Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrąg na jigi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Napisano 15 marzec 2016 - 10:04

Wszystkie Jigi waga (+/-) 0,7g-1,0g. (z wyjątkiem jednego na główce mustad micro 2,5g).

 

Rzut pod prąd i sprowadzanie z prądem, kontrolowany spływ przynęty. Takie prowadzenie fajnie się sprawdza na prostkach, wlewach, przy obławaniu podmyć z głębszymi dołkami. Bardzo dobre efekty przynosi również prowadzenie po łuku, ale tak jak w pierwszym przypadku rzuty pod prąd z tą różnicą, że po skosie pod drugi brzeg. Ważne aby przy takim rodzaju prowadzenia przynęty nie dodawać jej prędkości tylko wykorzystywać siłę nurtu co jakiś czas wprowadzając ja w delikatne, ale migotliwe ruchy.



#102 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 15 marzec 2016 - 20:37

Dzięki. Rzeczywiście, takie prowadzenie sie sprawdza, też przy innych przynętach.

Jigi robiłem na główkach 1,5g i 0,8g na mustadach. Chciałem też spróbować na hakach muchowych z główkami do nimf i obawiałem się, że mogą być za lekkie.
  • Gary lubi to

#103 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Napisano 16 marzec 2016 - 14:30

Ja teraz łowię na hakach muchowych z główkami wolframowymi w rozm. 4,5-4,8. Bliżej lata będzie jeszcze lżej. Żyłka min. 0,18(niżej nie schodzę) i jest ok jak dla mnie. Lekki jig prowadzony z nurtem, lub po skosie na okrętkę na prostkach jest bardzo skuteczny ... . Szczerze polecam. Warto ukręcić sobie kilka takich wabików.


Użytkownik pawlikowski edytował ten post 16 marzec 2016 - 14:31


#104 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 16 marzec 2016 - 17:05

Te , 4.5 - 4,8 jak stoją wagowo ?



#105 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Napisano 17 marzec 2016 - 14:46

Kiedyś gdzieś wyczytałem, że główki typu tungsten slotted w rozm. 4,5-4,8 to waga od ok.0,6g do 0,8/0,9g.



#106 OFFLINE   szymanek69

szymanek69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Szymankiewicz

Napisano 17 marzec 2016 - 15:24

Ważyłem ostatnio tungstena 4,5 mm od Gawlika i wychodziło 0.75 g zaś  5,0 mm 0,77 g B)  


  • pawlikowski lubi to

#107 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Napisano 17 marzec 2016 - 15:47

No to mamy szczegółowe info :)



#108 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 17 marzec 2016 - 21:38

http://jerkbait.pl/t...-6#entry1348531


  • pawlikowski lubi to

#109 OFFLINE   Piotr Lipiec

Piotr Lipiec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaStraachowice

Napisano 17 marzec 2016 - 22:00

A to i ja pokaże moje kogutki, wykonuje je w gramaturze od 1gr do 4gr , sam odlewam główki na hakach matzuo sicle , najlepsze efekty w postaci rybek przynoszą mi kogutki w stonowanych kolorach z mała ilości flesza , połączenie piór z kryzą z strzyżonej sarny.

 

Załączony plik  DSCN0631.JPG   105,48 KB   32 Ilość pobrań

 

Załączony plik  DSCN0635.JPG   107,49 KB   30 Ilość pobrań



#110 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 18 marzec 2016 - 16:14

Piotrek bardzo ładne koguciki :good:

 

Zainteresowało mnie też pudełko, gdzie można takie kopić ? Jest znacznie większe niż wszystkie pudełeczka muchowe jakie widziałem do tej pory.


Użytkownik gajosik edytował ten post 18 marzec 2016 - 16:14


#111 OFFLINE   Piotr Lipiec

Piotr Lipiec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaStraachowice

Napisano 18 marzec 2016 - 17:15

Hej to pudełko to tylko jako magazyn dla kogutów i na pokaz na targi, do kamizelki nie da rady bo 23x31cm .

Kupiłem u Adama w Caddis , był na targach w Poznaniu i tam sobie kupiłem,  teraz dokupiłem drugie , bedzie na mikro jigi .Cenowo cos ok 60 zł


Użytkownik Piotr Lipiec edytował ten post 18 marzec 2016 - 17:16

  • xyzzvpc i grey lubią to

#112 OFFLINE   Ramsay

Ramsay

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 28 marzec 2016 - 21:08

Witam, mam pytanie jakie rozmiary haków stosujecie ? Mam trochę główek proffesional i chętnie bym sobie coś ukręcił :) I jeszcze jedno jak długi robicie "ogon" czy jest to zależne od rozmiaru haka ?

Pozdrawiam.



#113 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 30 marzec 2016 - 12:53

Wracając do tematu, na głębsze dołki

 

Załączony plik  jigi.JPG   33,67 KB   31 Ilość pobrań


  • pawlikowski, ezehiel i FarioQ lubią to

#114 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Napisano 31 marzec 2016 - 10:08

Na głębsze dołki, czyli jaka gramatura ? :)



#115 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 31 marzec 2016 - 22:46

Gramatura 3-5 gr.



#116 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 02 kwiecień 2016 - 16:27

Czy jest ktoś kto regularnie łowi lipienie na jigi i  robi to z premedytacją , nastawia się na nie  ?  Co do sprzętu to jestem ukierunkowany i kompletuję . Natomiast co do przynęt jigów i techniki pod lipienia to w zasadzie nie wiem nic , aczkolwiek udało mi się złowic jednego właśnie na jiga ( pstrągowego raczej ) . Mam mozliwość świadomie powędkować za lipieniami bo jest ich sporo tam w yorkshire ;)  a , że na muchę nie łowię to pozostaje mi jigowanie .


  • Karpiu95 lubi to

#117 OFFLINE   mar233

mar233

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 02 kwiecień 2016 - 17:44

Raz trafiłem lipienia na jiga jak jeszcze za wiele nie umiłem wycziłem go pod patykiem i porowadziłem koło niego. Teraz jak umiem wiecej (przynajmniej mi sie zdaje) to lipa straszan lipienie olewaja jiga . Po wyczajeniu lipienia ide wyzej i spuszczałem mu pod nos urwanego twistera na haku kiełzowym jakis zainteresowania były ale małe chetnie wysłucham rad.


  • papi lubi to

#118 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Napisano 08 kwiecień 2016 - 11:03

Czy jest ktoś kto regularnie łowi lipienie na jigi i  robi to z premedytacją , nastawia się na nie  ?  Co do sprzętu to jestem ukierunkowany i kompletuję . Natomiast co do przynęt jigów i techniki pod lipienia to w zasadzie nie wiem nic , aczkolwiek udało mi się złowic jednego właśnie na jiga ( pstrągowego raczej )

 

Nie łowię lipieni z premedytacją na jigi, ale w ubiegłym roku połowiłem tych pięknych ryb dość sporo. Z tym, że przynętą był mikrojig, na haku #10 lub #12, główki wolframowe 3,8-4,0. Na jednym wypadzie trafiło mi się 9 szt. ( w przedziale 30-42cm ). Także można dość skutecznie łowić lipienie na mikrojigi. Co do prowadzenia to kwestia gdzie łowimy. Ja starałem się prowadzić sierściuchy jak najbardziej naturalnie. Na jigi pstrągowe tez się trafiają, ale wg. mnie to już zbyt spora przynęta, muszą być naprawdę agresywne, żeby takie zajadać.


  • gulf lubi to

#119 OFFLINE   Bugi86

Bugi86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Maciej

Napisano 08 kwiecień 2016 - 15:44

A ja osobiście mam sporo problemów z łowieniem na jig. Przy prowadzeniu pod prąd słabo pracuje przynęta i wydaje mi się mało skuteczna, natomiast przy sprowadzaniu z prądem jiga czy gumy mam bardzo dużo pustych brań, nawet niejednokrotnie widać jak przynęta odbija się od atakującej ryby :/



#120 OFFLINE   niedziel_jig

niedziel_jig

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzielski

Napisano 09 kwiecień 2016 - 11:49

hmm ja pokrótce łowię tak  Zasada podstawowa trzymaj się denka i jig musi naturalnie wyglądać i pracować więc nie wolno go po prostu zwijać trzeba łowić z opadu i podbijać szczytówką idealne do takiego łowienia są wolniaki ciężki jig w moim łowieniu nie był skuteczny bo szybko opadał na dno łowienie wymaga cierpliwości i pokory, najlepiej łowić w górę rzeki i prowadzić z prądem podszarpując jiga. Dobrze zrobiony jig z ogonkiem lisa lub marabuta czy zonkera musi pracować. Żyłka w miarę miękka i dobrze widoczna może być fluo z kawałkiem fluorocarbonu, brania potrafią być delikatne i należ zacinać każde szarpnięcie lub przytrzymanie żyłki. @Bugi jeśli łowisz z prądem to staraj się rzucać na drugą stronę rzeki i sprowadzać jiga po łuku w swoją stronę lub całkiem łowić po skosie. 


  • gulf, michal7709 i Siasiu lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych