Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

[Artykuł] Moje GT cz. II


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 31 grudzień 2013 - 14:56

Nie muszę Wam chyba tłumaczyć co czuje człowiek kiedy w pobliżu woda kryje tyle skarbów, a on musi cierpliwie czekać na kolejny sygnał o rozpoczęciu akcji. Ręce bolą , ale świerzbią. Analizuję to co się wydarzyło pierwszego dnia na morzu, a i w głowie rysuje się nowa plan. Nawiązuję łączność z Maestro i uzyskuję potwierdzenie, że już następnego dnia będziemy kontynuować dobrze rozpoczętą przygodę. Dziecko mi strajkuje na informacje o kolejnej, wczesnej pobudce więc postanawiamy, że tym razem zajmie się walizką pełną książek o przygodach Harrego Potera. Niech i tak będzie, w końcu z jakiegoś powodu je zabrała! Rano, tradycyjnie już niemal, spotykamy się w recepcji i pędem, przy dźwiękach klaksonów miejscowych samochodów udajemy się do portu.




Dołączona grafika

Tu spotyka mnie niespodzianka, dzielnego Ahmeda tym razem zastępuje Mustafa - przyjaciel mojego przewodnika . Dzisiejszy wypad nabiera bardziej kurtuazyjnego charakteru.




Dołączona grafika

Po wykonaniu niezbędnych czynności ruszamy z portu w oddalony niemal o dwie godziny drogi rejon połowu.




Dołączona grafika

Mimo zakwasów jestem zwarty i gotowy. Jest czas na przygotowania zestawów, obserwacje wody oraz ptaków na niebie bo jak sami wiecie ich koncentracja może świadczyć o aktywności ryb.




Dołączona grafika

Wyobrażam sobie, że w każdej chwili może paść hasło niczym przysłowiowa komenda z książki Arkadego Fiedlera "Dywizjon 303 " - "bandyci na dwunastej" !!! Jednak nic takiego się nie dzieje i spokojnie docieramy do miejsca w którym będę mógł zacząć kolejny akt mojej wędkarskiej przygody. Negrashi wymawia magiczne słowo "CAST" i poper po raz pierwszy ląduje w wodzie. Jestem bardzo skoncentrowany. Staram się jak najlepiej prowadzić przynętę. Na bujającym morzu ważne jest dobranie odpowiedniego rytmu przysłowiowej gry wabika względem jego położenia na fali.




Dołączona grafika

Mocna praca popera jest gwarantem sukcesu. Każdy rzut jest magiczny i w każdej sekundzie można się spodziewać widoku unoszącej się do powierzchni czarnej bestii. Pierwszego brania niestety nie udaje mi się zaciąć na tak dużym dystansie. Moja reakcja jest zbyt wolna. Na drugie jednak nie czekam zbyt długo. Jak to nasz bohater ma w zwyczaju pojawia się nagle i z wielkim impetem atakuje przynętę tworząc na powierzchni wielki gejzer wybuchającej wody. Zacięcie wykonane w tempo rozpoczyna mój osobisty "Taniec z Szablami" w rytm muzyki z baletu Chaczaturiana!




Dołączona grafika

Mimo, że byłem na to przygotowany, emocje są niesamowite. Dynamika i szybkość jaką dysponuje ryba robi za każdym razem olbrzymie wrażenie!




Dołączona grafika

W czasie gdy Negrashi cały czas wspiera mnie dobrą radą, Mustafa tradycyjnie wykonuje odpowiednie manewry łodzią w celu oddalenia jej od strefy przybrzeżnej. Wszytko to trwa wystarczająco długo by pojawiły się oznaki zmęczenia na całe szczęście również u ryby.




Dołączona grafika

Po doholowaniu GT do rufy moi kompani dokonują umiejętnego podebrania. Na twarzach wszystkich członków załogi pojawia się uśmiech.




Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nadszedł czas na udokumentowanie zdobyczy.




Dołączona grafika

Po sesji zdjęciowej ryba tradycyjnie wraca do wody.




Dołączona grafika

A ja robię sobie chwilę przerwy na odpoczynek. Oczywiście pauza nie trwa długo bo i ciężko w takich okolicznościach przyrody siedzieć bezczynnie. Kolejna setka rzutów i zmiana położenia łodzi nie przekłada się na efekty. Zbliża się czas posiłku.




Dołączona grafika

Na jego miejsce wybieramy piękną zatokę pośród koralowej rafy.




Dołączona grafika

Dołączona grafika

Czas relaksu jest również okazją do złowienia kilku innych zdecydowanie mniejszych, miejscowych gatunków ryb.




Dołączona grafika

Mimo kwaśnych min mojego przewodnika pozwalam sobie na kilka eksperymentów. W trakcie posiłku uzgadniamy, że drugą połowę dnia poświęcimy na penetrację okolicznych blatów.




Dołączona grafika

Te zanurzone na ok 30 metrach stanowiska są według Maestro rzekomo idealnym siedliskiem olbrzymich grouperów. Mój przewodnik sugeruje również zmianę metody połowu na troliing w celu ich dokładniejszej penetracji.




Dołączona grafika

Zbroimy dodatkowe wędziska w olbrzymie, głęboko schodzące Bombery po czym zaczynamy opływać wcześniej uzgodniony rejon.
Mniej aktywna formuła polowania daje czas na wytchnienie. Jednak wszystkie manewry i zabiegi Negrashiego odbywające się w dużym skupieniu dają poczucie, że w każdej chwili może wydarzyć się coś niebywałego.Wyobraźnia zaczyna pracować coraz mocniej. Z ciszy wyrywa mnie nagłe i przeraźliwe wycie hamulca kołowrotka prawej wędki.W ułamku sekundy po nią chwytam, wykonuję docięcie i rozpoczynam hol. To co się dzieje w pierwszych minutach zaczyna wprowadzać mnie w duże zakłopotanie. Ryba z olbrzymią siłą cały czas wyciąga kolejne metry plecionki.




Dołączona grafika

Mimo szczerych rad Negrashiego nie jestem w stanie nic zrobić by zatrzymać ten proces.




Dołączona grafika

Dodatkowo odnoszę wrażenie, że w tym przypadku zastosowana Saragosa 18000 ustępuje wcześniej używanej Stelli. W ciągu piętnastu minut udaje mi się pod pompować raptem pięć razy. Zaczynam się zastanawiać kto i jakim sposobem odzyska wyciągnięte metry linki i w efekcie wyciągnie rybę! Ja!? Zaczynam w to wątpić! Niestety nagle wszystko pęka jak bańka mydlana. Olbrzymia siła która jeszcze sekundę wcześniej oddziaływała na moje mięśnie znika! Ściągam więc dalej samego woblera! Mój przewodnik nie ma szczęśliwej miny, ale ja jakoś tak przewrotnie i dziwnie czuję ulgę. Moi kompanii prześcigają się w rozpościeraniu rąk w geście demonstrującym gabaryty domniemanego groupera. Nigdy nie sądziłem, że można tyle przeżyć jednego dnia! Mimo, że uzgodniony czas dobiega końca Maestro nie poddaje się twierdząc, że jesteśmy w idealnym miejscu.Robimy kolejne koło.




Dołączona grafika

Tym razem odzywa się wędka z multiplikatorem po lewej stronie rufy. Jestem przy niej w ułamku sekundy odruchowo wykonując właściwe zabiegi. Mimo dużej dynamiki od razu czuję ulgę bo już wiem, że nie mam kolejnego "smoka" na wędce. W tym wypadku mogę się delektować holem. Precyzyjne i techniczne pompowanie bez używania skondensowanej siły daje wiele frajdy. Rybę mam coraz bliżej łodzi, ale cały czas pozostaje zagadką jakiego jest gatunku. Jej jasny kształ który pojawił się przy łodzi na początku nas nieco myli jednak już po chwili widzimy, że mamy na końcu zestawu kolejnego, tym razem zdecydowanie mniejszego GT.




Dołączona grafika

Po lądowaniu biorę rybę na ręce.




Dołączona grafika

Mustafa robi pamiątkowe zdjęcia, a ja po ofiarowaniu przysłowiowego buziaka zwracam jej wolność. Po tym wydarzeniu zapada decyzja o powrocie. Do bazy mam jeszcze kawał drogi do przepłynięcia, a uzgodniony czas został mocno przekroczony. Drogę powrotną wypełniają mi myśli o tym co przeżyłem w ciągu tych godzin. Czuję sie spełniony.




Dołączona grafika

Wyjeżdżając z portu odwiedzamy miejscowy targ rybny. Obraz jaki widzę uświadamia mnie po raz kolejny, że ryby lepiej wyglądają w wodzie!




Dołączona grafika

Tym bardziej jest to jaskrawe w wypadku bajecznie ubarwionych ryb rafowych. Szybko opuszczamy ten smutny przybytek i wracamy do auta. Po kilku minutach docieram do miejsca zakwaterowania. Przed hotelem serdecznie żegnam się z Negrashim. Jednocześnie zaprzysięgamy wszem i wobec odwet na grouperach w trakcie kolejnej wyprawy .... do której ..... mam nadzieję już wkrótce dojdzie.


Autor: @Maciej G. 2013


Kliknij tutaj by zobaczyć artykuł artykuł

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 31 grudzień 2013 - 14:57

Super opowieść na Sylwestra! 



#3 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 31 grudzień 2013 - 15:22

Szkoda nie wyholowanego giganta. 

Dobra kontynuacja pierwszej części!

 

:)



#4 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 31 grudzień 2013 - 17:36

Świetnie się czyta, po cichu liczyłem że giganta udało się wyciągnąć...



#5 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 31 grudzień 2013 - 18:18

Gruper to potega mocy, nie ma jakis szalonych, szybkich odejsc ale ta moc i parcie w dol...

Dwa lata temu tez bylem bezradny...



#6 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 31 grudzień 2013 - 22:24

Wielkie dzięki za artykuł.

five stars



#7 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 styczeń 2014 - 00:39

Po dzisiejszych łowach - tego mi było trzeba. Aż sie cieplej od tych fotek robi.



#8 OFFLINE   krzysiek 1972

krzysiek 1972

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaSłupno/Radzymin
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 01 styczeń 2014 - 13:33

Byłem wczoraj na t.z.w. zakończeniu sezonu . Zimno ,lód na wodzie. A tu super artykuł , ciepło i fajnie się czyta.



#9 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 01 styczeń 2014 - 13:43

Świetna kontynuacja pierwszej części .



#10 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2661 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 01 styczeń 2014 - 15:20

Z niecierpliwością czekam na część trzecią. Gratuluję i po cichu zazdroszczę. W naszej zimnej rzeczywistości , od samego czytania robi się cieplej.



#11 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 01 styczeń 2014 - 18:50

Od razu wracają miłe wspomnienia z Morza Czerwonego . . .
Dobrze, że za oknem "wiosennie" i różnica temperatur wynosi tylko ok. 25 stopni,
a nie 50. Łatwiej sobie wyobrazić ucieczkę ryby. To mógł być także tuńczyk zębaty
Dogtooth Tuna. Ja i moi koledzy mieliśmy takie akcje podczas trollingowania. Albo wysnuta cała plecionka, albo bezceremonialne wpakowanie się w podwodną rafę okupione stratą ryby, a czasami także przynęty. Trzymam kciuki za Twój szybki powrót i udany odwet na podwodnych potworach :)

#12 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 01 styczeń 2014 - 22:39

Fajny artykuł miło sie czyta .

Zawsze byłem na nie jeżeli chodzi o wczasy w egicie ale po ty artykule jestem jak najbardziej na tak .Ciekawe czy była by mozliwość połowienia GT na muchę .



#13 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 03 styczeń 2014 - 19:44

5/5 dzięki po raz kolejny



#14 OFFLINE   gracek

gracek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:G
  • Nazwisko:L

Napisano 26 styczeń 2014 - 19:59

super wyjazd daj znac na priwa skolko kasuczi.



#15 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 02 luty 2014 - 20:22

Świetny artykuł, gratki.



#16 OFFLINE   giaur27

giaur27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mariusz

Napisano 02 luty 2014 - 22:01

Jeśli to nie tajemnica to wrzuć namiary na tego przewodnika- jego honorarium też chętnie byśmy poznali- pewnie nie jedna osoba będąca na wakacjach w tamtym rejonie myśli o takiej przygodzie (ja też)- te informacje będą bardzo pomocne.

 

Artykuły rewelacja B)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych