Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wodowanie łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
398 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   HenrykJ

HenrykJ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 08 lipiec 2013 - 10:41

Witam

Mam kilka pytań odnośnie prawa i obowiązków wędkarza przy wodowaniu i załadunku lodzi na przyczepę . Chodzi mi o łodzie o wadze powyżej 100kg gdzie nie można ręcznie rozładować i załadować .

1. Czy mogę wjechać przyczepą podłodziową do wody w celu jw.

2. Czy mogę wjechać przyczepą podłodziową  i samochodem do wody w celu jw.

3. W jakiej odległości od brzegu można zostawić samochód z przyczepa nie blokując innym użytkownikom dostępu do wody .

 

Proszę kolegów posiadających wiedzę odnośnie moich pytań o odpowiedź z uwzględnieniem  w odpowiedzi na NIE dlaczego ((jakie przepisy zabraniają). A jeśli mamy jakiś prawa to jakie .

Ja ze swojej strony dzwoniłem z tymi pytaniami do inspektoratu ochrony środowiska i zarządu gospodarki wodnej i uzyskałem odpowiedź ze oni nie wiedzą czy mogę czy nie i nie wiedz gdzie mogę uzyskać taką odpowiedź  .

Pytam dlatego że mamy coraz więcej ekologów nad wodą i zaczynają straszyć  policją , prokuraturą  . Straszą że posiadają zdjęcia ze zbrodni jakiej dopuścił się wędkarz wodując lodź czy parkując na uboczu nie przeszkadzając innym. Nadmieniam że na żadnej wodzie gdzie wędkuję nie ma przygotowanego miejsca do wodowania. Zawsze są to dzikie oczka gdzie od czasu do czasu plażuje ekolog.

 Pozdrawiam .

 

 

 



#2 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 08 lipiec 2013 - 10:47

Witam

Mam kilka pytań odnośnie prawa i obowiązków wędkarza przy wodowaniu i załadunku lodzi na przyczepę . Chodzi mi o łodzie o wadze powyżej 100kg gdzie nie można ręcznie rozładować i załadować .

1. Czy mogę wjechać przyczepą podłodziową do wody w celu jw.

2. Czy mogę wjechać przyczepą podłodziową  i samochodem do wody w celu jw.

3. W jakiej odległości od brzegu można zostawić samochód z przyczepa nie blokując innym użytkownikom dostępu do wody .

 

Proszę kolegów posiadających wiedzę odnośnie moich pytań o odpowiedź z uwzględnieniem  w odpowiedzi na NIE dlaczego ((jakie przepisy zabraniają). A jeśli mamy jakiś prawa to jakie .

Ja ze swojej strony dzwoniłem z tymi pytaniami do inspektoratu ochrony środowiska i zarządu gospodarki wodnej i uzyskałem odpowiedź ze oni nie wiedzą czy mogę czy nie i nie wiedz gdzie mogę uzyskać taką odpowiedź  .

Pytam dlatego że mamy coraz więcej ekologów nad wodą i zaczynają straszyć  policją , prokuraturą  . Straszą że posiadają zdjęcia ze zbrodni jakiej dopuścił się wędkarz wodując lodź czy parkując na uboczu nie przeszkadzając innym. Nadmieniam że na żadnej wodzie gdzie wędkuję nie ma przygotowanego miejsca do wodowania. Zawsze są to dzikie oczka gdzie od czasu do czasu plażuje ekolog.

 Pozdrawiam .

Jak już spotkasz ekologa z aparatem, daj mu pięć dych. Bardzo się ucieszy a nawet pomoże zwodować łódkę. Albo jak nie będziesz miał pięciu dych na zbyciu, strzel w ryja i zabierz aparat. Strasznie mnie ta źle pojęta ekologia wnerwia.


  • starydrwal lubi to

#3 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 08 lipiec 2013 - 11:09

Zawsze możesz ich poprosić o pomoc i załadunek /rozładunek ręczny bez wjazdu do wody. Po dwóch ,trzech razach pewnie sami cię poproszą o nie znęcanie się nad nimi :D  :D :D  


Użytkownik miramar69 edytował ten post 08 lipiec 2013 - 11:10


#4 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 08 lipiec 2013 - 11:23

to pojęcie ma nawet swoją nazwę a mianowicie "ekologiczny terroryzm"...straszą tacy "pseudo ekolodzy" że zablokują "jakąś" inwestycję bo to jakiegoś motylka znaleźli a to żabkę a to ślimaczka itd...jak dostaną siano do łapy nagle się okazuje,że jednak się pomylili i ww żyjątek nie ma w danym miejscu... :wacko:

wracając do tematu pozostawienia auta nad wodą,jeśli nie ma wyznaczonego parkingu możemy pozostawić(oczywiście wyłączając rezerwaty przyrody,parki,strefy ciszy,które też muszą być oznaczone tablicami informacyjnymi) auto nad brzegiem zbiornika ale nie w mniejszej odległości od lustra niż pięć metrów...chodzi o to by pozostawić pas wolny dla przejazdu służb ratowniczych (karetka,straż)itd...pzdr



#5 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 08 lipiec 2013 - 11:39

Oczywiście trzeba respektować wszelkiego rodzaju ustanowione ograniczenia co do wjazdu samochodem w dany teren, ale jeżeli takowych nie ma to trzeba to zrobić z poszanowaniem miejscowej fauny i flory i z jak najmniejszymi szkodami w śród ekologów.



#6 OFFLINE   HenrykJ

HenrykJ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 08 lipiec 2013 - 12:19

Czytam że mam odpowiedź na jedno pytanie 5m od lustra wody pod warunkiem że nie nie ma tablicy informującej co innego.

Zastanawia mnie jeszcze to co piszecie czy mają prawo robić zdjęcia jak woduję i osobie która woduje.

Nie raz mam ochotę zrobić zdjęcie pod wodą z nieznanym kolegą.



#7 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 08 lipiec 2013 - 12:33

myślę,że można to podciągnąć pod ustawę o ochronie wizerunku a więc...Ochronę wizerunku osoby fotografowanej reguluje Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (z późniejszymi zmianami i uwzględnieniem dyrektyw Wspólnot Europejskich)
Ustawodawca w art. 81 cytowanej ustawy, dokonał precyzyjnego ustalenia, na jakich zasadach można publikować wizerunek osoby fotografowanej...

Art. 81 ust. 1
Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.

także nawet jeśli zdjęcie będzie zrobione to co najwyżej może zawisnąć u ekologa nad łóżkiem...

jeżeli nie złamiesz prawa to zdjęcie nie ma mieć prawa bytu i nie może stanowić dowodu w sprawie (nie ma ku temu przesłanek,brak przestępstwa)

jeśli natomiast złamiesz prawo i zostaniesz sfotografowany to takie zdjęcie może zostać użyte w sądzie jako dowód...

mam nadzieję,że choć w niewielkim stopniu pomogłem...jeśli chodzi o kwestię wjeżdżania do wody,nie posiadam wiedzy na ten temat..pzdr


Użytkownik krystiano1981r edytował ten post 08 lipiec 2013 - 12:33


#8 OFFLINE   HenrykJ

HenrykJ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 08 lipiec 2013 - 12:45

Czytam że mam odpowiedź na jedno pytanie 5m od lustra wody pod warunkiem że nie nie ma tablicy informującej co innego.

Zastanawia mnie jeszcze to co piszecie czy mają prawo robić zdjęcia jak woduję i osobie która woduje.

Nie raz mam ochotę zrobić zdjęcie pod wodą z nieznanym kolegą.



#9 OFFLINE   HenrykJ

HenrykJ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 08 lipiec 2013 - 13:02

Czytam że mam odpowiedź na jedno pytanie 5m od lustra wody pod warunkiem że nie nie ma tablicy informującej co innego.

Zastanawia mnie jeszcze to co piszecie czy mają prawo robić zdjęcia jak woduję i osobie która woduje.

Nie raz mam ochotę zrobić zdjęcie pod wodą z nieznanym kolegą.



#10 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 08 lipiec 2013 - 13:04

to już wiemy... ;)



#11 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 08 lipiec 2013 - 13:33

Narobiłeś chłopakowi bajzlu w głowie tym zapisem i nastąpiło zapętlenie czasowe :D  :D  :D  


  • krystiano1981r lubi to

#12 OFFLINE   HenrykJ

HenrykJ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 08 lipiec 2013 - 13:40

Przepraszam tak to jest jak się robi dwie rzeczy naraz  .

1.Wiemy że 5m od lustra wody.

2. Jak nie łamiemy prawa możemy zabronić fotografowania i zaproponować gościowi sesję zdjęć podwodnych.

Nie wiem nadal czy można wjeżdżać do wody czy nie. 


Użytkownik HenrykJ edytował ten post 08 lipiec 2013 - 13:49

  • krystiano1981r lubi to

#13 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 08 lipiec 2013 - 18:49

ja zawsze wjeżdżam przyczepą, jak trzeba to także autem ,aż z tłumika bulgocze :)



#14 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 08 lipiec 2013 - 23:07

Nigdzie nie jest zapisany zakaz wjazdu do wody. Brak takiego ogólne ograniczenia prawnego.

 

Bartek



#15 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 09 lipiec 2013 - 10:23

Jeżeli rzeka ma status żeglownej ,nie może mieć zakazu wodowania się pod warunkiem że w danym miejscu nie są ustawione znaki zakazu nakazu itp mogą być ograniczenia kiedy płynie po parkach Narodowych,krajobrazowych. natomiast parkowanie samochodu powinno być w miejscach wyznaczonych lub bezpiecznych bez kolizyjnych dla ruchu i poza wałami przeciw powodziowymi.



#16 OFFLINE   HenrykJ

HenrykJ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 09 lipiec 2013 - 14:01

Panowie jeśli to co piszecie jest prawdą a wydaje mi się że tak ponieważ znajomi też mówią ze nie znaleźli prawnych przeszkód   to ja czekam z niecierpliwością na ekologa.

Dzięki wszystkim za informacje.

Pozdrawiam



#17 OFFLINE   mirkus

mirkus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 05 styczeń 2014 - 23:44

Witam ,
mam pytanie do Was koledzy użytkownicy większych łodzi .Czy jest mocno odczuwalna różnica w wodowaniu łódki 150kg a powiedzmy łodzi ważącej 35o kg . Zakładam że warunki wodowania są komfortowe .Czy jest to tylko sprawa dobrej przyczepki podłodziowej ?  Proszę o wasze opinie


#18 Guest_Horn_*

Guest_Horn_*
  • Guests

Napisano 05 styczeń 2014 - 23:48

 

Witam ,
mam pytanie do Was koledzy użytkownicy większych łodzi .Czy jest mocno odczuwalna różnica w wodowaniu łódki 150kg a powiedzmy łodzi ważącej 35o kg . Zakładam że warunki wodowania są komfortowe .Czy jest to tylko sprawa dobrej przyczepki podłodziowej ?  Proszę o wasze opinie

 

Olbrzymia, szczególnie na "miękkim" slipie...

samochód 4x4 jest rozwiązaniem wszelkich takich problemów



#19 OFFLINE   mirkus

mirkus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 06 styczeń 2014 - 00:24

Slipy są wybetonowane ,w większości wypadków warunki są b.komofortowe.



#20 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 06 styczeń 2014 - 01:58

Na pewno troszkę łatwiej lżejszą i słusznie zauważyłeś, że dobrze przygotowana przyczepa pod konkretną łódkę pomaga, jak łatwo i lekko wjeżdża na wózek to jest dobrze. Trudniej będzie jak np. będzie mocno dmuchać i wiatr będzie pchał łódkę w poprzek przyczepy. Wtedy lekką łódkę naprostujesz, cięższej już możesz nie dać rady i coś można zniszczyć lub porysować. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych