Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Shavt. Projektów kilka.

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
186 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 29 grudzień 2013 - 01:30

Pierwszy post na forum więc witam wszystkich! :)

 

Zainspirowany waszymi pracami postanowiłem spróbować swoich sił w rodbuilding'u.

 

Najpierw co wiem że wykorzystam czyli uchwyt Fuji KSKSS 16 i pod niego tuleja grafitowa. dobry pomysł? To tyle wiem.. teraz chciałbym dać foregrip pod ten uchwyt (znalazłem tylko na zagranicznej stronie jak do tej pory) mam wizję że dobrze by się to komponowało.


f60l.png
oraz butt grip coś w podobnym klimacie i jeśli chodzi o rękojeść to by było na tyle.
 
v02x.png
I teraz pojawia się problem z dobraniem właściwego blanku. Gumy na główkach 5-10g generalnie tak żebym miał czucie przynęty w tym zakresie, na pewno bez szaleństw typu 20g. Jakie ryby? może to zabrzmi śmiesznie ale najczęściej szczupak, dużych się wiele nie trafia, a chciałbym mieć frajdę z holu wymiarowej ryby. Okoń również, nie ten najmniejszy oczywiście. Czyli coś pseudo delikatnego nie do paprochów a nazwijmy to normalnych gum okoniowych na główkach z opisanego przedziału. Mam kilku faworytów w tej kategorii S782-2-MHX, S842-2-MHX, blank Phenix FX701-1 wg opisu by mi pasował tez tylko w jakiejś mocniejszej wersji?
 

Elixiry stworzone z myślą o tęczakach i potokach zachwyciły mnie swoją smukłością, czułością i mocą.Strojąc to cudo w lekkie przelotki, dodając leciutki i niesamowicie wygodny SKSS otrzymamy precyzyjne niemal chirurgiczne narzędzie, reszta w rękach łowiącego.


701-1 z główką 10g całkiem spoko radzi

 

 

 

I tak na chwile obecną przeglądam całe forum i wszystko co się da żeby podjąć jakąś decyzję a następnie będę się radził co do reszty komponentów. Aha i cena sam blank powiedzmy do 400 ale jak trzeba to dołożę.

 

Pozdrawiam i mam nadzieję że ktoś pomoże :)



#2 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 29 grudzień 2013 - 08:40

Witaj Bartku

 

Swietnie ,że dołączyłeś do nas i próbujesz sił w montarzu wędek. :) Na pewno znajdziesz w dziale RB wiele pomocnych inormacji.

Co do wyboru blanku ,to ostatnio moim faworytem pod gumy na główkach 5-10g jest blank Phenixa z serii M1 MXS72L,szczególnie jeśli liczysz na przyłowy podczas łowienia konkretnych garbusów.

Na chwilę obecną blank dostępny w jednoskładzie , ale już na forum pojawił się dwuskładowy prototyp i seryjnego wypusty należy się niebawem spodziewać :)

 

Pozdrawiam Rafał



#3 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 29 grudzień 2013 - 10:59

MHX S842-2 bedzie za slaby dla Ciebie, obsluzy glowki max do 9g z mala 2" gumka.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 29 grudzień 2013 - 11:02


#4 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 29 grudzień 2013 - 11:39

.

MHX S842-2 bedzie za slaby dla Ciebie, obsluzy glowki max do 9g z mala 2" gumka.

Te 9g ołowiu to tak raczej na wleczonego :D .Jak dla mnie to 5-6g+2" gumiak-tak u mnie pracuje.



#5 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 29 grudzień 2013 - 23:29

 

moim faworytem pod gumy na główkach 5-10g jest blank Phenixa z serii M1 MXS72L,szczególnie jeśli liczysz na przyłowy podczas łowienia konkretnych garbusów.

Na chwilę obecną blank dostępny w jednoskładzie , ale już na forum pojawił się dwuskładowy prototyp i seryjnego wypusty należy się niebawem spodziewać :)

dzięki za odpowiedzi, kurcze te 219cm słabo widzę w 1 kawałku

 

Przeszukując forum znalazłem opinię o MHX S782 jakoby dawał rade z główkami na jakich mi zależy

 Kij na blanku MHX S782 zbrojony jako spin.
W założeniu miał być to kijek na średniej wielkości okonie. Kierowałem się wyłącznie danymi katalogowymi. Katalogowy cw. 1,7-9g jest lekko niedoszacowany. Realnie ok. 4 - 12g, powinien się sprawdzić do lekkiego łowienia sandaczy, na niezbyt głębokiej wodzie i oczywiście okoni.

 

I na chwilę obecną tego planuję, daję sobie czas do końca stycznia na skompletowanie całości.



#6 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 29 grudzień 2013 - 23:46

Te 9g ołowiu to tak raczej na wleczonego :D .Jak dla mnie to 5-6g+2" gumiak-tak u mnie pracuje.

Do komfortowego podbijania jak najbardziej sie z Toba zgadzam. U mnie pracowal pod 8g i 2" jeszcze ok, pod 10g juz klękał (mozna wlec ale nie lowic). Ideal jest tak do 6-7g.

Jesli szukasz fajnego blanku pod glowki 5-14g to przyjrzyj sie MHX DS821. Jeden kawalek i swietna szczytowa akcja, idealny do podbijania przynet z dna. Ja wlasnie na ten model wymienilem wspominanego wczesniej S842-2.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 29 grudzień 2013 - 23:47


#7 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 31 grudzień 2013 - 01:10

Powiedzmy na 90% po przeczytaniu masy opinii i recenzji trafiłem na blank SLF706-2 7'0” 2-6lb 2-11g i dodatkowo właściciel wędki na tym blanku upewnił mnie o słuszności jego zastosowania na moje potrzeby! :)

 

Teraz chciałbym zastosować system Fuji KR i takie przelotki bym widział:

 

wg schematu Fuji KR

ogka.png

BKLAG-20H 
BKLAG-10H
(ten tunel chyba pasuje?)
BKLAG-5.5H 

BKBAG-4

BKTAG-4 (5sztuk)

i szczytowa.. w opisie blanku 1,5mm to daje sie 1,6 tak? tu bym poprosił o podpowiedź kogoś doświadczonego i czy ten system Fuji mógłbym bez przeszkód zastosować? 


Użytkownik shavt edytował ten post 31 grudzień 2013 - 01:11


#8 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 31 grudzień 2013 - 07:58

Nie znam co prawda tego blanku, ale 6 funtów na możliwy przyłów szczupłego to pachnie malizną chyba, że jest mocno niedoszacowany ;)

Patrzyłem na akcję i ten model ugina się trochę głębiej i niekoniecznie jest to dobry pomysł do opadingu, bo lepiej mieć coś szczytowego.

Poza tym przy 6 funtach powinno być coś na maksa lekkiego żeby nie zgubić dynamiki wędziska, chociaż to zależy od preferencji użytkownika, ja osobiście bym poszedł w minimy plus jakiś lekki Sic albo coś innego śliskiego na szczycie ;)



#9 OFFLINE   Konrad-Northrods

Konrad-Northrods

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 31 grudzień 2013 - 08:45

Blank o którym mówi kolega shavt jest lekko niedoszacowany. Po mojemu to 8-emka

Co do opadu to jego praca przy tej gramaturze , czyli do 10g , jest bardzo dobra . Bardzo dobrze też  że ma takie ugięcie , większość blanków Fishing Artu tego typu ma taką pracę pod obciążeniem i to jest ich zaleta.

Dzięki temu przyłów sandacza np. 70 + nie robi na nim specjalnie wrażenia.



#10 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 31 grudzień 2013 - 08:59

Blank spokojnie da sobie radę z takim uzbrojeniem ( Fuji KR ) aczkolwiek minimy byłyby bardziej właściwe bo są lżejsze ( zakładam ramki stalowe w KR ). Inna sprawa czy blank potrzebuje aż dziewięciu przelotek . Spróbowałbym ustawić pierw osiem a jak będą jakieś szkodliwe kąty to ewentualnie dołożyłbym jeszcze jedną .Co do szczytu to PacBay Minima ma dobrą przelotkę szczytową (TiChome) więc nie ma co kombinować z SiC



#11 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 31 grudzień 2013 - 10:21

Mam phenixa 902-2 na minimach to 8 funciak i na forum wiele osób pisało, że na cięższych przelotkach miał problemy z martwym punktem przy zacięciu, może ten blass jest mocniejszy, na pewno długość i akcja odgrywają znaczącą rolę. Ciekaw jestem jak się plasuje cena tego blanku oraz jestem ciekaw efektu końcowego, sam myślałem o tego typu blanku :)


  • Kamil_D lubi to

#12 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 31 grudzień 2013 - 10:59

Ja bym proponował Seekera SP703. Mam i bardzo sobie chwalę. Radzi sobie bez problemu z większymi przyłowami i spady nawet małych okoni na plecionce bardzo rzadko się zdarzają.



#13 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 31 grudzień 2013 - 13:27

Blank spokojnie da sobie radę z takim uzbrojeniem ( Fuji KR ) aczkolwiek minimy byłyby bardziej właściwe bo są lżejsze ( zakładam ramki stalowe w KR ). Inna sprawa czy blank potrzebuje aż dziewięciu przelotek . Spróbowałbym ustawić pierw osiem a jak będą jakieś szkodliwe kąty to ewentualnie dołożyłbym jeszcze jedną .Co do szczytu to PacBay Minima ma dobrą przelotkę szczytową (TiChome) więc nie ma co kombinować z SiC

Tak rozpisałem nawet na 10 przelotek bo tak wynika z inf od Fuji.. osobiście się nie znam aż tak. Kolega Konrad który ma ten kij z tego co widziałem ma 9 przelotek więc pewnie od niego najwięcej się dowiem w tej kwestii. Ramki przelotek z opisu stal SS316, a ring to alconite. Myślałem że to się zalicza do lekkiego zbrojenia. Tu najbardziej o pomoc bym prosił kogoś kto przerabiał system Fuji KR i jeśli ma jakieś porównanie to wtedy mogłbym zmienić koncepcję ;)

 

 Ciekaw jestem jak się plasuje cena tego blanku oraz jestem ciekaw efektu końcowego, sam myślałem o tego typu blanku :)

to nie tajemnica 340pln ;)



#14 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2230 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 31 grudzień 2013 - 14:38

Śmiało możesz zbroić w KR fuji. Chociaż Minimy tich można podobnie skonfigurować jak KR system i na pewno będzie lżej i chyba będzie ciut taniej :)



#15 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 31 grudzień 2013 - 15:29

Śmiało możesz zbroić w KR fuji. Chociaż Minimy tich można podobnie skonfigurować jak KR system i na pewno będzie lżej i chyba będzie ciut taniej :)


Zgodze sie z kolega:)
Spokojnie na minimach zrobisz cos bardzo podobnego. Po lukaj w katalogi, porownaj wysokosci przelotek fuji i PB. Wychodzi duzo lzej i troche taniej.

#16 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 31 grudzień 2013 - 15:52

Kijek 7' 8lb śmiało w PB minima :match 16-8-4-4V-4x3w +PB micro top 4 z cyrkonowym pierścieniem.Tak teraz zbroję UL Mirage.



#17 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 01 styczeń 2014 - 21:06

Okej znacie się lepiej zapewne, dla mnie to początki. Nazewnictwo tych przelotek jest dla mnie delikatnie nie jasne ale na pewno ktoś mi napisze czy dobrze myślę ;)

Pod kołowrotek shimano technium 2500, na pierwszą rozmiar 16 będzie ok?

 

Jeśli tak to byłyby to następujące 

Minima 4 Match, TiChrome, CSV4CG rozmiar 16 - 8 - 4 - 4

http://www.sklep.brc...CG,-ramka-V/244

 

następnie - 4 x 3W? to nie mogę znaleźć, za link byłbym wdzięczny

 

I na szczyt XFXZT Micro Top, Wkład cyrkonowy

http://www.sklep.brc...d-cyrkonowy/410

tylko tu jest ramka chromowana a te pierwsze kolor tytanowy, to lepiej żeby było jednakowo jak sądzę.

   

#18 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 01 styczeń 2014 - 21:18

Ta druga 4-ka ma być w ramceV.

Trzy pierwsze przelotki w ramce Match

 

Wszystkie przelotki ,które podałem to Minima hardchrom, tytanowe są w prawie identycznym kolorze ale najmniejsze to 4W ,więc w/g mnie nie warto w tym momencie przeplacać i lepiej zejśc niżej z rozmiarem w części szczytowej.Efekt ten sam i parę złotych w kieszeni.



#19 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 02 styczeń 2014 - 20:52

Ja tam na pierwszą dałbym 20 ...



#20 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 02 styczeń 2014 - 21:06

Dzięki za odpowiedzi. Tak 20 też jestem tego zdania. Na pierwszą 16 będzie za mało chyba. I jednak będę montował te okropnie ciężkie z Fuji KR ;) Więc blanki i przelotki mam wybrane. Tak, minimy lżejsze, tańsze ale wizualnie lepiej mi leżą fuji, mam wrażenie że są solidniejsze i posłużą całe lata. To bardziej kwestia gustu a że będę z nich zadowolony to jestem pewien. Wybieram resztę komponentów :)


  • Fatso lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych