Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowe "zabawki" 4 HDI od Lowrance na 2014r.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 07 styczeń 2014 - 10:38

Jak ktoś szuka fajnej ekonomicznej wersji echosondy to Lowrance ma nowa serię 4 HDI , na której będzie można zobaczyć więcej niż we wcześniejszych elitach 4. Mamy też nową serie Mark 4 HDI , jednak mogli też dodać trochę więcej pixeli w te ekrany.

 

Fajnie byłoby rozbudować serie Mark 5x , 5x pro i zaopatrzyć GPS lub HDI ale pewnie już nad tym myśla :)

Załączone pliki


Użytkownik Kajtelek2 edytował ten post 07 styczeń 2014 - 10:41


#2 OFFLINE   immortal

immortal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPrzeczyce
  • Imię:Marcin

Napisano 07 styczeń 2014 - 22:10

Echa wielkości "4" z serii Mark i Elite mają świetne wyświetlacze. Miałem okazje porównać stojące obok siebie modele Mark 4 i X-4. Mogę jedynie napisać, że pomiędzy tymi dwoma monochromatycznymi wyświetlaczami jest prawdziwa przepaść. Pływałem jakiś czas z Marka 5x ale wydaje mi się, że nie świecił tak dobrze jak jego mniejszy kolega.

 

Z tego co pamiętam jest wersja Mark 5x DSI. Mnie jednak nie daje spokoju fakt, że Lowrance nie wypuściło echa z wyświetlaczem 3,5" w monochromie ale bez GPS, byłby to Mark 4x, którego moim zdaniem brakuje choć mamy Elite 4x.

 

Echa tej wielkości są idealne kiedy nie mamy zbyt wiele miejsca na ich zamontowanie: kajak, łowienie pod lodem. Niestety połączenie trzech widoków w Elite 4HDI to pomyłka, niewiele da się zobaczyć w tak małych okienkach.

 

 

 

Abstrahując od Lowance, Humminbird także idzie w kompaktowe rozmiary jak chociażby 398ci SI Combo. Side Imaging na 3,5" wyświetlaczu, który jest wyższy niż szerszy. A 598 i 798 wycofali... Brawo Panowie, brawo... Lupa w komplecie?

Załączone pliki


Użytkownik immortal edytował ten post 07 styczeń 2014 - 22:13


#3 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1360 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 styczeń 2014 - 06:59

Echa wielkości "4" z serii Mark i Elite mają świetne wyświetlacze. Miałem okazje porównać stojące obok siebie modele Mark 4 i X-4. Mogę jedynie napisać, że pomiędzy tymi dwoma monochromatycznymi wyświetlaczami jest prawdziwa przepaść. Pływałem jakiś czas z Marka 5x ale wydaje mi się, że nie świecił tak dobrze jak jego mniejszy kolega.

 

Z tego co pamiętam jest wersja Mark 5x DSI. Mnie jednak nie daje spokoju fakt, że Lowrance nie wypuściło echa z wyświetlaczem 3,5" w monochromie ale bez GPS, byłby to Mark 4x, którego moim zdaniem brakuje choć mamy Elite 4x.

 

Echa tej wielkości są idealne kiedy nie mamy zbyt wiele miejsca na ich zamontowanie: kajak, łowienie pod lodem. Niestety połączenie trzech widoków w Elite 4HDI to pomyłka, niewiele da się zobaczyć w tak małych okienkach.

 

 

 

Abstrahując od Lowance, Humminbird także idzie w kompaktowe rozmiary jak chociażby 398ci SI Combo. Side Imaging na 3,5" wyświetlaczu, który jest wyższy niż szerszy. A 598 i 798 wycofali... Brawo Panowie, brawo... Lupa w komplecie?

 

Serie 5 i 7 zostały zastąpione jedną serią 6



#4 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 09 styczeń 2014 - 23:56

Tylko jakiś odchudzony ekranik w tej szóstce, tzn. wygląda na węższy. Ma to być zachętą do większych ekranów?



#5 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 10 styczeń 2014 - 10:42

5 , 7 oki , ale nowa 6 jakoś taka wąska w pasie :)



#6 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1360 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 styczeń 2014 - 11:46

hmm...w specyfikacji jak wół stoi że ekran 5 cali a faktycznie na zdjęciach jakiś wąski. Może wymyślili jakiś nowy trend ekranowy i zamiast proporcji 4:3 robią 3:4



#7 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 15 styczeń 2014 - 16:27

Dla dolnego sonaru waski ekran jest jak najbardziej ok. Natomiast dla bocznego im bardziej panoramiczny tym lepiej:) Seria 6 humminbirda to jakas zagrywka, wystraszyli sie chyba ze 5-cio calowe ekrany 598 i 798 zbyt dobrze sie sprawuja z bocznym sonarem wiec je zwezyli. Sciagajac instrukcje do 698 pobiera sie instrukcja do 598. :) . Model 398 i boczny sonar to juz smiech, chociaz porownujac z seria 4 lowranca to wypada lepiej ze wzgledu na jedna technologie obrazowania wiecej. W sumie to nawet na tak malym ekranie mozna cos zobaczc obrazujac tylko jedna strone lodzi, wiec lepiej miec niz nie miec, wada jest cena 398 ;)

Wracajac do glownego tematu watku- Lowrance elite 4 bedzie swietnym kompaktowym echem z dwiema technologiami obrazowania i gpsem w dobrej cenie. 


Użytkownik termin edytował ten post 15 styczeń 2014 - 16:30


#8 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 16 luty 2014 - 23:27

Witam kolegów
Pływam po jeziorach ale w tym sezonie rownież zacznę po Wisle, chciałbym kupic Echo miedzy 1000-2000 pln ale jedni mówią bierz kolorowa inni po co ? To nie telewizor by non stop sie gapic w kolory ? Aż takim Orłem nie jestem w czytaniu echa, do tej pory posługiwałem sie pozyczonym Eagle ktory pokazywał mi głębokość łowiska oraz ryby na jakiej głębokości przepływają. Nie ukrywam ze oczekuje pomocy w doborze czegoś na moja łódke (miejsce jest ) wiec jeśli ktoś jest w stanie wskazać konkretny model sprawdzony ale nie jakiś stary by nie odstawiać z technika będę wdzięczny. Z góry dziekuje za wyrozumiałość

#9 OFFLINE   JAKO

JAKO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 17 luty 2014 - 00:18

Bierz kolorową bo więcej i łatwiej odczytasz z niej informacje. W obecnych czasach czarno biały ekran to rzadkość, czy to w echosondzie czy innym urządzeniu. Poszukaj kolorowego echa z gps a będziesz zadowolony. Ja skłaniam się ku firmie Lowrance ale wybór jest duży.



#10 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 17 luty 2014 - 11:56

Bierz kolorową bo więcej i łatwiej odczytasz z niej informacje. W obecnych czasach czarno biały ekran to rzadkość, czy to w echosondzie czy innym urządzeniu. Poszukaj kolorowego echa z gps a będziesz zadowolony. Ja skłaniam się ku firmie Lowrance ale wybór jest duży.

Też polecam  Lowrance , w kolorowym ekranie zobaczysz więcej. Jak nie chcesz GPS-a , to spokojnie model Elite 5X HDI będzie wart uwagi.



#11 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 24 sierpień 2015 - 01:24

Aby nie zakładać nowego wątku, to podbiję:

 

W marketach Jula jest teraz promocja na model Mark 4 HDI w cenie 499 zł. Z tego, co widzę, to cena wygląda znakomicie, ale trochę martwią mnie zasłyszane (zaczytane) informacje, że siedzi tam przetwornik bez opcji DSI, a nawet - jednostożkowy. Jest to możliwe ?

 

Początkowo chciałem kupić model Elite 3x, ale Mark 4 HDI wydaje się ciekawszy (GPS, opcje DSI). W czwartek będę w trasie i akurat mijam market we Wrocławiu - jest więc okazja dokonać zakupu (w Bydgoszczy tej sieci nie ma). Z góry dzięki za wszelkie info.



#12 OFFLINE   SzymonK

SzymonK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Szymon

Napisano 24 sierpień 2015 - 08:57

W marketach Jula jest teraz promocja na model Mark 4 HDI w cenie 499 zł. Z tego, co widzę, to cena wygląda znakomicie, ale trochę martwią mnie zasłyszane (zaczytane) informacje, że siedzi tam przetwornik bez opcji DSI, a nawet - jednostożkowy. Jest to możliwe ?

 

 

Nie wiem co jest w Juli, ale widywałem na allegro zastawy z tym gorszym przetwornikiem, więc jak najbardziej jest to możliwe - trzeba uważać, szczególnie jak cena jest dziwnie niska.



#13 OFFLINE   KrystianVTS

KrystianVTS

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 sierpień 2015 - 09:19

Darks86 jak dowiesz się czegoś to napisz tutaj. Czytając opinie to na pewno jest bez opcji DSI.

https://www.jula.pl/...-ploter-953157/



#14 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 24 sierpień 2015 - 10:12

Cóż, bez opcji DSI bym przeżył w tej cenie, bo to nadal to samo, co oferuje Elite 3x - tam mamy kolorowy ekran, ale tutaj jest wbudowany GPS, na którym bardziej mi zależy. Później można ściągnąć zza wielkiej wody sam przetwornik w opcji DSI.



#15 OFFLINE   KrystianVTS

KrystianVTS

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 sierpień 2015 - 10:20

A orientujesz się jaki prajs za sam przetwornik?



#16 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 24 sierpień 2015 - 11:05

W Polsce ponad 600 zł za przetwornik 83/200/430/800 + DSI. Czyli wychodzi 1100-1150 zł za całość, ale mamy domyślny przetwornik na sprzedaż, więc ostatecznie jakiś 1000 zł. Mam jednak nadzieję upolować sonar taniej u hamburgerów.

#17 OFFLINE   KrystianVTS

KrystianVTS

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 sierpień 2015 - 11:20

A myślisz, że na tym standardowym będzie słabo ogarniać to echo?



#18 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 24 sierpień 2015 - 13:02

Standardowy ponoć nie obsługuje funkcji DSI, więc już mamy echo okrojone z całkiem przyjemnej funkcjonalności. Pytanie czy ten standardowy obsługuje stożki 60 i 120 stopni, czy tylko 60. Jeśli tylko 60 stopni, to w moim wypadku echo już bardzo mocno traci na funkcjonalności - otaczają mnie jeziora dość płytkie, ale posiadające niezłe dołki / rynny / uskoki.

 

Jeśli czas pozwoli, to zawitam do sklepu i na miejscu spróbuję coś ustalić. W sieci można znaleźć zdjęcia tych sonarów - modele różnią się od siebie wizualnie.



#19 OFFLINE   KrystianVTS

KrystianVTS

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 sierpień 2015 - 13:05

Ja mogę bez problemu podjechać bo jestem z Wrocka, ale nie bardzo wiem jak to zweryfikować w sklepie czy jest jedno czy dwustożkowy.



#20 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 24 sierpień 2015 - 19:02

http://www.echosonda...55-800-khz.htmllink do sklepu, gdzie mają same przetworniki. Możesz na zdjęciu obadać.


Użytkownik darks86 edytował ten post 24 sierpień 2015 - 19:10





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych