Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

St. Croix Avid teleskop


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MichalB

MichalB

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 06 maj 2008 - 09:27

Witam,

jakie są wasze zdania na rozwiązanie teleskopowe w kijku Avid AVC710HM? Jak to sie zprawdza? Czy ktoś posiada fotke tego kija, na której widać rozmieszczenie przelotek?



#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 maj 2008 - 09:44

Fantastyczna wędka!!! Kiedyś ją miałem i jak sprzedałem. Po dzień dzisiejszy żałuję bo to świetny kijek i bardzo uniwersalny jeśli chodzi o szczupakowe łowy.

Pozdrawiam
Remek

#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 maj 2008 - 10:54

potwierdzam to co pisze remek. fantastyczny kij o niemal inteligentnej akcji. Odpowiednio się gnie przy szzupakach ok 1kg, ale i przy metrówce czuć jeszcze zapas mocy. Poszukaj na forum (wyszukiwarka) kija o nazwie ARMATA. u mnie tak on figurował i jest troche informacji. Z tego co wiem to w chwili obecnej posiadaczem takiego Avida jest jajakub. może wstawi jakąś fotke...

w połączeniu z DC201 szpiegu rzucał na satysfakcjonujące odległość SALMO THRILLem. i to przy założonej grubej plecionce (PP20lb). Kijek umożliwia rzuty - jak na AVIDa przystało - przynętami grubo przekraczającymi gramature podaną na blanku. podane jest 2 oz. 80 gram jeszcze z tego lata.

#4 OFFLINE   MichalB

MichalB

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 06 maj 2008 - 11:16

Mi bardzo by taki kij pasował, szczególnie z takim zakresem rzutowym. Pytam sie o rozmieszczenie przelotek, ponieważ są ciekawe customy na blanku 3C710HF

http://www.bluewater-bait.com/Product/product.taf?_function= detail&_ID=1153

bliźniaczy do tego avida. Tylko, że Bass Flippin' Stick i zastanawiam się, czy nie umieszczają inaczej przelotek czy coś w tym stylu?

#5 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 07 maj 2008 - 08:00

Miałem ten kij i byłem z niego baaardzo zadowolony. Udawało mi się na niego holować okonie jako przyłów i większe ryby po sumy włącznie. Kij dopasowuje się do obciążenia i ma piękne ugięcie progresywne. Nie ma na rynku zamienników! Jedyny drogny minus to dość długa śruba do mocowania kołowrotka. Mimo swoje sporej dłuości bardzo poręczny w transporcie. Po złożeniu tylko 1,9 metra. W odróżnieniu od wielu podobnych konstrukcji w ogóle nie gubi ryb. Raz zacięta ryba siedzi na nim do końca. To jest ważne szczególnie jak holuje się większe sztuki.
Bardzo polecam.

pozdrawiam :D

#6 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 08 maj 2008 - 11:17

Witam.
Pytanie jest o ocenę praktyczną kijka teleskopowego.
Tego akurat Avida nie mam, ale mam teleskopową Elitkę- EC76MH, czyli kijek 2,30m, 10-35 gram i mocy do 25 lb.
Mam jedną uwagę praktyczną co do użytkowania kija tak właśnie zbudowanego. Omawiany Avid, jak i Elitka nie posiadają na końcu dolnika odkręcanego korka- trudno jest taki kijek wysuszyć. W przypadku złożenia mokrej wędki (ulewa, zamoczenie w wodzie) wilgoć bardzo długo utrzymuje się na wewnętrznej powierzchni dolnego składu. Np nawet po dwóch dobach stania wędki w przewiewnym miejscu- nadal jest tam wilgotno. Kijek zaczyna wręcz z lekka zalatywać stęchlizną. Z tego też względu zdecydowałem się na zdjęcie (odcięcie) korkowej zaślepki z końca dolnika i wklejenie tam końcówki z innego wędziska (takiego taniego teleskopiku), gwintowanego kapselka, po którego odkręceniu wędka zdecydowanie szybciej i lepiej się suszy.
Myślę też, że niekoniecznie trzeba aż tak radykalnie modyfikować wędkę jak ja to zrobiłem. Myślę, że wystarczy wytarcie jej do sucha szmatką przed złożeniem. Mój sposób uważam jednak za pewniejszy, choć wykonany kosztem dość brutalnej ingerencji w konstrukcję kija :D
Dla zainteresowanych- przesyłam też fotkę mojej Elitki- na której widoczne jest rozmieszczenie przelotek na kiju.

Załączone pliki



#7 OFFLINE   MichalB

MichalB

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 09 maj 2008 - 20:42

Dzieki Wam. :D

Czy w Warszawie jest sklep, w którym moge obejrzec kije St. Croix?

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 maj 2008 - 08:04

Tego akurat Avida nie mam, ale mam teleskopową Elitkę- EC76MH, czyli kijek 2,30m, 10-35 gram i mocy do 25 lb.


Tą Elitkę to też pamiętam :D Leżała u Żbika dość długo na stojakach i strasznie się na nią nagrzałem po tym jak sprzedałem AC-710 ale ... ktoś mi ją wykupił :mellow: :unsure: :unsure:

Pozdrawiam
Remek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych