Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ryby na trawie / publikacje na forum a sens CR


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 maj 2008 - 13:57

@maniak, mylisz się - taką fotkę jak wyżej łatwiej samemu zrobić jak trzymając rybę w ręce.... Ja takie robiłem - mając zapiętego bolenia czy inną rybę, wędkę trzymam w jednej ręce a w drugiej aparat - cały czas celując przez wizjer na rybę, czekam na odpowiedni moment (ułożenie ryby w wodzie) i pstryk... Nic trudnego - spróbuj....


Wystarczy wyzbyć się obawy, że spadnie. A jak spadnie? No cóż
:wacko:
Szkoda tylko, że na takiej fotce nie zawsze widać rybę w całej okazałości:

Załączone pliki



#22 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 16 maj 2008 - 14:00

Jasne spróbuję, choć przyznam, że ryb na trawę nie kładę tylko ją trzymając(samowyzwalacz).

można i tak - samowyzwalacz - ja mam taki aparat - Canon S2 IS że ma obrotowy ekranik, więc zrobić zdjęcie sobie samemu jest łatwiej - ustawiam wszystko i mieszczę się w ekraniku - co do zdjęć ryby w wodzie, jest to naprawdę łatwiejsze ...

W ten sposób zrobisz nawet takie, jak poniżej :mellow:

Załączone pliki



#23 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 maj 2008 - 14:03

A ja mam wrazenie, ze caly czas sie nie rozumiemy...przynajmniej nie do konca...
W moim przekonaniu j.pl powinien byc w jak najmniejszym stopniu ograniczany. Tylko takie myslenie daje szanse na rozwoj...

Jest wiele metod polowu, wiele sytuacji nad woda spowodowanych rozmaitymi czynnikami, ba, jest wiele sytuacji ludzkich np. ktos w starszym wieku, kto nie ma na tyle sily czy zrecznosci, zeby zrobic zdjecie w jakiejs karkolomnej pozie...wreszcie, sa rozne ryby na Swiecie, nawet takie o ktorych lowieniu mamy blade pojecie...

Nie patrzmy na czubek wlasnego nosa tylko.......byc moze ktos mialby chec cos opublikowac, o jakichs Rekinach, Makrelach, Tarponach, Okoniach Nilowych...?

Gumo

#24 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 16 maj 2008 - 14:09

spróbujcie takie zdjęcie zrobić holowanemu na sztywno na 2 m2 pstrągowi, srebrniakowi troci stojąc w krzakach nad Parsętą czy stojąc po pachy w morzu...To niestety nie to samo co pstrykanie fotek holowanemu boleniowi czy szczupakowi z lódki Panowie, nie generalizujmy...nie zawsze da się zrobić takie zdjęcia nawet jakbyśmy bardzo chcieli.

pozdr

#25 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 maj 2008 - 14:12

Daniel, nikt nie generalizuje.
Zdrowy rozsądek i umiar wskazany jest we wszystkich poczynaniach. Co do pstrąga na 2 m2, wiem coś o tym :o
Ta fotka jest tylko pogladową, że można inaczej, co nie znaczy że jest receptą, na całe zło. To tylko jedna z możliwości :D

Nawiasem mówiąć, myślę, że największy wpływ, na kształtowanie postaw, mają przykłady, zdjęcia, filmy ryb wypuszczanych w dobrej kondycji.
Natomiast j.pl, nie powinien wprowadzać dodatkowych ograniczeń, w publikowaniu fotografii, z różnych przytoczonych już i jeszcze nie, przyczyn.

#26 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 16 maj 2008 - 14:14

Ja na przykład po przeczytaniu tych postów wiem jedno: fotki na tym forum już nie wstawię :wacko:

#27 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 16 maj 2008 - 14:15

ja również popieram zdanie @Poppera, i tak jak @Gumo, uważam że zbytnia przesada może dać odwrotny efekt :unsure:

#28 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 maj 2008 - 14:23

Ja na przykład po przeczytaniu tych postów wiem jedno: fotki na tym forum już nie wstawię :wacko:

I to jest właśnie to, czego chyba byśmy nie chcieli.

#29 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 16 maj 2008 - 14:24

Fatalnie, nie tedy droga. Niema co trzaskac dzwiami :huh:

#30 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 maj 2008 - 14:43

Oj Panowie, myślałem że jak się sezon zacznie to będzie mniej bicia piany bez celu... Nie lepiej zmiast klepać w te nieszczęsne klawiszki z taką zawziętością iść na ryby?? Chyba że to syndrom napięcia przed weekendowego.
Moim zdaniem to najpierw trzeba coś złapać a twtedy myśleć jak focić - czego nam wszystkim w nadchodzącym weekendzie życzę.

p.s.
Gumo - pisać art o makrelach?? chyba królewskich bo łowienie tych europejskich to wyprawa po białko poziomem skomplikowania przypominająca... ja wiem?? łowienie uklei na czas?? co to za wyzwanie jeśli łowisz 250szt w jeden wieczór :unsure: ?? Stawianie ich w rzędzie z tarponem to jak jazgarza z sumem.

#31 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 16 maj 2008 - 14:46

Piranha.Twój Canon S2 IS z tego co pamiętam ma stabilizacje obrazu.Spróbuj zrobić zdjęcie tańszym aparatem bez stabilizacji jedną ręką.

#32 OFFLINE   krist444

krist444

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaBanagher (Ireland)

Napisano 16 maj 2008 - 15:00

Witam
@Marcelinho a teraz udowodnij ze tej rybki nie wzioles na dalsza sesje do wanny bo z tego co widze jest dalej zapieta i to dosc solidnie ze nie miales problemu z jej wyciagnieciem :mellow:
Proponuje zdjac wszystkie kotwice i nie bedzie problemu a nalepiej wprowadzic zakaz zabierania aparatu nad wode .
Panowie to nie tedy droga nie wpadajmy w paranoje :huh: Tu nie chodzi o to czy robisz zdjecie w wodzie ,na trawie czy w lodce wazne ze ja wypuscisz w dobrej kondycji i mysle ze ze to na tyle. Ja tez moge zrobic zdjecia w wodzie i sie chwalic ze wypuszczona a to nie musi byc prawda :unsure:
Paranoja jest nieuleczalna ale podobno mozna zlagodzic jej skutki :blush:
Pozdrawiam

#33 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 maj 2008 - 15:03

Co prawda nie lowilem ani jednych ani drugich ale mialem na mysli ta Makrele hiszpanska, z tymi zabkami jak sztylety... :D
Co laczy te gatunki, ze podalem w kupie?
Cieżko przy ich polowie o swieza trawke. :D
A moze tak sobie rzucilem, jako 2rzedna sprawa w tych rozwazaniach...

Gumo

p.s.Panowie, nie personalnie...nie personalnie...


#34 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 16 maj 2008 - 15:13

Jakże to polskie, wychowanie przez negację, zakazy i nakazy, a przecież można inaczej, zamiast stawiać pod pręgierzem to co złe pokażymy własnym przykładem jak powinno być dobrze, chwalmy zamieszczane dobre zdjęcia, w końcu jest ich większość na tym portalu. Do wszystkie podchodźmy z rozsądkiem i umiarem. I nie przesadzajmy, ułożenie ryby na miękkiej trawie nie może być przyrównywane do tarzania jej w piasku czy ziemi, trzymając ją (rybę) ręką do fotki częto możemy jej wyrządzić więcej szkody niż gdy leży spokojnie na trawie. I taka refleksja, po co my te ryby łowimy ? Zawsze myślałem, że dla samego łowienia, nie dla fotki, nie po to by ją złapać za wszelką ceną. Jak w powiedzeniu nie o to chodzi by złapać króliczka, a o to by gonić go ;)

#35 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 16 maj 2008 - 15:22

Witam,

Mi wydawalo sie ze wiekszosc uzytkownikow tutaj mimo wszystko uczy sie czegos i w tym wypadku moze to byc robienie zdjec rybom.

Popieram Marcelinho chociaz czasem sam robie takie zdjecia z reguly na jakiejs mokrej trawie badz w podbierkau- inaczej np. nikt by mi nie uwierzyl ze zlapalem lipienia 48 cm na malutkiej rzece bo takich tam nie widywano :D

Czasem rybom nie robie zdjec bo nie widze takiej potrzeby- sa odczepiane prosto w wodzie.

Wszystkim pstragarzom polecam cos takiego: http://www.wellardandscott.co.uk/products/fly-fishing/access ories/stripping-baskets/g357

Rybki powinny odplywac w jeszcze lepszej kondycji :D

Pozdrawiam,

Bujo



#36 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 maj 2008 - 15:23

Jakże to polskie, wychowanie przez negację, zakazy i nakazy, a przecież można inaczej, zamiast stawiać pod pręgierzem to co złe pokażymy własnym przykładem jak powinno być dobrze, chwalmy zamieszczane dobre zdjęcia, w końcu jest ich większość na tym portalu. Do wszystkie podchodźmy z rozsądkiem i umiarem. I nie przesadzajmy, ułożenie ryby na miękkiej trawie nie może być przyrównywane do tarzania jej w piasku czy ziemi, trzymając ją (rybę) ręką do fotki częto możemy jej wyrządzić więcej szkody niż gdy leży spokojnie na trawie. I taka refleksja, po co my te ryby łowimy ? Zawsze myślałem, że dla samego łowienia, nie dla fotki, nie po to by ją złapać za wszelką ceną. Jak w powiedzeniu nie o to chodzi by złapać króliczka, a o to by gonić go ;)


Proponowałbym tą wypowiedź pozostawić jako podsumowanie, i zarazem zakończenie dyskusji B)


#37 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 16 maj 2008 - 20:56

Witam
@Marcelinho a teraz udowodnij ze tej rybki nie wzioles na dalsza sesje do wanny bo z tego co widze jest dalej zapieta i to dosc solidnie ze nie miales problemu z jej wyciagnieciem :mellow:

Pozdrawiam


Jesli zaczałem to i skoncze, pozwolicie :D
To co zrobiłem z ta ryba jest moja sprawa i kazdego fotografujacego, poszła na mielone, na przykład. :mellow: To nie istotne.
Zaprezentowana jednak została, w sposob dajacy pozytywne skojarzenia i mam nadzieje estetyczny sprawiajacy wrażenie, ze wszystko jest ok o ile poza ,, kadrem ,, tez nie wyladowała w trawie.
Taki był sens mojego watku. PREZENTACJA i TYLKO PREZENTACJA.
W kilku wypowiedziach zostało to błednie odczytane. Pojawiło sie Co bys zrobił gdybys...itp, itd
Przepraszam za zamieszanie, bo kilka osob zostac mogło urażonych i dotknietych a czesc poraz kolejny zdegustowanych ,, biciem piany ,,. Mysle jednak ze tego tematu nigdy za wiele.
Pozdrawiam serdecznie. B)



#38 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 16 maj 2008 - 20:58

Przepraszam za zamieszanie, bo kilka osob zostac mogło urażonych i dotknietych a czesc poraz kolejny zdegustowanych ,, biciem piany ,,.

Jakaś aluzja do mnie czy mi się wydaje ?

#39 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 16 maj 2008 - 21:04

Marcelinho podsumował tak,że wszyscy wiedzą o co chodzi i myślę,że na tym należy skończyć,bo zaraz będzie awantura.

#40 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 16 maj 2008 - 21:38

Marcelinho podsumował tak,że wszyscy wiedzą o co chodzi i myślę,że na tym należy skończyć,bo zaraz będzie awantura.

Tu chodzi o naszą rozmowę na priv, miałem nadzieję, że Marcelinho nie będzie rozstrząsał naszej prywatnej rozmowy na forum ale cóż jak widze się myliłem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych