Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird 998C HD DI SI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   immortal

immortal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPrzeczyce
  • Imię:Marcin

Napisano 18 styczeń 2014 - 18:21

Humminbird 998c Si pobiera 0,52A z podświetleniem na 0 i 1,03A z podświetleniem na 10, dlatego zdecydowałem się na aku 18Ah. Całość będzie w obudowie z twardego PCV o grubości 5mm.

Załączone pliki



#22 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 18 styczeń 2014 - 20:18

Humminbird 998c Si pobiera 0,52A z podświetleniem na 0 i 1,03A z podświetleniem na 10, dlatego zdecydowałem się na aku 18Ah. Całość będzie w obudowie z twardego PCV o grubości 5mm.

..no ładnie.. z niecierpliwoscia czekam na prototyp  :D 



#23 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 18 styczeń 2014 - 20:24

Zwykle akumulatory kupuję także w spec sklepiku gdzie zaprzyjaźniony sprzedawca pokazał mi trzy różne akumulatory w gabarycie 7AH o pojemności 9Ah z których podobno tylko jeden był zbliżony do 9Ah. Faktem było, że ten jeden był wyraźnie cięższy od pozostałych. Chińczycy podobno są gotowi napisać na obudowie co tylko zamawiający sobie zażyczy  ;)

Też tak uważam , akumulator ciężki to akumulator dobry :)



#24 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 styczeń 2014 - 13:12

Troche mi sie rozjasnilo. Jako, ze mam wyjscie napiecia z silnika, w moim przypadku zasilanie musi byc rozwiazane jako dualne - raczej zwykly samochodowy aku jako bufor wygladzajacy skoki napiecia/ aku zelowy jako osobne zrodlo.

To wszystko prowadzi do skrzynki na akumulator i na jej podstawie bedzie dzialac zestaw.

W przypadku 998C standardowy cover to chyba zachowuje sie jak takie ogolnie znane zabezpieczenie zakladane na pewien organ... :) ...bo wlasnie mierze...zeby byl bezkonfliktowy dostep to musi byc przeswit rzedu 27cm...

 

Gumo



#25 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2014 - 13:07

Wlasnie zakonczylem test - na 9Ah akumulatorze 998C wytrzymala (w temp. 20st, na symulatorze i z podswietleniem na 50%) 7,5 godz.

 

Gumo



#26 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2014 - 15:43

Ile volt miał aku pod obiążeniem pod koniec testu?



#27 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2014 - 17:09

Nie mam pojecia - sonda bedac na fabrycznych ustawieniach po prostu sie wylaczyla. Mniemam wiec, ze jest to maximum maximorum co mozna wycisnac przy ciaglej pracy w takich warunkach (idealnych).

 

Gumo



#28 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2014 - 17:39

Czyli 10,5 a może mniej. Kilka takich rozładowań i po akumulatorze. Szkoda, że ekranu z napęciem nie podglądałeś co pewien czas,


  • czocho lubi to

#29 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 21 styczeń 2014 - 18:10

Nie mam pojecia - sonda bedac na fabrycznych ustawieniach po prostu sie wylaczyla...

 

Ustaw sobie alarm napiecia w echosondzie np na 10,5V aby nie niszczyc akumulatora rozladowujac ponizej tej wartosci.


  • czocho lubi to

#30 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 21 styczeń 2014 - 21:25

Raczej na pewno mniej niż 10,5. Zdarzyło mi się pływać bez ustawionego alarmu i kiedy zerknąłem na ekran było coś koło 9v. Alarm ustawiłbym na 11v. Kiedy zacznie pikać to można jeszcze przyciemnić ekran i zyskać troszkę czasu. Kilka razy poniżej 10,5v i aku szlak trafi.



#31 OFFLINE   immortal

immortal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPrzeczyce
  • Imię:Marcin

Napisano 21 styczeń 2014 - 22:22

Wlasnie zakonczylem test - na 9Ah akumulatorze 998C wytrzymala (w temp. 20st, na symulatorze i z podswietleniem na 50%) 7,5 godz.

 

Gumo

 

Z takim podświetleniem ekran będzie słabo widoczny w ostrym słońcu.

Prasując w trybie symulacji ze zredukowanym podświetleniem echo brało około 0,6 A.



#32 OFFLINE   arturo1201

arturo1201

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaCHRZANÓW
  • Imię:Artur

Napisano 10 marzec 2014 - 22:32

chłopaki a podzieli się ktoś informacją jak macie echo humminbirda 998 zamontowane? chodzi mi żeby to było moblile(na stałe na łódce nie wchodzi w gre). jakiś cover? torba? albo jakieś ciekawe pudełko?



#33 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 marzec 2014 - 08:10

Wlasnie zakonczylem test - na 9Ah akumulatorze 998C wytrzymala (w temp. 20st, na symulatorze i z podswietleniem na 50%) 7,5 godz.

 

Gumo

 

Paweł, pamiętaj, że to 20 st. C :) Tymczasem często łowisz w temp. w okolicy zera... :)



#34 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 marzec 2014 - 20:30

Wszystko pamiętam. :)
Już poplywalem korzystając z uprzednio uzdatnionego gniazdka w silniku. Do tego stary aku z samochodu. Działa o hula choć słabo mobilne ale ten typ tak będzie miał. Za to kilka przemyśleń się zrodziło

#35 OFFLINE   arturo1201

arturo1201

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaCHRZANÓW
  • Imię:Artur

Napisano 11 marzec 2014 - 20:42

chłopaki szukam podpowiedzi jak przenosicie humminbirda 998? bo standardowy cover jest za mały. podzieli się ktoś jakimś pomysłem?



#36 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 marzec 2014 - 07:46

Ja prowizorycznie zaadaptowalem skrzynkę po amunicji do której wchodzi aku rzędu 40Ah. Od góry wywiercilem dziurę na podstawe a z boku na kabel zasilajacy z cewki silnika. Chyba zostanę przy tym rozwiązaniu, przy czym skrzynkę dam jakąś bardziej wypasiona, żeby można to było przenosić jakoś łatwiej oraz ustawić na krzywdzie dna łódki. Można coś kombinować na bazie mniejszych aku ale klasyczny cover u mnie się nie przyjmie bo będę instalowal poza sonda inne urządzenia jeszcze

#37 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 12 marzec 2014 - 08:22

chłopaki szukam podpowiedzi jak przenosicie humminbirda 998? bo standardowy cover jest za mały. podzieli się ktoś jakimś pomysłem?

Ja poradziłem sobie poprzez zastosowanie i adaptacje torby z codury. Torba ma trzy boczne kieszenie w których pomieściłem przetwornik z uchwytem do silnika trolingowego minn koty ( tak najczęściej wędkuję), antenę GPS i w trzeciej czujnik ciśnienia atmosferycznego AS BP. Anteny nawet nie wyciągam z kieszeni podczas wędkowania - działa znakomicie nawet postawiona w pionie, byle nie była do góry dnem.

Poniżej fotki

Załączony plik  IMG_4629.JPG   223,07 KB   4 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_4630.JPG   59,13 KB   4 Ilość pobrań

 

W torbie zmieściłyby się trzy akumulatory 9Ah ale dla mnie trochę za ciężko a poza tym ładowarka jest mi w stanie naładować tylko dwa akumulatory o tej pojemności. Akumulatory są w torbie na stałe, wyprowadziłem jedynie kabelek z gniazdkiem do ładowania ( ze starego covvera).

Załączone pliki



#38 OFFLINE   arturo1201

arturo1201

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaCHRZANÓW
  • Imię:Artur

Napisano 12 marzec 2014 - 20:44

dzięki za info..... ja na razie rozmawiam z pewną firmą co szyją torby dla wędkarzy i może uszyją mi coś na wzór covera tylko w większym rozmiarze. jak coś z tego wyjdzie to dam znać



#39 OFFLINE   arturo1201

arturo1201

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaCHRZANÓW
  • Imię:Artur

Napisano 14 marzec 2014 - 21:57

koledzy z doświadczeniem obsługi humminbirda 998. właśnie dostałem to sądę i pierwsze co mnie zastanawia a nie mogę tego znaleść w menu to czy da się zmniejszyć albo całkiem usunąć z ekranu odczyty gł.,szyb.,godzi., bo chyba takie duże nie jest potrzebne i nie potrzebnie zabiera ekran.....



#40 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 15 marzec 2014 - 09:03

Da się i usunąć i zmniejszyć. Wszystko zależy od tego w jakim trybie pracuje echosonda. Wejdź w zakładkę wybierz odczyty i tam je pousuwaj. Polecam czytanie instrukcji obsługi - bardzo pomaga  ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych