Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Islandia - co, gdzie i jak?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   JohnnyJohn

JohnnyJohn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 maj 2008 - 08:59

Witam,

mam pytanie. W lipcu wybieram się na Islandię i pomyślałem, że mógłbym tam połowić pstrągi na muchę. Czy ktoś łowił już w tym kraju? Jeśli tak to mógłby podzielić się informacjami i doświadczeniami z wyprawy?

#2 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 maj 2008 - 12:13

Witam,

mam pytanie. W lipcu wybieram się na Islandię i pomyślałem, że mógłbym tam połowić pstrągi na muchę. Czy ktoś łowił już w tym kraju? Jeśli tak to mógłby podzielić się informacjami i doświadczeniami z wyprawy?


Ja niestety nic nie wiem o wędkarstwie w Islandii.
Ale jak ty się czegoś dowiesz to proszę napisz jakieś info u nas na forum.
Z góry dzięki. :D



#3 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 12 maj 2008 - 14:17

W zimie czytałem w WS artykuł o wędkowaniu na Islandii.

#4 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 15 maj 2008 - 11:48

Z tego co czytałem to chyba masz tam prime time na łosie wtedy, płacisz kosmiczne opłaty za odkażenie sprzętu na lotnisku (przypilnuj żeby dostać certyfikat), i żeby dostać się w większość miejsc potrzebujesz 4x4. Pstrągi też chyba są, całkiem niezłe, podobnie jak arctic char - chyba palia?. Cena odkażenia podobno horrendalna i warto rozważyc zakup na miejscu.

#5 OFFLINE   Golas

Golas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 maj 2008 - 14:42

W 2006 roku w WMH była płytka z filmem Fishing Impossible o połowach na Islandii. Może tam znajdziesz trochę informacji.

#6 OFFLINE   Mariani Icz

Mariani Icz

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 07 czerwiec 2011 - 16:34

Witam
W lipcu i sierpniu jadę na wyprawę na daleką Północ, jeśli ktoś ma jakieś konkretne informacje odnośnie łowisk (szczególnie Islandia), proszę się podzielić informacjami.Interesuje mnie tylko spinning z powodów technicznych .


#7 OFFLINE   Roberto

Roberto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 11 czerwiec 2011 - 14:41

Witaj przyjacielu:)
Polecam Północną Islandie jak również cała Islandie(rzeki i jeziora). Niestety połów w rzekach jest bardzo drogi.

#8 OFFLINE   Mariani Icz

Mariani Icz

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 11 czerwiec 2011 - 18:49

Witam
Zdaje sobie sprawę z cen , byłem tam w 2007 roku , na 3 miesięcznej wyprawie.Ale można dać radę, wykupując ogólną kartę na większość wód po niskiej jak na tamte realia cenie.Jak by ktoś miał jakieś szczegółowe informacje to poproszę.

#9 OFFLINE   Roberto

Roberto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 12 czerwiec 2011 - 05:41

Jesli chodzi o karte obejmuje ona tylko jeziora. Rzeki sa w posiadaniu wlascicieli gospodarstw przez nie przebeiegajacych. Koszt karty to 6000 ISK obecnie. Jesli chodzi o informacje odnosnie lowisk itd... to polecam dwie strony web:
http://www.veidivotn.is/
http://www.veidikortid.is/
Mam nadzieje ze kolega zna choc troche jezyk angielski. Pierwsza z podanych stron dotyczy jednego z najbardziej popularnych miejsc wedkarskich w Islandii (wiekszosc informacji dostepna na stronie w j.angielskim), druga zas dotyczy karty wedkarskiej i lowisk w niej wymienionych (rowniez wiekszosc informacji dostepna na stronie w j.angielskim). Nasuwaja mi sie dwa pytania:
1) Czy kolega wedkowal wczesniej w Islandii?
2) Czy kolega uzywal spinningu, wedkowal uzywajac robakow, wedkowal na muche?
Po odpowiedzi bede mogl powiedziec cos wiecej

#10 OFFLINE   Mariani Icz

Mariani Icz

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 12 czerwiec 2011 - 10:38

Witam,
Tak wędkowałem wcześniej na lodowej wyspie,coś tam połapałem,
co do robaków , to doskonale pewnie zdajesz sobie sprawę ,że niewiela wartwa gleby o ile występuje nie zapewnia dobrego dostępuj do nich ,a poza tym jak łapać rosówki kiedy jest non stop jasno( he),
więc tylko spinning, głównie obrotówki.
Z angielskim radze sobie .
Pozdrawiam i dzięki za pomoc


#11 OFFLINE   Roberto

Roberto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 12 czerwiec 2011 - 14:25

Robaki można kupić niemal w każdym sklepie wędkarskim. Mają różne rodzaje i wielkości robaków w zależności na jaką rybę się wybieramy. Ryby na robaka biorą tutaj doskonale. Można też zaopatrzyc sie w blaszki, obrotówki i inne tutaj na miejscu. Mają duży wybór i są przeznaczone głównie na łowiska w Islandii.

#12 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 17 luty 2018 - 23:16

Cześć Koledzy, 

 

liczę, że uda mi się od WAS pozyskać jakiekolwiek aktualne informacje o łowieniu w Islandii?

 

Warunki, licencje, sprzęt, gdzie można łowić w rozsądnych pieniądzach etc. Znalazłem rzeki w cenach od 40-800 Euro/ dzień łowienia (tak, tak - 800 Euro za dzień...). 

 

Czy np. jak zapuszczę się w dzicz, daleko od wszelkich osad ludzkich to też muszę mieć zezwolenie? Podobno wszystkie rzeki w Islandii są w rękach prywatnych, czy to 100% prawda czy są odcinki "niczyje"?

 

Islandia jest koszmarnie droga, ale jak dobrze poszperać to można wyjechać budżetowo. 

 

Pozdrawiam

Bartek

 

 



#13 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 17 luty 2018 - 23:33

Nie ma wody niczyjej, ale sa odcinki gdzie mozesz lowic na podstawowej licencji.

Jak ja wykupisz to razem z nia dostaniesz ksiazeczke z wykazem wod i regulaminem lowiska.

 

Jak poszukasz to i znajdziesz 1000 ojro plus za dzien ;)


  • teethar lubi to

#14 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 18 luty 2018 - 00:30

Z tym, ze licencja krajowa obejmuje praktycznie tylko jeziora. Nie ma na niej wód płynących. Może jakaś krótki odcinek między jeziorami się zdarzy w ramach licencji...

Użytkownik mack edytował ten post 18 luty 2018 - 00:31


#15 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisano 18 luty 2018 - 04:42

Sporo karpia musza tam wpuszczać jak takie ceny licencji :)
  • teethar lubi to

#16 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 18 luty 2018 - 12:48

Bartek tak jak koledzy piszą licencja krajowa ogranicza Cie do jezior i to często oznacza ograniczone odcinki, rzeki to inna bajka w większości to wody łososiowe co wiąże się z cena, drogo lub bardzo drogo . Musisz konkretnie określić jaka część wyspy Cię interesuje i wtedy szukać informacji. Auto możesz wynająć dość tanio od chłopaków z IcePol. Jeśli potrzebujesz przewodnika to polecam Czarka Fiałkowskiego znajdziesz na facebook-u.

Fajna miejscówka byliśmy dwa razy i myślę że jeszcze wrócimy.


Użytkownik albercik2 edytował ten post 18 luty 2018 - 12:49


#17 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 18 luty 2018 - 14:41

Czy jest gdzieś w sieci jakieś ogólne zestawienie rzek z przypisaniem właścicieli?

 

Szukam i szukam i na same strony przewodników trafiam, gdzie nie ma ani słowa o licencji, jest tylko cała usługa opisana.



#18 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 18 marzec 2018 - 22:41

Czy jest gdzieś w sieci jakieś ogólne zestawienie rzek z przypisaniem właścicieli?

 

Szukam i szukam i na same strony przewodników trafiam, gdzie nie ma ani słowa o licencji, jest tylko cała usługa opisana.

 

Cześć, raczej nie ma. To jest właśnie paranoja tego systemu. Kasują 100-1000 EURO za dzień łowienia (#$T@#^rwa $%&#$^@ć!) a systemu żadnego wokół tego nie ma. W zasadzie tylko przez firmy guideów możesz się dowiedzieć czegokolwiek. Ale jak sobie wypatrzysz jakąś rzekę obok swojego hotelu, to zapomnij. Chyba tylko od tubylców możesz się dowiedzieć czegokolwiek. To taki wspaniały wędkarsko kraj, szkoda, że ten system jest taki "niedorobiony" albo "niescentralizowany" choćby informacyjnie.  


Użytkownik teethar edytował ten post 18 marzec 2018 - 22:43

  • wojciiech lubi to

#19 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 18 marzec 2018 - 23:19

Cześć Koledzy, mam szczęście i jadę na Islandię. Głównie turystycznie ale też trochę wędkarsko. Okazało się, że muszę przed wwiezieniem sprzętu go zdezynfekować i przedstawić stosowne zaświadczenia. Czy wiecie gdzie mogę to zrobić? Pytałem w gabinecie weterynaryjnym to powiedziano mi że raczej trzeba szukać w firmach zajmujących się deratyzacją/ dezynfekcją. Ktoś coś doradzi? 



#20 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 18 marzec 2018 - 23:22

Cześć, raczej nie ma. To jest właśnie paranoja tego systemu. Kasują 100-1000 EURO za dzień łowienia (#$T@#^rwa $%&#$^@ć!) a systemu żadnego wokół tego nie ma. W zasadzie tylko przez firmy guideów możesz się dowiedzieć czegokolwiek. Ale jak sobie wypatrzysz jakąś rzekę obok swojego hotelu, to zapomnij. Chyba tylko od tubylców możesz się dowiedzieć czegokolwiek. To taki wspaniały wędkarsko kraj, szkoda, że ten system jest taki "niedorobiony" albo "niescentralizowany" choćby informacyjnie.  

Jesteś po czy przed wyjazdem?

 

Przez Guide'a?


  • teethar lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych