Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Shavt. Projektów kilka.

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
186 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 styczeń 2014 - 21:45

Ale, za mało,czy chyba?

Przy króciaku 10LB, dałbym 20-kę.

 

Przy 6-8lb startowa 16Match w zupełności wystarczy.Wysokością odpowiada 20Y.

Ale wolnoć Tomku...

 

Ja wiem bo zbroiłem tak i tak,z resztą nie tylko ja :)



#22 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 06 styczeń 2014 - 11:12

Mam jeszcze kilka pytań. Kupiłem silniczek więc jakąś suszarkę zmajstruję. Na Początek lakier flex & coat light build będzie ok? 2 warstwy np? Nić główna do omotek ProWrap nylon i do wstawek ProWrap Metallic, i ta metaliczna nie powinna ściemnieć pod lakierem? I do uchwytu kołowrotka klej epoksydowy dwuskładnikowy. 

Prosiłbym o sprostowanie jeśli coś źle pomyślałem :)



#23 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 06 styczeń 2014 - 11:25

Jeśli jeszcze nie zamówiłeś lakieru ,to proponuję pójść na skróty i zamówić ten

http://www.sklep.brc...B-Roddancer/403

 

Dwie cienkie warstwy .Aby opóźnić ciut żelowanie można dać 1-2krople spirytusu, wtedy powinieneś wyrobić się z wszystkimi omotkami.

Nić metaliczna nie zciemnieje,ale nylon bez kolor lock tak,

Co do kleju ,ten jest OK

http://www.sklep.brc...ow-Set-4oz./136



#24 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 06 styczeń 2014 - 11:45

Rozumiem że ThreadMaster będzie lepszy? Dużej ilości nie potrzebuję, 2x10ml na wędkę to mi na spokojnie powinno wystarczyć? Z tym żelowaniem myślałem właśnie o czymś light żeby na spokojnie się wyrobić z położeniem lakieru, bo to będzie debiut. A w tym przypadku będę musiał się spieszyć a to może źle się skończyć. Jeśli ten flex & coat tylko dłużej żeluje i trzeba położyć więcej niż dwie warstwy to myśle że na spokojnie byłby dla mnie lepszy.. 



#25 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 06 styczeń 2014 - 12:37

Lepiej rozrobić mniej lakieru i się nie śpieszyć,tym bardziej na początku.Lakiery L są bardziej wymagające, z tego wzgędu,że trudniej zapanować nad ewentualnymi śliwkami ,czy nadlewkami pod ramką przy stopce.Rozrób małą ilość HB i nakładaj,porządnie wcierając w omotkę.Masz bardzo praktyczny filmik w wątku kolegi @Pietrusa.

Dwie strzykawki po 10ml z powodzeniem wystarczą na 3 kije UL-L 9'.



#26 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 06 styczeń 2014 - 13:44

Ok, tak zrobię. Dzisiaj robię zamówienie i czekam na moje zabawki.


  • dagu lubi to

#27 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 13 styczeń 2014 - 21:41

Czekam jeszcze na blank i resztę komponentów. Tylko pomyliłem się przy wyborze przelotki szczytowej i teraz prośba żeby ktoś mi poradził czy to sprawi jakąkolwiek różnicę. Wybrałem

 Fuji FCST (System kr casting) http://www.sklep.brc...e-Fuji-FCST/425

zamiast Fuji LGST - http://www.sklep.brc...ji-LGST-SIC/388

 

Edit: Umiesz liczyć, licz na siebie. Przelotkę odsyłam i zamieniam na prawidłową. Wg inf od Fuji szczytowa w tym samym rozmiarze do KR castingu jest o 0,09g cięższa, więcej argumentów nie potrzebowałem :)


Użytkownik shavt edytował ten post 14 styczeń 2014 - 07:57


#28 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 02 luty 2014 - 12:50

Dostałem blank i resztę zabawek. Tu podziękowania dla pana Sergiusza Kasprzyka i sklepu best rods center za bardzo dobry kontakt i realizację zamówień.

 

Parę fotek omotek i pytanie czy to jest godne lakierowania? ;)

98hm.jpg

go8j.jpg

isv7.jpg

x45q.jpg

 

 

I jeszcze pytanie czy epoksydowy klej dwuskładnikowy nadaje się do klejenia uchwytu SKSS?



#29 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 02 luty 2014 - 12:57

Jak najbardziej ,epoksyd się nada, przy następnym projekcie skróciłbym odrobinę fragment omotki przed stopką.

Lakierować panie, lakierować. :)


Użytkownik ark70 edytował ten post 02 luty 2014 - 12:59


#30 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 02 luty 2014 - 14:22

Jest ok mozna lakierować. Ja osobiście zaczynam omotke praktycznie równo ze stopką.



#31 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 luty 2014 - 17:53

Ładnie wyszło.Co do długości omotki przed stopką,podzielam zdanie kolegów.Choć przy pierwszym kiju ,chyba nikt mądralą nie był :)



#32 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 02 luty 2014 - 20:39

Chciałem też pochwalić jakość fotek.

Ładny odcień niebieskiego, jakie to nici?



#33 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 02 luty 2014 - 22:20

Dzięki dzięki. Jakoś żeby to się trzymało musiałem dać trochę więcej tej omotki mam wrażenie żę to sie słabo trzyma po prostu ;) Lakierowanie po jutrze, jutro coś polakieruję sobie podlodowego na próbę. A dzisiaj kleję SKSS a dla kogoś 'świeżego' to nie takie proste. 

Nici niebieskie to 9450 Electric Blue z PROWRAP.



#34 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 03 luty 2014 - 13:55

Chciałem też pochwalić jakość fotek.

Ładny odcień niebieskiego, jakie to nici?

Podobny ma Gudebrod "Marine"


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 03 luty 2014 - 13:56


#35 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 10 luty 2014 - 18:58

No i jest.. bez fotek ugięcia, bo lakier jeszcze kilka dni niech sobie w spokoju spolimeryzuje.

 

Nie jestem bezbłędny, z bliska patrząc pewne detale można było lepiej dopracować. Przy mocnym oświetleniu wychodzą małe niedociągnięcia, dużo od siebie wymagałem i już wiem że nie jest to wszystko takie proste. Jednak są wnioski i nastepne powinny byc tylko lepsze pod względem wykończenia. Jednak pod względem praktycznym nie wydaje mi się żebym coś źle poskładał czy posklejał.. :) rozmieszczenie przelotek, wyważenie.. tu chyba nie namieszałem, ale.. to jeszcze wyjdzie. 

 

No i kilka fotek, sztuczne oświetlenie nie zdradza zbyt wielu niedociągnięć na szczęście. Zdjęcia w świetle dziennym oczywiście też się pojawią. 

 

Blank SLF766 7'6" 2-6lb 2-11g

 

Styl minimalistyczny, czarne omotki, wstawki niebieskie. Na dolniku delikatna wyplatanka, kolory niebieski zielony. Niebieski miał nawiązywać do kołowrotka a zielony lekko urozmaicić kolorystykę i na siłę można by szukać podobieństwa w zielonym kolorze plecionki. I podpis na górze, opis długości i CW na dole. Wykonany białym tuszem i stalówką. Trochę za szybko za cienko.. ale to są te szczegóły które poprawić będę się starał. Uchwyt SKSS, korek czarny, końcówka fuji z korkogumy, przelotki fuji KR, 20--10--5.5--4.5KB--4x4.5KT--4.5LGST więc 10 szt.  Na szczycie bez omotki.. i jeszcze uchwyt haczyka fuji składany. Dobra.. teraz fotki. 

 

Proszę o wyrozumiałość :) oraz konstruktywną krytykę.

 

 

gkb0.jpg

 

diro.jpg

 

vwqq.jpg

 

uy5p.jpg

 

q7cm.jpg

 

q7cm.jpg

 

v9zd.jpg

 

gord.JPG

 

y6ka.jpg

 

coj8.jpg

 

Zapomniałem.. podziękowania dla wszystkich za cenne rady, w szczególności dla forumowiczów mrWhite7 i Dąbek 111!


Użytkownik shavt edytował ten post 10 luty 2014 - 19:17


#36 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 10 luty 2014 - 19:32

No i jest.. bez fotek ugięcia, bo lakier jeszcze kilka dni niech sobie w spokoju spolimeryzuje.

 

Nie jestem bezbłędny, z bliska patrząc pewne detale można było lepiej dopracować. Przy mocnym oświetleniu wychodzą małe niedociągnięcia, dużo od siebie wymagałem i już wiem że nie jest to wszystko takie proste. Jednak są wnioski i nastepne powinny byc tylko lepsze pod względem wykończenia. Jednak pod względem praktycznym nie wydaje mi się żebym coś źle poskładał czy posklejał.. :) rozmieszczenie przelotek, wyważenie.. tu chyba nie namieszałem, ale.. to jeszcze wyjdzie. 

 

No i kilka fotek, sztuczne oświetlenie nie zdradza zbyt wielu niedociągnięć na szczęście. Zdjęcia w świetle dziennym oczywiście też się pojawią. 

 

Blank SLF766 7'6" 2-6lb 2-11g

 

Styl minimalistyczny, czarne omotki, wstawki niebieskie. Na dolniku delikatna wyplatanka, kolory niebieski zielony. Niebieski miał nawiązywać do kołowrotka a zielony lekko urozmaicić kolorystykę i na siłę można by szukać podobieństwa w zielonym kolorze plecionki. I podpis na górze, opis długości i CW na dole. Wykonany białym tuszem i stalówką. Trochę za szybko za cienko.. ale to są te szczegóły które poprawić będę się starał. Uchwyt SKSS, korek czarny, końcówka fuji z korkogumy, przelotki fuji KR, 20--10--5.5--4.5KB--4x4.5KT--4.5LGST więc 10 szt.  Na szczycie bez omotki.. i jeszcze uchwyt haczyka fuji składany. Dobra.. teraz fotki. 

 

Proszę o wyrozumiałość :) oraz konstruktywną krytykę.

 

 

gkb0.jpg

 

diro.jpg

 

vwqq.jpg

 

uy5p.jpg

 

q7cm.jpg

 

q7cm.jpg

 

v9zd.jpg

 

gord.JPG

 

y6ka.jpg

 

coj8.jpg

 

Zapomniałem.. podziękowania dla wszystkich za cenne rady, w szczególności dla forumowiczów mrWhite7 i Dąbek 111!

;)



#37 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 10 luty 2014 - 21:17

Kapitalny opis! Brawo! Nie jest ani za szybko ,ani za cienko - jest naturalnie i tak być powinno.

 

Wejdź na pierwsze strony wątków autorskich ( mam na myśli pierwsze projekty kolegów w tym i moje) porównaj a dopiero po tym możesz myśleć o samobiczowaniu ;) , nie ma się czego wstydzić - dla mnie wykonanie  super.


Użytkownik ark70 edytował ten post 10 luty 2014 - 21:20


#38 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 luty 2014 - 21:29

Bartek,bardzo zgrabnie to wygląda ,szczególnie że to pierwszy projekt.Moja sugestia ,to że wyplatanka wymaga dość sporej ilości lakieru do uzyskania równej powierzchni,a co za tym idzie ,nie koniecznie  pasuje do koncepcji kija UL 6LB.No chyba ,że uwzględniłeś wagę lakieru przy wyważeniu kijka,bo rękojeść sportowa i mogło się udać :) Generalnie jest OK.,choć  osobiście startowałbym od 16-ki  :)


  • Del Toro lubi to

#39 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 10 luty 2014 - 22:14

Dzięki :) więc tak, napatrzyłem się na wasze prace i pomyślałem że skoro ktoś może to i mi wyjdzie, wyszło ale nie idealnie, lakierowanie wędki która obraca się 30 cm nad parkietem nie należy do najłatwiejszych czynności, w pozycji pół leżącej :) wędka na taśmę przyklejona do silniczka kuli dyskotekowej mogłaby by być też bardziej stabilna podczas lakierowania, no ale chciałem to zrobić trochę po swojemu ograniczając pewne wydatki. Efekt jak na warsztat jaki posiadam jest w takim razie zadowalający.. :)

 

Podpis.. w sumie żona też mówi że się czepiam.

 

Kij wyważony idealnie, na pierwszym elemencie skss, zamieszczę foto razem z ugięciem. 

 

Koncepcja nie do końca UL ponieważ dochodziły do mnie głosy o niedoszacowaniu i realnie bardziej 8lb stąd ta 20 a nie 16.. jednak komponenty zamawiałem na początku stycznia a od tamtej pory wiedzę mam bogatszą i może zacząłbym i od 16. To już bardziej kwestia gustu, w praktyce 20 też się sprawdzi na pewno.

 

Nie zważyłem całości.. ale ważyłem poszczególne elementy.. uchwyt 17g, przelotki 5g, butt grip z pierścieniami 24g!(cięzki ten korek) i blank 35g więc razem powinno w 85g się zamknąć.



#40 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 10 luty 2014 - 22:47

Podpis niezly :) Ja dopiero ze swojego czwartego podpisu bylem zadowolony hehehe I podobnie jak Dabek, startowalbym od 16. Przynajmniej tak mam w patyku 6lb (odrazu mowie ze sprawdzalem na nim oda sety od 20 i 16)

Ladna wedka :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych