Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kapka Jungle Cock / Metz #1 Magnum Saddle Grizzly


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 11 styczeń 2014 - 13:22

Cześć

 

Od dwóch sezonów próbuję kupić kapkę JC. Jak do tej pory bezskutecznie. Może ktoś doradzi, gdzie - Europa, USA. Jest nas dwóch chętnych (ja + forumowicz z FF). Gdyby większe zamówienie cena powinna być troszkę niższa + przesyłka (tak myślę). Kupuje się konkretne sztuki wcześniej udokumentowane zdjęciem. Może ktoś z Kolegów ma doświadczenie, zna dostawców, pewne źródło. Fajnie było by gdyby napisać coś o samym zastosowaniu materiału, muchy, streamery. Swego czasu miałem kilka w ręce (sklep FM) i trudno było podjąć decyzję. Większość miotły. Czym się kierować wybierając z oferty ebay i mając tylko fotkę przed nosem. Podobno hodowle są na naszym kontynencie w ramach UE, odchodzi cło. Proszę o wsparcie w temacie... ;)  :)

 

Pozdrawiam

 

Andrzej

 



#2 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 11 styczeń 2014 - 13:43

Pogadaj z Bujem,

#3 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 11 styczeń 2014 - 13:43

Jeśli pasuje z ust profana, to

JC moim zdaniem jest jednym z najciekawszych dodatków jakie możemy zafundować naszym muchom. Przyjęło się je łączyć z full dressami czy muchami łososiowymi, jednak, moim zdaniem, to jeden z ciekawszych materiałów do much mokrych, steamerów czy też much szczupakowych/głowatkowych, kończąc na morskich.

Wybierając te w końcu dość drogie (czy aby na pewno, w porównaniu do dobrego siodła? ) musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim do jakich much zamierzamy ich używać? Czy są to muchy małe, low water, mokre, czy też zamierzamy używać ich do much większych, takich jakimi łowi się np w Skandynawii?

To pozwoli nam na wybranie odpowiedniej kapki, z odpowiednim rozmiarem piór.

Dodatkowo - czy zależy nam na estetycznym wyglądzie naszych much, czy mają tylko "robić"? Od tego zależy czy będziemy szukać kapek dobrej jakości - z nieporozdzielanymi "lusterkami", czy też poszukamy pierwszej lepszej z miotełkami, które są równie skuteczne, a estetycznie słabe?

Kolejny "faktor" to wybarwienie oczek, białe, żołte? Ja osobiście wolę te jaśniejsze.

Tak naprawdę - ciężko powiedzieć która będzie Dla Ciebie dobra, bez określenia - do czego ich potrzebujesz?

Zwrócę uwagę jeszcze na jedno - kapka JC posiada wiele ciekawych piórek po za oczkami - ślicznie wybarwione, ja ich używam do małych matuk, mini deceiverów czy polar magnus, która doskonale sprawdza sie na dużych rzekach.

W każdym razie - JC jak dla mnie nei jest jakąś wydumką, a jednym z podstawowych materiałów, moim zdaniem znacznie poprawiających skuteczność muchy.



#4 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 11 styczeń 2014 - 13:50

Ja potrzebuję do mokrych i to takich gdzie syntetyków będzie minimalnie, do tego trociowe i streamery. Jeśli chodzi o strimki to jako oczy przy szczupakowych. Nowy kij, nowe wyzwania, dwa dojdzie łódź i sezon pod znakiem sandacza, woda stojąca.



#5 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4431 postów

Napisano 11 styczeń 2014 - 17:39

Hej,

Zrobię jutro zdjęcie tej co mam.Nie będzie mi już potrzebna do nimf na lososie. Tak generalnie to jak chcesz coś w miare dobrej jakości przy zachowaniu prawidłowych kolorów piór ( niewielu o tym wie) to jest to wydatek w granicach 350-400 zł. Kiepskimi nie warto sobie głowy zawracać, za mało piór będzie w całości. W razie czego mam jakieś tam znajomosci pozwalające coś zakupić.

Bujo

P.S. Kapki pochodzą z ptaków hodowanych w tym celu, przez lata jungle cocki nie chciały sie rozmnażać w niewoli ale są już specjalne fermy sie tym zajmujące więc sumienie może być spokojne. Mokre muchy- afuj , tfu, tfe, nimfa rules :)

#6 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 11 styczeń 2014 - 17:49

Tak przeglądam ebay i sporo jest tego w Estonii: http://www.ebay.com/...e cock&_sacat=0

 

Jest też Angol co nie lubi Polaków, ma kilka ogłoszeń. Musiał jakiś kochany nasz rodak wysilić się intelektualnie, że facet tak radykalnie zadziałał i to boldem na czerwono: http://www.ebay.com/...=item3cdaaaf669

 

 

Michał chętnie tą kapkę zobaczę, tylko znam się tyle na tym co z neta wyczytałem. Będzie to moja pierwsza JC...



#7 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 11 styczeń 2014 - 18:05

Albo znając nas .... sprzedaje to Polak który chce zapomnieć o ojczyźnie :D


Użytkownik meme174 edytował ten post 11 styczeń 2014 - 18:06


#8 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 12 styczeń 2014 - 19:59

JC kupowalem dwa razy przez ebay dla taty na muchy lososiowe i mokre. Na zdjeciu tak do konca wszystkiego nie widac, niby klasa AAAAAA++++ ale senior byl srednio zadowolony, szczegolnie pierwsza kapka go rozczarowala. Zakupy online to troche loteria chyba, ze znasz sprzedawce.



#9 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 13 styczeń 2014 - 09:33

Łukasz - pamiętając o tym podpytuję na forum. Jak nie padnie konstruktywna propozycja, podpowiedź zamówię w ciemno na podstawie zdjęcia, oceny wiarygodności sprzedającego, szukać będę raczej z tych droższych jak tańszych.



#10 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 13 styczeń 2014 - 11:09

Mysle, ze nie ma tez co szalec i placic fortune, jesli to maja byc muchy do lapania. Predzej czy pozniej te wieksze piorka zaczna sie rozczepiac, ale i tak spelniaja swoja role. Wiem tez, ze nawet jak na kapce trafia sie gorszej jakosci piora to mozna je ratowac, znaczy sklejac. Tata to praktykowal i chyba zdalo egzamin.



#11 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 13 styczeń 2014 - 11:30

Zobaczymy co z tego wyjdzie, jak na razie poszły wici... Dzisiaj dostałem linki (GUIDELINE PIKE DC WF8 F i WF8 INT / SINK 3) pod nowy kij, jak na ten moment w budowie. Z muchami też zdążę.



#12 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 styczeń 2014 - 12:15

Mysle, ze nie ma tez co szalec i placic fortune, jesli to maja byc muchy do lapania. Predzej czy pozniej te wieksze piorka zaczna sie rozczepiac, ale i tak spelniaja swoja role. Wiem tez, ze nawet jak na kapce trafia sie gorszej jakosci piora to mozna je ratowac, znaczy sklejac. Tata to praktykowal i chyba zdalo egzamin.

Też tak uważam, choć znając Andrzeja zapłacenie 120 funtów za kapkę jest bardzo, bardzo kuszące.

Jeszcze jedna rzecz moim zdaniem warta rozważenia - kupienie pojedynczych piór, nie kapki.  Wybierasz sobie rozmiar itd, piórka zwykle dość dobrej jakości.

Zużyć calą kapkę - nie tak łatwo, mi 1/3 mole zeżarły :D



#13 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 13 styczeń 2014 - 12:33

w zeszłym roku na kolskim zlowiłem 59 łososi. Łowiłem na własnosnorecznie motane muchi na dablach, żadna nie miała JC, bo go sobie darowałem ze względu na cenę. Miałem kika much w prezencie od kumpla z JC, bardzo ładne, ale.. bez wpływu na skuteczność. Liczyła sie wielkość muchy i głębokość prezentacji, kolory absolutnie bez znaczenia. Potwierdzone przez kolegów którzy byli ze mną i złowili więcej niz ja.

 

Za to do kapelusza bardzo gustowne...



#14 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 styczeń 2014 - 12:38

Już chyba mamy nową tradycję, musze się z Tobą nie zgodzić :D

Odpowiedni sposób wiązania i jest ok jak najbardziej.

A czy działają czy nie, polecam poszukać zdjęć much łososiowych pod UV. Te ryby wg wszelkich przesłanek widzą inne spektrum światła niż my.



#15 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 13 styczeń 2014 - 12:46

Kuba, nie mówię że jest tak zawsze, ale o praktyce tego konkretnego wyjazdu. Czarne, czerwone, pomarańczowe, niebieskie, grin hajlandery i alis szrimpy, czerwone tyłki i bure... wsio ryba było pod warunkiem,  ze nie za duża i płytko prowadzona... 

 

Może w innych warunkach jak ryba jest nieaktywna są wybredniejsze, ale może byc tak, że przy ospałych rybach łut szczęścia łowca tłumaczy przemyslaną strategią doboru chwosta...



#16 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 styczeń 2014 - 12:53

Mack, tego się chyba nigdy nie dowiemy, wszak ułowione ryby zwykle sa mało rozmowne i nie mówią czemu zeżarły ;)

Dla mnie przekonujące były własnie fotki pod UV, porównanie "widoczności" różnych materiałów.

A ze przy kupnie kapki cena nie powala na sztuke muchy, co więcej, swoją nawet dostałem w prezencie, to... czemu nie dodać?



#17 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 13 styczeń 2014 - 13:02

Kuba przekonujace to by były dopiero statystyki produktywności tych much potwierdzające, że kluczem jest widoczność w świetle UV. bez tego to tylko kolejna hipoteza...

 

Jest jeden czynnik, który zazwyczaj wspomaga produktywnośc przynęty: wiara. Jeśli zastosowanie JC w konstrukcji muchi wspiera ja w łowiącym, to juz zadatek na sukces... A kasa, no cóż jednego stać na kapke za pare stówek innego nie, jak ze wszystkim innym, ważne, żeby ten co nie ma na JC nie stawiał sie na z góry przegranej pozycji :)


Użytkownik mack edytował ten post 13 styczeń 2014 - 13:03


#18 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 13 styczeń 2014 - 13:03

w zeszłym roku na kolskim zlowiłem 59 łososi. Łowiłem na własnosnorecznie motane muchi na dablach, żadna nie miała JC, bo go sobie darowałem ze względu na cenę. Miałem kika much w prezencie od kumpla z JC, bardzo ładne, ale.. bez wpływu na skuteczność. Liczyła sie wielkość muchy i głębokość prezentacji, kolory absolutnie bez znaczenia. Potwierdzone przez kolegów którzy byli ze mną i złowili więcej niz ja.

 

Za to do kapelusza bardzo gustowne...

 

Cześć

 

Nie noszę kapeluszy jak to Sławek napisał pasują od trzeciego pokolenia. Co do kapki, nigdy nie używałem piór JC, patrząc w pudła innych ładnie, rasowo to wygląda. Czas się zebrać i coś ukręcić, kapka wystarczy na bardzo długo. Mam sprzedawcę teraz chodzi o konkretny egzemplarz. Tam gdzie łowisz to i na pusty hak ryby wejdą... ;)  :D

 

Pozdrawiam

 

Andrzej



#19 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 13 styczeń 2014 - 13:12

Cześć

 

 Tam gdzie łowisz to i na pusty hak ryby wejdą... ;)  :D

 

 Fakt dwa wzięły nawet ogonem :) , myśłem ze mam rybę wyjazdu.



#20 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4431 postów

Napisano 13 styczeń 2014 - 13:38

http://www.ebay.co.u...=item3cd3755f16


http://www.ebay.co.u...=item3cd36edab4

Kapki numer 223 bądź 226

Wyglądają niezle, maja sporo piór na dole czyli tych jakich najczęściej sie używa do lososiowych.

Jak już coś będziesz kręcił to pamiętaj by piórka brać z przeciwnych stron kapki do pary.

Taka kapka podobnie jak dobrej jakości z koguta to inwestycja na pare ładnych lat. Według mnie warto. Z jungla robi sie tez strasznie skuteczne mokre muchy, jak będziesz miał to podpowiedź co i jak bo u nas nieznane takie coś :)

Powodzenia,

Bujo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych