Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Fuji Torzite

tech-rb przelotki fuji torzite

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2889 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 23 grudzień 2014 - 09:47

Pierwszy raz będę zbroił kijek w Fuji Torzite, wcześniej nawet w rękach tych przelotek nie miałem, więc mam problem z doborem modelu i rozmiaru, a że będę kupował przez net to ciężko mi wybrać.

Blank to skrajny UL pod okonie, będzie sparowany z małym młynkiem. Chcę zrobić szybki stożek na 7 przelotek plus szczyt, kończąc dwoma TKBTG w rozmiarze 4. Doradźcie proszę dobór reszty zestawu



#42 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 23 grudzień 2014 - 10:02

Ja bym zaproponował 16h - 8h - 5.5M - 4KB - 3x4KT i 4TLGTT

 

Czemu TKBTG na tunelu to nie wiem :) podaj może jakieś parametry blanku to łatwiej będzie coś sprecyzować.



#43 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 23 grudzień 2014 - 10:04

Pierwszy raz będę zbroił kijek w Fuji Torzite, wcześniej nawet w rękach tych przelotek nie miałem, więc mam problem z doborem modelu i rozmiaru, a że będę kupował przez net to ciężko mi wybrać.

Blank to skrajny UL pod okonie, będzie sparowany z małym młynkiem. Chcę zrobić szybki stożek na 7 przelotek plus szczyt, kończąc dwoma TKBTG w rozmiarze 4. Doradźcie proszę dobór reszty zestawu

Weź że sobie ściąg katalog najlepiej na 2014 rok. To da ci pogląd co jak i dlaczego. Tajemnic w tym nie ma. Masz tam porównanie rozmiarówki.

http://www.brc.com.pl/katalogi/


  • miramar69 lubi to

#44 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 23 grudzień 2014 - 11:22

Co tam fajnego Kamillo strugasz, pochwal się 



#45 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 23 grudzień 2014 - 12:59

Ja bym zaproponował 16h - 8h - 5.5M - 4KB - 3x4KT i 4TLGTT

 

Czemu TKBTG na tunelu to nie wiem :) podaj może jakieś parametry blanku to łatwiej będzie coś sprecyzować.

 

Pierwszy raz będę zbroił kijek w Fuji Torzite, wcześniej nawet w rękach tych przelotek nie miałem, więc mam problem z doborem modelu i rozmiaru, a że będę kupował przez net to ciężko mi wybrać.

Blank to skrajny UL pod okonie, będzie sparowany z małym młynkiem. Chcę zrobić szybki stożek na 7 przelotek plus szczyt, kończąc dwoma TKBTG w rozmiarze 4. Doradźcie proszę dobór reszty zestawu

4 KB jest Chokerem i nie jest przelotką tunelową ,sam napisałeś że  "Chcę zrobić szybki stożek na 7 przelotek" dlatego właśnie stożek 16 h,8 h ,5,5 M 4kB jest szybkim stożkiem a przelotki 4 KB nie nadają się do tunelu , mają dłuższą stopkę od 4 KT ponieważ w miejscu gdzie są ustawione jako Choker ( na zagięciu sznura Stożek - Tunel  ) występują większe siły " odrywające " przelotkę od blanku . Nie wiem dlaczego całość chcesz zrobić na 7dmiu przelotkach ? Czyżby kij miał 6' -6',3 " ft ? Propozycja kolegi @shaft  jest bardzo dobra i adekwatna do kija klasy UL  na ośmiu przelotkach i rozważyłbym takie ustawienie


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 23 grudzień 2014 - 13:00


#46 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 28 grudzień 2014 - 12:29

Ja skrajnego ultra lajta ubrałbym w ATTG. Są bardzo lekkie ale i  delikatne

Kl16h ląduje u mnie na 12 lb batsonie pod kołowrotek 4000.

Lubię wywarzać już otwarte drzwi :D



#47 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 02 luty 2016 - 08:41

Rozważam zamiast T-KTTG 3.5 te nieco zmienione 3-ki, są niższe bardziej płaskie. Miałyby się znaleźć na szczycie 70MLF od STC i współpracować z linkami 0.6-0.8PE. Jak wypadają w praktyce..? Będzie działać..? :)


Użytkownik shavt edytował ten post 02 luty 2016 - 08:49

  • maniek44 lubi to

#48 ONLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 03 luty 2016 - 19:24

Podepnę się pod temat.

 

Będę zbroił Blaasa F nano 9' c.w. 8-28. Kołowrotek Shimano Exage 2500, uchwyt skeleton Fuji SKS 16 z insertem. Głównie będę łowił na woblery a w dalszej kolejności błystki (w tym woblery w dolnej granicy c.w. lub nawet ciut poniżej).

 

Chciałbym zastosować KR system z tall belly. Czy moglibyście doradzić mi rozmiary przelotek?

 

Zastanawiam się nad którymś z zestawień (min. na podstawie katalogu Fuji i forum) - zastosuję najprawdopodobniej alconity (ew. SIC):

 


- 25H 12H 7M 6L (lub może 5,5L ??) 5xKT5 (lub 6 kt5 - tylko nie wiem, czy dołożenie tej dodatkowej kt5 nie pogorszy własności rzutowych) i szczyt 5

 

- 25H 12H 7M 6L 5xKT5,5 (lub 6xKT5,5) i szczyt 5,5

 

- 25H 12H 8M 7L 5xKT6 (lub 6xKT5,5) i szczyt 6

 

A może zacząć od 20?

 

Prosiłbym o rady lub propozycję innego zestawu w tym systemie. Nie chcę schodzić poniżej 5, aby zbyt mocno nie obmarzały przy mroziku.



#49 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 30 styczeń 2017 - 11:41

Pytanie.

 

Czy przelotki w tunelu z pierścieniami torzite 3.5 będą właściwe jeśli zamierzamy korzystać z linek 8x rzędu PE 1.0?

 

Czy zauważyliście aby zbyt mały prześwit w przelotkach wpływał niekorzystnie na właściwości rzutowe?



#50 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 30 styczeń 2017 - 12:58

Pytanie.

 

Czy przelotki w tunelu z pierścieniami torzite 3.5 będą właściwe jeśli zamierzamy korzystać z linek 8x rzędu PE 1.0?

 

Czy zauważyliście aby zbyt mały prześwit w przelotkach wpływał niekorzystnie na właściwości rzutowe?

 

Będą ok...

Te Torzite wcale nie są takiej małej średnicy wbrew pozorom. Mają bardzo cienkie wkłady. Są porównywalne do 4 lub 4,5 SiC. 

Mnie fi tych małych przelotek to nie wpływa na zasięg. Jeśli już to tych największych...



#51 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 30 styczeń 2017 - 13:15

ja tam bym dał #4, różnica w wadze żadna, #1.0. to już nie taka cienka linka, a i wędka pewnie nie taka słaba, nie widzę sensu #3.5



#52 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 30 styczeń 2017 - 13:53

Hmm.. chciałem wykorzystać set pod kijek 5lb ale nie ma co kombinować trzeba wziąć 4-ki do tunelu.



#53 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 30 styczeń 2017 - 14:07

Hmm.. chciałem wykorzystać set pod kijek 5lb ale nie ma co kombinować trzeba wziąć 4-ki do tunelu.

 

A czemu taka mocna linka do kija 5lb?



#54 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 30 styczeń 2017 - 14:26

dokładnie, ja myślałem, że to z 8lb



#55 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 30 styczeń 2017 - 14:34

Nie nie.. mam kupiony set pod 5lb który chciałem wykorzystać do kijka 8lb.

 

Linka 1.0 do 8lb to też trochę przesada ale akurat mały zapas się przyda w warunkach w których będzie łowił.



#56 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 30 styczeń 2017 - 14:41

w takim razie, ja bym zainwestował w drugi set/tunel



#57 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 30 styczeń 2017 - 15:48

Można jak najbardziej założyć 4 -ki (ja takie stosuje u siebie w kijkach 6-8LB) ale moim zdaniem 3,5 spokojnie dadzą radę w 8LB (bo rozumiem, że mówimy tylko o tunelu)



#58 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 30 styczeń 2017 - 16:45

Nie nie.. mam kupiony set pod 5lb który chciałem wykorzystać do kijka 8lb.

 

Linka 1.0 do 8lb to też trochę przesada ale akurat mały zapas się przyda w warunkach w których będzie łowił.

Linka #1.0 to wcale nie taki mały zapas, jeśli w czasie rzutu przypadkiem złapiesz z tyłu zaczep o jakieś gałęzie, to zanim się zorientujesz, usłyszysz suchy trzask szczytówki lub dolnika.

A powinna pęknąć w takim przypadku linka.

No chyba, że łowisz na łowisku gdzie nie ma tego typu przeszkód.



#59 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 30 styczeń 2017 - 17:39

Nie nie.. mam kupiony set pod 5lb który chciałem wykorzystać do kijka 8lb.

 

Linka 1.0 do 8lb to też trochę przesada ale akurat mały zapas się przyda w warunkach w których będzie łowił.

Jak masz już kupiony set z 3,5Kt to zakładaj nawet do 10-czy 12lb. Nie ma to żadnego znaczenia czy w tunelu będą 3,5kt ,4kt czy 4,5. Chyba że,żyłkę też będziesz miał zamiar używać taką o,18 lub więcej. Wówczas 4 KT to minimum. Przy miękkich plecionkach ,nie ma najmniejszego znaczenia  wielkość tunelowych przelotek.


  • shogun, Hubertus i mrWhite7 lubią to

#60 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 30 styczeń 2017 - 19:35

Linka #1.0 to wcale nie taki mały zapas, jeśli w czasie rzutu przypadkiem złapiesz z tyłu zaczep o jakieś gałęzie, to zanim się zorientujesz, usłyszysz suchy trzask szczytówki lub dolnika.

A powinna pęknąć w takim przypadku linka.

No chyba, że łowisz na łowisku gdzie nie ma tego typu przeszkód.

 

Słuszna uwaga ale nie zdarzyło mi się taka sytuacja przez ostatnie kilka lat częstego łowienia z brzegu.

Kijek mowa tu o suzuki rxf-6lb będzie gięty do granic wytrzymałości i tu obawiam się że gdy trafi się kilka odrobinę większych szczupaków to pe 0.8 będzie za słabe.

 

Jak Rafał pisze że 3.5 będą ok to tak zrobię, będzie łowione latem i tylko plecionki.

 

Dzięki wam :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, przelotki, fuji, torzite

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych