Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Penn Slammer 260/360 - problemy z kabłąkiem

kołowrotek naprawa penn

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   bodzio83

bodzio83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 01 październik 2018 - 18:41

Mam takiego Slamera i kabłąk z ramionami jest prosto .



#22 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 01 październik 2018 - 18:49

Pare dni temu zakupilem na aledrogo ze sklepu wedkarskiego Penn Slammer 360. Problem w tym, ze kablak w tym kolowrotku nie ma polozenia jak we wszystkich ''kablakowcach'' i kablak tego kolowrotka odstaje w kierunku czubka szpuli.  Czy to jest normalne czy jednak wada produktu? Nadmienie, ze to jest juz drugi kolowrotek z tego sklepu - pierwszego slammera odeslalem z miejsca bo tam kablak wystawal az za krawedz szpuli. Szukalem w necie zdjec i filmow slammerow 360 i zaden nie mial tego co ma moj model. Co o tym sadzicie ? 

 Aby rozwiać wątpliwości .To co widać na zdjęciu post # 1 jest jak najbardziej prawidłowe. Wiele współczesnych kołowrotków ma własnie taką pozycję ustawienia drutu kabłąka. Między innymi większość modeli Shimano.Gwarantuje to dobry spływ linki na rolkę. Kierunek "czubka szpuli" jest zmienny i raz drut będzie na szczycie szpuli ,a w górnym skrajnym położeniu szpuli  już tak nie będzie. A o tym Pan nie wspomina.Proszę się przyjrzeć i nie szukać dziury w całym.

Jak się komuś to nie podoba,to może sobie podgiąć drut według swojego wyimaginowanego profilu. Tylko aby potem nie było problemu że drut kabłąka zahacza o korbkę i w związku z tym niepotrzebnej pisaniny z nowym  problemem.

 

Ps. Proszę się przyjrzeć np. kołowrotkom Shimano Big Baitrunner LC ,to się Pan zdziwi jak wyprofilowany jest drut kabłąka. Nie bez przyczyny.



#23 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 01 październik 2018 - 20:40

U mnie tak to wygląda:

 

Załączony plik  IMG_0924.JPG   39,26 KB   19 Ilość pobrań

 

 

...też lekko odchylony, ale nawija ok.


Użytkownik Dokuś edytował ten post 01 październik 2018 - 20:42


#24 OFFLINE   inglisz

inglisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 02 październik 2018 - 07:19

Dzieki Dokus za to zdjecie. To teraz, dla lepszego zobrazowania ,  pokaze zdjecie polozenia rolki w moim Slammerze. Jak widac na zalaczonym zdjeciu os rolki nie jest prostopadla do osi posuwu szpuli jak na zdjeciu Dokusia.  Bedzie to powodowalo, ze linka nie bedzie na srodku rolki tylko bedzie podchodzic pod jedna ze stron rolki. A nie o to chyba w tym wszystkim chodzi.  Polozenie drutu kablaka jest tylko pochodna zle zmontowanego mechanizmu kablaka. Tak przynajmniej mi sie wydaje. 

 

Edit. Cholera nie wiem czemu zdjecie na forum jest obrocone. U mnie na kompie jest w normalnej pozycji. 

Załączone pliki

  • Załączony plik  penn9.jpg   42,42 KB   10 Ilość pobrań

Użytkownik inglisz edytował ten post 02 październik 2018 - 07:26

  • Dokuś lubi to

#25 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 październik 2018 - 08:30

Nie patrz na to jak kabłąk jest wyprofilowany tylko nawiń jakąś linkę. To ma działać a nie wyglądać ;)



#26 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 02 październik 2018 - 14:58

U mnie tak to wygląda:

 

attachicon.gif IMG_0924.JPG

 

 

...też lekko odchylony, ale nawija ok.

 

Imho, słabo to nawija. Na brzegach szpuli nie dowija a środkiem górka. Poza tym żyłka wygląda na upchniętą na tej szpuli jakby zwoje nachodziły krzywo na siebie.

Miałem oko na ten kołowrotek, ale widzę w sieci zupełnie rozbieżne opinie na jego temat, jakby trafiały się egzemplarze dobre i dod dupy, co wskazuje na słabą kontrole jakości montażu w fabryce lub wypuszczane są różne serie na różne rynki.


Użytkownik EdekDeBeściak edytował ten post 02 październik 2018 - 15:00


#27 OFFLINE   inglisz

inglisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 02 październik 2018 - 19:38

Odsylam jutro ten kolowrotek. Kurier juz umowiony. To nie jest Jaxon za 120zl zeby miec takie braki jakosciowe. Bede szukal egzemplarza bez wad. Faktycznie dziurawa (o ile w ogole maja ) ta kontrole jakosci w Penn'ie . 



#28 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 październik 2018 - 20:05

A może to kwestia zbyt wygórowanych oczekiwań względem niskobudżetowego młynka? W końcu slammer to koszt 250-300 zł. Jaki inny w tych pieniądzach wytrzyma tyle co on? Nie widzę konkurencji...
  • Pisarz.......ewski Piotr, przemo_w, David77 i 1 inna osoba lubią to

#29 OFFLINE   inglisz

inglisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 03 październik 2018 - 13:32

Kazdy moze patrzec na to jak chce (w koncu zyjemy w wolnym kraju), ale jezeli w jaxonowskich czy mistrallowskich kolowrotkach za 100-120 zl takiego problemu w rozrzucie linii kablaka i ustawieniu rolki nie ma a w ''hamerynskim'' Penn'ie sa to wg mnie cos tutaj nie halo z kontrola jakosci. Nie jest powiedziane, ze nie kupie tego kolowrotka. Wrecz przeciwnie - kupie 2 i to jeszcze w tym tygodniu. Tylko juz od innego sprzedawcy . 



#30 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 03 październik 2018 - 19:03

Kazdy moze patrzec na to jak chce (w koncu zyjemy w wolnym kraju), ale jezeli w jaxonowskich czy mistrallowskich kolowrotkach za 100-120 zl takiego problemu w rozrzucie linii kablaka i ustawieniu rolki nie ma a w ''hamerynskim'' Penn'ie sa to wg mnie cos tutaj nie halo z kontrola jakosci. Nie jest powiedziane, ze nie kupie tego kolowrotka. Wrecz przeciwnie - kupie 2 i to jeszcze w tym tygodniu. Tylko juz od innego sprzedawcy .

Tylko że ten Penn z niby pokrzywionym kabłąkiem i lipnie nawiający przetrzyma 10-20 takich superanckich Jaxonów i 10-20 Mistrali :-)
Penn Slammer to nie zabawka a maszyna/bydlak do ostrego je....a i tyle :-)
  • G_rzegorz i Tiur lubią to

#31 OFFLINE   inglisz

inglisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 04 październik 2018 - 20:54

Tylko że ten Penn z niby pokrzywionym kabłąkiem i lipnie nawiający przetrzyma 10-20 takich superanckich Jaxonów i 10-20 Mistrali :-)
Penn Slammer to nie zabawka a maszyna/bydlak do ostrego je....a i tyle :-)

Dlatego jak juz mowilem kupie 2 slammery ale bez wady.  Simple ;) 



#32 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 04 październik 2018 - 21:38

Imho, słabo to nawija. Na brzegach szpuli nie dowija a środkiem górka. Poza tym żyłka wygląda na upchniętą na tej szpuli jakby zwoje nachodziły krzywo na siebie.

Fakt, że nawój nie jest doskonały, ale trzeba wziąć pod uwagę również to, że mam tam nawiniętą grubą i sztywną żyłkę (0,35).



#33 OFFLINE   Sebastian Lovec-Rapy

Sebastian Lovec-Rapy

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 202 postów
  • Lokalizacjawww.Lovec-Rapy.eu
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Rybitwa

Napisano 04 październik 2018 - 22:03

Ja mam 1x460 LL 2x460 2x560 2x760 i każdy ma tak odgięty kabłąk a najstarszy z nich jest z około 2010r . W tym tyg zakupiłem kolejne dwa 460 LL i pewnie też tak mają :) żyłka od 0.35 do 0.60 a plecionka 0.35 i jeden nawój ma lepszy , drugi gorszy . Nie ważne , orają w bardzo ciężkim gruncie i żaden nie narzeka :)


  • G_rzegorz lubi to

#34 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 październik 2018 - 08:33

Kabłąk kabłąkiem, ale rolka wyraźnie jest pod kątem.



#35 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 05 październik 2018 - 16:17

Kabłąk kabłąkiem, ale rolka wyraźnie jest pod kątem.

Gdyby to było w efektem przypadkowego zgięcia, co może mieć miejsce już u Chińczyka, to rolka pewnie by się nie kręciła. Miałem przypadkowo ten Dokusia w rękach i powiem, że gdybym miał pojechać na drugi koniec świata z jednym kołowrotkiem i spokojną głową, to albo stary Cardinal 33-77, albo Slammer. 


  • G r e g i Dokuś lubią to

#36 OFFLINE   inglisz

inglisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 12 październik 2018 - 11:48

No to zrobilem jak powiedzialem: tamten feralny odeslalem no i zakupilem 2 nastepne, ktore dzisiaj do mnie dotarly. Oba maja rolki w normalnej pozycji (nawet kablaki troche mniej odstaja ;)  ale w jednym z nich slychac irytujace lekkie pukanie czy raczej ''tykanie'' . Takich ''tykniec'' na obrot jest ze 3 cos a'la ''tyk , tyk , tyk'' . Takie cichy i stlumiony odglos.  Co to jest i czy to jeszcze powazniejsza wada niz nieszczesna rolka z poprzedniego kolowrotka. Dodam, ze drugi slammer, ktory przyszedl dzisiaj smiga jak ta lala.  Co robic ? Zyc z tym, czy odsylac ten ''tykajacy'' slammer na wymiane ? 



#37 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 12 październik 2018 - 11:53

ja bym to ignorował :) Ułoży się, slammer to nie stella  ale będzie działał zawsze i wszędzie. Jazi kleni na żyłkę 0,14 nie będziesz łapać tylko rzucał klamotami :) 

Zaraz wybije 10 lat użytkowania mojego pierwszego slammera. Chodzi tak jak na początku h..owo ale robi robotę :) 


  • G_rzegorz lubi to

#38 OFFLINE   inglisz

inglisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 12 październik 2018 - 13:14

ja bym to ignorował :) Ułoży się, slammer to nie stella  ale będzie działał zawsze i wszędzie. Jazi kleni na żyłkę 0,14 nie będziesz łapać tylko rzucał klamotami :)

Zaraz wybije 10 lat użytkowania mojego pierwszego slammera. Chodzi tak jak na początku h..owo ale robi robotę :)

 

Chyba masz racje z tym ''ulozeniem'' . 3-5minut krecenia i dziala jak ta lala. Zadnych odglosow nie wydaje. Teraz nawine plecionke (a moze zylke ? ) i sprawdze jak ukladaja na szpuli. 

Mam nastepne pytanie : wyczytalem, ze slammery nie lubia cienkich plecionek . Od jakiej grubosci powinienem wiec startowac ? A moze zylke ? Jezeli zylka to jakiej grubosci. Z gory dzieki 

Juz w weekend potestuje jeden z nich na spinningu 



#39 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 12 październik 2018 - 13:17

nie lubią się z cienką plecionką i lekkimi przynętami. Słabo nawija i lubi złapać luźny zwój przy wyrzucie. Mam przykre doświadczenia z linkami średnicy do 0.15. Potem przeskoczyłem  do ciężkiego łowienia więc stosuje 0.20+ i nie ma żadnych problemów. 



#40 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 12 październik 2018 - 13:34

Łowię slammerem 260 już ponad rok plecionkami 0,12 mm i to zarówno z cięższymi jak i lżejszymi przynętami i nie mam żadnych problemów w postaci bród, etc.

Tylko pamiętaj by nie nawijać linki tak jak np. w kręćkach shimano "pod rancik" ;)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kołowrotek, naprawa, penn

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych