Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik spalinowy MADE IN JAPAN


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kamspin

kamspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów

Napisano 18 maj 2008 - 20:37

Witam

wiem że temat był na forum poruszany kilka razy,jednak mam pytanie do doświadczonych kolegów którzy posiadają silniki made in Japan.
Po przewałkowaniu wszystkich wątków na temat spalinówek postanowiłem zakupić właśnie jakiegoś japończyka o mocy 9,9KM . I tu mały problemik, z poczatku myślałem o Yamaszce , ewentualnie Hondzie( wydatek ok. 9000) do momentu gdy na stronce Volvo Penta zobaczyłem Suzuki za 7250zł. Również dużo dobrego słyszałem o Suzuki a ,że liczę sie z wydatkiem to mam dylemat.
Proszę o rade , opinie na temat jak sie sprawują wasze japończyki?

pozdrawiam

#2 OFFLINE   radomado

radomado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów

Napisano 18 maj 2008 - 22:04

Witaj kamspin:)
Nie wypowiem sie jako posiadacz takiego silnika poniewaz jestem tez na etapie zakupu(juz zadatkowany):D
i własnie silnika o podobnej mocy ..
Z tego co sie orientuje-ale moge sie mylic zaden z wymienionych przez Ciebie siliników nie jest produkowany w kraju kwitnącej wisni....wiec ja własnie z tego powodu zamówiłem Tohatsu 9.8 czterosów. :mellow:
pozdrawiam

#3 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • GieÅ‚da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 19 maj 2008 - 09:01

Warto też dodać że Tohatsu to tak na prawdę Nissan (a może na odwrót :lol: ). Z tego co wiem, to chyba większość producentów korzysta w tej kwestii z usług podwykonawców.

Pozdrawiam

Paweł

#4 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWÅ‚odawa

Napisano 19 maj 2008 - 09:30

Miałem okazję porównać nowe tohatsu 15KM do używanej yamahy 15KM.Yamaha miała o wiele większą kulturę pracy i przyjemniejszy dźwięk przy prędkości max.

#5 OFFLINE   tomek307

tomek307

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 maj 2008 - 09:41

Co prawda mam tylko 4 konna Suzuki ale jestem z niej bardzo zadowolony ;) Malo pali, pracuje cichutko i bezproblemowo odpala.Z tym że Suzuki robione sa nie w Japoni a w Tajlandji bądź w Malezji.

#6 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk

Napisano 19 maj 2008 - 10:25

Ja bym postawił na Suzuki, sam pływam na 30konnej maszynce o wiele za małej jak na moją łajbę ale chodzi z nią rewelacyjnie,Suzuki to top wśród silników.

#7 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 19 maj 2008 - 20:29

Witaj Kamspin,

cokolwiek bys nie kupil: Honda, Yamaha, Suzuki, Tohatsu, Mercury... wszystkie Marki oferuja technologicznie dojrzale konstrukcje, ktore roznia sie od siebie raczej marginalnie. Czesciowo pochodza one z tych samych hal montarzowych... tez raczej obojetne, czy z Chin, Thajlandi, Filipin, Japonii - standardy sa takie same.
Decyduj wedlug Twoich preferencji jak np. cena, osiagalnosc, serwis...
Innymi slowy - nie ma zlych silnikow na rynku, nie mozna sie tez spodziewac rewelacji w danych klasach... Jak Ci sie ten Suzuki podoba, bierz go.
Niewiele Ci da, jak napisze, ze jestem zadowolony z mojego 5KM-Tohatsu...

Pozdrawiam --Yacaré--




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych