Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wodowanie łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
398 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Napisano 23 luty 2017 - 14:19

A ja polecam tą przyczepkę, bardzo istotny szczegół to pomost, który bardzo ułatwia wodowanie i zabieranie łodzi. Dodatkowo duża potrójna rolka wahliwa.

 

Załączony plik  27jpg_arwenra.jpg   90,48 KB   40 Ilość pobrań



#42 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 23 luty 2017 - 14:51

Dokładnie Marcin, taki pomost naprawdę daję poczucie bezpieczeństwa(fajna sprawa) :)  w szczególności późną jesienią gdy wpadnięcie do wody nie jest już tak komfortowe :(



#43 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Napisano 23 luty 2017 - 14:55

To jest akurat zdjęcie przyczepki kolegi, ja mam identyczną ale u mnie pomost jest dłuższy, sięga od wygiętej ramy z przodu aż do końca przyczepki.

Innym fajnym rozwiązaniem w tej przyczepce jest to że nie trzeba odkręcać świateł ani nic wyciągać, są one na siłowniczkach i odchylają się na boki.



#44 OFFLINE   polak9

polak9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPasłęk
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:B..

Napisano 23 luty 2017 - 15:48

Czy z praktycznego pkt widzenia jest duza roznica we wciągniu łodzi na przyczepe gdy nie mozna przyczepą wjechac do wody w porównaniu z pojedynczą rolką? Rozważam wymianę pojedynczej rolki właśnie na takiego
Łamańca.
 

  •  
  • Jest różnica na plus. Standardowo występuje w przyczepach Neptun Navi.


#45 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 23 luty 2017 - 19:58

Taka kołyska to bardzo duże ułatwienie na dzikich, płytkich "slipach". Sam w zeszłym roku zamontowałem (samoróbka) i żałuję, że sezon męczyłem się bez tego wynalazku.



#46 OFFLINE   Bandit

Bandit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Marcin

Napisano 23 luty 2017 - 20:14

Taka kołyska to bardzo duże ułatwienie na dzikich, płytkich "slipach". Sam w zeszłym roku zamontowałem (samoróbka) i żałuję, że sezon męczyłem się bez tego wynalazku.

Z czego robiłeś? I jakie mocowanie do belki przyczepy zastosowałeś. Masz moze fotke swojego rozwiazania?

Ja tez meczylem sie 2 sezony i jak ostatno wlasnie na plytkim slipie odszczypał mi sie kawałek kila stwierdziłem że trzeba poszukac jakiegoś rozwiązania.

#47 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 23 luty 2017 - 20:16

Jutro zrobie zdjecia, podjade do garazu specjalnie.
Dwie rolki 190mm, dorobione do nich osie z preta stalowego. Dwa ceowniki, dwa profile kwadratowe 30x30 i dwie obejmy do ramy przyczepy. Plus do tego kilka śrub.

 

 

Nie było potrzeby jechać do garażu. W tym temacie wrzucałem zdjęcia z montażu kołyski:

http://jerkbait.pl/t...-podpory/page-4



#48 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 24 luty 2017 - 10:30

Ja mam Brenderupa i była od nowości. Można poszukać u nich w akcesoriach.



#49 OFFLINE   Bandit

Bandit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Marcin

Napisano 24 luty 2017 - 11:35



...Dwa ceowniki, dwa profile kwadratowe 30x30 i dwie obejmy do ramy przyczepy. ...


Jakiej grubosci ceowniki ? 4 czy 5 mm? I jaka odleglosc miedzy rolkami. Zastanawiam sie czy odleglosc rzedu 30 lub 50 cm ma wieksze znaczenie i jest uzytkowo roznica w tych 20 cm.

#50 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 24 luty 2017 - 11:50

Ceownik 6mm. Ale aluminium. Bo taki akurat mialem.
Odleglosc miedzy rolkami najlepiej dopasowac do kila, zeby przypadkiem sie nie zablokowala lodz podczas wciagania na zbyt duzym rozstawie. Moge zmierzyc jak to u mnie wyglada, ale najwczesniej jutro.

#51 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 24 luty 2017 - 12:30

"Innym fajnym rozwiązaniem w tej przyczepce jest to że nie trzeba odkręcać świateł ani nic wyciągać, są one na siłowniczkach i odchylają się na boki"

 

Potwierdzam, posiadam przyczepę z takim rozwiązaniem, bardzo fajne i wygodne rozwiązanie.



#52 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 24 luty 2017 - 13:23

To ja poprosze zdjecie tego rozwiazania ze światłami, moze zaadaptuje do siebie ;)
  • wilk325 lubi to

#53 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 24 luty 2017 - 14:51

Przyczepa pokazana wyżej ma takie rozwiązanie.

Tu masz moją przyczepkę z rozłożonymi światłami:

http://jerkbait.pl/t...ad-wody/page-21

Na internecie znajdziesz lepsze zdjęcia.

Lampy rozkładają się na teleskopach.



#54 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 24 luty 2017 - 19:57

Poza niewątpliwymi zaletami takiego rozwiązania widzę jedną wadę tego rozwiązania mianowicie poszerzenie całości przyczepki. U mnie by się to nie sprawdziło bo mam wąski slip z wysokimi burtami i przy cofaniu można zawadzic tymi światłami ( jest wąski a trzeba skręcić o 90 stopni cofając )

Użytkownik crizz100 edytował ten post 24 luty 2017 - 19:58


#55 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 28 luty 2017 - 09:52

Wodowanie odbywa się zazwyczaj z górki. Załadunek pod górkę. W pontonach jest przyklejone z przodu (na dziobie) kółko cumownicze. Jaką to ma wytrzymałość? Nie wyrwę z mięsem tego ciągnąc ponton z silnikiem i bagażem wciągarką na przyczepę?



#56 OFFLINE   andrew654

andrew654

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 kwiecień 2017 - 21:53

Witam wszystkich

 

Jestem tutaj nowy i prosiłbym o podpowiedź.

Posiadam łódkę wędkarską podobną do tej: https://www.google.p...YpVeiYv2ciXEzM:

Łódka na moje oko waży około 50 - 60kg. Nie często ją używam, więc musi być wyciągnięta na brzeg. Brzeg jest około 20 centymetrów powyżej lustra wody. Obecnie mam drewniane rolki na które wstępnie wciągam łódkę, a później wciągam ją wyciągarką za zaczep umieszczony na dziobie. Rolki od początku nie były dobrym rozwiązaniem, ponieważ często nie obracały się przy wciąganiu łódki, a teraz po zimowych oględzinach nie nadają się do dalszego użytku.

Chcę przebudować lub całkowicie zmienić sposób na wyciąganie i wodowanie łódki. W pierwszej chwili wpadłem na pomysł zastosowania plastikowych rolek stosowanych w przyczepkach: https://www.google.p...0HC0g9zJGiOjGM:

 

Jednak to dość duże przedsięwzięcie i nie wiem do końca jaki będzie efekt. Może ktoś już zastosował lepsze i prostsze rozwiązanie do wyciągania i wodowania łódki wędkarskiej o takiej wadze bez większego uszczerbku dla spodu łódki.

 

Z góry dziękuję za pomoc



#57 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 02 kwiecień 2017 - 07:44

Jeżeli te rolki które masz toczą się po glebie, to podłóż  pod nie  jakieś listwy, deski. Coś twardego.



#58 OFFLINE   andrew654

andrew654

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 02 kwiecień 2017 - 07:50

Dziękuję za odpowiedź. Nie opisałem dokładnie urządzenia z obecnymi drewnianymi rolkami/wałkami. Żałuję że nie zrobiłem zdjęcia. Z obu stron każdego wałka/rolki jest wbity pręt stalowy, który leży na drewnianej listwie i jest przymocowany tak żeby mógł się obracać, ale nie jeździć po listwie.



#59 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 02 kwiecień 2017 - 12:45

witam Moim zdaniem jak tylko wyciągasz na ląd to wystarczy stara wykładzina dywanowa lub stary chodnik ,dywan .Jest dobrze i nie rysuje łódki.



#60 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 16 czerwiec 2018 - 00:12

Witam Odwykly od lodek zapomnialem jakim problemem moze byc wodowanie 300-400kg lodzi na slipie pokrytym algami.. ;)

O malo sie 2 tygodnie temu nie zabilem po sciagnieciu przyczepy z haka juz na slipie (na cale szczescie przewidujac zwiazalem przyczepe z samochodem, zblokowalem klockami kola samochodu i dodatkowo line oplatalem dookola haka robiac bloczek cierny) - jakbym nie wazyl ponad 100kg mialbym problemy utrzymac silnik i rufe zdala od betonu...

Generalnei na niskiej wodzie mam wzdluz slipu z 10m betonu pokrytego algami w takim stopniu, ze chodzic strach - nawet nie probuje zatrzymywac kol na mokrym o algach nie wspominajac.

Myslalem by zamocowac druga wyciagarke zwrocona od przyczepy do samochodu, ale dalej powstaje problem silnika przewazajacego lodke (moze jakies krzeselko/pegi do stania? myslalem o jockey wheel, ale przyczepa "kolyskowa" i nie bardzo jerst do czego za osia kol.

Pozniej pomyslalem o przedluzeniu haka (w internecie jest kilka firm robiacych takie cuda - profil zamkniety dlugosci XX m z hakiem i gniazdem do haka na koncach  - uzywal ktos takiego wynalazku? pewnie 10m to juz by bylo przegiecie?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych