dostałem smsa bez numeru tylko opisanego minexpress. Tam był link miałem wejść podać swój numer karty, żeby móc odebrać pieniądze, wszystko było zrobione, jak strona olx.

Mega wałek

przeciez pisza żeby inaczej niż przez panel OLX nie prowadzic korespondencji odnośnie transakcji - ile razy można to powtarzac i psac / nawet na panelu olx to jest napisane  a człowiek i tak odbierze na sms lub wotsapp i klika w te linki



#3944 ONLINE   fladra

fladra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Bartosz

Napisano 26 luty 2021 - 20:49

On korespondował z konta na olx, które jest od 2014 roku. Na olxie wysyłał potwierdzenie przelewu itp. Tylko sms przyszedł na telefon bo mam podany. Teraz napisała do mnie kobieta z tego konta, że ktoś przejął jej konto i musiała zmienić hasło.
Przypomniała mi się historia jak kolega wysłał mi smsa, żeby nie wysyłać mu żadnych pieniędzy. Ktoś przejął jego konto na FB i wysyłał do znajomych prośbę o pomoc, że pilnie potrzebuje pieniędzy.

#3945 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 26 luty 2021 - 20:55

Nigdy nie rozmawiajacie a tym bardziej nie otwierajcie linków itp przez Whatsapa, wszystkie rozmowy tylko przez olx. Ja już wielokrotnie miałem podobne sytuacje. Trzeba naprawę uważać.

 

panowie, kompletnie nie rozumiem w czym problem - nie mam przelewu na koncie to nie wysyłam... a kupujący może się kontaktować nawet telepatycznie:)

 

ps. ja wolę ze sprzedawcą pogadać, zwyklemożna wyczuc czy jest normalny...


Użytkownik czarny1 edytował ten post 26 luty 2021 - 20:59

  • przemo_w i Maweric88 lubią to

#3946 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 26 luty 2021 - 21:20

Dokładnie. Normalny człowiek jak jest zainteresowany to dzwoni i pyta a nie smsy wysyła.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 26 luty 2021 - 21:21


#3947 OFFLINE   sebek7575

sebek7575

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Sebastian

Napisano 26 luty 2021 - 21:55

Mnie 3x chcieli na Olx oszukać przez Whatsup... próbowali wyłudzić zakup - wysyłkę pokazując jakieś lipne kwity opłat wysyłkowych...jeden nawet podawał się za Niemca i jest w Szczecinie....trzeba być wyczulonym.
Tak jak wcześniej inni napisali korespondencja tylko Olx i wysyłki również

#3948 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów

Napisano 26 luty 2021 - 22:00

https://allegro.pl/o...source=facebook
https://allegro.pl/o...source=facebook
Dobra cena ;)

#3949 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 26 luty 2021 - 22:26

panowie, kompletnie nie rozumiem w czym problem - nie mam przelewu na koncie to nie wysyłam... a kupujący może się kontaktować nawet telepatycznie:)

 

ps. ja wolę ze sprzedawcą pogadać, zwyklemożna wyczuc czy jest normalny...

 

 

obecnie wysyłasz jak nie masz przelewu na koncie - taka nowa usługa że olx przetrzymuje kase do czasu kiedy sprzedajacy odbierze przesyłke

 

mimo wszystko działa to nieźle a kasa po odbiorze wpływa na konto kolejnego dnia


Użytkownik selk edytował ten post 26 luty 2021 - 22:26

  • Dano. lubi to

#3950 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 26 luty 2021 - 22:45

A czy wiesz może, w którym momencie podaję owe konto? Bo jeszcze nie dotarłem do tego punktu.



#3951 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 26 luty 2021 - 22:54

z tego co pamietam to podczas pierwszego ustawienia usługi podajesz dane i konto

nie pamietam juz dokładnie bo to sie robi tylko raz



#3952 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 27 luty 2021 - 00:26

obecnie wysyłasz jak nie masz przelewu na koncie - taka nowa usługa że olx przetrzymuje kase do czasu kiedy sprzedajacy odbierze przesyłke

 

mimo wszystko działa to nieźle a kasa po odbiorze wpływa na konto kolejnego dnia

działa to działa - zamiast na przelew czekasz na info z olx (i chyba etykiete do paczkomatu)... 

 

a przecież nie musisz z tej usługi korzystać... jeśli to jest niepewne to wysyłam tylko klasycznie i po problemie... a jak klient sie boi to za pobraniem z możliwością sprawdzenia zawartości na poczcie, ale tylko po wcześniejszym opłaceniu przesyłki i jej ewentualnego zwrotu...

 

telefon, whatsapp czy inne metody komunikacji nie maja tu nic wspólnego z bezpieczeństwem jeśli nie robisz głupot... a co do podawania nr karty - najlepiej tej karty nie mieć:)


Użytkownik czarny1 edytował ten post 27 luty 2021 - 00:30

  • selk lubi to

#3953 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2889 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 27 luty 2021 - 06:36

https://blog.olx.pl/...ylki-przez-olx/



#3954 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 27 luty 2021 - 07:33

działa to działa - zamiast na przelew czekasz na info z olx (i chyba etykiete do paczkomatu)...

a przecież nie musisz z tej usługi korzystać... jeśli to jest niepewne to wysyłam tylko klasycznie i po problemie... a jak klient sie boi to za pobraniem z możliwością sprawdzenia zawartości na poczcie, ale tylko po wcześniejszym opłaceniu przesyłki i jej ewentualnego zwrotu...

telefon, whatsapp czy inne metody komunikacji nie maja tu nic wspólnego z bezpieczeństwem jeśli nie robisz głupot... a co do podawania nr karty - najlepiej tej karty nie mieć:)

Karte miec czy nie miec nie ma nic wspolnego z olx. Mozesz miec i nie podawac. Przelew teraz mozna zrobin na telefon jak ktos sie boi podawac numer karty. Ale przeciez mozna nie podawac zupelnie numeru konta czy karty. Wystarczy wpisac odbior WYŁĄCZNIE OSOBISTY. Stracisz na ilosci kupujacych, zyskasz bezpieczenstwo. Niestety wiekszosc chce sprzedac za wszelka cene jak juz sie klient zdecyduje. Dlatego poda nawet pin do karty zeby tylko dostac kase za przedmiot. A potem płacz bo cfaniacy to wykorzystuja. Oni po prostu wykorzystuja pazernosc na kase sprzedającego. Jak pisalem. BOICIE SIE ŻE WAS OSZUKAJA ? Piszcie w ogloszeniach tylko odbiór osobisty i pozbedziecie sIe klopotu i oszustów. A na prosby na wlaczenie platnosci olx uprzejmie odpowiadacie NIE.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#3955 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 04 marzec 2021 - 17:09

Sprzedałem ostatnio kilka rzeczy z wysyłką i płatnością OLX, bardzo wygodna opcja, etykietę drukujemy, przyklejamy na paczkę i do paczkomatu lub na pocztę, na wysyłkę mamy trzy doby. Po paru dniach kasa na koncie.
Opcja jest świeża więc ludzie jeszcze mają obawy i nie chętnie tego korzystają.

#3956 OFFLINE   Patryk122

Patryk122

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Szczesny

Napisano 05 marzec 2021 - 21:24

Trochę drogi ten Jaxon
https://www.olx.pl/o...67-IDIzWnI.html

#3957 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4541 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 05 marzec 2021 - 21:56

Sprzedałem ostatnio kilka rzeczy z wysyłką i płatnością OLX, bardzo wygodna opcja, etykietę drukujemy, przyklejamy na paczkę i do paczkomatu lub na pocztę, na wysyłkę mamy trzy doby. Po paru dniach kasa na koncie.
Opcja jest świeża więc ludzie jeszcze mają obawy i nie chętnie tego korzystają.


Ja nie skorzystam nigdy. I nigdy nie zaoferuję jako sprzedawca. Nie będę budować monopolu alledrogo.

#3958 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 20 marzec 2021 - 10:29

Może trochę sztuki:

https://www.olx.pl/d...html#138295d67e



#3959 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 20 marzec 2021 - 10:32

Obraz jest używany? Czy woblery też? ;-)

#3960 OFFLINE   pit1982

pit1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 433 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Piotr

Napisano 20 marzec 2021 - 11:28

Obraz jest używany? Czy woblery też? ;-)

Woblery prawdopodobnie są że szlifowane od strony przyklejonej więc słabo nadają się do użytku
Te tablice mają jedynie wartość kolekcjonerską
  • G_rzegorz lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych