Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Aparat dla wędkarza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1525 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 02 kwiecień 2008 - 15:42

Ja mam lumixa FZ8 troszke miesjca zajmuje w plecaku(musiałem zrezygnować z torby na ramie Embarassed )ale jest ok. Posiada zapis zdjec w RAW, obiektyw 35mm, zoom optyczny 12x i malo wazy. Do tego jeszcze mam malutki statyw(chyba maksymalna wysokosc to ok 25cm) ale zamierzam kupic troszke wiekszy. Brak pilota i obracanego wyswietlacza(chyba
w FZ50 jest pochyly wyswietlacz ale to wielkie pudlo)

Pozdrawiam
Slider

#22 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 kwiecień 2008 - 16:09

Dziękuję wszystkim za uwagi i propozycje. Jacku, na samotne wyprawy, w W-wie ... nie polecam tachania 10kg plecaka z całą szklarnią. Oczywiście tak jak napisałem - w dzikie tereny, z kolegą to nie ma o czym mówić. Ja po prostu chcę mieć aparacik, którym uwiecznię rybkę ale nie liczę na to, że później będę wysyłał ją do National Geographics. Dlatego takie wymagania. Zdaję sobie sprawę z ułomności kompakcików ale z drugiej strony ... jaka wygoda i zdjęcie na komputerze.

Właśnie zastanawiałem się nad Fuji FinePixem F100FD (wychodzi lada moment). Kompletnie nie ma gadżetów, które opisałem ale dałem sobie spokój z poszukiwaniami po tym jak zobaczyłem co producnci oferują obecnie na rynku.

Chętnie poczytam jak Andrzej robi sam sobie zdjęcia. Z tego co pamiętam - lustrzanka, pilot itd. więc jest łatwiej niż kompakcikiem.

Pozdrawiam
Remek

#23 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 02 kwiecień 2008 - 19:05

Canon G5 jest bardzo dobry,mam kilka fotek z rybkami cykniętych tym sprzętem.Wszyscy następcy G5 nie mogą się równać.Sprzęt nie do zajechania :D

#24 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 02 kwiecień 2008 - 19:10

Tak jak proponowałem w innym wątku: aparaty kompaktowe olympusa http://www2.olympus....mer/29_191.htm. Wszystkie z serii SW są wodoszczelne i wytrzymują upadek z 1.5-2m, za co jednak musimy zapłacić nieco więcej niż u konkurencji.

Zachęcam do noszenia aparatu na każdą wyprawę. Często (zwłaszcza u początkujących wędkarzy) chęć pochwalenia się okazem decyduje o zabraniu ryby. Więcej pięknych ryb odzyska wolność, jeżeli łowca będzie miał zdobycz udokumentowaną na zdjęciu.

#25 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 03 kwiecień 2008 - 08:47

Tak, wyczyny Andrzeja z lustrzanką i pilotem są nieziemskie :mellow: Przez lata Andrzej opanował sztukę autoportetów z rybami do perfekcji. Ja nawet tego nie próbuję - szkoda mi czasu nad wodą:D
Pozdrawiam Remku, życzę udanego zakupu kompaktowego maleństwa.

#26 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 kwiecień 2008 - 14:34

Jacku, czekam na Andrzeja by opisał podstawy wykonania autoportretów. Chętnie się tego nauczę.

Pozdrawiam
Remek

#27 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 03 kwiecień 2008 - 14:42

Za chwilę go o to poproszę. Ale nalegał nie będę, bo najpierw musi wystrugać mi trochę woblerów, nygus jeden :lol: Jazio-klenie zaczynają kąsać, a ja boję się nad wodę chodzić, żeby jednego z dwóch ostatnich woblerów nie urwać :mellow:
Pozdrawiam

#28 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 kwiecień 2008 - 14:47

:lol: jak możesz :lol: na Andrzeja wobki trzeba czekać ... wtedy lepiej biorą :D

#29 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 03 kwiecień 2008 - 14:58

O taaaaaak, na Andrzeja woblery trzeba długoooooo czekać :mellow: Potem trzeba mieć odrobinę szczęścia, żeby dał z magicznego pudełka :lol: Bowiem Andrzej ma kilkanaście pudełek z woblerami. Ale jedno jest jego (takie osobiste), a w nim są same kilery :D Jak ma dobry dzień, to wyciągnie właśnie z magicznego pudełka i da. A jak ma taki sobie humor, to rozdaje z innych pudełek. Dlatego mniej więcej od stycznia jesteśmy dla Andrzejka baaaaardzo mili i grzeczni. Trzeba sobie zapracować na kilera :lol: :lol:

#30 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 kwiecień 2008 - 16:30

A Andrzej ma jakieś słabości do czegoś? Możemy zrobić jakąś zrzutę by częściej otwierał to pudełko :D Może łaskotki?

#31 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 kwiecień 2008 - 17:12

O taaaaaak, na Andrzeja woblery trzeba długoooooo czekać :mellow: Potem trzeba mieć odrobinę szczęścia, żeby dał z magicznego pudełka :lol: Bowiem Andrzej ma kilkanaście pudełek z woblerami. Ale jedno jest jego (takie osobiste), a w nim są same kilery :D Jak ma dobry dzień, to wyciągnie właśnie z magicznego pudełka i da. A jak ma taki sobie humor, to rozdaje z innych pudełek. Dlatego mniej więcej od stycznia jesteśmy dla Andrzejka baaaaardzo mili i grzeczni. Trzeba sobie zapracować na kilera :lol: :lol:

start off top
no bardzo nieladnie, ze tak robi, bo w krokodylu sa sprzedawane po 20 PLN ... czyli kaszana za 20 PLN a dla kolegow (tylko w przyplywie szampanskiego humoru) z magicznego pudelka?
oj nieladnie ;)
koniec off top

a tak na powaznie, to krotki instruktaz zdjeciowo-portretowy z samowyzwalaczem to by bylo COS :D




#32 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 03 kwiecień 2008 - 17:27

O taaaaaak, na Andrzeja woblery trzeba długoooooo czekać :mellow: Potem trzeba mieć odrobinę szczęścia, żeby dał z magicznego pudełka :lol: Bowiem Andrzej ma kilkanaście pudełek z woblerami. Ale jedno jest jego (takie osobiste), a w nim są same kilery :D Jak ma dobry dzień, to wyciągnie właśnie z magicznego pudełka i da. A jak ma taki sobie humor, to rozdaje z innych pudełek. Dlatego mniej więcej od stycznia jesteśmy dla Andrzejka baaaaardzo mili i grzeczni. Trzeba sobie zapracować na kilera :lol: :lol:



hahahaha

Jacku ,Łukasz (mumin)jest nad morzem a widziałem dziś w sklepie jego kolekcję tajną w osobistych Łukasza pudełkach jest tam kilka łamańców :mellow: tylko ciiiiii :lol:

#33 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 kwiecień 2008 - 20:15

jakies dwa lata temu lukasz pokazywal mi te lamanace, nie wiedzialem, ze one sa takie top secret? :unsure:

#34 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9487 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 kwiecień 2008 - 20:18

Skoro Rafał trafił na nie w pudełkach Łukasza a nie na regale, za ladą, to pewnie są a raczej były top secret :lol:

#35 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 kwiecień 2008 - 20:32

Skoro Rafał trafił na nie w pudełkach Łukasza a nie na regale, za ladą, to pewnie są a raczej były top secret :lol:

no masz racje, musi byc cos a la przynetowa area 51 ;)


#36 OFFLINE   Adamus

Adamus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 03 kwiecień 2008 - 21:40

Może Nikon Coolpix 8400 obiektyw od 24 mm spełnia wszystkie kryteria oprócz wodoszczelnosci. Pozdrawiam.

#37 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 kwiecień 2008 - 07:19

Ciekawa propozycja. Na dzień dzisiejszy dwa aparaty spełniają mniej więcej moje wymagania (co ciekawe oba stare):
- Canon G6
- Nikon Coolpix 8400 -. nie widziałem żadnej oferty ani na eBayu ani na allegro

Pozdrawiam
Remek


#38 OFFLINE   Korsarz

Korsarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 kwiecień 2008 - 11:21

Zwróć Remku jeszcze uwagę na Panasonica TZ3. To chyba najmniejszy kompakt z właściwie pełnym manualem i dobrym zoomem.

#39 OFFLINE   krist444

krist444

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaBanagher (Ireland)

Napisano 04 kwiecień 2008 - 14:07

Canon g6
http://cgi.ebay.ie/Canon-PowerShot-G6-Digital-Camera-boxed_W 0QQitemZ330225102481QQihZ014QQcategoryZ31388QQssPageNameZWDV WQQrdZ1QQcmdZViewItem

#40 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9487 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 kwiecień 2008 - 14:36

Ciekawa propozycja. Na dzień dzisiejszy dwa aparaty spełniają mniej więcej moje wymagania (co ciekawe oba stare):
- Canon G6
- Nikon Coolpix 8400 -. nie widziałem żadnej oferty ani na eBayu ani na allegro

Pozdrawiam
Remek

Swego czasu miałem Coolpixa 5400. Rzeczywiście szerszy kąt i uchylny monitor. Nienajgorsza lampa. Nienajgorsza bateria.
Całkiem dobre foty. Dabre ostrzenie, pomiar światła (radził sobie w półcieniach), nieznaczne winietowanie
Niestety monitor dość mały ale następca (8400) pewnie jest już poprawiony.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych