Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwsza moja w 2006r


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
555 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 styczeń 2006 - 11:50

Wydaje mi sie ze wymiar ochronny głowacicy to 70 cm...

#22 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 13 styczeń 2006 - 12:33

Smaczek, ta dziwna ryba to - moim zdaniem - też pstrąg potokowy. Ładny zresztą, gratuluję. Co do czerwonych plamek - niekiedy plamki te mogą być bardzo ciemne, np. brązowe. Mogą mieć obwódki lub nie. Wszystko zależy od konkretnej ryby i warunków łowiska. W tym wypadku wydaje mi się, że to potokowiec.
Pozdrawiam, Jacek

#23 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 13 styczeń 2006 - 13:27

Też bym się z tą 'głową' nie wyhylał za bardzo. Plamki typowo pstrągowe, a że nie doszukałeś się czerwonych...
Tak jak pisał Jecek, mogą być nieco innego odcienia, poza tym jest to cecha dość zmienna i zależna od spożywanego ostatnio pokarmu, podłoża na którym aktualnie stał pstrąg, w końcu zawiesiny płynącej rzeką i cech osobniczych.
Zachęcam do uwalniania tak pięknych ryb...


#24 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 13 styczeń 2006 - 21:09

Smaczek, piękna ryba. Gratuluję! Mam nadzieję, że będę miał okazję zrobić choć jedno zdjęcie w niedzielę. O takiej rybie to na razie nie marzę ale może ... kto wie.

A tak przy okazji myślę, że niedługo będziemy oglądać coraz więcej ryb w tym wątku. Nie mogę się już doczekać :mellow: kolejnych

Pozdrawiam
Remek


#25 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 17 styczeń 2006 - 12:50

Pierwsza rybka w Poslce juz sie chwalilem, teraz czas na szkockie wody. W niedziele zaliczylismy River Tay. O skaczacych lososiach pisac nie bede, bo mi cisnienie sie podnosi na sama mysl, ale na nie tez przyjdzie czas. Celem byly lipienie. Najwiekszy 42cm, poza tym wyjalem jeszcze dwa czterdziestaki i sporo mniejszych, ktorych juz nie liczylem. Bylo takie pol godziny, ze gdzie nie rzucalismy to branie, wtedy mozna bylo zobaczyc bogactwo wody, dno wybrukowane lipieniami :huh: Znajomy uspokaja, ze to i tak slabo, a do rekordu brytyjskiego jeszcze bardzo daleko. W zeszlym roku facio wyjal na spinning podczas polowu lososi lipasa 7Ibs, a plywaja podobno i wieksze...

#26 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 17 styczeń 2006 - 13:22

Jeszcze fotke dorzucam, zdjacie robione na chybciaka i stad slaba jakosc, ale chyba widac od razu, ze to nie leszcz :mellow:

Załączone pliki

  • Załączony plik  lipien.JPG   45,92 KB   1225 Ilość pobrań


#27 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 styczeń 2006 - 13:24

@Luko,
zawsze jest miło wysłuchać twoich relacji ze Szkocji.
Gratuluję pięknych lipieni!

#28 OFFLINE   Pepe

Pepe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 17 styczeń 2006 - 14:55

Spokojna główka z tą dziwna rybą w kropki.
Zaręczam że 100% potokowiec. Gratuluje.

Pepe

#29 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 23 styczeń 2006 - 12:09

Nawiązując do tematu czerwonych kropek u pstrągów potokowych: oto zdjęcie potokowca z Bobru. Pstrąg ten nie miał ani jednej czerwonej plamki. Za to ciemne kropy miał duże i wspaniałe :mellow:
Pozdrawiam, Jacek

Załączone pliki

  • Załączony plik  potok.jpg   49,91 KB   1187 Ilość pobrań


#30 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2006 - 12:27

@Jacek,
zazdroszczę ci wypadów na pstrągi. W tej chwili u nas na mazowszu jest taka mroźna zima (-15 -20 stopni), że pstrągi są na razie sztywne i nie żerują.
Gratuluję kolejnych rybek! :D

#31 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 23 styczeń 2006 - 12:34

U nas zimnica złapała dopiero w niedzielę. Za to w sobotę było jeszcze na plusie. Grzechem byłoby tego nie wykorzystać :mellow: Na Bobrze - przy padającym non stop deszczu lub śniegu, złowiliśmy 3 potokowce (ok. 40-cm).
Dzisiaj rano -22 st. C! Ale za dwa dni ma się ocieplić :mellow:
Pozdrawiam, Jacek

#32 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 styczeń 2006 - 12:50

Cześć,
My mieliśmy wielkie szczęście w zeszłym tygodniu. Również wybraliśmy się na pstrągi (Łojewek, siurek o szerokości 2-3m). Pogoda była niesamowita - słonecznie, ale temp. około -5C. Niestety nie mieliśmy tyle szczęścia co Ty (relacja będzie już niebawem na stronce) ale zdecydowanie warto było wymrozić swój tyłek. Mamy za to piękne zdjęcia!

Gratulacje kolejnej zdobyczy! Jestem ciekawy kiedy umieszczę tutaj swoją pierwszą w tym roku. :D

Pozdrawiam
Remek


#33 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 23 styczeń 2006 - 13:04

Ciekawe, jak to jest. Na rybach byłem i w piątek, i w sobotę, a już znowu tęsknię do rzeki :mellow:

Z ciekawostek: poziom wody w Bobrze bardzo niski. Pstągi brały nie w spowolniech, ale w głównej rynnie rwącej wody! A ja przez pół dnia odpuszczałem takie miejsca! <_<

Jak tylko to mroźne dziadostwo ze wschodu odpuści, polecę nad rzekę to sprawdzić. Może największe kabany czają się teraz w rwących nurtach? Już na samą myśl robi mi się cieplej. :mellow:
Pozdrawiam, Jacek


#34 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 styczeń 2006 - 14:39

@Jaculek, a jaką wędeczkę i kręciołek byś polecił do takich małych cieków, w których miałem okazję łowić? Zakrzaczenie dość spore.

Pozdrawiam
Remek

#35 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 23 styczeń 2006 - 15:05

Taką, która leży Ci w ręce i pozwala na pełną kontrolę nad przynętą :mellow:
Ja nawet w niewielkich i zakrzaczonych rzeczkach łowię długimi kijami 2,7 m. Lubię szybkie wędziska do 30 gramów (najczęściej łowię na gumy z główkami do 10 g). Ale znam wielu wędkarzy, którzy stosują tylko kije krókie - do 2,1 m, i też świetnie sobie radzą.
A kołowrotek... Nie może skrzypieć, zacinać się, no i musi się lekko kręcić. Ja łowię shimaniakami.

Ps. Przepraszam za być może trochę lakoniczną odpowiedź, ale naprawdę uważam, że sprzęt ma drugorzędne znaczenie. Nie znam się na budowie wędzisk, włóknach węglowych, mechanizmach kołowrotków, itp. zagadnieniach. Kij musi mi leżeć w ręku, musi nadawać się do zaplanowanego przeze mnie łowienia.

#36 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 styczeń 2006 - 15:17

@Jaculek, generalnie o taką odpowiedź mi chodziło. Chcę poznać Wasze preferencje, a tak wybiorę to co będzie mi odpowiadało najbardziej. Ale potrzebuję danych wejściowych :mellow: by wyszło coś na wyjściu.

Pozdrawiam
Remek

#37 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 styczeń 2006 - 15:18

Jacek, a w takich siurkach 2-3m szerokości i 1m-1.5 głębokości (rzeczka nizinna, o słabym uciągu) też łowisz gumkami z 10g główkami?

Pozdrawiam
Remek

#38 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 23 styczeń 2006 - 15:27

W tak małych rzeczkach jeszcze nie łowiłem. Główki 10 gramów stosuję w bystrych miejscach. Dobieram ciężar główki tak, aby nurt mógł ją unosić, przetaczać po dnie, aby z gumą coś się działo. Na Kwisie i Bobrze jest to najczęściej 5-7 g. W spokojnych, płytkich rzeczkach o leniwym nurcie łowiłbym pewnie lżej (3-4 gramy).
Pozdrawiam, Jacek

#39 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2006 - 15:31

@Remek,

na wspomnianej przez ciebie rzeczce stosowałem maksymalnie 5 gramowe główki (do raczków i ripperków). W tym przypadku, cięższe będą zalegały na dnie i nie będą dawały możliwości naturalnego przemieszczania się gumki przy dnie. :D

#40 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 styczeń 2006 - 15:34

Ok, dzięki. Osobiście stosowałem właśnie 3-5g. Sprawdzały się najlepiej. Chociaż ja lubie granie woblerów na wędce ...

Pozdrawiam
Remek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych