Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odra w okolicach Zielonej Góry


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tap5

tap5

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 10 czerwiec 2008 - 14:30

Witam. Chciałbym rozpocząć wątek o tym fragmencie Odry. Ja najczęściej jeżdżę do Pomorska lub Brodów i głównie łowię na spinning.

Może podzielicie się informacjami gdzie dokładnie łowicie, jakimi metodami, gdzie macie swoje miejscówki i gdzie warto wyskoczyć nad Oderkę. Sami wiecie, nas wędkarzy interesuje wszystko co jest związane z naszą ukochaną rzeką.

Był ktoś z Was na rybak w okolicy Kleniczek, Ledna, Lasek czy Nietkowa? Jeśli tak to napiszcie parę słów o tych główkach.

Pozdrawiam.
tap

#2 OFFLINE   maniek

maniek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 10 czerwiec 2008 - 14:47

Witam Cię Tap5

Mieszkam w Zielonej Górze, 9 KM od przeprawy promowej w Pomorsku, więc bardzo często tam spinninguję (czyt.castinguję). Na dodatek mam teściów w Nietkowie, więc tam łowię równie często.
Co do Pomorska, to zwykle kręcę się w okolicach promu. Kilka główek niżej i wyżej. Myślę, że to fajny odcinek, choć mocno uczęszczany przez brać wędkarską i.....pseudowędkarzy też. Ogólnie rybka się tam trzyma.
Jeśli chodzi o Nietków-Laski to jest to moim zdaniem jeden z najbardziej szczupakowych odcinków w okolicy. Dodatkowo są tam aż trzy stare Odry, na których lubię poszaleć z ciężką jerkówką. Jest też kilka fajnych dołków.
Tylko kłusownictwo jest tam rozwinięte na maksa :( :angry:
Jeśli chcesz to możemy się kiedyś zgadać na wspólne wędkowanie
Nr tel wyślę na priv

#3 OFFLINE   Robson73

Robson73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Hudziak

Napisano 10 czerwiec 2008 - 21:14

Hej Maniek, o c sądzisz o miejscówkach przed mostem kolejowym przed Pomorskiem, byłem tam w połowie maja jak szła wielka woda, akurat byłem po stronie od Sulechowa, ale główki po drugiej stronie wyglądały bardzo obiecująco?
Myśle tam uderzyc jak się woda ustabilizuje <_< i odbiorę nową łodke :D

Załączone pliki



#4 OFFLINE   Kostek Kleń

Kostek Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaKartno/Lubuska Odra

Napisano 10 czerwiec 2008 - 21:23

ja czasami łowie na kleniczkach, lednie najczęściej łowie w okolicy promu w Przewozie B) uważam że na tym odcinku można na prawde połowić szczególnie na kleniczkach i lednie. Łowie tylko na klasyczny spinning przynęty różne od paprochów po kopyta i duże woblery :lol:

#5 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 10 czerwiec 2008 - 21:39

@ Robson

Poznaje głowki:) Czesto łowie w tamtej okolicy, drugi brzeg jest bardzo ciekawy lecz mało dostepny , samochodem niedojedziesz jedyne co zostaje to przeprwa mostem kolejowym na drugi brzeg, ale znów jest jeszcze jeden problem :( z mostu pokradli blaszane płyty które słyrzyły za kładke.

#6 OFFLINE   Kostek Kleń

Kostek Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaKartno/Lubuska Odra

Napisano 10 czerwiec 2008 - 22:03

Ja w tamtym roku przechodziłem przez ten most było to w listopadzie. Rzeczywiście trzeba uważać bo można chlupnąć do odry :( . Na drugim brzegu w dół rzeki jest straszny busz w góre jak jest ten sam busz :lol:

#7 OFFLINE   Robson73

Robson73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Hudziak

Napisano 10 czerwiec 2008 - 23:04

Dlatego zamierzam sie tam udać z lódeczką :mellow: ,a tak na marginesie jeszcze nigdy nie pływałem łodka po rzece Embarassed mam nadzieje że będzie to pozytywne doswiadczenie :huh: . Co do buszu to o to właśnie chodzi, przynajmniej jest spokój i znikoma ilośc śmieci, osobiscie wole pojechać na mało obiecującą prostke, niż na super obiecujący oblegany zakręt.
Spokój, cisza, ryby i komary :mellow: to lubie.
Macie może jakieś doświadczenia jak łowić( ustawić łodke) przy łowieniu na tak uregulowanej rzece jak Odra?

#8 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 11 czerwiec 2008 - 06:39

a o to kilka fotek z tamtego regionu... :mellow:
.

Załączone pliki



#9 OFFLINE   tap5

tap5

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 11 czerwiec 2008 - 19:26

Hej.
A znacie może jakieś kleniowe, czy sandaczowe główki w tym rejonie, albo jakiś sumowy dołek?

Ja w tamtym roku złowiłem kilka sandaczy na lewym brzegu w górę Odry za przeprawą promową w Pomorsku ale były to raczej niewielkie sztuki bo największy miał 53 cm.

Pozdro z nad Odry. :D

ze względu na wątpliwy związek prezentowanej fotki z propagowanym przez nas C&R fotka została usunięta...

#10 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 12 czerwiec 2008 - 08:30

Ja znam dobrze praktycznie cały odcinek od Nowej Soli do Krosna Odrzańskiego B)
Klenie (je zwłaszcza) i sandacze można połowić praktycznie na każdej główce. Prócz tego występuje dość dużo szczupaka (raczej niewielkich rozmiarów) i bolenia (niestety tego gatunku z roku na rok jest jakby coraz mniej). Oczywiście są lepsze i gorsze miejsca ale co roku to się zmienia. Jedne dołki zasypuje inne wymywa.
@Robson73
Jeśli chodzi o łowienia z łódki to radziłbym Ci ustawiać się tak byś miał możliwość obławiania napływów, zwłaszcza miejsc gdzie nurt rozdwaja się na ten obmywający główkę i przelew. Są to bankowe miejsca zwłaszcza teraz jeśli chodzi o sandacze i szczupaki. Oczywiście ciekawe są też przelewy (praktycznie wszystkie gatunki ryb) i doły w warkoczu (sandacz, szczupak i sum). Przy niskiej wodzie, zwłaszcza latem warto tez popływać i obłowić środek rzeki. Duże pole do popisu dają też klatki między główkami, zwłaszcza tam gdzie jest średni uciąg wody. Środek rzeki i nurtowy odcinek pomiędzy główkami są najmniej obłowione i wydają się być najciekawszymi miejscami.
Co do okolic mostu kolejowego w Pomorsku to jest to bardzo fajne miejsce bo niezbyt uczęszczane przez wędkarzy. Chodzi mi tu przede wszystkim o lewy brzeg rzeki (ten od strony Zielonej). W górę od mostu można połowić szczupłych i sandaczy, natomiast w dół bolków i kleni.

#11 OFFLINE   Robson73

Robson73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Hudziak

Napisano 12 czerwiec 2008 - 09:42

@Smaczek, dzięki za wyczerpujacą odpowiedź, co do obławiania nurtowej części klatki to jak lepiej się ustawić łodką, w prądzie i rzucac w kierunku środka klatki, czy odwrotnie?
Już nie moge się doczekać kiedy tam zawitam z łódką :mellow: ,może jest ktoś chętny na wspólne łowy? (PW) Tak się zastanawiam jakie kotwice kupić aby utrzymały lódke w prądzie?

.

A w tym wlewie z zdjcia powyżej mieszka sobie taki gałganek :mellow: ,
w towarzystwie bolków, na cztery brania, cztery spadły :wacko:

Załączone pliki



#12 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 12 czerwiec 2008 - 13:27

Poznaje miejsce :mellow: jest ono na brzegu od Sulechowa w gore od mostu:) Świetna miejscówka na grube bolki :mellow: .

#13 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 13 czerwiec 2008 - 08:24

@Robson73
Jeśli kiedyś będziesz w okolicy to daj znać, chętnie się z Tobą wybiorę na wspólne wędkowanie B)
Przy obławianiu części nurtowej pomiędzy główkami to ... ustawienie łódki determinuje raczej sposób łowienia czyli przyzwyczajenia łowiącego ;) Nie wiem czy lubisz łowić napływowo czy też zapływowo (ściągać przynętę pod z prądem czy pod prąd). Jeśli to drugie to ciut lepiej ustawiać się od strony środka rzeki, bo przynęta rzucona w spokojniejszą wodę dużo szybciej schodzi do dna. Tylko kotwica musi utrzymać łódkę

#14 OFFLINE   maniek

maniek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 13 czerwiec 2008 - 11:06

Hej Robson73!

Odcinek od przeprawy promowej w Pomorsku do mostu (po stronie Zielonej Góry) jest bardzo ciekawy, choć po drodze jest kilka bardzo płytkich główek (mielizny). Warto wypuścić się dalej, bo tam na zakręcie rzeki są bardzo fajne tamy.
Po stronie po której łowiłeś jest kilka główek bardzo głębokich - miejscówka znana jako Dęby lub Pod dębami. Kręci się tam dużo ryby, ale presja wędkarska jest ogromna.
A jaką łódką dysponujesz?
Ja mam taką niewielką 2,45 m z silnikiem elektrycznym, ale na Odrze jeszcze nią nie pływałem :D


#15 OFFLINE   Robson73

Robson73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Hudziak

Napisano 13 czerwiec 2008 - 18:22

Hej Maniek, wydaje mi się że myślisz o miejsach powyżej mostu w kierunku Pomorska, ja natomiast o miejscach ok kilometra przed mostem ;) Co do sprzętu pływającego, to zakupiłem Linderka Fishing 440 do tego suzuki 6KM, dzisiaj zarejestrowałem przyczepke, w poniedziałek lece ją odebrać do Wa-wki, w we wtorek do niemców po linderka :mellow: :mellow: :mellow: i będziemy testować na Oder:twisted: .

Dokładnie taka jak na fotce, dużo pływałęm na takiej u znajomych w Szwecji tylko silniczek był 5KM i tak mi się spodobała... ;)

Załączone pliki



#16 OFFLINE   Robson73

Robson73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Hudziak

Napisano 16 czerwiec 2008 - 08:04

Był ktoś może na wspomnianym odcinku? :D

#17 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 16 czerwiec 2008 - 18:49

Ja wybieram sie tam w czwartek , wiec zdam relacje;)

#18 OFFLINE   tap5

tap5

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 17 czerwiec 2008 - 08:12

A był ktoś z Was na zew. zakręcie Odry w okolicy Lasek. Może wiecie jak tam jest z sandaczem i szczupakiem?

Połamania kija!!!

ps. oczywiście na rybie a nie na zaczepie :D

#19 OFFLINE   Robson73

Robson73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Hudziak

Napisano 19 czerwiec 2008 - 22:36

Ja wybieram sie tam w czwartek , wiec zdam relacje;)


I jak wyniki? <_<


#20 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 19 czerwiec 2008 - 23:51

Sczupaczek na 61cm, 2 klonki po okolo 35cm i kilka okonków. Na sam wieczór uwiesiła sie ładna brzanka lecz niedała mi nawet najdrobniejszych szans i poszła z wobkiem. Łowiłem po stronie od Zielonej Góry przy moście kolejowym.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych