Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

allegro / olx hit!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4741 odpowiedzi w tym temacie

#4401 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4540 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 19 styczeń 2022 - 19:33

A co Ci da przesyłka za pobraniem ?

Przesyłka olx to i owszem . Gosc nie wysyła nie dostaje kasy. Przy drogich rzeczach lepiej rozpakowac pod pulpitem paczkomatu i przy swiadku nie z rodziny. Kamera nagrywa. Byc moze przy wałku byłby to dowod ze nie dostales co zamowiles jesli w srodku była by np cegła cegła. Nie wiem jak olx radzi sobie z sytuacja ze dostales cegle zamiast stelli ale jakies zabezpieczenie to jest.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

A co ci da przesyłka olx ? Nic, kompletnie nic ! Kupiłem wiele rzeczy na allegrowym oeliksie. Dwa razy zostałem oszukany. Na allegro też dokładnie dwa razy. Jak ? Bardzo prosto. Wystarczy, że sprzedający podkoloryzuje ogłoszenie czyli np. ukryje rysy na polikach multiplikatora fotografując go tak aby nie było ich widać lub opisze go "prawie" zgodnie z prawdą. Powiedzmy, że stan ideał, a przekładnia postukuje. Potem wyśle towar "prawie" zgodny z opisem i po  "zabiegu". Allegrowy oeliks radzi dokładnie to samo co allegro czyli dochodzenie swoich praw na drodze sądowej bo przecież towar został wysłany i oni nie widzą podstaw do "mieszania" się w sprawę. Chyba, że masz czas i sporo pieniędzy to można w sądzie takie problemy rozstrzygać.

 

Ps. Temat wałkowany wielokrotnie. Tanio = albo źle albo wał. To samo z samochodami. Jak ktoś naprawdę dwa to za bezcen nie odda. Koniec. Jedynym rozwiązaniem aby uniknąć problemów jest odbiór osobisty lub zakup z zaufanego źródła.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 19 styczeń 2022 - 19:37


#4402 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 19 styczeń 2022 - 19:38

umawiasz się ze sprzedającym na taka usługę

 

https://www.handlujb...i-przy-odbiorze



#4403 OFFLINE   Patryk122

Patryk122

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Szczesny

Napisano 19 styczeń 2022 - 20:00

Ogłoszenie jest już nie dostępne

#4404 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 19 styczeń 2022 - 21:04

Ty stoisz po stronie sprzedającego, rozumiem. Ale postaw się po stronie kupującego w tym przypadku. Jak można obcej osobie wpłacić kasę na konto.


Trochę tam rzeczy sprzedałem przez olx. Nie lubię przesyłki pp pobraniowej bo to obecnie koszt 22 zł i sporo zachodu. Ale kilka paczek wysłałem i jeszcze się nie naciąłem. Ale odnośnie Twojego przemyślenia to powiem Ci, że wiele osób chce pierwsze przelać pieniądze i sami to proponują. Dzisiaj np. Jeden kupujący przelał mi pierwszy prawie 400zł za przynęty i nie chciał wysyłki olx czy pobrania. Proponowałem wysyłkę olx kilka razy ale Pan nie ma konta bankowego internetowego. I wiele osób tak robi zakupy

#4405 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 19 styczeń 2022 - 22:28

umawiasz się ze sprzedającym na taka usługę

 

https://www.handlujb...i-przy-odbiorze

a zapłącisz za paczkę ubezpieczona poczta polską ?

 

bo to nie jest tylko to 5 zł dodatkowe za otwarcie paczki

 

to jest paczka po kosztach PP

coś mniej wiecej kurier 15 = poczta 25+5 za otwarcie

 

oczywiscie jak klient chce to ja te zawsze wyśle jednak jak podam ile kosztuje wysyłka poczta paczki ubezpieczonej a ile kurierem czy Inpostem to rzadko ktos wybiera tę pocztę prawie nigdy

 

Ale moze ja nie sprzedaje drogich rzeczy i ogólnie rzadko cos tam sprzedaje i to dlatego



#4406 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 19 styczeń 2022 - 22:33

A dlaczego tylko paczkomat? Bierzesz przez PP i otwierasz przy listonoszu.

przez OLX ? nie ma takiej opcji w przesyłce

 

poza tym jak mi kiedyś wytłumaczyła miła Pani na poczcie ani listonosz ani pracownik poczty nie bedzie świadkiem w sprawie bo maja to zakazane bo by nie pracowali tylko w sprawach uczestniczyli

 

 

otwierasz i jak sie nie podoba co jest w środku nie odbierasz czy tam nie płacisz - zalezy od paczki

 

otwarcie przy listonoszu to jak otwarcie samemu :)

 

 

poza tym jak pisałem wczesnie

weź przesyłkę kurierem i poczta policz koszty w PP ubezpieczenie bo w standardzie nie ma  dolicz te 5 za otwarcie wyjdzie kurier x2

 

a opcje sprawdzenia maja chyba tylko paczki zwykłe pocztowe a nie kurierskie pocztowe (trzeba by to sprawdzic) 



#4407 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 20 styczeń 2022 - 02:03

A co się dzieje jak kupujący stwierdzi że towar nie jest zgodny z opisem a ty jako sprzedający uważa że zgodny był?


Jakoś sprzedający
Jak pakujesz paczkę to nagrywasz przedmiot jak wyglada jak go pakujesz itp cały proces nie może wyjść przedmiot ani paczka z kazdru. Odznaczasz ładnie paczkę i zanosisz do paczkomatu. Przed wrzuceniem tez nagrywasz film z paczka z kazdej strony jak wyglada czy niw jest uszkodzona i z tym oznaczeniem aby było widać ze nic nie było grzebane po zzamknieciu.

Jako kupujący
Nagrywasz chwile rozpakowania paczki wszystko w kadrze oglądasz komentujesz itp wszystkie uwagi które masz do przedmiotu mowisz do telefonu :)
Jak otworzysz i dostaniesz ziemniaka to sprawę masz wygrana i Olx Wróci Ci pieniądze

Możecie mi wierzyć ze to się przydaje :) nigdy nie wiecie kiedy traficie na lewiznę.

#4408 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 20 styczeń 2022 - 05:33

Trzeba rzeczywiście uważać przy zakupach na OLX.

Użytkownik neronhell edytował ten post 20 styczeń 2022 - 06:20


#4409 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 20 styczeń 2022 - 09:57

umawiasz się ze sprzedającym na taka usługę

 

https://www.handlujb...i-przy-odbiorze

 

 

a zapłącisz za paczkę ubezpieczona poczta polską ?

 

bo to nie jest tylko to 5 zł dodatkowe za otwarcie paczki

 

to jest paczka po kosztach PP

coś mniej wiecej kurier 15 = poczta 25+5 za otwarcie

 

oczywiscie jak klient chce to ja te zawsze wyśle jednak jak podam ile kosztuje wysyłka poczta paczki ubezpieczonej a ile kurierem czy Inpostem to rzadko ktos wybiera tę pocztę prawie nigdy

 

Ale moze ja nie sprzedaje drogich rzeczy i ogólnie rzadko cos tam sprzedaje i to dlatego

tutaj chodzi o Kolegę gdzie został zrobiony na 1,5koła , wiec zrobienie i opłata tej opcji , moim zdaniem jest  najbardziej zasadna i  bezpieczna



#4410 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 20 styczeń 2022 - 10:05

tutaj chodzi o Kolegę gdzie został zrobiony na 1,5koła , wiec zrobienie i opłata tej opcji , moim zdaniem jest najbardziej zasadna i bezpieczna

Zgadza sie. Tylko w momencie zakupu ja nie wiesz ze zostaniesz "zrobiony" najczesciej nie chcesz placic 50 zl za przesylke pobraniowa na poczcie z opcja sprawdzenia. Dodatkowo poczta takie paczki nsjczesciej kieruje do odbioru w punkcie a jak nie siedzisz cały dzien w domu to i tak tam trafi. Czyli trzeba pojechac w godzinach działania, postac w kolejce ... to zniecheca. Nie mòwie ze to złe rozwiązanie tylko musisz byc prawie przekonany ze to wał ale bardzo chcesz kupic i jednak masz nadzieje ze nie lub byc sprytny jak liszka zeby to zastosowac przed zakupem

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#4411 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 20 styczeń 2022 - 10:13

Jakoś sprzedający
Jak pakujesz paczkę to nagrywasz przedmiot jak wyglada jak go pakujesz itp cały proces nie może wyjść przedmiot ani paczka z kazdru. Odznaczasz ładnie paczkę i zanosisz do paczkomatu. Przed wrzuceniem tez nagrywasz film z paczka z kazdej strony jak wyglada czy niw jest uszkodzona i z tym oznaczeniem aby było widać ze nic nie było grzebane po zzamknieciu.

 

Musiałbys nagrywać od rozpoczęcia pakowania do wysłania do paczkomatu. Ciągiem, bez cięcia. Jak tego nie zrobisz w ten sposób, to moment od zakończenia nagrywania do wysłania paczki jest momentem, gdy pakujesz drugą identyczną w szczegółach i z czym innym. Naprawdę, jak ktos chce oszukać, to znajdzie sposoby.


  • G_rzegorz i Viking lubią to

#4412 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 22 styczeń 2022 - 11:10

Ktoś tu chce dokonać dobrego życiowego wyboru :D

 

https://www.olx.pl/d...html#ae1b261fd0


  • M a r a s lubi to

#4413 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 22 styczeń 2022 - 13:07

Chyba za mniej niż połowa "normalnej" ceny

https://allegro.pl/o...8RoCWycQAvD_BwE


  • drChlubicz lubi to

#4414 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 22 styczeń 2022 - 13:30

Chyba za mniej niż połowa "normalnej" ceny
https://allegro.pl/o...8RoCWycQAvD_BwE

A łowne to ?Plastik ? Ktore kolory naprawde warto i jak z dostepnoscia ogonkòw ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#4415 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 22 styczeń 2022 - 14:03

Mam dwie sztuki: szczupaka i Mad minnow. Na oba zaliczyłem rybę. Dobrze, szeroko pracują. W dupkę można wkręcić dowolnie wybrany twister nie koniecznie dedykowany. Nawet bym zalecał bo ten oryginalny daję bardzo symboliczną , dodatkową akustykę. Większy, szerszy, nie gasi pracy przynęty ... to klocek prawie 100 gr! . A z czego zrobiony? dla mnie nie ma znaczenia. Ma pracować i kusić ryby ;)  :D



#4416 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 22 styczeń 2022 - 15:06

Mam dwie sztuki: szczupaka i Mad minnow. Na oba zaliczyłem rybę. Dobrze, szeroko pracują. W dupkę można wkręcić dowolnie wybrany twister nie koniecznie dedykowany. Nawet bym zalecał bo ten oryginalny daję bardzo symboliczną , dodatkową akustykę. Większy, szerszy, nie gasi pracy przynęty ... to klocek prawie 100 gr! . A z czego zrobiony? dla mnie nie ma znaczenia. Ma pracować i kusić ryby ;) :D

Dzięki. I takich okazji potrzebujemy. Kupione !!!

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
  • BOB lubi to

#4417 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 22 styczeń 2022 - 23:07

Ktoś tu chce dokonać dobrego życiowego wyboru :D

 

https://www.olx.pl/d...html#ae1b261fd0

Mam taką lodówkę  :D  Makitę bardzo lubię ale ta zabawka nie miałaby u mnie roboty . 



#4418 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2022 - 00:20

Mam dwie sztuki: szczupaka i Mad minnow. Na oba zaliczyłem rybę. Dobrze, szeroko pracują. W dupkę można wkręcić dowolnie wybrany twister nie koniecznie dedykowany. Nawet bym zalecał bo ten oryginalny daję bardzo symboliczną , dodatkową akustykę. Większy, szerszy, nie gasi pracy przynęty ... to klocek prawie 100 gr! . A z czego zrobiony? dla mnie nie ma znaczenia. Ma pracować i kusić ryby ;)  :D

Dzięki, kupione.


  • BOB lubi to

#4419 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 26 styczeń 2022 - 09:35

Prawdziwa perełka

https://allegro.pl/o...421a14291fbf951



#4420 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 26 styczeń 2022 - 12:26

 

ehh...  Wzdychało się do katalogu :wub:  dzieciakiem jeszcze byłem ;)

Biorąc pod uwagę klasę sprzętu i stan, to w pewnym sensie piękna rzecz.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    kostom63