Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1641 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 02 styczeń 2014 - 23:16

nie żebym się czepiał ,ale taki mały szczegół odnośnie stosowania wyłącznie haczyków bezzadziorowych wprowadził okręg Jelenia Góra , Wałbrzych nie wiem jak w innych okręgach ? ciekawe ile osób się złapie na fotkach :) a może już się złapali :)

#42 OFFLINE   tomfish6

tomfish6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomek

Napisano 02 styczeń 2014 - 23:27

nie żebym się czepiał ,ale taki mały szczegół odnośnie stosowania wyłącznie haczyków bezzadziorowych wprowadził okręg Jelenia Góra , Wałbrzych nie wiem jak w innych okręgach ? ciekawe ile osób się złapie na fotkach :) a może już się złapali :)

Ja dodałem pstraga z widocznym na zdjeciu hakiem , niestety zapomnialem ze wymiar tu jest określony.


  • oland lubi to

#43 OFFLINE   mag

mag

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów

Napisano 02 styczeń 2014 - 23:31

Gratulacje dla Szczęśliwych Łowców  :rolleyes: ..piękne ryby,piękne widoki ...



#44 OFFLINE   PiotrL70

PiotrL70

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:P.L

Napisano 03 styczeń 2014 - 07:32

Przez ponad pół godziny jeździłem w PZW Wałbrzych po regulaminach i zasadach połowów w krainie pstrąga i lipienia w tym obwodzie. Nic takiego co zmieniałoby dotychczasowe przepisy (okresu ochronnego połowów pstrąga w Obwodzie PZW Wałbrzych od 30.09 - 31.12 - nie znalazłem ?

kolego do ujscia bystrzycy okres ochronny jest do konca STYCZNIA od wielu wielu LAT!!!!!!!!!!!!!

 

Pozdro

 

rzeka odra i jej doplywy od granicy Panstwa z Republika Czeska az do ujscia rzeki Bystrzycy i rzeka Bystrzyca wraz z jej doplywami okres ochronny od 1.09-31.01


Użytkownik piter edytował ten post 03 styczeń 2014 - 07:38


#45 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 03 styczeń 2014 - 09:25

kolego do ujscia bystrzycy okres ochronny jest do konca STYCZNIA od wielu wielu LAT!!!!!!!!!!!!!

 

Pozdro

 

rzeka odra i jej doplywy od granicy Panstwa z Republika Czeska az do ujscia rzeki Bystrzycy i rzeka Bystrzyca wraz z jej doplywami okres ochronny od 1.09-31.01

...... toż kolega napisał, że polował na klenie !  ;)


  • Harjer lubi to

#46 OFFLINE   bartek19176

bartek19176

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów
  • LokalizacjaZielin
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Piecuch

Napisano 03 styczeń 2014 - 10:20

No cóż Panowie... Gratuluję i ze smutkiem zazdroszczę. To będzie mój drugi sezon bez tej cudnej ryby i klimatu rzek pomorskich. Do tej pory 15 lat sezon w sezon tylk pstragi były. Teraz wielka Odra pod nosem, ale to nie to samo Pozdrawiam



#47 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 03 styczeń 2014 - 13:52

Myślałem, że odezwie się Suhhar? podpierając swoją uwagę i chyba także zwątpieniem, poniższym przepisem :)  ;)  Oczywiście ma rację !  ;)  :)

Wędrując w poszukiwaniu kolonków i na Dolnym Śląsku  mam swoje miejscówki na te kluseczki. Każdemu trafia się przyłów, nie prawda? Ile to razy wyjmowaliśmy inne objęte okresem ochronnym rybki! :)  Nadmieniłem, że nowy sezon zapowiada się dobrze, przy okazji jest jakby nie było przypadkowe badanie, (czytanie rzek) ;)

A tak dokładnie ochrony ryb,(dot. pstrąga) na terenie PZW Wałbrzych, to jest to: rodział VI Regulaminu amatorskiego połowu ryb na 2013r., pkt.2  pstrąg potokowy, p.pkt. a) :)

Pozdrówka ;)



#48 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 03 styczeń 2014 - 15:19

kurde, ładne krajobrazy na tych fotkach :huh:



#49 OFFLINE   Kondziu

Kondziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaLublin/Wrocław

Napisano 03 styczeń 2014 - 16:41

A ja zgłoszę pierwszy dublecik ;) Cieszy podtrójnie bo to było moje rozpoczęcie sezonu, a w dodatku na własne wobki.


Ta pani skusiła się koło 13. 10 min wcześniej miałem na kiju dobrą 45'ke, ale była zbyt szczwana :) Ta ze zdjęcia, przyznaję się bez bicia - miała 39cm...

4egx.JPG


Chwilę później pożegnała mnie noworocznym prysznicem :D

mgo8.jpg


Gdy już miałem się zawijać do domu postanowiłem rzucić 3 ostanie "razy" w głębszą miejscówkę o wolnym nurcie. Nigdy dotąd nie obdarzyła mnie nawet braniem...
A tym razem na pożegnanie w 2 rzucie dostałem piękne 42cm na koniec :)

ordl.jpg
 

uuld.jpg


Ten też zrobił plum do wody (i tak jest u nas na szczęście bezwzględny zakaz "beretacji" niewinnych stworzeń w styczniu ;))



Pozdrawiam
Konrad



#50 OFFLINE   Wesol

Wesol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 03 styczeń 2014 - 17:08

Pogratulować takich rybek!



#51 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 03 styczeń 2014 - 21:15

Jezu ludziska nie mogę patrzeć na te węgorze

bez urazy koledzy, ale co to za frajda?



#52 OFFLINE   demon2013

demon2013

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • Lokalizacjaszczecinek
  • Imię:Sebastian

Napisano 03 styczeń 2014 - 21:29

Frajda jest ,jeśli skusisz  praktycznie nie żerujące rybki .I dodam że nie na każdej rzece  są takie chudzinki



#53 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 03 styczeń 2014 - 22:30

Jutro rano jeszcze po ciemku z kolegą @Pietrus wyruszamy na pstrągale ;).

Na ostatniej wyprawie z głębokiego wlewu odprowadziła mi woblera para takich byczków ponad 40cm.Tam gdzie jeździmy , pstrągi się mają dobrze , nawet maluszki to takie grubaski w bardzo dobrej kondycji letniej.


Użytkownik Kajtelek2 edytował ten post 03 styczeń 2014 - 22:37


#54 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 03 styczeń 2014 - 22:40

Bardziej Wam zazdroszczę tych urokliwych rzecznych miejscówek niż ryb a ryby łowicie naprawdę w pięknych kolorach.



#55 OFFLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 03 styczeń 2014 - 22:40

Witam

 

Gratuluję wszystkim pieknych ryb ;)

 

Pozdro



#56 OFFLINE   White Fish

White Fish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdzie się da...
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 styczeń 2014 - 22:42

@ Kajtelek2 - w moich rejonach też są w dobrej kondycji. Dobrze wybarwione. Właśnie dziwi mnie, dlaczego tak wyglądają w innych rejonach. Pewnie to wpływ wody, środowiska itd...



#57 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 03 styczeń 2014 - 22:54

Chyba to jest kwestia tego co jedzą a w zasadzie czy mają co i ile do jedzenia.

Nie byłem na pstrągach jakieś 7-8 lat ale rok po roku wiosną miałem dwa ok. 35cm.

Pierwszy z podlaskiej rzeczki gdyby nie kropki to można było pomyśleć że wychudzony śledź :unsure: .

Drugi z Roztocza też miał ok. 35cm ale był przynajmniej 2x szerszy i myślę że ze 2x cięższy.



#58 OFFLINE   Kondziu

Kondziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaLublin/Wrocław

Napisano 03 styczeń 2014 - 23:21

Jezu ludziska nie mogę patrzeć na te węgorze

bez urazy koledzy, ale co to za frajda?

Jeśli to jest chudzinka to nie wiem jakie prosiaki u Ciebie pływają ;)
rjw0.jpg

 



#59 OFFLINE   hoin

hoin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • Lokalizacjapołudniowy wschód

Napisano 03 styczeń 2014 - 23:30

Chyba to jest kwestia tego co jedzą a w zasadzie czy mają co i ile do jedzenia.

 

Nie.

Nawet w rzekach gdzie jest mnóstwo papu, pstrągi o tej porze roku wyglądają bardzo często jak niektóre z tych, pożal się Boże, okazów prezentowanych wyżej (czyli są cieńsze od dolinka).

Słowo klucz to w tym wypadku zapewne tarło.

Jeśli ryba spędza dłuższy czas na żwirowym placu, pracowicie kopiąc dół, a następnie go zasypując, jednocześnie prawie w tym czasie nie żerując, za to często rywalizując z innymi, to nie ma bata by przez miesiąc odzyskała wagę i wigor. Wysiłek jest zbyt duży.

Co innego jeśli ryba nie przystępuje do tarła, co w przypadku części populacji jest naturalne, ale może też wynikać z braku odpowiednich miejsc do jego odbycia. W przypadku części rzek Roztocza ta druga hipoteza jest bardzo prawdopodobna.

A swoją drogą... Też mam ciśnienie na łowienie pstrągów w tym okresie. Łowię więc je, choć nie jestem z tego powodu dumny. W życiu jednak nie zrozumiem potrzeby chwalenia się rybą grubą na dwa palce na ogólnopolskim forum. Nie ma w tym chwały, nie ma powodów do dumy, jest tylko schlebianie własnym, prymitywnym zresztą, popędom kosztem zabiedzonego zwierzęcia. Po co więc?

Cóż, takie moje zdanie. Nie róbmy tylko z tego proszę kolejnej burzy. Zbyt często było to już przerabiane...


  • oland, guciolucky i Kunasz63 lubią to

#60 OFFLINE   Kondziu

Kondziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaLublin/Wrocław

Napisano 04 styczeń 2014 - 00:49

Sory Hoin ale chyba nie łowimy nad tymi samymi rzekami ;) Ja na podstawie obserwacji ryb w styczniu w przeciągu kilku lat widzę, że ten rok jest wyjątkowy (nawet po świętach widziałem jakieś owady w większych ilościach). Jeśli chcesz bawić się w forumową pseudoichtiologię, to niestety ciężko z czymś takim polemizować. Oczywiście faktem jest, że często ryby w styczniu są mniej więcej jak mokra skarpeta. Natomiast wysnuwanie tak szeroko idących wniosków dotyczących 'męczenia' styczniowych pstrągów na podstawie (...hmmm...no właśnie jakiej???) pozostawię bez komentarza.

BTW
Dlaczego męczenie pstrągów w styczniu (zaraz po tarle) jest takie passe, a bicie rekordów pod koniec sierpnia (zaraz przed tarłem) takie chwalebne?

BEZ ODBIORU


Użytkownik Kondziu edytował ten post 04 styczeń 2014 - 00:51





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych