Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

[Artykuł] Alaska 2013 cz II


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 11 styczeń 2014 - 13:14

fajowa relacja i piękne ryby.

widzę że ten intruder to bardzo uniwersalna mucha w hameryce.

piszą że zabójcza w BC na steelheady.

może popróbować na nasze miejscowe lososie :-)

pozdrówka

 

ps.

czy dobrze widzę na focie kij echo?

co to za model?

jak oceniasz wykonanie i "miodność" ?

podobają mi się kije tej firmy. nawet myślę nad jakowymś.

 

pozdrówka


Użytkownik peresada edytował ten post 11 styczeń 2014 - 13:20


#22 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 11 styczeń 2014 - 13:20

Daniel, w moim komentarzu dotyczacym walecznosci kingow wyraznie podkreslilem, ze porownuje sile ryb podobnych rozmiarow, w UK jest nawet na to fajne wyrazenie "pound for pound".

Skoro przystajemy, ze wyglad u lososi atlantyckich przeklada sie na ich walecznosc, to rozumiem ze przyznasz szkockim lososiom najwyzsze noty :)

Oczywiscie, ze nie musisz podzielac mojego zdania, swiat bylby nudny gdybysmy wszyscy spiewali jednym glosem. A to, ze atlantyki sa slabsze nie zmienia faktu, ze dalej z pasja bede sie za nimi uganial, bo mam do nich dostep przez 11 miesiecy w roku.



#23 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 11 styczeń 2014 - 16:00

Ja jestem po prostu zaskoczony Twoją opinią, ponieważ do tej pory wszyscy łowcy łososi jakich spotkałem mieli odwrotną - najbardziej cenili sobie atlantyki jako najlepszych wojowników wśród łososi (poza stellheadami).

 

Pierwszy z brzega link:

But the fight of a 12 lb Atlantic is better than that of the 30 lb kings that I caught in the Salmon, and there aren't (weren't) near the numbers of people either.

 

Co do spasionych kształtów...

S6000686.JPG

 

10%25252C5.jpg

 

Mimo, że według mnie łososie pacyficzne są dużo słabsze, chętnie znowu się na nie wybiorę jak tylko będzie okazja :)

 

p.s. Raz w życiu miałem na wędce dużego atlantyka (w 2010) i byłem kompletnie bezsilny mimo mocnego zestawu spinningowego. Za to ryby z 2013 wszystkie kontrolowałem bez problemu i to na muchówce. Ryba rybie nie równa.

 

p.s. Odnośnie szkockich łososi, to zazwyczaj takie ryby widzę w necie:

mms_img60832.jpg

 

003.JPG


Użytkownik hlehle edytował ten post 11 styczeń 2014 - 16:06


#24 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 11 styczeń 2014 - 17:39

@peresada, dobrze wypatrzyles obaj lapalismy Echo TR, ja 13'6" #8, a tata 14' #9, swietne kije do skagita za rozsadna cene. Intruderow jeszcze w Szkocji nie testowalem, co nie znaczy ze sie nie sprawdza. Tata ukrecil mi kilka mniejszych na wiosenne lowy. Jak sie cos uwiesi to nie omieszkam powiadomic.



#25 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 11 styczeń 2014 - 18:31

Daniel, cytowany przez ciebie facet zlapal jednego atlantyka w zyciu i porownuje go do kinga z Salmon River z Idaho. Rzuc okiem na mape i zobaczysz, ze ten king przeplynal rzeka jakies 600km zeby sie znalezc w Idaho. Innymi slowy porownuje srebrniaka do trupa, ktorego pewnie zdjal z gniazda. Dalej nie czytam, bo wiarygodnosc takich specjalistow jest dla mnie zerowa.

Grasz nie fair bo umowilismy sie, ze rozmawiamy o rybach zlapanych w rzece, a ty wrzucasz zdjecia lososi zlapanych w morzu. Taka dyskusja do niczego nie prowadzi.

Mam propozycje (tylko przyjmij ja na luzie ;)), pojedz na Alaske, zlap kilka zdrowych kingow na muche i wtedy bedziesz mial pelny obraz. A najlepiej to pojedzmy razem, bo chetnie sobie przypomne uczucie bezsilnosci na widok znikajacego podkladu z kolowrotka :)



#26 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 11 styczeń 2014 - 19:21

Czemu nie. Zobaczymy jak się sprawy potoczą. 

 

 

Skoro większość ludzi twierdzi, że atlantyk to większy walczak, to ja w to wierzę. Jednak szanuję Twoją odrębną opinię. Powiem więcej - wynika z niej , że ciężko porównać te dwie ryby. Zapewne czas, miejsce, pogoda i indywidualne odczucia wędkarza kształtują te opinie, a więc ryby muszą być ... porównywalne. Chyba dalsze udowadnianie niekoniecznie ma sens :)

Co do zalinkowanych łośków, to nie są z morza tylko z przepływowego jeziora w środku Skandynawii.

 

W takim razie kilka z rzeki.

 

finnmark_fishing.jpg

 

salmon_fishing_flam_740.JPG


Użytkownik hlehle edytował ten post 11 styczeń 2014 - 20:05


#27 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 11 styczeń 2014 - 21:00

Daniel teraz ja wstawie kilka zdjec klamotow z UK (krotszych, ale o podobnych proporcjach) i co to zmieni? Nic. Tak samo w Norwegii jak i wszedzie indziej lososie moga miec rozne proporcje. Jedno jest pewne, w Norwegii latwiej o 20lb niz w UK. Ale z drugiej strony nie jest az tak zle, skoro masa skandynawow przyjezdza do Szkocji na wiosne i jesienia, kiedy u nich rzeki sa zamkniete.



#28 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 11 styczeń 2014 - 21:03

Pewnie.

Mam nadzieję, że uda się w końcu razem gdzieś wybrać.

Kinga nie mam na rozkładzie, więc bardzo chętnie :)



#29 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 11 styczeń 2014 - 21:38

http://www.youtube.c...h?v=xBfR6p65MuQ

 

http://www.youtube.c...h?v=1cVojvGcbJk

 

http://www.youtube.c...h?v=CI9KIW6a4UQ

 

http://www.youtube.c...h?v=MUOnToGcopc



#30 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 11 styczeń 2014 - 21:43

Przy tej samej wielkości, najsilniejsze łososiowate, które zdarzyło mi się łowić były wędrowne palie na Grenlandii. Niestety one są relatywnie małe, siedemdziesiąt parę centymetrów to już okaz. Natomiast porównując atlantyckie i pacyficzne łososie (przy tej samej wielkości) to jednak subiektywnie stawiałbym na nerkę. I nawet już wybarwione, ale jeszcze nie na tarlisku są bardzo silne. Subiektywnie, ponieważ nie łowiłem ich w tym samym momencie i tymi samymi kijami.

Naprawdę uważam, że to na jakim kiju holujemy rybę ma wpływ na nasze zdanie o jej sile.



#31 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 12 styczeń 2014 - 14:31

Na codzien lapie lososie kijem Vision Cult 13'2" #8 i wzialem go ze soba na Alaske jako zapasowy. Echo TR 13'6" #8 jest zdecydowanie mocniejszy (jak dla mnie to cos z pomiedzy #9 a 10, o czymi pisalem na forum) i juz po pierwszej rybie wiedzialem, ze po Vision nie mam co siegac, bo jest za delikatny.

Nerki owszem, ale jak dla mnie to tylko srebrne. Strasznie gowniana metoda, bo trzeba im praktycznie wlozyc muche do pyska. Ale jak juz wezma, to jest jazda.



#32 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3199 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 31 lipiec 2014 - 20:39

Super przygoda!!! Zacnie się czytało:) Napisane z jajem tylko szkoda że nie ma więcej:)

 

Pozdrawiam Qcyk!!



#33 OFFLINE   Robgsxr

Robgsxr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaŚWinoujscie
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Deja

Napisano 19 luty 2016 - 12:36

Mi zostało tylko czytać podziwiać i zazdrościć . 


  • lukomat lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych