Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1641 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   kamilos

kamilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Lokalizacjawasilkow
  • Imię:kamil
  • Nazwisko:sienko

Napisano 04 styczeń 2014 - 05:42

Gratuluje dla łowców fajnych rybek
Moim zdaniem męczenie pstragów w styczniu nie jest takie złe
W rzeczkach na których łowienia da sie łowić do maja puźniej ganianie pstragów
Jest praktycznie nie możliwe zero dostępu do rzeki

#62 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 04 styczeń 2014 - 10:33

ja nie piję do żadnego z kolegów - w żadnym wypadku, ale jak ktoś wcześniej napisał, jak wstawiać fotkę, to z rybą, która przypomina złowiony gatunek 

pozostałe rybki - no cóż, satysfakcja dla samego siebie - a o to chyba przecież chodzi ....



#63 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 04 styczeń 2014 - 10:48

Sory Hoin ale chyba nie łowimy nad tymi samymi rzekami ;) Ja na podstawie obserwacji ryb w styczniu w przeciągu kilku lat widzę, że ten rok jest wyjątkowy (nawet po świętach widziałem jakieś owady w większych ilościach). Jeśli chcesz bawić się w forumową pseudoichtiologię, to niestety ciężko z czymś takim polemizować. Oczywiście faktem jest, że często ryby w styczniu są mniej więcej jak mokra skarpeta. Natomiast wysnuwanie tak szeroko idących wniosków dotyczących 'męczenia' styczniowych pstrągów na podstawie (...hmmm...no właśnie jakiej???) pozostawię bez komentarza.

BTW
Dlaczego męczenie pstrągów w styczniu (zaraz po tarle) jest takie passe, a bicie rekordów pod koniec sierpnia (zaraz przed tarłem) takie chwalebne?

BEZ ODBIORU

Kondziu. W styczniu pstrągi są chwilkę po tarle a jeszcze przed zimą, która dopiero nastąpi. Usiłują coś podjeść by przetrwać najtrudniejszą dla nich porę roku. Jak taki trzydziestaczek oberwie kotwicą wielkości takiej jak na Twoich zdjęciach to będzie musiał długo odchorować. Sierpniowy pstrąg ma wielokrotnie lepszą kondycję i to jest podstawowa różnica.Natomiast moje zdanie dotyczące fotografowania narybku uwieszonego na kotwicy woblera zapewne znasz.


Użytkownik Zielony edytował ten post 04 styczeń 2014 - 15:59


#64 OFFLINE   Kondziu

Kondziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaLublin/Wrocław

Napisano 04 styczeń 2014 - 11:18

Znam ;)
Wasze środowisko chętni pozbyłoby się spinninigistów z naszych wód górskich. Ale jest jeden szkopuł, a mianowicie pieniądze na utrzymanie wód. To samo tyczy się przyjezdnych. Jeśli nie będzie kasy na utrzymanie, wody górskie stracą rentowność w oczach (jaśnie panującego) PZW i może być, że tak powiem KOPA.

Zresztą tego z pierwszego zdjęcia złowiłem w tym samym miejscu rok temu pod koniec stycznia/początek lutego. Uwaga, Uwaga!!! Też na woblera... Jakoś nie zauważyłem żeby coś mu teraz dolegało. Ba, nawet ładnie podrósł...

Dla mnie to koniec dyskusji, bo czego teraz nie powiem i tak będę tym co kuje ryby... szkoda że słyszę to od Ciebie Piotrku. Przecież dobrze wiesz, że muszkarze często łowią lipienio-pstrągi na jesieni. Mam przy każdym zdjęciu lipienia wylewać żale, że przy okazji na pewno padły jakieś potoki?


Użytkownik Kondziu edytował ten post 04 styczeń 2014 - 11:25


#65 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2643 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 04 styczeń 2014 - 11:36

Gratuluję i zazdroszczę wszystkim co połowili  :)

 

Może darujmy sobie tą coroczną dyskusję na temat styczniowych pstrągów? Ile razy można wałkować to samo?


  • Kamil Z. lubi to

#66 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 04 styczeń 2014 - 11:59

Znam ;)
Wasze środowisko chętni pozbyłoby się spinninigistów z naszych wód górskich. Ale jest jeden szkopuł, a mianowicie pieniądze na utrzymanie wód. To samo tyczy się przyjezdnych. Jeśli nie będzie kasy na utrzymanie, wody górskie stracą rentowność w oczach (jaśnie panującego) PZW i może być, że tak powiem KOPA.

Zresztą tego z pierwszego zdjęcia złowiłem w tym samym miejscu rok temu pod koniec stycznia/początek lutego. Uwaga, Uwaga!!! Też na woblera... Jakoś nie zauważyłem żeby coś mu teraz dolegało. Ba, nawet ładnie podrósł...

Dla mnie to koniec dyskusji, bo czego teraz nie powiem i tak będę tym co kuje ryby... szkoda że słyszę to od Ciebie Piotrku. Przecież dobrze wiesz, że muszkarze często łowią lipienio-pstrągi na jesieni. Mam przy każdym zdjęciu lipienia wylewać żale, że przy okazji na pewno padły jakieś potoki?

Drogi Kondziu niepotrzebnie się emocjonujesz a dodatkowo piszesz nieprawdy. Po pierwsze nie chcę ani też jakieś rzekome moje środowisko nie chce się pozbywać spinningistów. Nie wiem skąd takie urojenie. Co do tej rentowności to też błądzisz w ocenach i że tak powiem nieco więcej wiem od Ciebie na temat działalności PZW ale to nie o tym wątek. Co do pstrągowych blizn po kotwiczkach to zgłoś się do Hoina. Przedstawi Ci całą fotorelację rybich kalek. I jeszcze dwie sprawy. Otóż istnieje w Polsce kilka łowisk jak choćby OS San czy OS Dunajec. Tam nie wolno łowić na spining a dniówka kosztuje nawet 80 zł. Limit dzienny to dniówki wydawane dla czterdziestu osób i jakoś są rentowne. Zresztą jak się spotkamy to będziemy mieli okazję o tym porozmawiać.



#67 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 04 styczeń 2014 - 12:34

Drogi Kondziu niepotrzebnie się emocjonujesz a dodatkowo piszesz nieprawdy. Po pierwsze nie chcę ani też jakieś rzekome moje środowisko nie chce się pozbywać spinningistów. Nie wiem skąd takie urojenie. Co do tej rentowności to też błądzisz w ocenach i że tak powiem nieco więcej wiem od Ciebie na temat działalności PZW ale to nie o tym wątek. Co do pstrągowych blizn po kotwiczkach to zgłoś się do Hoina. Przedstawi Ci całą fotorelację rybich kalek. Wracając do Twoich zdjęć to służą raczej reklamie Twoich wyrobów i tyle. I jeszcze dwie sprawy. Otóż istnieje w Polsce kilka łowisk jak choćby OS San czy OS Dunajec. Tam nie wolno łowić na spining a dniówka kosztuje nawet 80 zł. Limit dzienny to dniówki wydawane dla czterdziestu osób i jakoś są rentowne. Zresztą jak się spotkamy to będziemy mieli okazję o tym porozmawiać.

 

Co do rentowności OS Dunajec to bym mocno polemizował:)



#68 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 04 styczeń 2014 - 12:51

Jutro rano jeszcze po ciemku z kolegą @Pietrus wyruszamy na pstrągale ;).

Na ostatniej wyprawie z głębokiego wlewu odprowadziła mi woblera para takich byczków ponad 40cm.Tam gdzie jeździmy , pstrągi się mają dobrze , nawet maluszki to takie grubaski w bardzo dobrej kondycji letniej.

A gdzie to tak te pstragi w dobrej kondycji.....bo z tego co kojarze to na całym podkarpaciu i nawet dalej pstragi mają wolne do 1lutego.....w razie złowienia to oszczedzcie cos.....bo po tym jak"kolega'@Pietrus walił w łeb okonie na zawodach na Jeziorze Tarnobrzeskim....to jakis niesmak pozostał, i to watpliwe C&R.


  • bronzo, meyger i konrad707 lubią to

#69 OFFLINE   Kondziu

Kondziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaLublin/Wrocław

Napisano 04 styczeń 2014 - 17:35

 Zresztą jak się spotkamy to będziemy mieli okazję o tym porozmawiać.

No wiadomo.... z Tobą zawsze fajnie się polemizuje w 4 oczy ;) Przede wszystkim ważne jest to, że żaden z nas nie chce źle dla pstrągów :)



#70 OFFLINE   Tom_S

Tom_S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 04 styczeń 2014 - 17:37

Witam!

Zaliczyłem pierwsze wyprawy w tym roku. Mam na koncie kilka "okołowymiaraków", największy jakieś 33- 34 cm (zdjęć nie wstawiam, by nikogo "nie bolało").

Pstrągi próbuje łowić prawie 30 lat i dawno... tak ciekawego rozpoczęcia nie miałem.... 

Na ciurku gdzie łowie- kiedyś wydarzeniem było "wyjście" króciaka, ze 2- 3 "ucieczki" spod butów. A teraz- woda żyje- coś ucieka, coś się chlapie, coś przynętę pogoni... Może to efekt wiosny w zimie, może rybek jest więcej... Nie wiem.

Niemniej warto wsiąść kija, pospacerować, dotlenić się, poobserwować przyrodę, czego wszystkim życzę :) .


  • White Fish lubi to

#71 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 903 postów
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Napisano 04 styczeń 2014 - 19:48

hej a ten z dzisiejszego wypadu..wyskoczyłem przetestowactestowac swoje whadłóweczki a tu niespodzianka w czwartym rzucie wymiarowy ale nie mierzony :) najbardziej cieszy ze na własne wyroby cos złowiłem.. Załączony plik  Zdjęcie0232.jpg   138,07 KB   16 Ilość pobrań



#72 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 styczeń 2014 - 19:53

U mnie dzisiaj, niemal "jadły z ręki"  :lol:

Załączony plik  009.JPG   61,6 KB   18 Ilość pobrań



#73 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 04 styczeń 2014 - 20:11

Przypominam o regulaminie dotyczacym umieszczania zdjec na jerkbait.pl Na tym forum nie ma miejsca na zdjecia martwych, niewymiarowych, mietolonych i panierowanych ryb!



#74 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 04 styczeń 2014 - 21:43

Jezu ludziska nie mogę patrzeć na te węgorze

bez urazy koledzy, ale co to za frajda?

Większa niż siedzenie w domu.A zawsze liczy sie na wiekszego.Nie zawsze trzeba pstrykać i "ciskać w ekran"-to fakt

Na dużych rzekach o tej porze biorą całkiem przyzwoite grubaski.



#75 OFFLINE   smasher

smasher

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaRegensburg/Bawaria

Napisano 04 styczeń 2014 - 22:17

Gratuluje dla łowców fajnych pstrągów,

 

u mnie siadł źródlak na 15 cm wobler! który był przeznaczone na głowacice, i też cieszył.

 

Załączony plik  K1024_DSCF1663 - Kopie.JPG   65,73 KB   19 Ilość pobrań

 


  • tpe, Kuballa44 i Greed111 lubią to

#76 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 04 styczeń 2014 - 23:17

ooooo to zajefajna rybka jest

gratulacje



#77 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 styczeń 2014 - 00:13

Z dzisiaj taki jeden

 

lsau.jpg
 
73cm i pod 12lb


#78 OFFLINE   Kondziu

Kondziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaLublin/Wrocław

Napisano 05 styczeń 2014 - 00:15

No wiesz co... taką chudzinkę wstawiać to się nie godzi :P
Oczywiście żartuję i jestem pełen podziwu (i zazdrości :D) Gratulacje!



#79 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 styczeń 2014 - 00:19

Bonusowo - na muchówkę. Pierwszy taki na jeziorku od 7-8mcy



#80 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 05 styczeń 2014 - 00:28

Boże ?! Skąd on ? Szczególów potrzeba !






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych