Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Aparat dla wędkarza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1525 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 13 kwiecień 2008 - 18:02

ja też w przeciągu miesiąca mam zamiar zakupić coś podobnego.
Mam do wydania 500-600 PLN ale w USA (tam ceny trochę niższe).

zastanawia mnie tylko problem baterii... nie jestem zwolennikiem ładowanych firmowych akumulatorków. Stawiałbym raczej na bateryjki (akumulatorki) AA, żeby w razie czego w terenie prądu nie zabrakło.
jakie są wasze doświadczenia w tym temacie?

#42 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 kwiecień 2008 - 18:49

@Yeah,nie przeceniałbym roli baterii R6 jako zammienników.
W większości aparatów nie wytrzymują wiele czasu.
Akumulator, jaki by nie był, zawsze przed wypadem ładuję i to wystarcza.
Trzeba jednak pamiętać że są różne mniej i bardziej energożerne aparaty.
Mój mały Samsung D60, zżera 2 akumulatorki R6, o pojemności 2400 mAh każdy, w przeciągu kilkudziesięciu fotek. Strach pomyśleć w jakim tempie wykończy zwykłe R6.
Zawsze mam w zapasie 2 szt. akumulatorków, o poj 1700 mAh, na zapas.

Z kolei 3 letni akumulatorek, w Panasonicu FZ7 wytrzymuje spokojnie 100-120 (częśc z błyskiem) fotek.

#43 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 13 kwiecień 2008 - 19:22

Popper może źle mnie zrozumiałeś. Mam na myśli wyższość akumulatorków R6 nad dedykowanymi akumulatorami różnych firm, które czasem kosztują po kilkadziesiąt złotych.

Osobiście do swojego starego soniaka wkładam 2x2800 mAh do tego mam zawsze 2 albo 3 komplety w zapasie (do aparatu i GPSa)

#44 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 kwiecień 2008 - 19:36

Już rozumiem.
Ale, mówienie o wyższości, nawet jak masz 2x2800, jest nieporozumieniem. Miałem już kilka aparatów (HP 850, 2 Minolty, Canona A95, Mju 300 i 400, Olympus Fe, Samsung i FZ-7) w tym i takie które obsługiwały 2 i 4 paluszki i akumulatorki dedykowane.

Żaden z tych zestawów akumulatorków paluszkowych w niektórych z tych modeli, nie przywyższył jakością dedykowanego odmieńca.
Ale to nie musi być pewnikiem. Dużo zależy od firmy i daty produkcji oraz pewnie sformatowania akumulatorka.


#45 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 13 kwiecień 2008 - 20:20

aha, rozumiem, czyli nie mam co sie bać akumulatorków dedykowanych?

#46 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 kwiecień 2008 - 05:08

Tak ja myślę. Należy raczej bać się energożernych modeli aparatów.
Są takie. Na przykład Samsung D60 (był taki w promocyjnej w Awans) :angry: Zdaje się, że niektóre IXUS-y też

HP 850 kapitalne fotki robił i jako, że firmowy- trzaskali foty wszyscy i wszędzie. Zrobił chyba dziesiątki tys. fotek (a może i setki). Za to akumulatory wykańczał błyskawicznie. Chodził na 4x 2400 mAh, w trzech kompletach :(

Natomiast dedykowany aku, w również firmowym Fuji FinePix F30 ( NP-95, tylko 1800 mAh ), trzyma całymi tygodniami. To nie przekłamanie- tygodnie i setki fotek :D .

#47 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 17 kwiecień 2008 - 00:38

Rozważam zakup Olympusa Stylus (Mju) 1030 SW

http://www.olympusamerica.com/cpg_section/product.asp?produc t=1363&fl=4

miał ktoś do czynienia z poprzednimi modelami tej serii?
zastanawiam się czy aby nie przepłacam za bajery, typu wodoszczelność i takie tam..
w USA do kupienia w zakresie 300-400$ czyli prawię o połowę taniej niż u Nas.
może ktoś poleci coś lepszego w tej cenie?

#48 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 17 kwiecień 2008 - 08:11

Cześć.
Faktycznie w Stanach taniej, ale wcale nie trzeba kupować najnowszych wersji aparatu, te 10 mln pikseli to tak naprawdę do niczego nie jest potrzebne. Poniżej link do stronki naszego sklepu Vobis obejżyj porównaj. Ja osobiście zamierzam kupić Olumpusa SP-550 UZ.
http://sklep.vobis.pl/oferta/fotografia_cyfrowa/aparaty_cyfr owe/olympus/lista.aspx?strona=2
Pozdro Jachu

#49 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 kwiecień 2008 - 08:15

To co napisał Janusz to święta racja. Możliwości małych aparatów (kompaktów) kończą się gdzieś w granicach 6 Mpx później ... to już oprogramowanie aparatu samo sobie rysuje pixele - niestety taka racja. Związane jest to z dyfrakcją obiektywu, tym samym zwiększeniem punktu świetlnego i wielkością matrycy. Oczywiście nowsze aparaty mają więcej bajerów, większą moc obliczeniową (dlatego potrafią przetworzyć 14 MPx), ale jakościowo to nie wygląda najlepiej.

Pozdrawiam
Remek

#50 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 17 kwiecień 2008 - 12:54

Tylko chciałem coś małego kieszonkowego dla dziewczyny.. 550 jest już większych rozmiarów. a macie pomysł na coś małego z większą matrycą niż 1.1 cm ?

#51 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 kwiecień 2008 - 14:39

sigma dp1

#52 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 17 kwiecień 2008 - 15:31

sigma dp1


ładna zabawka, tylko ta cena :mellow:


a może znacie jakiś ranking kompaktów, jakąś stronę z poradami..

#53 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 kwiecień 2008 - 18:47

Temat ....nieskończony. Ogromny.
Ale może zechcesz poczytać TO?
Możesz też popytać na forach fotograficznych. Są takie.

#54 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 17 kwiecień 2008 - 18:58

no wiem, zagłębiam temat od paru dni.. temat rzeka ogólnie:)
ale chcialem najlepiej wykorzystać sumę którą mam, chociaż podejrzewam ze przy amatorskiej fotografii nie odczuje zbytniej różnicy

#55 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 kwiecień 2008 - 19:02

Tego olympudsa raczej odrzadzam - miałem 500 i była poprawna, 510 to już porażka, słyszałem że 550 też

#56 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 kwiecień 2008 - 07:51

Yeah, no to widzę, że długa droga przed Tobą. Od kilku miesięcy zgłębiam temat aparat kompaktowy dla wędkarza. Miałem czas więc chciałem wybrać coś optymalnego w stosunku do ceny. Ponieważ pod ręką otworzyli mi saturna to często do niego wchodzę i dokonuję oględzin poszczególnych aparatów. Co do jakości różnie z tym bywa, co do poszczegołnych wynalazków - podobnie. Trudny wybór. Coraz bliżej jestem zakupu czegoś za grosze i zamknięcia tematu.

Pozdrawiam
Remek

#57 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 kwiecień 2008 - 07:52

Tego olympudsa raczej odrzadzam - miałem 500 i była poprawna, 510 to już porażka, słyszałem że 550 też


Ja kiedys Opympusa miałem (pożyczony). Sparwował się idealnie. Ale wtedy ten aparat miał chyba jak dobrze pamiętam coś około 5Mpx.

Pozdrawiam
Remek

#58 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 18 kwiecień 2008 - 10:59

No właśnie, 500 była jeszcze jako taka, 510 którą kupiłem po kradzieży 500 była porażkowa na maxa - ciężko było nawet automatem zrobić zdjęcie nie wyglądające jak z komórki... jeden model dalej i przepaść - dno

#59 OFFLINE   Andrzej Lipiński

Andrzej Lipiński

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 kwiecień 2008 - 22:00

[quote]
O taaaaaak, na Andrzeja woblery trzeba długoooooo czekać :mellow: Potem trzeba mieć odrobinę szczęścia, żeby dał z magicznego pudełka :lol: Bowiem Andrzej ma kilkanaście pudełek z woblerami. Ale jedno jest jego (takie osobiste), a w nim są same kilery :D Jak ma dobry dzień, to wyciągnie właśnie z magicznego pudełka i da. A jak ma taki sobie humor, to rozdaje z innych pudełek. Dlatego mniej więcej od stycznia jesteśmy dla Andrzejka baaaaardzo mili i grzeczni. Trzeba sobie zapracować na kilera :lol: :lol:
[/quote]
start off top
no bardzo nieladnie, ze tak robi, bo w krokodylu sa sprzedawane po 20 PLN ... czyli kaszana za 20 PLN a dla kolegow (tylko w przyplywie szampanskiego humoru) z magicznego pudelka?
oj nieladnie ;)
koniec off top

a tak na powaznie, to krotki instruktaz zdjeciowo-portretowy z samowyzwalaczem to by bylo COS :D



[/quote]
Pitt-obrażasz mnie posądzając o to,że sprzedaję złej jakości woblery.Czy mógłbyś potwierdzić to osobiście,bądź znasz kogoś komu sprzedałem zły wobler czy po prostu wyssałeś to sobie tak o z palca-bo musiałeś coś napisać.Poświęcam naprawdę dużo czasu na dokładne przetestowanie wobków a robię to nad rzeką,nie w domu - tak by trafiały do moich klientów tylko w pełni wartościowe wyroby.
Mam oczywiście swoje ulubione wobki,którymi nie lubię się dzielić
Lecz zdziwiłbyś się porównując je do tych,które sprzedaję.
Dużo prawdy jest w przysłowiu-szewc bez butów chodzi.
Niestety czasem najlepszy wobler w złych rękach nie osiągnie tego co inny najgorszym zdawałoby się badziewiem....
Proszę cię na przyszłość,zanim naciśniesz odpowiedz przeczytaj to co napisałeś i przemyśl....

#60 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 21 kwiecień 2008 - 22:21

Ja dodam tylko od siebie,że mam bromby żuczki Andrzeja i każdy jeden chodzi w wodzie idealnie ,sa bardzo starannie wykonane i nietrzeba przed łowieniem ich ustawiać,bo są ustawione niewykładają się i wszycho jest z nimi oki :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych